Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Mało prawdopodobne, żeby tyle cewek padło, ale ten gość z elektrody pisał o trzech.
  2. Przydałby się komplet wrysków na podmiankę do testów.
  3. Wspominałeś wcześniej coś o cewkach https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3122517.html
  4. Chyba, że przeskoczył choć nie wiem czy to możliwe w tym silniku. Przy takim przebiegu powinno być około 5000 motogodzin. Może być jeszcze jakiś problem z paliwem, np. zapowietrza się układ, ale wtedy będzie gdzieś wyciek.
  5. Teoretycznie jak czujnik jakoś tam działa to błędu nie będzie. Klasyczny przykład z czujnikiem wałka rozrządu - ciepły silnik nie odpala, wystarczy schłodzić czujnik. Oczywiście nie upieram się co do tych czujników, tym bardziej, że nigdzie nie wyczytałem jeszcze, żeby ktoś miał z tym problem. Czujnik wałka, owszem, ale jak odpali to może chodzić i bez niego. Może problem z rozrządem ?
  6. Tak wcześniej Maniek pisał. Ja nie jestem aż takim ekspertem, ale to faktycznie wygląda na problem ze sterowaniem tych wtrysków. Przynajmniej wyeliminujesz jeden podzespół, bo wiesz, lutowanie to jedno, ale jak tam padł jakiś element to problem pozostaje. Jeszcze dwie dziwne rzeczy przychodzą mi do głowy: 1. Czujnik położenia wału. 2. Czujnik spalania stukowego.
  7. Ja bym chyba wymienił ten DDE, choć to pewnie sporo pracy i można się załamać nerwowo jak dalej będzie źle :cry:
  8. Kopci, bo leje paliwo, a tlenu mało. W jakim stanie EGR ? Wymiana wężyków podciśnienia na silikonowe to pierwsza rzecz, od której należy zacząć. Można też przy okazji wyczyścić filterek przetwornika turbo choć to zwykle niewiele daje.
  9. Najskuteczniejsza procedura naprawy w jakimkolwiek serwisie to metoda eliminacji poprzez podmianę podzespołów na sprawne. A tak w ogóle to od czego się zaczęło ?
  10. Fuser odpowiedział(a) na Rebel temat w E39
    Sterownik skrzyni zostawiłeś ten co był od 3.0d ?
  11. Zdejmij bok drzwi, znajdź wiązkę kabli od lustra, przewody czerwono-niebieski i zielono-brązowy powinny być od składania. Podłącz jakiś mały zasilacz wtyczkowy albo bateryjkę 9V.
  12. Nie zazdroszczę... Miałem to samo z jednym, ale w lecie. Zaciera się łożysko oporowe, na którym obraca się lusterko. Oby zębatka była cała, bo jest niedostępna - tylko Aliexpress w jakichś chorych cenach. Poroniona konstrukcja. Nie wiem czy to można jakoś zdiagnozować bez wyjęcia. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=214621
  13. Fuser odpowiedział(a) na leszczu24 temat w E39
    A masz numery tego zaworu ? Czy jak go szukać jeśli trzeba wymienić ?
  14. Wtyczkę na listwie na razie zostaw jak ciśnienie stabilne. Chyba, że skacze wtedy gdy gaśnie.
  15. Wymień wtyczkę na 5 wtryskiwaczu na nową, albo wszystkie. Koszt niewielki. Tam płyną duże prądy i doginanie może nie pomóc. Podobny problem; jak pisałem, występuje z wtyczką na czujniku ciśnienia CR. Dopiero wymiana wtyczki przynosi efekty, doginanie i czyszczenie styków tam nie pomaga.
  16. Może jest woda ?
  17. Wystarczy, że jeden wtrysk będzie świrował i reszta będzie starała się nadgonić. Ciśnienie na listwie musi być stabilne. Częstym problemem jest wtyczka czujnika ciśnienia, która przerywa. Wtedy ciśnienie jest niestabilne i wtryski też będą nieprzewidywalne. Według mnie przelewy na powrót nie mają wpływu na korekty. Co do wiązki to wymień konektory we wtyczce tam gdzie skaczą korekty to wtedy będziesz mieć pewność, że kabel jest ok.
  18. Jak dla mnie to problem z wtryskami lub brak kontaktu na którejś wtyczce wtryskiwacza. Możesz jeszcze sprawdzić ciśnienie na listwie czy nie skacze na postoju. Powinno być w okolicy 350 bar, ale korekty 3-4 to jest zgon.
  19. Podaj jakie są korekcje na zimnym i na rozgrzanym. Od tego trzeba było zacząć.
  20. Lemforder.
  21. Fuser odpowiedział(a) na leszczu24 temat w E39
    Zawór jest sterowany przez PWM więc pomiar miernikiem niewiele daje. Z błędów wynika, że moduł wykrywa zwarcie i się wyłącza. Zobacz jeszcze film podlinkowany w tym wątku https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=391404
  22. Fuser odpowiedział(a) na kenos95 temat w E39
    Pytanie czy było dobrze i się skopało czy masz tak od początku ? Drugie pytanie - czy ten nowy magiel (domyślam się, że regenerowany) ma sprawny, wyczyszczony zaworek ? Jeśli mechanicznie wszystko OK, to trzeba szukać w module GM. Poczytaj komentarze pod filmem. Tak w ogóle servotronik w E39 to jest jakaś wyższa szkoła magii. Wiele wątków przeczytałem na ten temat i nie ma jednoznacznych rozwiązań problemu. W porównaniu do drugiego E39 gdzie nie ma servotronika to różnica we wspomaganiu nie jest jakaś kolosalna. Fakt, że podczas ruszania jest trochę lżej, ale kierownica bardzo szybko się usztywnia wraz z prędkością aczkolwiek nie wiem jak być powinno. Pompę też mam nową.
  23. W polifcie jest 3 cale, a przedlift nawet na oko ma mniejsze.
  24. Fuser odpowiedział(a) na GROM530d temat w E39
    Ooo.. to ja nawet nie wiedziałem, że są takie wynalazki :oops:
  25. Fuser odpowiedział(a) na GROM530d temat w E39
    Nie słyszałem, żeby diesel miał przepustnicę choć są rzeczy na świecie, które nie śniły się filozofom i fizjologom, szczególnie w obecnej erze ekologii :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.