Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. Miałeś run flaty do tego b12? Tak jak mówisz, obniżone sprężyny szybko zajadą seryjny amor.
  2. https://g42.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1961085 Auto się wyróżnia, tył jest bardziej spójny od przodu, gdzie zderzak trochę wieje aftermarketem. Front budzi odczucia Nissana GTR. Szkoda, ze stary design kierownicy pozostał. Natomiast na plus gałka z e46 ZHP, dalej król jest tylko jeden :) Opony przy felgach styling 1000M: 285/30-20 F 295/25-21 R
  3. Ponta odpowiedział(a) na ironiq temat w G20, G21, G80, G81
    To zrób to w dziale giełda :wink:
  4. Mam i polecam jak nie wiem co. Mam najmniejsze i wyżej jest również zdjęcie najmniejszych. Materiał 10/10 a nie jakiś chiński plastik. W końcu to eibach. I teraz tak, ja to mam w najniższym punkcie tylnego zderzaka za kołem i na przedniej części progu za kołem na samym dole. Nie szpeci auta, a miałem to na srebrnym lakierze. Na dniach zamówiłem do nowego czarnego auta, to jest must have, bo dzisiejsze lakiery są jak plastelina.
  5. Ponta odpowiedział(a) na volg temat w Z4 (E85/E86)
    pisałem o nowych. Jak znajdziesz używane (mają otwory i wycięcia) to twoja broszka.
  6. Ponta odpowiedział(a) na volg temat w Z4 (E85/E86)
    Numery części są inne, bo pokrywa bliżej głowy ma otwory na mocowanie windchota + tam też są te akrany plastikowe z siatką. Dlatego są inne. Możesz zamontować osłonę i sam nawiercić otwory, ale nie zamontujesz tych mniejszych: Ale tylko te bliżej głowy są inne, tylne zostają. grey-silver (przedlift) wyjdzie cię 500 zł za komplet. Chrom pearlglanz jakies 1200 (polift/przedlift z pakietem chrome line interior).
  7. Jeśli ten niżej to 4500 brutto za sam spoiler.
  8. Ponta odpowiedział(a) na Pasibrzucho temat w F40
    Napisałem tu jak i w temacie xDrive wraz z innymi użytkownikami, między innymi kkx5, jak to się ma. Można napisać książkę już naprawdę. Setki naszych postów. Ogumienie mieszane - opony homologowane. 4x ta sama felga 4x ta sama opona - możesz pominąć homologację. I kupcie nowe opony i macie spokój. Pytania do wulkanizatorów są warte tyle co pytania do stolarzy w temacie opon. Pytajcie ludzi, którzy mielą te komplety opon robiąc 30k+ rocznie a nie wulkanizatora, który nie ma pojęcia o xDrive.
  9. Ja polecam patent Eibacha za grosze (3 rozmiary dostępne) i chroni to zderzak tył i progi przód na froncie przed kamieniami z opon. To taki mini chlapacz z fajnego tworzywa. Jakość 10/10. Tak wyglądało na mojej starej furze, do nowej to już zamawiam. Polecane jak się ma dodatkowo dystans i to koło faktycznie wyjdzie 1,5 - 2,5 cm, to jest to nieocenione.
  10. Tak jak kolega wyżej pisze.
  11. Ponta odpowiedział(a) na Pasibrzucho temat w F40
    Użytkownicy z łączną liczbą 100 postów mówią od teraz, że homologacja opon to legenda i baśnie :wink:
  12. Link do ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-123d-lift-204km-m-pakiet-157-tys-km-ID6Evj8G.html Przez telefon auto wspaniałe i nie zawiedziecie się na miejscu. Kilkaset km w trasę i wyszło. Na miejscu dramat. Zwrócili za paliwo chociaż. Całe auto malowane. Jakość tragiczna. Dach miejscami szpachla 740 i 1040. Nominalny lakier tylko na drzwiach kierowcy - zapewne dostał nowe drzwi. Błotnik lewy tył łapie po 450. Wszystkie elementy poszycia odkręcane i przykręcane na nowo w innych miejscach. Zacieki lakieru na masce. Niedomalowane drzwi pasażera pod lusterkiem. Pył na słupku C przy szybie strona pasażera. Duże wgniecenia za płetwą na dachu. Drążek po odpaleniu lata jak w starze. Wyciek w drodze na turbo. Przednia lampa kierowcy z 2019 r. Ślady po demontażu poduszki powietrznej kierowcy. Drzwi kierowcy nachodzą na błotnik tył i wygląda to źle, błotnik był naprawiany. Wnętrze brudne, zaniedbane pełne much, bo auto stoi w środku pola czy innego PGRu przy krowach i błocie. Brak nitów w nadkolu przód strona kierowcy. Lotka na klapie klejona chyba super glue. Brak zaślepki lampy lewy tył od strony bagażnika. Odpada listwa ozdobna w okół szyby tylnej przy załamaniu hofmeistera strona pasażera. Zderzak tylny wypięty ze ślizgu i krzywo siedzi. Przednia szyba zamiennik. Tarcze + klocki do wymiany. Opony letnie z 2016 r. marka premium Urwana gumka od korka wlewu paliwa. Odpada emblemat BMW z klapy tylnej. Kierunki z Chin, odpadają jak się na nie patrzy. Brak błędów w menu pojazdu. Do jazdy testowej nie doszło, nie oglądałem od spodu. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/310226243_1434618770378791_3701384579445899499_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=675F3mBXXpsAX8TXh35&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=03_AVKhe3w9vxnsXE0bfbZprMy4IOOp-XRi0LafGumXCMs6qw&oe=6361A8ED
  13. Musisz kupić nowe opony z homologacją i rozmiarem z tabliczki (mieszany, bo masz mieszane felgi). Wymiana samego przodu nic ci nie da, tylko stratę kasy.
  14. 5W50 tylko. W zakładzie z autoryzacją ASO plus jeden z mechaników lepszych to samo mówi. 5W50.
  15. Czy ja wiem. Pogody jak u nas czy w UK to wielosezon bardzo dobra opcja w aucie miejskim. Jak ktoś pierdzi z punktu a do b to takie micheliny będą super wyborem.
  16. Ponta odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Absolutnie porzuć ten pomysł. G30 chyba nie dostawało ogumienia mieszanego na zimę. Nie bajeruj :cool2:
  17. Ponta odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Tak jak kolega pisze - na zimę 4x takie same laczki na 4x takich samych felgach.
  18. Wszystko możesz dołożyć, kwestia kasy. Zestaw doposażenia w ogrzewanie postojowe np. w f30 kosztuje 10k zł, robocizna w ASO do tego - nawet nie pytaj. Jak to zrobisz gdzieś indziej niż w ASO to z gwarancją mogą być problemy. Podgrzewana kierownica w ASO 5500 zł do tego robocizna i jakieś pomniejsze części. Znów 10k zł skasują.
  19. Ponta odpowiedział(a) na Pasibrzucho temat w F40
    Wiele marek premium ma opony homologowane do BMW w zależności od aktualnego przetargu. BMW zabezpiecza swój napęd xDrive, który jest bardzo czuł na zmianę obwodu opon podczas pracy, oponami homologowanymi. Może to być inna mieszanka gumy od standardowych i podlegają innym procedurom produkcji itp. Kupisz BMW w salonie masz opony homologowane nawet w przypadku braku napędu xDrive, ale od zwykłych opon niehomologowanych nie siądzie ci napęd, a brak homologacji w przypadku napędu xDrive może mieć kosztowne skutki i utratę gwarancji producenta. Dlatego możesz kupić Continentale, Dunlopy, Michały czy Pirelli, ale muszą być homologowane :cool2:
  20. Oem zestaw hamulców wytrzymał u mnie do 120tys km. Amorki od nowości i od 3 lat nawet eibach założony więc mają trudniej. Olej w skrzyni do 120tys pierwsza wymiana. Zostaje to co pisałem żeby wymienić po kupnie w aucie z pewna historia. Wszystko w temacie ;) Wiesz jak jest, najlepiej ten najgorszy scenariusz założyć - nie rozczarujesz się. Mieć w portfelu te 10-15k więcej i po oględzinach auta wyjść z wiedzą co będzie zaraz do wymiany :cool2:
  21. Ale jakie ratowanie? To normalna procedura. Jak szkoda 3k zł to sprzedaj auto kup Toyotę. Myślisz, że utrzymanie R6 będzie tańsze? Chłopie :wink:
  22. Nie zgodzę się. Wszystko o czym napisałem może klęknąć do 100k km. Opon i hamulców nie zmieniasz do 100k km? Amory po polskich drogach 100k km to też perfecto nie będą. serwis skrzyni i oil service/inspection - to też zrobisz do 100k km.
  23. Ale czemu źle trafił? Amortyzatory, sprężyny, hamulce i opony i już masz 10k zł. Dodaj zimówki to masz kolejne tam 2,5 - 3k zł. Dodaj serwis skrzyni i oil service/inspection to masz kolejne kilka tysięcy. Po drodze akumulator, rozrząd i jakiś wahacz i 20k zł się nastuka bez problemu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.