Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. No ale czemu zwrotnica krzywa? Strzał był, albo jakiś krawężnik? A co z amorem, wahaczem?
  2. Uszczelniacze do roboty.
  3. Znów nowy temat, a napisano już biblię. Auto na wolnych 10 min i dodać gazu. Jak puści niebieską chmurę to uszczelniacze. Robisz je bez zdejmowania głowicy + oczywiście rozrząd w zestawie warto. Koszt do 3k zł. I tyle, nie lać ceramizerów. Olej 5W50. Wymiana co 10k km. Nie słuchać czarodziejów. Po drodze uszczelnienie bolączek motoru - jakaś odma, pokrywa zaworów i miska olejowa.
  4. No w praktyce wiemy jak jest, natomiast nie popadałbym w panikę.
  5. Wymiana klocków w innym warsztacie niż ASO nie zabiera Ci gwarancji, a czasem trzeba podpiąć kompa skasować inspekcje czy klocki odsunąć. Coś nie do końca w to wierzę.
  6. Kupiłeś auto w salonie na oponach letnich i były bez homologacji BMW? Chyba, że auto używane z Premium Selection.
  7. Dwa piloty przy sobie to słaby pomysł. Właśnie dlatego są dwa, żeby nie zgubił ich na raz.
  8. No ale z czym masz problem, żeby teraz jeździć na tym pilocie?
  9. Oczywiście. Jednakowe felgi jednakowe opony.
  10. To normalne. Trzeba używać teraz z tydzień tego klucza normalnie do jazdy zamiast poprzedniego. Wszystko będzie banglać. On się ładuje w stacyjce. Nie otwierać go czasem!
  11. Ceramika to 10 lat temu, szkoda kasy. Budżetowo wosk - nie chroni przed niczym fizycznym tak jak ceramika. Chroni przed UV, ptasia kupa i po deszczu nie ma waterspotów. Łatwiej się myje auto. A tak to folia. Ceramika szkoda kasy.
  12. Zawieszenie, blacharka i n43. Kumulacja to będzie 20-30k zł dodatkowo do ceny auta. Poza tym, sprzedający jest tu na wygranej pozycji. Wpisze w umowie auto uszkodzone i już po tobie. Z niczym nie wrócisz do handlarzyny.
  13. Listwa ozdobna na drzwiach odstaje tylko. Po VIN to manual. Zgadza się.
  14. Te auta mają 15 lat, serio malowanie błotnika czy drzwi to nie tragedia.
  15. Jeśli elementy nie były demontowane i nie ma śladów malowania to jest to fabryka.
  16. Twoje auto i twoje święte prawo używać je jak ci się podoba. Dla mnie sport wyklucza się z nadwoziem kombi. Tak samo sportowy SUV - oksymoron. Nie oszukujmy się - bierz to co ci się będzie bardziej podobać jak będziesz oglądał na swoim podjeździe. Poza tym to nie jest auto na tor stricte :D
  17. Jak siedzi sprężyna na podstawie amora z przodu? Kto to składał? Poza tym to się musi ułożyć potrzeba trochę pojeździć.
  18. No to albo potrzebujesz sedana albo touringa :| Co ci napisać :roll: Względy wizualne to sedan ma atrakcyjniejszą sylwetkę, ale jak potrzebujesz wózek wozić to wybierzesz touringa.
  19. Te opony nie są homologowane. Te z homologacją mogą mieć inną mieszankę gumy itd. Zamkniesz się w 2,5-3k zł, ale to podstawa. Podstawa to opony homologowane + oczywiście w rozmiarze producenta lub wymień na felgi 4x to samo i opony 4x to samo potem diagnozuj dalej. To nic, że zmierzyłeś na postoju, guma będzie pracować przy 100 km/h trochę inaczej niż na stojącym aucie. Działają inne siły itp. Jeśli nie mieszkasz w górach to polecam ci zabieg budżetowy - 4x takiej samej szerokości felgi + opony wielosezonowe marki premium - masz spokój.
  20. To zależy, bo do BMW wg ich książki masz jeżdzić co 2 lata/25k km (nie wiem ile jest dla twojego silnika). W każdym razie w instrukcji z autem powinieneś dostać książeczkę z maintenance interval. Masz Oil Service/Inspection I/Oil Service/Inspection II i to tak leci co dwa lata lub limit km. W każdej z tych inspekcji są inne punkty, ale nie polecam się nią sugerować, bo filtr powietrza wyjdzie ci co 4 lata :D Jak dużo jeździsz to wymień filtr powietrza i kabinowy rok w rok, nie będziesz tego wymieniał co 10k km, bo takie wymiany w roku możesz 4 zrobić, jest to bez sensu. Poza tym filtr węglowy do chyba G30 kosztuje 1k zł :wink:
  21. Ponta odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Z4 (E85/E86)
    Wrzuć go tutaj.
  22. W pakiecie startowym jeszcze wtryski 2k zł za sztukę.
  23. n46 to masz do zrobienia uszczelniacze + rozrząd i wszelkie inne wycieki 4-5k zł na start i będzie dobrze jak reszta bangla. Dolicz opony i pierwszy serwis :wink: Jak tego nie zrobisz to olej pójdzie na katy i dalej lipa będzie. Poza tym jakiś czujnik może walnąć 1-2k zł warto mieć więcej. Podsumowanie - miej 10k zł w portfelu więcej przy zakupie BMW tej klasy.
  24. Uszczelniacze zaworowe.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.