Treść opublikowana przez nomad66
-
E70 3.0 245 koni - płyn do chlodnic
jak masz różowy to g12, jak zielony/niebieski to g11
-
F31 320xd WBA3K510X0K174176
nomad66 odpowiedział(a) na Kamilponik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażN47 po 12 roku jest w mojej opinii jak najbardziej w porządku. Pierwsze egzemplarze jakie u nas się rozpadały faktycznie jakoś udane nie były. Bez problemu znajdziesz auta z 2.0d po 11roku z nalotem 300+ i oryginalnym silnikiem - po prostu trzeba być świadomym, że trzeba zadbać o te silniki i robić serwisy tak jak trzeba. Chyba największy minus tego auta to brak dobrych świateł. Reszta jest ok
-
BMW X3 f25 z USA dostosowanie do jazdy po Polsce
zamiast kombinować nie lepiej kupić nowe lampy z tyc? Europejskie lampy to koszt około 600zł za sztukę. Będzie normalne odcięcie, normalny kierunek.
-
BMW Seria 5 3.0d WBANS71070CP34511
nomad66 odpowiedział(a) na 1badej2 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażw tej kasie może być ciężko ładne e39 znaleźć, ładny to musi być grób, jak jeszcze stoi za tą kasę
-
BMW X3 WBAWX31080LW14571
nomad66 odpowiedział(a) na lukaszbmwe90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażto szukaj nie z n20 - diesle wychodzą sporo taniej pod kątem eksploatacji niż ten silnik
-
E83 X3 2008, Dąbrowa Widawska, WBAPE11029WJ56892
nomad66 odpowiedział(a) na etylowy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażx3 jako nie skarbonka jak będziesz zjeżdżał z asfaltu może być różnie. To jest "delikatna" bulwarówka" a nie sprzęt do jazdy w terenie. Jak może być "trochę skarbonka" to może land rover l322 z silnikiem BMW? To e53 z reduktorem - zajedzie dalej niż x3 i też "relatywnie tanie" Zawsze jest toyota rav 4, suzuki vitara - tam nie trzeba będzie maski otwierać w stosunku do x3 :lol:
-
Touring 528iA 1997 - kilka pytań - czujnik ABS, radio CD
Witam, kupiłem szczurka do jazdy wokoło komina, jako, że już mnie nosi, żeby coś dołożyć to pytanie odnośnie radia: oryginalnie był podstawowy kaseciak, teraz jest jakieś uniwersalne ale chcę mieć ori CD z komputerem - co trzeba zrobić żeby w miarę chodziło? Jakiego szukać? Będzie też dołożona multifunkcja - to już w e36 dokładałem więc nie ma problemu Drugie pytanie odnośnie czujnika ABS, kupiłem z urwanym: czy możecie polecić jakiś tani zamiennik który działa? Abs z szarą kostką.
-
downpipe do 3.5i X-drive
jedź do jakiegoś zakładu który zajmuje się wydechami - na pewno ogarną
-
E83 X3 2008, Dąbrowa Widawska, WBAPE11029WJ56892
nomad66 odpowiedział(a) na etylowy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażnie lepiej coś tańszego, co nie będzie szkoda pobrudzić/porysować? Przynajmniej na ryby/las coś takiego bym szukał :8)
-
e60 525d wbanx51030ct39165
nomad66 odpowiedział(a) na niko999 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażsprawdzasz, sprawdzasz, szukasz igły w stogu siana. Zamiast wydawać na raporty mógłbyś podjąć męską decyzję i coś już kupić - byłoby już trochę kasy na pierwszy serwis. Cukierki w ori lakierze bez rysek tylko nowe w salonie Podejście, że wymieniasz wszystko na nowe jak jest dobre też skończy się, że wpakujesz w stare auto 50tyś i na koniec sprzedasz za mniej niż kupiłeś.
-
G05 25d
W przypadku f15 50d i 25d kosztują mniej więcej podobne pieniądze: owszem, w czasie jazdy w 25d emocje jak na rybach, ale jedziesz na serwis i tam też takie same emocje. W m50d jest roller caster zarówno w czasie jazdy jak i serwisie - Michael1916 - sam widziałeś - do roboty przy turbo trzeba wyjąć silnik - i sporo jest takich operacji gdzie trzeba też silnik wyjąć. Słupek do 25d kosztuje tyle samo co wał korbowy do 3.0d - w razie większej awarii. B57 dziś bym zaryzykował , zobaczymy jak będzie się spisywał za 3 lata :cool2: oby nie było takich problemów jak z n57 (mówimy o rynku wtórnym)
-
E61 2009/2010 WBAPX71060C105106
nomad66 odpowiedział(a) na seku145 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażpakiet z zewnątrz dołożony (to plus dla wartości akurat), w środku szary sufit i stołki - czyli ktoś nie dołożył wszystkiego, fotele nie wyglądają na 300tyś :wink: Brakuje rolety w bagażniku, przedni zderzak "wisi"
-
X3, 3.0 Automat / przyczepa Kempingowa
2009 rok chyba ma już 6hp. Ja bym się nie bał, to trwała skrzynia, jak dbasz o olej to nie będzie problemów. Ja za x5 z tą skrzynią bez problemów ciągnąłem po 2,5 tony i śmigała aż miło. Teraz ma 556tyś i ciągle bez remontu pełnego - tylko konwerter i mechatronika
-
F48 X1 WBAHT910605F16802
nomad66 odpowiedział(a) na Przemo251685044236 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażkażde auto z Francji miało jakąś przygodę jeżeli ten kraj opuściło. Nawet Niemcy (tacy z Wschodu) kupują tam auta, klepią i sprzedają na rynku Niemieckim.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam, może nie jeżdżę często 160+ ale powiedz mi, czy zrobisz elektrykiem 560km w 4,5 godziny? Jak nie ma korków to do granicy niemieckiej mam tyle po autostradzie. Najszybszy czas z okolic Lille do domu (niecałe 1600km) jechałem 12,5h - z przerwami na tankowanie i objazdami robót drogowych. Normalnie ten dystans jadę około 14,5-15h bo ruch nie pozwala na więcej. Dasz radę elektrykiem? :8) Myślisz, że dzieciaki będą się zachwycać jęczącym mikserem? Czy może będą mocować głośniki V8 pod tylny zderzak :norty:
-
E84 X1 WBAVM71070VR36182
nomad66 odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPonta +1 w takim aucie turbiny do sprawdzenia, rozrząd za chwilę do wymiany. Na miasto DPF będzie irytujący
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Adam, a wiesz, że zwykle webasto odpalasz z domu pilotem? I auto może stać pod chmurką i zasięg nie będzie uciekał na mrozie ;) na ogrzanie wnętrza pójdzie 0,1l (liczmy 1zł) paliwa przez 10 minut i wsiadasz do ciepłego. Elektryk niby zjada zasięg na mrozie bo dogrzewa baterie - przynajmniej tak twierdzą niektórzy użytkownicy :norty: Odnośnie wcześniejszego pytania czy kupiłbym elektryka. Jak dla mnie jedyny sensowny elektryk na dzień dzisiejszy to BMW I3 120Ah - w miarę rozsądny zasięg, małe i przestronne jak na takie małe auto - do miasta idealne. Reszta to dla mnie bezsens - albo za duże, za mały zasięg, za drogie jak za to co oferuje. pamiętam kiedy ostatnio trzymałem gaz w podłodze - a jeżdżę dynamicznie - więc osiągi elektryka spod świateł do mnie nie przemawiają. Spalinowy daje więcej komfortu zwłaszcza psychicznego. W trasie wolę jakiś podcast posłuchać, coś przemyśleć: niż stresować się gdzie ładowarka, czy wystarczy zasięgu do ładowarki i ile tam będę stał. W Villach w Austrii widzę miłośników elektryków na ładowarce tesli - często śpią w środku w śpiworach, raz widziałem kolejkę do ładowania bo wszystkie stanowiska zajęte - wakacje były więc też należy wtedy doliczyć jakiś dodatkowy czas na ładowanie.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
kkx5 +1 milesek - a dbałeś o ciśnienie kół? To, że kupiłeś opony wg tabliczki to nie oznacza, że dobre :lol: różni producenci mają różne wysokości opon PRZY TYM SAMYM ROZMIARZE! Nawet 1cm na średnicy może być różnicy. A jak masz ogumienie mieszane i kupisz na każdą oś z innej firmy i nic się nie zepsuje to powinieneś w lotto grać - 6 murowana z każdym losem :8)
-
Sprężyny Eibach Pro kit do F15
Czy ktoś zakładał sprężyny Eibach Pro kit do X5 f15? Jak wrażenia? Da radę bez problemów ustawić geometrię? Jak z komfortem - spada, czy zostaje na podobnym poziomie? Prowadzenie ponoć na duży plus, F15 ze standardowym zawieszeniem prowadzi się trochę jak ponton
-
Ratowanie E46 318i 2002r N42b20 VS E87 118/120d M47 albo N47
nie ratować, jeździć i odkładać na coś fajnego ;) 1er z tych roczników to z deszczu pod rynnę, dookoła wózka rdzewieją i to mocno
-
E84 WBAVM31040VN65829
nomad66 odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażgrubo, w ogłoszeniu że jeden właściciel a to gorący kartofel.. Nawet nie wiedziałem, że takie x1 wychodziły z 3.0i, fajna zabawka na miasto ;)
-
Wężyki 3.0 gdzie podłączyć
pierwsze zdjęcie wygląda jak od pochłaniacza par paliw, masz z przodu pod kolektorem taki zaworek z kostką i tam to pewnie powinno być wężyk od wody kup nowy, wszystkie stare będą pękać z wieku
-
E84 WBAVM31040VN65829
nomad66 odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażgaz ciężko będzie wsadzić, ale tak to wygląda spoko, 3.0i benzyna w x1 musi ładnie zapinać :cool2: jak jeszcze pierwszy właściciel salon Polska to ciężko o bardziej pewne auto, zwłaszcza jak uczciwy sprzedawca
-
e61 520d wbanj31070cp81601
nomad66 odpowiedział(a) na maciej84 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż17 letnie auto które jeździło trasy z tym przebiegiem to takie trochę marzenia, silnik trwały więc nawet jak ma 500 to jeszcze pojeździ, wszystko zależy jak kto serwisował
-
3.0d f15 wymiana pokrywy zaworów w serwisie 7tys!!!gdzie to
może wystarczy odmę zmienić? W N47/N57 można ją zmienić za grosze, w b47 jest już niby zintegrowana z pokrywą: 1800zł kosztuje pokrywa