Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 3.0 D Brak światła Xenon prawy przód.
HW - hardware SW - software jeśli to coś pomoże ;)
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Trochę sobie przeczysz. Nie wiesz co jest zalane i chcesz nadal to samo stosować. Zalej to co ma być czyli 5w30 ewentualnie 5w40 najlepiej full saps z normą BMW LL-01 lub LL-04. Można przed wymianą zapodać płukankę. Ja bym tak zrobił.
-
problem!! Wiatr spycha porzód auta
Pokaż wydruk z geometrii to porównam ze swoim.
-
problem!! Wiatr spycha porzód auta
Na tyle mam wahacze MS i jestem zadowolony. Może faktycznie problem jest z tyłem, a tylko masz wrażenie, że przód ucieka.
-
E39 530d 1999 - słaby nadmuch, brak ciepłego nawiewu
Pewnie panel lub jeż.
-
problem!! Wiatr spycha porzód auta
Maglownica nie ma luzu ? Jakiej firmy nowe wahacze ? Jak było przed wymianą ? Będzie tył pływać, a nie przód. Wymieniałem dwa razy tylne amory i nigdy nie było więcej jak 50%, na wylanych pokazywało niewiele mniej. Tylne amory w touringu są mocowane do wózka, a nie do nadwozia i to jeszcze pod kątem, a nie w pionie dlatego wyniki są zniżone, ale 30% to bym się zainteresował co tam się dzieje. Amory tylne sprawdzisz jak zluzujesz na śrubach górne poduszki (w bagażniku). Jeśli po wciśnięciu nie odbijają, znaczy nie ma już gazu. są dwu letnie więc prawie nowe Te pionowe 4szt. wymieniałeś ?
-
Wymiana uszczelki i szyby przedniej E39
Wymieniałem we Wrocku przednią szybę coś koło 3 lata temu. Zapłaciłem 420 zł za chińską FUYAO z uszczelką. Pilkington kosztował wtedy 200-300 zł więcej u innego szklarza, a obdzwoniłem chyba wszystkich w mieście. Wziąłem FUYAO z kilku powodów: 1. Cena. 2. W drugim moim aucie już taka była - Niemiec wymienił tuż przed sprzedażą, jeszcze była reklamówka zakładu w schowku. 3. Fachowiec, który wymieniał pokazał mi nową BMW po drugiej stronie ulicy - wszystkie szyby FUYAO. Jestem zadowolony. Wymiana od ręki. Szyba z opcją na czujnik deszczu. Wszystko działa jak należy, nic nie cieknie.
-
E39 530d 1999 - umierająca elektronika
Oryginalne radio w E39 nie posiada kodu.
-
E39 Czy ktoś wie jak sprawdzić pojemność silnika?
I tym sposobem autor tematu po ośmiu latach uzyskał odpowiedź :roll2: :roll2: :roll2:
-
Pytanie o BMW E39 520i
Panowie, rozmawiacie z robotem...
-
Wzbudzenie alternatora rozladowywuje aku
Ciekawe... Może prąd powraca z dwóch bezpieczników ? Zrób w drugą stronę - wyjmij wszystkie oprócz F15, jeśli napięcia na alternatorze nie ma to wkładaj po kolei pozostałe. Patrzysz po schemacie konkretnie dla swojego modelu ?
-
Wzbudzenie alternatora rozladowywuje aku
Albo od razu wyjmij wszystkie. Jeśli dalej jest napięcie na szynie zasilającej te bezpieczniki to klasycznie - kostka stacyjki do przejrzenia.
-
e39 touring polos napedowa tyl
Oj, nie wiem. Mam zwykłe sprężyny. Wahacze rozpiąć od strony koła to nie problem, bo przeguby nie są na stożkach i wychodzą łatwo. Nigdy na szczęście nie zmieniałem półosi, ale mimo wszystko najpierw sprawdziłbym czy da radę zdjąć piastę z wieloklinu tak jak na filmie, bo jak wszystko porozpinasz to nie będzie ośka dobrze współpracować.
-
Wzbudzenie alternatora rozladowywuje aku
Chyba tak :) Pobór po uśpieniu 4 mA to niespotykanie mało. Ewentualnie kolega ma jakiś wyjątkowy egzemplarz.
-
Wymiana wtryskiwaczy.Czy ktoś to robił samodzielnie?
W E39 nie koduje się wtrysków, ale warto po wymianie zresetować korekcje w INPA.
-
e39 touring polos napedowa tyl
Specjalny ? Duży ściągacz do łożysk Był tu kilka miesięcy temu temat o wymianie półośki, któryś kolega walczył i chyba ściągacz nie zadziałał. Nie pamiętam jak on tę sukę w końcu wytargał... PS. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=386640&hilit=p%C3%B3%C5%82o%C5%9B
-
e39 touring polos napedowa tyl
Różnią się. Zobacz na realoem jaki jest P/N i będzie podane do jakich innych wersji pasuje. Jest również podana średnica wałka i rozstaw śrub.
-
Bmw e39 3.0d BRAK MOCY
Po odpaleniu silnika ma się cofnąć.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
czescidobmw.pl profesjonalna obsługa, trochę drogo, ale dostajesz to co zamawiasz i Maciek zawsze doradzi i wyszuka jeśli potrzebujesz pomocy. Swoją drogą, tylko SACHS robi amortyzator aluminiowy więc tu nie ma możliwości podróby. Ze zdjęć wygląda, że jest tak samo jak oryginał więc nie wiem co tam może nie pasować. Oprócz amortyzatorów coś jeszcze robiłeś w tym samym czasie ? Wahacze może ?
-
Bmw e39 3.0d BRAK MOCY
Tak, duża szansa. Trzeba sprawdzić ciśnienie na postoju i pod obciążeniem. Minimum 3,8 bar. Przepływomierz w dieselu to ostatni element do którego bym zaglądał.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
1 096 858 to jest SACHS na pierwszy montaż (logo BMW) do zawieszenia standardowego. Odpowiednik SACHS jako część zamienna to 556 832. https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/search?languageID=19&countryID=PL&searchText=1096%20858&searchField=number
-
Bmw e39 3.0d BRAK MOCY
Podłączyć komputer z INPA i sprawdzić podstawowe parametry pracy. Na początek ciśnienie wstępne paliwa.
-
Webasto nie odpala BMW e39 530d
Lepiej naprawiać jeśli da radę naprawić. Usterka elektroniki Webasto jest tak typowa jak znikające piksele w liczniku.
-
Świst e39 m54b22ia
Czyli jest "niby" nieszczelność. Z tego co piszesz miałeś założony gaz bez wyeliminowania usterek pracy silnika na benzynie. Poszukaj na kanale GarażoweHobby. Tam jest cała masa filmów odnośnie BMW benzyna, wykrywanie nieszczelności, rzeźbiarstwo gazowe, co szukać, gdzie szukać, czym sprawdzać,itp.
-
Problem po wymianie amortyzatorów
Amortyzator do zawieszenia seryjnego. Niskie ciśnienie gazu - większy komfort na nierównościach. Nie jest już produkowany. Zastąpiony amortyzatorem 556 834 zaprojektowanym jako zamiennik oryginału dla zawieszenia M-tech, twardszy. Oczywiście droższy niż standard.