Treść opublikowana przez Fuser
-
Reflektory przednie Depo
Polift 2002. Był miękki klej więc opalarką.
-
Reflektory przednie Depo
Nie korzystałem z takich usług. Robiłem to sam.
-
Reflektory przednie Depo
Jak masz polifta to odbłyśniki dajesz do metalizacji, zakładasz nowe regulatory, nowe klosze i lampy żyleta za mniej niż pół ceny. Jeśli xenon to jeszcze lepsze rozwiązanie zakup od Chińczyka EXOX-R 2.0 Jak masz lampy na twardym kleju to najlepiej oddać do zregenerowania niż samemu, ale i tak wychodzi dużo taniej niż DEPO.
-
Nie zamyka i nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
Dla mnie to na 99% siłownik, ale sam zdecyduj. Kluczem w zamku jesteś w stanie otworzyć mechanicznie nawet bez prądu. Siłowniki przestają działać mimo, że silniczek jeszcze kręci. On musi w określonym czasie tzn. bardzo szybko przerzucić położenie. Jeśli robi to ospale to w końcu nie zdąży, bo prąd jest rozłączany i się zawiesza. Zauważ, że niektóre szybciej się otwierają/zamykają, a inne wolniej. Wymieniałem w lecie siłownik od kierowcy, bo raz działał, a raz nie. Założyłem używany i mimo, że na krótko podłączony działał to musiałem wymieniać kolejny raz na nowy Teraz pierwszy ze wszystkich otwiera i zamyka drzwi kierowcy.
-
E39 530D Gwizd od 2 tys. obrotów podczas przyspieszania
Ciekawe spostrzeżenie. Być może u mnie jest to samo.
-
Nie zamyka i nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
Klawiszem przy lewarku biegów też nie zamyka ? Siłownik jest zwykle problemem. Lepiej założyć nowy temat niż reanimować trupa...
-
530d spalanie
U mnie Spulung podany bezpośrednio kompletnie nic nie zmienił. Być może zadziała gdy są jakieś zanieczyszczenia w układzie. U mnie filterek po zastosowaniu był tak samo czysty jak i przed. Co do korekt to TIS przewiduje eksploatację do wartości +/- 3. Ja uważam, że to spora przesada.
-
Ktory Liqui Moly do m57 ??
Dokładnie. Jeśli ma aprobatę producenta to nie widzę powodu, żeby nie stosować jakiegokolwiek oleju, który ją spełnia. Z ciekawostek - warto pasoftem zmniejszyć ilość litrów paliwa na interwał olejowy, wtedy wskaźnik w postaci zielonych kwadracików będzie miał jakiś sens.
-
Ktory Liqui Moly do m57 ??
Ja leję Oplowski 5W30 Dexos2 LL-04. Ciszej pracuje. Wymieniam co 10kkm 6L bez dolewek.
-
Ktory Liqui Moly do m57 ??
Praca silnika się poprawiła ?
-
530d spalanie
Według mnie słabe. Też mam na niektórych pod 3 i będę dawał do regeneracji. Trzymaj hamulec, wrzuć D i zobacz jak się zmienią. U mnie się pogarsza znacznie.
-
Black ringi depo
Tylko, że używane soczewkowe to na dzień dobry masz odbłyśniki do metalizacji i szkła do spolerowania. Ja bym regenerował to co jest chyba, że są połamane.
-
Błąd Flap 6690 E39 m57 3.0D Proszę o pomoc.
Mimo wszystko ja bym tam szukał. Może kabel przerwany, styki zaśniedziałe, przetwornik uszkodzony. Można podmienić do sprawdzenia z przetwornikiem od poduszek silnika, ale trzeba pruć kolektor. Z którego roku auto ?
-
Błąd Flap 6690 E39 m57 3.0D Proszę o pomoc.
A pod spodem w opisie błędu nie masz przypadkiem Open Circuit or Short Circuit to B- ? Stawiam, że po wywaleniu klapek odpiąłeś przetwornik ciśnienia od sterowania nimi i sterownik wykrywa przerwę w obwodzie.
-
E39 530da '02 problem z obd
530d nie posiada standardu transmisji OBD2 pomimo takiego gniazda. Tylko dedykowane programy: INPA, ISTA, PAsoft, itp. poprzez odpowiednie interfejsy.
-
Kontrolka przeciwmgielnych świeci no stop bmw e39 520d 2001r
Jeśli tak to według mnie jest problem z licznikiem. Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale skoro licznik łączy się z LCM przez I-BUS to jak LCM odpiąłeś nie będzie informacji o zaświeceniu określonych lampek, a skoro jednak nadal się świeci... Ale kostkę stacyjki i tak możesz sprawdzić. Nie ma dużo roboty.
-
BMW E39 1999r 3,0d 184km problem z kierunkowskazem Pilne!
To trzeba sprawdzić moduł LCM. Zimne luty, przegrzania, może ktoś już naprawiał.
-
Złodziej prądu rozładowuje się akumulator po 3 dniach
Co mi jeszcze przychodzi do głowy to webasto i klimatronik. Webasto masz bezpiecznik w bagażniku prawa strona chyba drugie gniazdo od góry po skosie. Klimatronik to nie wiem, ale można wypiąć całe złącze. Aha, i jeszcze sprawdź czytnik navi jak masz czy lampka gaśnie, albo go odłącz.
-
Kontrolka przeciwmgielnych świeci no stop bmw e39 520d 2001r
Stawiam na uszkodzony LCM. Podobne objawy jak tutaj Jakaś plaga ostatnio ?
-
Brak lamp tylnich
Sprawdź masę https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=371973
-
Niedziałające radio - Business CD polift
Jeśli masz Webasto to uwalona elektronika często powoduje zwarcie na linii sygnałowej.
-
Kontrolka Bagażnik
Jak podniesiesz klapę to lewa lub prawa strona, nie pamiętam, ale sprawdź również mechanicznie czy nie stoi dęba. https://www.maxbimmer.pl/topic/26379-tylna-wycieraczka-nie-dzia%C5%82a-e39-touring/
-
Niedziałające radio - Business CD polift
Może być uszkodzony zwijak.
-
Brak lamp tylnich
A masz powiadomienie spalonych żarówek ?
-
Kontrolka Bagażnik
Spryskiwacze - do sprawdzenia pompki w prawym nadkolu. Otwarty bagażnik i wycieraczka - do sprawdzenia wiązka kabli w klapie.