Treść opublikowana przez Fuser
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Chyba, że jeden amor pracuje inaczej niż drugi. Jeśli jeden się oprze na odboju, a drugi jeszcze ma miejsce i dalej się skraca to łączniki się pogną. Bardzo dziwny przypadek.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Może po prostu te sztuki są niesprawne (?), a my tu szukamy kwadratowych jaj...
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Powinien oprzeć się o tę krawędź
-
Problem po wymianie amortyzatorów
A według mnie te amory są trefne, albo źle osadzone. Katalog TRW na Europę nie zawiera takiego numeru jak JGM240S, ma być JGM240T. Poza tym rura powinna mieć w pewnym miejscu zwiększoną średnicę celem ograniczenia osadzenia w zwrotnicy, a u Ciebie jest odwrotnie. Łączniki się pogięły, bo amortyzator nie działa jak powinien. Brakuje miejsca na pracę łącznika i go zgniotło.
-
Skrzynia Automatyczna części 520I
Musisz określić dokładnie jakie masz auto i jaka skrzynię. Zacznij od tego realoem.com Skrzynia o numerach, którą podałeś to typowy Diesel E39. Benzyna miała inną, aczkolwiek wersje nieeuropejskie mogły posiadać skrzynię 5L40E, ewentualnie mogę się mylić ;) Jeśli chodzi konkretnie o koło zamachowe to będzie coś takiego https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=11_7574 ale sprawdź dokładnie po swoim roczniku. Z tego co wiem sprzęgło hydrokinetyczne się regeneruje. Te odnośniki, które podałeś dotyczą skrzyni manualnej więc kompletnie nie o to chodzi i w związku z tym domyślam się, że ktoś inny diagnozował problem.
-
Kontrola Trakcji nie gaśnie. Pomocy
Zrób w INPA kalibrację kąta skrętu kierownicy. Jeśli DSC nie zgaśnie to bym stawiał na uszkodzony sterownik.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Jak schodzi farba i sprężyna rdzewieje to nadaje się do wymiany przy najbliższej okazji puki nie pękła.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Jak masz 18 cali i na dodatek wyżej talerzyk niż u mnie przy 16 cali to jest zdecydowanie za wysoko. Możesz kupić odboje do M-tech Sachs 900 084. Bałwanek jest skrócony, ale wg mnie nie tędy droga, żeby robić rzeźbę. Takie mam w drugim aucie, ale to są typowo do skróconych amorów. Nie rozumiem dlaczego zamiennik miałby być wyższy. To nie ma prawa dobrze działać, bo pomijając brak luzu to amortyzator nie pracuje w odpowiednim zakresie. Podaj numery tych amorów co założyłeś. Swoją drogą jak wymieniałeś amory to trzeba było te pordzewiałe sprężyny również zmienić. Sklep u Maćka czescidobmw.pl jest OK. Tanio nie jest, ale zawsze doradzi i sprzeda to co potrzebujesz.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Porównaj ze swoim zdjęciem. Odległość dolnego talerzyka od opony jest u mnie dużo mniejsza. Albo u ciebie amor nie jest wsadzony w dziurę po jaja, albo jest dłuższy. Poza tym jego ułożenie względem opony też jest inne. Felga 16 cali, prawe koło, koła ustawione na wprost. Dobrze na znakach jest amor założony ?
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Tak powinno być złożone. Z czasem i tak odbój schowa się całkiem w harmonijce choć jest to nieprawidłowe, bo tłoczysko jest wtedy narażone na piach i kamienie. Między odbojem, a amortyzatorem luzu jest max na dwa palce.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Skoro tak, to wygląda jakby amortyzator nie był opuszczony w zwrotnicy do końca.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Zmierzyłem teraz w drugim aucie i jest 38,5 cm czyli wysokość sprężyn dla serii masz dobrą. Może to nie jest problem odbojów tylko co innego tłucze ?
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Łomatko... :duh: Co Ty mierzysz... Od krawędzi błotnika w dół do środka koła. U mnie w M-tech jest 35,5 cm to powinieneś mieć więcej w standardzie. Jak będę miał dostęp do drugiego auta to zmierzę ile jest w zawieszeniu standardowym.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
W oryginale auto z zawieszeniem standard czy obniżone ? Jeśli obniżone to czy odboje założyłeś te krótsze ? Zmierz odległość między błotnikiem, a środkiem koła.
-
Fotel za wysoko
Może jednak nie schodzi na maksa ?
-
Webasto nie odpala BMW e39 530d
Uszkodzona pompa wody i brak komunikacji - zapewne leży elektronika (zalanie). Miałem podobne usterki. Przedmuchiwanie webasto uruchamiało się każdorazowo po otwarciu drzwi kierowcy.
-
E39 530d 1999 - umierająca elektronika
Masa silnika jest gdzieś w okolicy prawego wahacza, chyba na łapie silnika. To dodatkowo komplikuje diagnozę. Porównaj napięcie na jałowych aku i alternator, potem podczas jazdy jak się zmienia i pod obciążeniem (światła, klima, wycieraczki). U mnie podczas jazdy przy minimalnym obciążeniu elektryki mam cały czas 14V, w drugim aucie 13,9V. Po obciążeniu nie spada niżej niż o 0,1V , max. 0,2V czasami. Jeśli napięcie jest stabilne to zostaw masy i sprawdź stan kostki stacyjki.
-
E39 530d 1999 - umierająca elektronika
Jeśli aku nie był ładowany przez tyle czasu to na zdrowie mu nie wyszło. Sprawdź napięcie w instalacji podczas jazdy, np. w gniazdku zapalniczki. Jeśli OK, to bym się zajął kostką stacyjki i sprawdził masę akumulatora i na silniku. Jeśli sterownik jest OK to ABS może wywalać przy słabym zasilaniu.
-
Wymiana drzwi
Jeśli oryginalne drzwi do niczego się nie nadają to faktycznie kup jakiekolwiek zdrowe, zawieź do lakiernika i jeśli masz czas to uzbrojenie/montaż samemu. Osobiście bym nie cieniował żadnych błotników. Będzie to widać tylko w pełnym słońcu i po umyciu auta.
-
E39 3.0 D Brak światła Xenon prawy przód.
Przełóż przetwornicę czy działa ta, która niby nie świeci.
-
Potrzebuje dobrej rady w sprawie silnika
Bardzo fajny silnik :) Mam taki zrobiony (tylko soft) na 205 KM. Uważam, że nawet lepszy niż 3.0d. Mniej pali i ciszej chodzi. Kompletny z możliwością odpalenia myślę, że 2000 zł spokojnie, automat na plus dla kondycji silnika. Możesz też pogadać z firmami, które zajmują się swapem do Nissana Patrola lub bezpośrednio na jakimś forum nissana. Skrzynię sprzedaj osobno.
-
Układ chlodzenia
Nie musisz. W ukrytym menu na zegarach wyświetli się ta sama wartość co przez OBD. Może korek od chłodnicy jest niesprawny ?
-
Pytanie odnośnie zawieszenia( Nivo+pouliretany+gwint )
Jeśli nie czujesz precyzji to pewnie zawieszenie jest zużyte. W Touringu szczególnie tuleje tylnego wózka. Zastanów się czy chcesz wydać taki ogrom kasy, bo trzeba kupić nowe wahacze, wywalić z nich nowe tuleje i wstawić poliuretany. Weź też pod uwagę, że do wahaczy H muszą być te twardsze (żółte), bo tam przychodzi w oryginale bardzo twarda guma, nie ma tych tulei zamiennych, a czerwony poli jest zbyt miękki. Też kiedyś chciałem się porwać na taki wyczyn, ale stwierdziłem, że do jazdy na co dzień po garbach w mieście to bez sensu tym bardziej, że 20 letnie auto to skarbonka bez dna. Lepiej zrobić, np. progi. W tamtym roku robiłem całe zawieszenie tył w wersji budżetowej i jestem zadowolony.
-
Pytanie odnośnie zawieszenia( Nivo+pouliretany+gwint )
To dlaczego chcesz zakładać "cukierki" ? Tak z ciekawości pytam. Według mojej wiedzy nie ma różnicy w wahaczach nivo/bez nivo więc zestaw poli powinien pasować do obu wersji.
-
Wrocław - blacharz/lakiernik
Koło Jelcza-Laskowic, robiłem progi, oczywiście nie polecam, bo nie biorę odpowiedzialności, ale zrobił OK. Jak chcesz szczegółów to napisz na PW.