Treść opublikowana przez bono20002
-
Defekty osprzętu wałka rozrządu - pytanie
Tak może. Poza tym na bardzo mocno rozgrzanym silniku efekty dźwiękowe trochę zanikają z powodu rozszerzalności cieplnej - metal lekko zwiększa swoją objętość i elementy lepiej przylagają do siebie. Pzdr, ..ale za to olej traci swoją lepkość, a poza tym elementy w silniku są elementami wytrzymałościowymi i w niewielkim stopniu temperatura powoduje ich "puchnięcie" w przypadku przegrzewania silnika, oczywiscie, występuje to ale przy normalnych temp. użytkowania nie bardzo. Co do panewek, raczej tłuką na wolnych obrotach, znaczy sie w dolnym zakresie.. jeżeli masz naprawde wykonczony rozrząd to bedie tłukło cały czas, a tak jak pisałes , przy zejsciu z obrotów tym bardzie, bo elementy z niemiłośiernym luzem dostaja takiego rezonansu że ma sie wrażenie jakby silnik miał sie rozpaść zaraz
-
Most
ale od poloneza??most?? :clap: :twisted2: :cool2: gdzie ci włoży?? :twisted2: ja wiem jedno. żaden most nie pasuje do e36, ale tym bardziej do e46.. słyszałem kiedyś że jest coś takiego jak dyferencjał....ale to chyba nie bedzie na temat.
- jaki most
-
jaki most
Tak wygląda most.. http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal/351/51/60/351516094 a tak dyfer czy też niektórzy nazywają główką mostu które go nie ma.. http://photos03.allegro.pl/photos/oryginal/340/77/38/340773834 widać różnice?? most jest to dyferencjał z półosiami na sztywno(zespolone) a dyferencjał...widać gdzieś półosie??flansza i koniec..( na fotce akurat brak flansz)
-
jaki most
JA ŻESZ :hand: .....LUDZIE W BMW NIE MA MOSTU :mad2: :mad2: :mad2: :duh: DYFER,DYFER,DYFER...MOST JEST W POLONEZIE. nie znam sie na przełożeniach w e46 ale dyfry zazwyczaj oznaczane są przełożeniem.np 4,27 bądź 4,10 ....itd....wyższe(krótsze) przełożenia są do słabszych silników...np: 4,27 jest do 1.6 m40 o mocy 105KM a 4,10 do 1.8IS m42 o mocy 136KM. po co tak?? samochód na krótszym dyfrze ma lżej co za tym idzie lepiej przyśpiesza ale prędkośc max jest mniejsza..w drugą strone odwrotnie...
-
BRAK MOCY M50B25 VANOS
nie trzeba od razu wymieniac..wystarczy oczyścic. poszukaj o w okolicach koła pasowego na wale. :mrgreen: kabelek z taką fajeczka jakby :D
-
dusi mi sie bawarak na benzynie na lpg nie co jest ??
Nie problem z bmw tylko z gazem, bmw nie trawi gazu ale skoro chciales tanio jezdzic to trza bylo se kupic astre 1.6 z gazem :) pozdrawiam Ja lekko zaoponuję. ;) BMW nie trawi złego gazu i kiepskiego gazownika. :D :D :) Zakończmy na tym rozważania na temat gazu w BMW-u. Takich postów było już od groma. Nie masz nigdzie przypadkiem lewego powietrza? święte słowa...ale brakuje jednego..... ....i kiepskiego użytkownika. i masz racje...nie kupuj już drugiego BMW..szkoda samochodu.[/b]
-
BMW e-30 318i dzwiny problem....!
weź to oddaj mu z powrotem albo przeswapuj na IS'a , kupiłeś przegrzańca i myślisz że bedzie ci śmigał jak ta lala :duh: :mad2:
-
Roznice miedzy 1.8,a 1.8 is?
siemasz... no powiem ci że... banan na gębie jest, szczerze. aha...co do różnic miedzy m40 a m42... było na forum oporowo ale jeszcze raz opisze.a raczej miedzy 1.8i a 1.8IS otóż....swapowany IS jest: *szybszy od ori IS'a czyli, IS seria 9.9 do 100Kk/h IS swap ok 9,4 sec Is od i>> Seria IS ma hamulce tarczowe z tyłu, fajny spojlerek na klapie, fajną dokładkę z przodu :mrgreen: IS ma 136 PS, ma sportowe siedzenia recaro, is ma kratkę na tapicerce, kiera powinna tez chyba byc 3-ramienna, barany - czyli kolektor wydechowy, zawieszenie bilstein(tak ma ori zakładane) inny komputer sterujący, dyfer 4,10 (były do IS'a też ze szperą 25%, a umnie np 100% :twisted2: ) silnik jest 16 zaworowy a nie 8. co tam jeszcze..hymmm....to co napisałem to 1.8i nie ma. TU CZYTAJ > http://beemka-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5031 co do hamulcy tarczowych.. IS, i wszystkie r6.
-
tylny most 318is
brak szpery, mechanizm różnicowy po prostu DZIAŁA...dobra oznaka hehe...
-
Roznice miedzy 1.8,a 1.8 is?
:duh: to chłodnica klimy.
-
BMW czy SEAT
to też była wskazówka, bardzo ukierunkowana w twoja strone, a że wyszedł żart... chyba zaraz temat będzie zamknięty odnoszę takie wrażenie. powodzenia. PS. zawsze znajdzie się ktoś z kogo można się pośmiać. bbzzzzyykam stąd. aloha :twisted2:
-
ręczna czy automatyczna?
RĘCZNA... jeden, dwa, trzy, cztery, pięć!! R- Rakieta....i cię nie ma :worried: :twisted:
-
BMW czy SEAT
śmieszne, haha, zawsze jakis frajer sie znajdzie!!, dzieki innym za rady, pozdrawiam! jeszcze dobrze miejsca nie zagrzałeś a juz szykujesz sobie wylotówkę z tego forum..no no... osa uważaj bo to http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/075/7556.jpg zabija owady...na śmierc :twisted2:
-
Stuki w silniku 325TD POMOCY!
eee tam... jak tds to panewka .... :D:D
-
obnizenie w stylu "klin" co sadzicie?
yyy...........i co ty myślisz że jak auto będzie miało podniesiony tył wizualnie(opuszczony przód) to niby bedzie szybsze bo niby że z górki cały czas ?? :twisted: :twisted: :twisted2:
-
czujniki abs - pytanie
też chciałbym być :D mylisz czujnik abs'u z czujnikiem zużycia klocków , jak ci sie jeszcze kontrolka nie pali to wymien klocki na takowe z cmiejscem na czujnik i zaoszczedzisz kilka groszy..
-
Sprzęgło do wymiany???
zacznij właśnie od płynu, zrób podróż po układzie , poprzez wysprzęglik i pompę a na końcu zgłoś sie do mnie i cos wymyslimy( ze zniżkami i nowego hehehe ) :twisted2:
-
Kupno BMW- parę pytań technicznych
Kup r6 w e30 , najlepiej b25, bez gazu..za 7000 znajdziesz...gut stan.a nawet bardzo gut.jak sie nie nadziejesz.po co ci kebab..i to 316....zobaczysz ze bedzie ci mało mocy po miesiacu jezdzenia..
-
BMW czy SEAT
sprzedaj BMW sprzedaj i seata kup se Łopla bo masz hopla....hahaha... że też nikt cie nie objechał jeszcze...aż dziwne..słońca brak a ludzie w humorach... hehe...
-
pytanie o pompe paliwa i pare drobiazgow !!!!!!!!!??????????
po co zakładasz drugi prawie identyczny temat ?? http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=78279&highlight= cierpliwości, i jak juz to nie śmieć tylko odezwij sie, przypomnij temat. 1. Tak. moze masz słaby słuch 2. gdzie dokładnie?? na rączce przy klamce?? moze miałes przełacznik od lusterek a jak w środku drzwi to mogłes miec alarm, centralkę...od siłownika
-
Zachowanie samochodu po odpięciu sondy
przed katem.
-
luzy wał dyfer skrzynia
powiem Ci tak... w ub tygodniu składałem dyfer, a poznie go montowałem...itd... wrzucasz 1 bieg, i wał nie ma prawa drgnac.....moze 0,05stopnia.... ogólem..powinien stac, tak jak u mnie.... co dalej..w dyfrze nie moze byc takiego luzu :shock: moze być taki na pół palca ..tobie proponuje sprawdzic np. łaćznik elastyczny wału..lub krzyżak
-
BMW E36 318 iS Coupe przerywa podczas dodawania gazu
było nie raz.jestes nowy,ale że mam dobry humor i też mam is'a to napiszę ci :D Zacinająca sie przepływka. Mozesz ewentualnie zajrzeć pod spód czy czujnik polozenia walu nie jest brudny Nalac dobrego paliwa.ze szczególnym naciskiem na NALAĆ, wiecej niz rezerwę Jak jest instalacja LPG to napisać tutaj że jest :D Ocenić stan pompki paliwa.
-
stukanie przy tylnym moście
najprawdopodobniej przegub elastyczny wału.