Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Fuser odpowiedział(a) na Nemesiz temat w E39
    Polift 2002. Był miękki klej więc opalarką.
  2. Fuser odpowiedział(a) na Nemesiz temat w E39
    Nie korzystałem z takich usług. Robiłem to sam.
  3. Fuser odpowiedział(a) na Nemesiz temat w E39
    Jak masz polifta to odbłyśniki dajesz do metalizacji, zakładasz nowe regulatory, nowe klosze i lampy żyleta za mniej niż pół ceny. Jeśli xenon to jeszcze lepsze rozwiązanie zakup od Chińczyka EXOX-R 2.0 Jak masz lampy na twardym kleju to najlepiej oddać do zregenerowania niż samemu, ale i tak wychodzi dużo taniej niż DEPO.
  4. Dla mnie to na 99% siłownik, ale sam zdecyduj. Kluczem w zamku jesteś w stanie otworzyć mechanicznie nawet bez prądu. Siłowniki przestają działać mimo, że silniczek jeszcze kręci. On musi w określonym czasie tzn. bardzo szybko przerzucić położenie. Jeśli robi to ospale to w końcu nie zdąży, bo prąd jest rozłączany i się zawiesza. Zauważ, że niektóre szybciej się otwierają/zamykają, a inne wolniej. Wymieniałem w lecie siłownik od kierowcy, bo raz działał, a raz nie. Założyłem używany i mimo, że na krótko podłączony działał to musiałem wymieniać kolejny raz na nowy Teraz pierwszy ze wszystkich otwiera i zamyka drzwi kierowcy.
  5. Ciekawe spostrzeżenie. Być może u mnie jest to samo.
  6. Klawiszem przy lewarku biegów też nie zamyka ? Siłownik jest zwykle problemem. Lepiej założyć nowy temat niż reanimować trupa...
  7. Fuser odpowiedział(a) na MarcinB94 temat w E39
    U mnie Spulung podany bezpośrednio kompletnie nic nie zmienił. Być może zadziała gdy są jakieś zanieczyszczenia w układzie. U mnie filterek po zastosowaniu był tak samo czysty jak i przed. Co do korekt to TIS przewiduje eksploatację do wartości +/- 3. Ja uważam, że to spora przesada.
  8. Fuser odpowiedział(a) na Bimmer_34 temat w E39
    Dokładnie. Jeśli ma aprobatę producenta to nie widzę powodu, żeby nie stosować jakiegokolwiek oleju, który ją spełnia. Z ciekawostek - warto pasoftem zmniejszyć ilość litrów paliwa na interwał olejowy, wtedy wskaźnik w postaci zielonych kwadracików będzie miał jakiś sens.
  9. Fuser odpowiedział(a) na Bimmer_34 temat w E39
    Ja leję Oplowski 5W30 Dexos2 LL-04. Ciszej pracuje. Wymieniam co 10kkm 6L bez dolewek.
  10. Fuser odpowiedział(a) na Bimmer_34 temat w E39
    Praca silnika się poprawiła ?
  11. Fuser odpowiedział(a) na MarcinB94 temat w E39
    Według mnie słabe. Też mam na niektórych pod 3 i będę dawał do regeneracji. Trzymaj hamulec, wrzuć D i zobacz jak się zmienią. U mnie się pogarsza znacznie.
  12. Fuser odpowiedział(a) na Kaquq temat w E39
    Tylko, że używane soczewkowe to na dzień dobry masz odbłyśniki do metalizacji i szkła do spolerowania. Ja bym regenerował to co jest chyba, że są połamane.
  13. Mimo wszystko ja bym tam szukał. Może kabel przerwany, styki zaśniedziałe, przetwornik uszkodzony. Można podmienić do sprawdzenia z przetwornikiem od poduszek silnika, ale trzeba pruć kolektor. Z którego roku auto ?
  14. A pod spodem w opisie błędu nie masz przypadkiem Open Circuit or Short Circuit to B- ? Stawiam, że po wywaleniu klapek odpiąłeś przetwornik ciśnienia od sterowania nimi i sterownik wykrywa przerwę w obwodzie.
  15. Fuser odpowiedział(a) na bleyq temat w E39
    530d nie posiada standardu transmisji OBD2 pomimo takiego gniazda. Tylko dedykowane programy: INPA, ISTA, PAsoft, itp. poprzez odpowiednie interfejsy.
  16. Jeśli tak to według mnie jest problem z licznikiem. Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale skoro licznik łączy się z LCM przez I-BUS to jak LCM odpiąłeś nie będzie informacji o zaświeceniu określonych lampek, a skoro jednak nadal się świeci... Ale kostkę stacyjki i tak możesz sprawdzić. Nie ma dużo roboty.
  17. To trzeba sprawdzić moduł LCM. Zimne luty, przegrzania, może ktoś już naprawiał.
  18. Co mi jeszcze przychodzi do głowy to webasto i klimatronik. Webasto masz bezpiecznik w bagażniku prawa strona chyba drugie gniazdo od góry po skosie. Klimatronik to nie wiem, ale można wypiąć całe złącze. Aha, i jeszcze sprawdź czytnik navi jak masz czy lampka gaśnie, albo go odłącz.
  19. Stawiam na uszkodzony LCM. Podobne objawy jak tutaj Jakaś plaga ostatnio ?
  20. Fuser odpowiedział(a) na JachuGra temat w E39
    Sprawdź masę https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=371973
  21. Jeśli masz Webasto to uwalona elektronika często powoduje zwarcie na linii sygnałowej.
  22. Fuser odpowiedział(a) na dds149 temat w E39
    Jak podniesiesz klapę to lewa lub prawa strona, nie pamiętam, ale sprawdź również mechanicznie czy nie stoi dęba. https://www.maxbimmer.pl/topic/26379-tylna-wycieraczka-nie-dzia%C5%82a-e39-touring/
  23. Może być uszkodzony zwijak.
  24. Fuser odpowiedział(a) na JachuGra temat w E39
    A masz powiadomienie spalonych żarówek ?
  25. Fuser odpowiedział(a) na dds149 temat w E39
    Spryskiwacze - do sprawdzenia pompki w prawym nadkolu. Otwarty bagażnik i wycieraczka - do sprawdzenia wiązka kabli w klapie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.