Treść opublikowana przez emir55
-
BMW E36 2.0 BIERZE OLEJ........
jeżeli na górze świecy jest olej to znaczy że puszcza uszczelka pod deklem próba olejowa-mierzysz kompresję na poszczególnych cylindrach a potem wlewasz do cylindra troszkę oleju silnikowego i mierzysz powtórnie jeżeli ciśnienie wzrośnie to puszczają pierścienie a jeżeli nie to głowica do roboty podczas pomiaru silnik rozgrzany, pedał gazu wciśnięty,wyjęty przekażnik pompy paliwa
-
325i e36 dziwne braki mocy.
sterownik jest w podszybiu po stronie pasażera jest na nim numer który wpisz w linka który Ci podałem
-
325i e36 dziwne braki mocy.
kompa trzeba zmienić będzie jechał ale według mnie nie jest to samo http://www.realoem.com/bmw/select.do wpisz sobie tutaj końcówkę nr. VIN i znajdziesz kompa
-
BMW E36 2.0 BIERZE OLEJ........
trzeba zmierzyć kompresę i zrobić próbę olejową wtedy będzie wiadomo którędy bierze olej czy to pierścienie czy zawory
-
316i Nieważny przegląd, LPG bez licencji... Co robic??
Kolego to nie są żadne poważne usterki i nie są trudne do usunięcia a instalację gazową można wymontować i jechać na przegląd
-
320i Nieprzyjemny zapach w aucie
może coś nie tak z uszczelką na kolektorze wydechowym
-
318ti simering walu
jak nie cieknie za mocno to nic się nie stanie podczas postoju sprawdż poziom oleju i będzie dobrze zainteresuj się też odmą bo może jej zatkanie powoduje uszkodzenia uszczelniacza
-
e36 320i problem z kompresją na6 cylindrze
trzeba wykręcić świecę i nalać trochę oleju takiego jak w silniku i po chwili zmierzyć kompresję jeżeli wzrośnie to znaczy że siedzą pierścienie jeżeli nie,to puszcza zaworem gdyby okazało się że to pierścienie to możesz spróbować zalać cylinder naftą na noc i rano wymiana oleju i pomiar możliwe że pierścień się zapiekł i po nafcie czasami odpuści,ale to tylko loteria choć czasami pomaga przy pomiarze silnik ma być zagrzany i gaz wciśnięty do dechy
-
316 93r uszczelniacz (skrzynia-wał)
można by wyjąć silnik ze skrzynią,ale to sporo roboty
-
316 93r uszczelniacz (skrzynia-wał)
poluzuj silnik na poduszkach,żeby skrzynia odchyliła się do dołu
-
316 93r uszczelniacz (skrzynia-wał)
a z małym diaxem do niej podejdzie? trzeba obciąć
-
e36 320i problem z kompresją na6 cylindrze
trzeba zrobić próbę olejową i sprawdzić czy ciśnienie ucieka przez zawór czy pierścienie
-
325i lepiej remont czy swap na 323i od e46
jeżeli ten drugi jest zdrowszy to nie ma co myśleć przekładka
-
325i kopci i ubywa płynu chłodniczego - REMONT
trzeba wyjąć pompę i zobaczyć jak wygląda wirnik-czy nie ma jakiś luzów i stan łopatek ja przy takim remoncie dałbym nową pompę nie jest to bardzo duży wydatek a w starych wirnik potrafi się urwać
-
320i Dziwne dzwieki od klimy.
możliwe że łożysko w sprężarce siada
-
[328] Metaliczne stuki w okolicach skrzyni
jeżeli już zdejmowałbyś skrzynię to zwróć uwagę na biały cycek z tworzywa który jest pod łapą sprzęgła jeżeli jest zużyty to łapa uderza o obudowę i są dziwne dżwięki
-
M50/M52 na gorącym silniku zapala się kontrolka oleju
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CE51&mospid=47460&btnr=11_1276&hg=11&fg=30 ten zaworek to nr6 niestety jest on w pompie oleju
-
[328] Metaliczne stuki w okolicach skrzyni
czy po wciśnięciu sprzęgła odgłosy cichną?
-
M50/M52 na gorącym silniku zapala się kontrolka oleju
to podstawa jeżeli ciśnienie jest słabe to czasami pomaga czyszczenie smoka pompy oleju w misce olejowej
-
325i kopci i ubywa płynu chłodniczego - REMONT
głowicę trzeba oddać na sprawdzenie szczelności sprawdż też pompę wody i termostat wyczyść tłoki z nagaru do głowicy daj nowe śruby
-
316i Problem z dźwignią zmiany biegów + podsufitka + dolot
Kolego trzeba to rozebrać i zrobić co trzeba w ciemno trudno powiedzieć gdzie złapało luzy niestety wiąże się to ze szczypaniem
-
316 compact - płyn chłodniczy
właściwie nie ma takiego stanu lekko pęknięta głowica lub uszczelka płyn ma być w połowie zbiorniczka na zimnym jak odkręcisz gorący to normalne że płyn pójdzie do góry
-
325i gotuje sie woda, chce wyrzucic z chlodnicy
kiedyś na wodzie jeżdziło się non stop i jakoś dawało radę na początek spróbuj odpowietrzyć mógł nawalić termostat,mogła też pompa visko też ,ale to chyba za krótki odcinek
-
BLAUPUNKT NEW YORK RDM 127 zmiana koloru wyświetlacza
Koledzy może ktoś wie jak zmienić kolor na wyświetlaczu w tym radiu? fabrycznie świeci na zielono lub czerwono skąd zdobyć instrukcję obsługi?
-
316 94r wskaźnik temperatury
w bloku silnika kolor czarny