Treść opublikowana przez Ponta
-
Nowe zawieszenie - brak poziomu auta
No ale czemu zwrotnica krzywa? Strzał był, albo jakiś krawężnik? A co z amorem, wahaczem?
-
Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
Uszczelniacze do roboty.
-
Proszę o poradę! E46 2.0, benzyna, bierze olej..
Znów nowy temat, a napisano już biblię. Auto na wolnych 10 min i dodać gazu. Jak puści niebieską chmurę to uszczelniacze. Robisz je bez zdejmowania głowicy + oczywiście rozrząd w zestawie warto. Koszt do 3k zł. I tyle, nie lać ceramizerów. Olej 5W50. Wymiana co 10k km. Nie słuchać czarodziejów. Po drodze uszczelnienie bolączek motoru - jakaś odma, pokrywa zaworów i miska olejowa.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
No w praktyce wiemy jak jest, natomiast nie popadałbym w panikę.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Wymiana klocków w innym warsztacie niż ASO nie zabiera Ci gwarancji, a czasem trzeba podpiąć kompa skasować inspekcje czy klocki odsunąć. Coś nie do końca w to wierzę.
-
Felgi + opony zimowe 18"
- Felgi + opony zimowe 18"
Kupiłeś auto w salonie na oponach letnich i były bez homologacji BMW? Chyba, że auto używane z Premium Selection.- Oryginalny kluczyk po 7 latach leżenia przestał działać
Dwa piloty przy sobie to słaby pomysł. Właśnie dlatego są dwa, żeby nie zgubił ich na raz.- Oryginalny kluczyk po 7 latach leżenia przestał działać
No ale z czym masz problem, żeby teraz jeździć na tym pilocie?- Felgi + opony zimowe 18"
Oczywiście. Jednakowe felgi jednakowe opony.- Oryginalny kluczyk po 7 latach leżenia przestał działać
To normalne. Trzeba używać teraz z tydzień tego klucza normalnie do jazdy zamiast poprzedniego. Wszystko będzie banglać. On się ładuje w stacyjce. Nie otwierać go czasem!- Folia na samochód, ceramika na lakier.
Ceramika to 10 lat temu, szkoda kasy. Budżetowo wosk - nie chroni przed niczym fizycznym tak jak ceramika. Chroni przed UV, ptasia kupa i po deszczu nie ma waterspotów. Łatwiej się myje auto. A tak to folia. Ceramika szkoda kasy.- [e92] 320i WBAWA71030J000659
Ponta odpowiedział(a) na Szoster temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZawieszenie, blacharka i n43. Kumulacja to będzie 20-30k zł dodatkowo do ceny auta. Poza tym, sprzedający jest tu na wygranej pozycji. Wpisze w umowie auto uszkodzone i już po tobie. Z niczym nie wrócisz do handlarzyny.- [E60 523i] WBANE31020B926747
Ponta odpowiedział(a) na WoJack temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażListwa ozdobna na drzwiach odstaje tylko. Po VIN to manual. Zgadza się.- e90 grubość lakieru/zdjęcia
Te auta mają 15 lat, serio malowanie błotnika czy drzwi to nie tragedia.- e90 grubość lakieru/zdjęcia
Jeśli elementy nie były demontowane i nie ma śladów malowania to jest to fabryka.- M3 touring czy jednak sedan?
Twoje auto i twoje święte prawo używać je jak ci się podoba. Dla mnie sport wyklucza się z nadwoziem kombi. Tak samo sportowy SUV - oksymoron. Nie oszukujmy się - bierz to co ci się będzie bardziej podobać jak będziesz oglądał na swoim podjeździe. Poza tym to nie jest auto na tor stricte :D- Nowe zawieszenie - brak poziomu auta
Jak siedzi sprężyna na podstawie amora z przodu? Kto to składał? Poza tym to się musi ułożyć potrzeba trochę pojeździć.- M3 touring czy jednak sedan?
No to albo potrzebujesz sedana albo touringa :| Co ci napisać :roll: Względy wizualne to sedan ma atrakcyjniejszą sylwetkę, ale jak potrzebujesz wózek wozić to wybierzesz touringa.- xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Te opony nie są homologowane. Te z homologacją mogą mieć inną mieszankę gumy itd. Zamkniesz się w 2,5-3k zł, ale to podstawa. Podstawa to opony homologowane + oczywiście w rozmiarze producenta lub wymień na felgi 4x to samo i opony 4x to samo potem diagnozuj dalej. To nic, że zmierzyłeś na postoju, guma będzie pracować przy 100 km/h trochę inaczej niż na stojącym aucie. Działają inne siły itp. Jeśli nie mieszkasz w górach to polecam ci zabieg budżetowy - 4x takiej samej szerokości felgi + opony wielosezonowe marki premium - masz spokój.- Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To zależy, bo do BMW wg ich książki masz jeżdzić co 2 lata/25k km (nie wiem ile jest dla twojego silnika). W każdym razie w instrukcji z autem powinieneś dostać książeczkę z maintenance interval. Masz Oil Service/Inspection I/Oil Service/Inspection II i to tak leci co dwa lata lub limit km. W każdej z tych inspekcji są inne punkty, ale nie polecam się nią sugerować, bo filtr powietrza wyjdzie ci co 4 lata :D Jak dużo jeździsz to wymień filtr powietrza i kabinowy rok w rok, nie będziesz tego wymieniał co 10k km, bo takie wymiany w roku możesz 4 zrobić, jest to bez sensu. Poza tym filtr węglowy do chyba G30 kosztuje 1k zł :wink:- Pytania przed kupnem Z4
Wrzuć go tutaj.- [E92] 320i WBAWA710X0J000724
Ponta odpowiedział(a) na Szoster temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW pakiecie startowym jeszcze wtryski 2k zł za sztukę.- E90 320i WBAVA710X0A189391
Ponta odpowiedział(a) na Mati2274 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażn46 to masz do zrobienia uszczelniacze + rozrząd i wszelkie inne wycieki 4-5k zł na start i będzie dobrze jak reszta bangla. Dolicz opony i pierwszy serwis :wink: Jak tego nie zrobisz to olej pójdzie na katy i dalej lipa będzie. Poza tym jakiś czujnik może walnąć 1-2k zł warto mieć więcej. Podsumowanie - miej 10k zł w portfelu więcej przy zakupie BMW tej klasy.- Spalanie oleju 318i N46b20
Uszczelniacze zaworowe. - Felgi + opony zimowe 18"
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.