Treść opublikowana przez Ponta
-
G30 WBAJA7C34HG458320
Ponta odpowiedział(a) na adziopak temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo auto z Kanady, tył niestety widać jak naprawiony... Nawet bym tego nie jechał oglądać.
-
M3 xdrive dally car
Przecież szkoda tym jeździć w zimę w całym tym syfie z solą i przebieg nabijać jako daily. Po co masz stać w korku czymś co ma 300, 400 czy 500 KM, jak 120 KM tak samo stoi w korku. Codziennie użyjesz 5% potencjału tego auta. Bezsens totalny. Uprawiaj tym nightdrive w lato lub jako auto weekendowe, ale twoja kasa.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chyba zapomniałeś ile kosztuje Porsche. 99% nie jeździ jednak Porsche. To, że to jest elektryk to jedno, ale nadal to jest Porsche i magicznie nie jest dostępne dla każdego. Tak jakbyś Panamerę proponował. Jak Helmut fruwa VW w dieslu po autobahnach. Nie od dziś kasa jest receptą na problemy. Depnij 250 w jakimś wozie (musisz mieć wóz, który pojedzie więcej niż te 250 i nie zamknie budzika podpowiem) jednak trzeba mieć trochę mocy pod butem, żeby to w ogóle poczuć.
-
Co sądzicie o tej e92 vin WBAWC11000E212032
Ponta odpowiedział(a) na Eugene1989 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPierwsza wymiana oleju po 3 latach i 30k km. Kolejny po 3 latach i 35k km. Potem po 2 latach i 20k km. Wspaniałe interwały w ogóle w książce :duh: Manual w dieslu to też ciekawe wyjście. Stoi na zimówkach.
-
zmiana kierownicy
Tak, ale to jest kiera pod navi. Kup taką z odpowiednią multifunkcją i nie rób lipy tylko retrofit multifunkcji zrób.
-
E91 2007 2.0B N46 nadmierne spalanie oleju
Po co ma zdejmować głowicę? Jak będzie wymieniał olej co 10k km to nawet ten znienawidzony Castrol da radę.
-
F31 WBA8H91080K746115
Ponta odpowiedział(a) na tonku temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa już bym jechał oglądać, bez żartów.
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
Dokładnie. Do xDrive 4x to samo na tych samych felgach i masz wachlarz opon do wyboru, bo pomijasz homologację.
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
Różnica spalania marginalna, promilowa. 255/50 względem 285/45 różni 0,2% na obwodzie. Wszystko w normie. To OE rozwiązanie od BMW, nie masz co tutaj się doszukiwać.
-
F11 światło stopu świeci częściowo
Wymiana na nowe. Trzymaj instrukcje:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sam się zastanawiam nad małym elektrykiem daily. Zakupy/siłownia. Spalinówka na weekendy i to jak deszcz nie pada :) Nie widzę sensu dieslowania po mieście 5 km dziennie. Zero przyjemności z jazdy. Równie dobrze mogę jeździć hulajnogą i nie stać w korkach. A jak widzę 20 letniego diesla co mi na czarno kopci jak doda gazu przed moim autem to mi się słabo robi. Nie zbawimy świata - wiadomo, ale cykl życia pewnych trupów już się skończył, a oni je wskrzeszają 3 raz. Elektryk jest do tego dzisiaj lepszy. Sam się nie poznaję :| No nie widzę wyższości spalinówki nad elektrykiem w mieście.
-
E88 2009 problem z bagażnikiem
Nie ma linki. Do 2010 nawet key slota nie ma. Prucie wnętrza zostaje.
- NOWE M2
-
Vernasca w x3 - jaki to rodzaj skóry, czym czyścić
No nie jest to skóra gładka. Gładka to jest nappa.
-
BMW e92 WBAWB31070PU81132
Ponta opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto oglądane na prośbę znajomego. Link: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-seria-3-325i-coupe-ID6EIDtF.html?fbclid=IwAR0ol9Amqev9K9R-vaaX-uan1DcyqYMvW-TLwalMdcznFaZwM0ku0HrUwg0 Ściągnięte do Polski na początku 2019 r., obecny właściciel (drugi w kraju) odkupił je 06.2021 r. i sprzedaje po roku. Nie oglądałem dokumentów i nie odpalałem na zimnym. Minusy: Właściciel nie robił absolutnie żadnego serwisu w tym czasie. Nic nie było wymienione. Nie ma info o rozrządzie ani o serwisie skrzyni biegów. Nic. Zapocenie pod pokrywą zaworów i idzie już po całym froncie silnika w dół. Zapocenie z Valvetronic System Eccentric Shaft Sensora (nie wiem jak po polsku ta uszczelka się nazywa) Fabryczny lakier tylko na dachu i drzwiach kierowcy. Lewy bok tył łapie do 480, słupek A i cała linia nad szybą po 230 - 300. Maska do 500. Klapa bagażnika 230. Prawa strona do 400. Klapa bagażnika nieprawidłowo spasowana. Lampa przód od strony kierowcy z 2016 r. albo 2019 r. nie pamiętam. LED pozycyjny w lewej lampie tył w klapie bagażnika się nie świeci. Lampa do wymiany. Tarcze przód i tył do wymiany. Lusterko kierowcy od anglika. Opony na tylnej osi no-name z 2019 r., a na przodzie Continentale z 2016 r. i już raczej do wymiany. Zalecam wymienić komplet opon. Mapy z 2010 r. Dokładany m pakiet. Nie działają spryskiwacze reflektorów, nie wiem czy one tam siedzą w ogóle czy może pompka nie daje rady. Przycisk od zamykania/otwierania automatycznego obiegu nie wychodzi po wciśnięciu, to samo od czytnika navi i CD; pewnie się wylał tam słodki napój. Podajnik pasa kierowcy do wymiany. Tylne amortyzatory raczej do wymiany. Odboje w kiepskim stanie. Wgniotka na drzwiach kierowcy, ćwiartce lewy tył w dwóch miejscach i ćwiartce prawy tył. Na prawych drzwiach również wgniotka. Pęknięty lakier na środku maski, odprysk na klapie bagażnika i na masce przy grillu. Z pierdół do wymiany loga BMW przód tył i na felgach również. Chrom gałki zmiany biegów porysowany. Z plusów: Wszystkie szyby produkcja BMW. Otwory za kierownicą nie są przedziurawione, kierownica nigdy nie była zdejmowana. Klima chłodzi. Wnętrze w stanie dobrym. Po detailingu będzie w bardzo dobrym. Auto dobrze się prowadzi. Nie ma luzów i stukó, na tyle na ile pozwalała jazda testowa 5 minutowa. Automat ok. Felgi w dobrym stanie, brak otarć. Dwa piloty do pojazdu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Source: Federal Competitiveness and Statistics Center Emiraty dadzą radę.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No to dbamy o klimat czy nie? Albo wszyscy albo nikt. Bo skoro Ferrari to jakiś mały %, to może BMW czy Daimler rozdzieli się na spółki córki i już będzie 50 małych zamiast jednego dużego i już wszystko będzie cacy. Dla kogoś perełką może być Skoda Octavia i on sobie nie życzy, aby przestali produkować spalinówkę, dlaczego Ferrari może? Kawał blachy jak każdy inny w rozrachunku materiału i czystości dla planety. Hipokryzja niektórych działań się wręcz leje wodospadem. Next step jazda autem flintstonów, bo za 20 lat to elektryki będą złe.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież zamożna kasta musi czymś jeździć, a zakazy są dla plebsu. Na zgrupowania o ochronie planety prywatnymi jetami latają :mrgreen:
-
BMW F10 WBA5E71000GZ94684
Ponta odpowiedział(a) na bonjansky temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZaznacz na otomoto bezwypadkowy i dopiero szukaj.
-
E91 2007 2.0B N46 nadmierne spalanie oleju
Oczywiście, dochodzi groszowy koszt.
-
E91 2007 2.0B N46 nadmierne spalanie oleju
Klasyka czyli uszczelniacze i wszystko poboczne co się poci ogarnij od razu. Dodatkowo rozrząd wiadomo. Miskę uszczelnij i na bank podstawa filtra oleju. Odma nie wiem co tam jeszcze.
-
BMW F11 530D WBA5K31060G585395
Ponta odpowiedział(a) na ruszczol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak ci się chce znów regulować maskę i błotnik. Lampy parują, zapewne po stłuczce zaczęły.
-
BMW F11 530D WBA5K31060G585395
Ponta odpowiedział(a) na ruszczol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto nie jest bezwypadkowe. Słabo spasowane. Przód w nocy składano. Nie bez powodu 4 niewyraźne zdjęcia dodał z zewnątrz pojazdu.
-
Vernasca w x3 - jaki to rodzaj skóry, czym czyścić
Przeciwieństwo skóry gładkiej. A skórę czyścimy środkami do czyszczenia skóry.
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
Jeśli masz jednakowe szerokości felg to nie możesz.