Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. HW - hardware SW - software jeśli to coś pomoże ;)
  2. Trochę sobie przeczysz. Nie wiesz co jest zalane i chcesz nadal to samo stosować. Zalej to co ma być czyli 5w30 ewentualnie 5w40 najlepiej full saps z normą BMW LL-01 lub LL-04. Można przed wymianą zapodać płukankę. Ja bym tak zrobił.
  3. Pokaż wydruk z geometrii to porównam ze swoim.
  4. Na tyle mam wahacze MS i jestem zadowolony. Może faktycznie problem jest z tyłem, a tylko masz wrażenie, że przód ucieka.
  5. Pewnie panel lub jeż.
  6. Maglownica nie ma luzu ? Jakiej firmy nowe wahacze ? Jak było przed wymianą ? Będzie tył pływać, a nie przód. Wymieniałem dwa razy tylne amory i nigdy nie było więcej jak 50%, na wylanych pokazywało niewiele mniej. Tylne amory w touringu są mocowane do wózka, a nie do nadwozia i to jeszcze pod kątem, a nie w pionie dlatego wyniki są zniżone, ale 30% to bym się zainteresował co tam się dzieje. Amory tylne sprawdzisz jak zluzujesz na śrubach górne poduszki (w bagażniku). Jeśli po wciśnięciu nie odbijają, znaczy nie ma już gazu. są dwu letnie więc prawie nowe Te pionowe 4szt. wymieniałeś ?
  7. Wymieniałem we Wrocku przednią szybę coś koło 3 lata temu. Zapłaciłem 420 zł za chińską FUYAO z uszczelką. Pilkington kosztował wtedy 200-300 zł więcej u innego szklarza, a obdzwoniłem chyba wszystkich w mieście. Wziąłem FUYAO z kilku powodów: 1. Cena. 2. W drugim moim aucie już taka była - Niemiec wymienił tuż przed sprzedażą, jeszcze była reklamówka zakładu w schowku. 3. Fachowiec, który wymieniał pokazał mi nową BMW po drugiej stronie ulicy - wszystkie szyby FUYAO. Jestem zadowolony. Wymiana od ręki. Szyba z opcją na czujnik deszczu. Wszystko działa jak należy, nic nie cieknie.
  8. Oryginalne radio w E39 nie posiada kodu.
  9. I tym sposobem autor tematu po ośmiu latach uzyskał odpowiedź :roll2: :roll2: :roll2:
  10. Fuser odpowiedział(a) na sarjekemo temat w E39
    Panowie, rozmawiacie z robotem...
  11. Ciekawe... Może prąd powraca z dwóch bezpieczników ? Zrób w drugą stronę - wyjmij wszystkie oprócz F15, jeśli napięcia na alternatorze nie ma to wkładaj po kolei pozostałe. Patrzysz po schemacie konkretnie dla swojego modelu ?
  12. Albo od razu wyjmij wszystkie. Jeśli dalej jest napięcie na szynie zasilającej te bezpieczniki to klasycznie - kostka stacyjki do przejrzenia.
  13. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Oj, nie wiem. Mam zwykłe sprężyny. Wahacze rozpiąć od strony koła to nie problem, bo przeguby nie są na stożkach i wychodzą łatwo. Nigdy na szczęście nie zmieniałem półosi, ale mimo wszystko najpierw sprawdziłbym czy da radę zdjąć piastę z wieloklinu tak jak na filmie, bo jak wszystko porozpinasz to nie będzie ośka dobrze współpracować.
  14. Chyba tak :) Pobór po uśpieniu 4 mA to niespotykanie mało. Ewentualnie kolega ma jakiś wyjątkowy egzemplarz.
  15. W E39 nie koduje się wtrysków, ale warto po wymianie zresetować korekcje w INPA.
  16. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Specjalny ? Duży ściągacz do łożysk Był tu kilka miesięcy temu temat o wymianie półośki, któryś kolega walczył i chyba ściągacz nie zadziałał. Nie pamiętam jak on tę sukę w końcu wytargał... PS. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=386640&hilit=p%C3%B3%C5%82o%C5%9B
  17. Fuser odpowiedział(a) na 520i temat w E39
    Różnią się. Zobacz na realoem jaki jest P/N i będzie podane do jakich innych wersji pasuje. Jest również podana średnica wałka i rozstaw śrub.
  18. Fuser odpowiedział(a) na szymOlec temat w E39
    Po odpaleniu silnika ma się cofnąć.
  19. czescidobmw.pl profesjonalna obsługa, trochę drogo, ale dostajesz to co zamawiasz i Maciek zawsze doradzi i wyszuka jeśli potrzebujesz pomocy. Swoją drogą, tylko SACHS robi amortyzator aluminiowy więc tu nie ma możliwości podróby. Ze zdjęć wygląda, że jest tak samo jak oryginał więc nie wiem co tam może nie pasować. Oprócz amortyzatorów coś jeszcze robiłeś w tym samym czasie ? Wahacze może ?
  20. Fuser odpowiedział(a) na szymOlec temat w E39
    Tak, duża szansa. Trzeba sprawdzić ciśnienie na postoju i pod obciążeniem. Minimum 3,8 bar. Przepływomierz w dieselu to ostatni element do którego bym zaglądał.
  21. 1 096 858 to jest SACHS na pierwszy montaż (logo BMW) do zawieszenia standardowego. Odpowiednik SACHS jako część zamienna to 556 832. https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/search?languageID=19&countryID=PL&searchText=1096%20858&searchField=number
  22. Fuser odpowiedział(a) na szymOlec temat w E39
    Podłączyć komputer z INPA i sprawdzić podstawowe parametry pracy. Na początek ciśnienie wstępne paliwa.
  23. Fuser odpowiedział(a) na Adam94 temat w E39
    Lepiej naprawiać jeśli da radę naprawić. Usterka elektroniki Webasto jest tak typowa jak znikające piksele w liczniku.
  24. Fuser odpowiedział(a) na tomus881 temat w E39
    Czyli jest "niby" nieszczelność. Z tego co piszesz miałeś założony gaz bez wyeliminowania usterek pracy silnika na benzynie. Poszukaj na kanale GarażoweHobby. Tam jest cała masa filmów odnośnie BMW benzyna, wykrywanie nieszczelności, rzeźbiarstwo gazowe, co szukać, gdzie szukać, czym sprawdzać,itp.
  25. Amortyzator do zawieszenia seryjnego. Niskie ciśnienie gazu - większy komfort na nierównościach. Nie jest już produkowany. Zastąpiony amortyzatorem 556 834 zaprojektowanym jako zamiennik oryginału dla zawieszenia M-tech, twardszy. Oczywiście droższy niż standard.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.