Treść opublikowana przez emir55
-
[E36] 320 Sprzęgło problem...
faktycznie ma gadane :roll:
-
316i 94r ciężko pracuje sprzęgło
możliwe też że na tulei po której przesuwa się łożysko dociskowe nazbierało się syfu i ciężko chodzi
-
[E36] 320 Sprzęgło problem...
możliwe że łożysko dociskowe nie siedzi na swoim miejscu w łapie i wysprzęgla
-
320i 1996 jazda bez termostatu
jeżeli nie ma grzania to układ jest zapowietrzony { oby tylko}
-
320i uszczelka pod głowicą - potwierdzenie diagnozy
Jedź na sprawdzenie CO2 w ukł. chł. by mieć pewność co do uszczelki. ta rada jest najlepsza plus pomiar kompresji
-
316i okręca się stacyjka, nie mogę odpalić
http://www.bmwautoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2353
-
Nie wiem co się stalo ale nie odpala e36 1991 320
zacznij od akumulatora
-
318 Dziwne skoki temperatury
to że Visko się kręci, to nie znaczy ,że jest dobre
-
320i plyn w chlodnicy wybija z pojemnika
układ chłodzenia w BMW po zalaniu płynu należy odpowietrzyć ta dziurka w zbiorniczku wyrównawczym służy do przelewania się płynu który krąży w układzie pierwszym objawem złego odpowietrzenia jest brak ogrzewania Prawidłowe odpowietrzenie układu chłodzenia: -napełnić świeżą cieczą chłodzącą zbiorniczek wyrównawczy, aż do krawędzi wlewu. -wykręcić śrubę odpowietrzającą w chłodnicy, obok zbiorniczka wyrównawczego, aż przez otwór zacznie się wydobywać ciecz bez pęcherzyków powietrza. -przykręcić śrubę odpowietrzającą w chłodnicy -uruchomić silnik, włączyć ogrzewanie i rozgrzać silnik, nie zakręcając korka wlewy cieczy chłodzącej. Wciskając pulsacyjnie pedał gazu zwiękrzyć prędkość obrotową powyżej 2500 obr/min, resztki powietrza wydobędą sie z układu chłodzenia, powodując spadek cieczy chłodzącej do znaku MAX na zbiorniczku wyrównawczym lub poniżej. -podczas nagrzewania silnika ewentualnie uzupełnić ciecz chłodzącą. -po osiągnięciu przez silnik temp. roboczej pozostawić go na biegu jałowym przy około 1200 obr/min -ponownie odkręcić śruby odpowietrzające i nie zakręcać dopóty, dopóki przez otwory nie zacznie wypływać ciecz chłodząca bez pęcherzyków powietrza. UWAGA. Nie zbliżać rąk do wentylatora i pasków klinowych. Istnieje zagrożenie urazem. -dolać ciecz chłodzącą do poziomu MAX i zakręcić korek wlewu cieczy chłodzącej. -sprawdzić szczelność układu chłodzenia, szczególnie przewodów elastycznych i ich przyłączy, śruby odpowietrzające oraz pompe cieczy chłodzenia
-
318is Wskaźnik temperatury na desce wariuje
może coś z pompą albo ciśnieniem paliwa? a czujnik trzeba wymienić czarny
-
318 M40 skok obrotów powyżej 4500 tys.
możliwe że coś jest nie tak z czujnikiem przepustnicy
-
323i Problem z maglownicą - Duży luz
na początek sprawdż drążki trzeba na kanał i jak druga osoba zakręci kierą to zobaczysz gdzie jest luz
-
e36 318 korek od oleju w majonezie po wymianie uszczelki pod
nazwy nie pamiętam bo robią to różne firmy tylko kup jakiś markowy jak powiesz że chodzi o środek do płukania silnika to sprzedawca będzie wiedział a na opakowaniu jest napisane jak się go stosuje z tym deklem dobry pomysł
-
e36 318 korek od oleju w majonezie po wymianie uszczelki pod
są środki do płukania ale te środki dolewa się do oleju który następnie zlewamy
-
e36 318 korek od oleju w majonezie po wymianie uszczelki pod
na dobrą sprawę powinieneś zlać ten olej i zobaczyć jak on wygląda jeżeli są to pozostałości a jest ich dużo to ten olej ma marne właściwości smarne i trzeba go wymienić razem z filtrem
-
320i Pytanie o filtry paliwa.
będzie dobrze
-
316i czujnik wałka rozrządu
Kolego to prosta sprawa przewód jest w prowadnicy a sam czujnik trzyma się na jednym wkręcie
-
320i Pytanie o filtry paliwa.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=13_0362&hg=13&fg=10 taki powinien być filtr paliwa o ile wiem jest tylko jeden może ten co masz jest zły
-
320i Muli jak jest zimna
dziwna sprawa że na kompie nie wyszedł błąd sondy ale u Ciebie sondy są chyba przed katem i jego wycięcie nie powinno jej zaszkodzić jasne że sonda powinna być choć ona zaczyna pracować po nagrzaniu
-
323i skrzypiaca kierownica - mial ktos ten problem?
u mnie też coś tarło popsikałem WD40 ale bez zdejmowania kiery a od dołu po wale kierownicy do góry i do dołu i jakoś pomogło
-
320i Muli jak jest zimna
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CE51&mospid=47460&btnr=11_1480&hg=11&fg=15 nr.17 to czujnik wałka http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CE51&mospid=47460&btnr=11_1485&hg=11&fg=10 nr.9 to czujnik wału wtyczki od nich są pod kolektorem ssącym polecam kupienie książki H.R Etzold BMW serii3 sam naprawiam jeżeli chcesz dłuższy czas jeżdzić tym autem to na pewno się przyda
-
320i Muli jak jest zimna
dobrze by było zajrzeć do wtyczek czujników wałka rozrządu i wału pod te gumowe osłony izolacja na przewodach lubi się z wiekiem wykruszyć i dochodzi do zwarcia błędu nie ma a auto muli
-
320i Muli jak jest zimna
czy jest gaz w aucie? trochę mało danych jak odpala na zimnym? czy nie czuć benzyny w spalinach? czy zaglądałeś do świec? dobrze by było zmierzyć kompresję
-
Auto słabe i mało elastyczne, przepływomierz? (m52b20)
trzeba podłączyć auto pod kompa możliwe,że to sonda,ale to trzeba sprawdzić na livedata odpinanie czujników powoduje łapanie błędów przez sterownik
-
316i czujnik wałka rozrządu
podaj numer nadwozia