Treść opublikowana przez mattiss
-
BMW E36 NIEROWNA praca silnika
Zatytułuj POPRAWNIE temat i dokładnie opisz co się dzieje! Jeśli tego nie zrobisz, to temat zamknę.
-
Parę porad..316 compact
Hej A co z tymi bezpiecznikami? Całe są? Musisz po kolorze kabli zidentyfikować ze schematu która wtyczka jest która. Pozdrawiam
-
e36 1.6 M43 nierówna praca na biegu jałowym
Witam U mnie w compakcie nr 6 nie ma (M43TU), ale nr 1 zasugerowany przez Adama powodował nierówną delikatnie pracę i szorstki dźwięk na biegu jałowym. Nowy kosztuje 160zł w ASO - jest to separator oleju. Prawie nikt go nie wymienia i przez to większość M43, które spotykam pracuje twardo i głośno, a separatory ma po prostu rozpuszczone ze starości przez temperaturę i olej. Pozdrawiam
-
Parę porad..316 compact
Witam Mogłeś źle podłączyć wtyczki, co nasuwa myśl o sprawdzenie bezpieczników, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jeśli kluczyk był wyłączony z zapłonu, to nie powinieneś złapać błędu maty przy odpięciu jej. Ja wyciągąłem poduszkę kierowcy kilka razy już bez odłączania aku, tylko na wyłączonym zapłonie - zawsze bez błędu. Ile będzie kosztowało skasowanie? Poszukaj kogoś z forum w swoim mieście, to Ci skasuje za 20zł i jeszcze diagnozę zrobi całego auta za kolejne 20. Pozdrawiam
-
Nawiew
Heloł Wygląda to z grubsza na umierający rezystor dmuchawy. Część da się reanimować, jeśli dasz ją sprytnemu elektrykowi. Żeby dostać się do rezystora musisz zdemontować osłonę wiatraka nawiewu od strony ściany grodziowej w komorze silnika. Prosta robota, wymaga trochę cierpliwości i czasu. Później musisz ściągnąć osłonę wiatraka plastikową i szukać wzrokiem rezystora. To taka płytka ze sprężynką :) Pozdrawiam
-
316i Jak dostać się do żarówki w lampce na podsufitce?
Dokładnie! Przypatrz się, chyba od strony kierowcy jest w tej lampce na brzegu małe wcięcie - miejsce na śrubokręt płaski. Podważasz, ciągniesz i wychodzi wszystko ładnie na wierzch - voila! zyskujesz dostęp do żarówek! Pozdrawiam
-
318 pali bezpiecznik
Więc chodzi o bezpiecznik od włącznika świateł... Ok. Z tego, co piszesz wynika, że zlokalizowałeś miejsce zwarcia... Lewa lampa. Teraz musisz dojść, o co chodzi. Może kable się gdzieś przytopiły i zwierają...
-
Rejestracja jako zabytek
Koniecznie Mario! Po co płacić idiotyczne OC...
-
318 pali bezpiecznik
I który bezpiecznik? Dopisz to w temacie! Mimo wszystko widzę progres w tytułowaniu, co mnie bardzo cieszy :cool2:
-
328i automat- selektor skrzyni ciężko chodzi
Witam Proszę się zapoznać z formatem tytułowania wątków, bo następny taki temat zamknę. Tytuł tego tematu poprawiłem. Pozdrawiam
-
brak ogrzewania
Po prostu źle odpowietrzyłeś... Standard. Po co mam zostawiać taki temat? Jest ich tysiące, a Tobie się po prostu nie chciało szukać / czytać regulaminu / zatytułować wątek poprawnie... zamykam bez ostrzeżenia
-
poszukiwania BMW e36
Takich tematów jest na pęczki i nie zakłada się już nowych. Poszukaj na forum, bo jak dobrze zauważyłeś jesteś nowy i to Twój OBOWIĄZEK!
-
316i pytanie o climatronic
Proponuję zapoznać się z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI E36 po polsku. Do ściągnięcia na forum! Tytułowanie tematów, to nie tylko przedrostek, to całość. A Tobie nie chodzi o klimę, tylko o suwak na centralnym nawiewie na twarz. Odpowiedź na pytanie jest prosta - we wcześniejszych beemkach nawiew na twarz dawał tylko nieogrzane powietrze z zewnątrz, natomiast od czasów E36 można sobie ustawić tym pokrętłem, czy powietrze wpadające do kabiny centralnym nawiewem ma się mieszać z powietrzem ogrzanym nagrzewnicą. Zamykam
-
Zmieniłem popychacze hydrauliczne, klekot "disla"
Potwierdzam, że tak samo jest w M43/M44 i raczej też w M42. Pozdrawiam
-
project croowab- 325 '86r -->m52b28tu
Wrzuciłem tutaj, bo tu ten temat pasuje idealnie, jak wspomniano powyżej. Jestem ciekaw, co z tego będzie.... :]
-
316i touring jaki rozmiar zimówek??
Witam To mit. Na zimę potrzebne są przede wszystkim porządne opony, wąskie czy szerokie. W większości nowszych aut na zimę zalecany jest ten sam rozmiar, co na lato, czasem węższy, lub na mniejszej średnicy feldze. Pozdrawiam
-
zamek ''pokrywy przedziału silnika''
Witam http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=668742 Na zdrowie!
-
[E30 318i] Kuleje na wolnych obrotach
Witam A sam przepływomierz sprawdzałeś? Może miałeś wystrzał gazu i klapkę wygięło?
-
E30 - dodatkowy zbiornik paliwa
Witam Ten bajer można było zamówić sobie również w Europie. Sprawdzałem na realoem, niestety nie ma do tego nawet żadnego EBA, żeby można sobie było ściągnąć z ASAP'a i podejrzeć. Widziałem to kilka razy, musisz poszukać po forach... Pozdrawiam
-
jaki silnik do E 30
Witam Pomysłów tego typu jest bardzo wiele, a najlepiej zrobisz jak sam poszukasz na forum :search: :search: :search: Ja polecam S50B32. Pozdrawiam i zamykam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Jak najbardziej Elfmatic może być. Jest na liście polecanych przez BMW. Pozdrawiam
-
Nabyłem e21 i potrzebne mi wsparcie przy naprawie
Witam E21 to prosta konstrukcja. Największą jej wadą jest podatność na korozję. Wszystkie części mechaniczne, zawieszeniowe itp są trwałe i niedrogie. Jeśli chodzi o naprawę blacharską, to musisz się z nią zwrócić do specjalisty. Co do geometrii zawieszenia, to nie da się tak z gwiazd powiedzieć, czy wystarczy wymienić wahacz, żeby auto jeździło prosto. To też wymaga pomiarów i oceny profesjonalisty. Generalnie oddaj komuś auto jak się na tym nie znasz. Pozdrawiam
-
Skrzynie biegow, rodzaje, co podejdzie do 325?
Potrzebujesz skrzyni Getrag 260. Jak coś, to mam taką z 325i. Pozdrawiam
-
miska olejowa od super ety do m20b25
Powinna pasować. Wg realoem pasuje. Jak coś to mam miskę do B25. Pozdrawiam
-
IHLE-BMW
mattiss odpowiedział(a) na IHLE-BMW temat w Modele przedwojenne i powojenne wcześniejsze niż Neue KlasseCoś wspaniałego! Rzadko trafia się na forum auto z "prehistorii", co tu dużo mówić - ciężko o coś, co ma więcej niż 20 lat. Tym bardziej cieszy taki widok! Proszę meldować o postępach na bieżąco!! Pozdrawiam