Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Mało prawdopodobne, żeby tyle cewek padło, ale ten gość z elektrody pisał o trzech.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Przydałby się komplet wrysków na podmiankę do testów.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Wspominałeś wcześniej coś o cewkach https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3122517.html
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Chyba, że przeskoczył choć nie wiem czy to możliwe w tym silniku. Przy takim przebiegu powinno być około 5000 motogodzin. Może być jeszcze jakiś problem z paliwem, np. zapowietrza się układ, ale wtedy będzie gdzieś wyciek.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Teoretycznie jak czujnik jakoś tam działa to błędu nie będzie. Klasyczny przykład z czujnikiem wałka rozrządu - ciepły silnik nie odpala, wystarczy schłodzić czujnik. Oczywiście nie upieram się co do tych czujników, tym bardziej, że nigdzie nie wyczytałem jeszcze, żeby ktoś miał z tym problem. Czujnik wałka, owszem, ale jak odpali to może chodzić i bez niego. Może problem z rozrządem ?
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Tak wcześniej Maniek pisał. Ja nie jestem aż takim ekspertem, ale to faktycznie wygląda na problem ze sterowaniem tych wtrysków. Przynajmniej wyeliminujesz jeden podzespół, bo wiesz, lutowanie to jedno, ale jak tam padł jakiś element to problem pozostaje. Jeszcze dwie dziwne rzeczy przychodzą mi do głowy: 1. Czujnik położenia wału. 2. Czujnik spalania stukowego.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Ja bym chyba wymienił ten DDE, choć to pewnie sporo pracy i można się załamać nerwowo jak dalej będzie źle :cry:
-
E39 530dA BRAK MOCY NA NISKICH OBROTACH
Kopci, bo leje paliwo, a tlenu mało. W jakim stanie EGR ? Wymiana wężyków podciśnienia na silikonowe to pierwsza rzecz, od której należy zacząć. Można też przy okazji wyczyścić filterek przetwornika turbo choć to zwykle niewiele daje.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Najskuteczniejsza procedura naprawy w jakimkolwiek serwisie to metoda eliminacji poprzez podmianę podzespołów na sprawne. A tak w ogóle to od czego się zaczęło ?
-
530da skrzynia biegów złom??
Sterownik skrzyni zostawiłeś ten co był od 3.0d ?
-
BMW E39 Lusterka się nie składają.
Zdejmij bok drzwi, znajdź wiązkę kabli od lustra, przewody czerwono-niebieski i zielono-brązowy powinny być od składania. Podłącz jakiś mały zasilacz wtyczkowy albo bateryjkę 9V.
-
BMW E39 Lusterka się nie składają.
Nie zazdroszczę... Miałem to samo z jednym, ale w lecie. Zaciera się łożysko oporowe, na którym obraca się lusterko. Oby zębatka była cała, bo jest niedostępna - tylko Aliexpress w jakichś chorych cenach. Poroniona konstrukcja. Nie wiem czy to można jakoś zdiagnozować bez wyjęcia. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=214621
-
[E39] Servotronic - nie działa
A masz numery tego zaworu ? Czy jak go szukać jeśli trzeba wymienić ?
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Wtyczkę na listwie na razie zostaw jak ciśnienie stabilne. Chyba, że skacze wtedy gdy gaśnie.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Wymień wtyczkę na 5 wtryskiwaczu na nową, albo wszystkie. Koszt niewielki. Tam płyną duże prądy i doginanie może nie pomóc. Podobny problem; jak pisałem, występuje z wtyczką na czujniku ciśnienia CR. Dopiero wymiana wtyczki przynosi efekty, doginanie i czyszczenie styków tam nie pomaga.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Może jest woda ?
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Wystarczy, że jeden wtrysk będzie świrował i reszta będzie starała się nadgonić. Ciśnienie na listwie musi być stabilne. Częstym problemem jest wtyczka czujnika ciśnienia, która przerywa. Wtedy ciśnienie jest niestabilne i wtryski też będą nieprzewidywalne. Według mnie przelewy na powrót nie mają wpływu na korekty. Co do wiązki to wymień konektory we wtyczce tam gdzie skaczą korekty to wtedy będziesz mieć pewność, że kabel jest ok.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Jak dla mnie to problem z wtryskami lub brak kontaktu na którejś wtyczce wtryskiwacza. Możesz jeszcze sprawdzić ciśnienie na listwie czy nie skacze na postoju. Powinno być w okolicy 350 bar, ale korekty 3-4 to jest zgon.
-
E39 M57 2002 Problem z gaśnięciem na zimnym
Podaj jakie są korekcje na zimnym i na rozgrzanym. Od tego trzeba było zacząć.
-
BMW E39 520D 2000R Tuleje pływające.
Lemforder.
-
[E39] Servotronic - nie działa
Zawór jest sterowany przez PWM więc pomiar miernikiem niewiele daje. Z błędów wynika, że moduł wykrywa zwarcie i się wyłącza. Zobacz jeszcze film podlinkowany w tym wątku https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=391404
-
Servotronik
Pytanie czy było dobrze i się skopało czy masz tak od początku ? Drugie pytanie - czy ten nowy magiel (domyślam się, że regenerowany) ma sprawny, wyczyszczony zaworek ? Jeśli mechanicznie wszystko OK, to trzeba szukać w module GM. Poczytaj komentarze pod filmem. Tak w ogóle servotronik w E39 to jest jakaś wyższa szkoła magii. Wiele wątków przeczytałem na ten temat i nie ma jednoznacznych rozwiązań problemu. W porównaniu do drugiego E39 gdzie nie ma servotronika to różnica we wspomaganiu nie jest jakaś kolosalna. Fakt, że podczas ruszania jest trochę lżej, ale kierownica bardzo szybko się usztywnia wraz z prędkością aczkolwiek nie wiem jak być powinno. Pompę też mam nową.
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
W polifcie jest 3 cale, a przedlift nawet na oko ma mniejsze.
-
Brak przepustnicy w 530d m57
Ooo.. to ja nawet nie wiedziałem, że są takie wynalazki :oops:
-
Brak przepustnicy w 530d m57
Nie słyszałem, żeby diesel miał przepustnicę choć są rzeczy na świecie, które nie śniły się filozofom i fizjologom, szczególnie w obecnej erze ekologii :D