Treść opublikowana przez mattiss
-
Bmw Compact problem z chlodnica
Witam Mam nadzieję, że masz płyn, a nie wodę w chłodnicy. Dziurawy korek się zdarza, tak jak i dziurawy zbiorniczek wyrównawczy. Obserwuj co się będzie działo, powinno być dobrze. Jak nadal się będzie gotował, to sorry, ale ktoś kiepsko ten silnik poskładał. Zmień tytuł tematu na prawidłowy, bo go zamknę nim się obejrzysz :D I proszę nie pytaj mnie jak masz go zmienić, tylko wykaż trochę inicjatywy, wszelkie regulaminy są na forum. Pozdrawiam
-
czujnik temp zewnetrznej
DUDE, ARE YOU FOR REAL?? :duh: W ogóle nie masz chęci się zaangażować, tytuł nadal nie zmieniony, a oczekujesz odpowiedzi na kolejne swoje pytania. Zwróciłem Ci uwagę, teraz pora na konsekwencje, o których wspominałem.
-
325i(m54) 2002r -nie odpala....
Witam Nie pisz posta pod swoim własnym postem tylko edytuj istniejący, jeśli nikt pod nim jeszcze nie napisał. I zmień tytuł tematu, bo inaczej zostanie zamknięty, a Ty będziesz rozczarowany i będziesz obwiniał moderatorów, kiedy sam powinieneś przestrzegać reguł netykiety forumowej. Pozdrawiam
-
Niskie zawieszenie, a zima. Zmiana zawieszenia.
A może w końcu skorzystasz z wyszukiwarki forumowej i sam sobie odpowiesz na te pytania? Bo odpowiedzi na nie na tym forum padały już miliony razy... :search: :search: :search: Do tego nadal nie widzę, żeby tytuł uległ zmianie, a co za tym idzie zamykam, gdyż cierpliwość ma swoje granice. Pozdrawiam
-
316ti - szalejące obroty i gasnący silnik
Witam Poruszyłeś przewodem od akumulatora i auto ożyło? :shock: A klemy to masz w ogóle dokręcone? :D Sprawny diagnosta z inpa lub disem plus poszukiwania lewego powietrza powinny wyleczyć Twój samochód. Oczywiście filtr paliwa wymień jako zwykłą eksploatację jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. Jest w nim regulator ciśnienia, który może płatać figle. Jeśli masz na auto gwarancję, to nie rozumiem w ogóle po co się zadręczasz - daj auto tam gdzie je kupiłeś i niech oni się martwią... Pozdrawiam
-
czujnik temp zewnetrznej
Czujnik temperatury zewnętrznej, a Ty popraw tytuł tematu, bo zaraz wyląduje on w koszu. Pozdrawiam
-
Niskie zawieszenie, a zima. Zmiana zawieszenia.
Moja pomoc w tym przypadku ogranicza się do zwrócenia uwagi. Wszystkie niezbędne pomoce są już na forum, wystarczy chcieć i przeczytać. Przypominam, że rejestrując się na forum zatwierdziłeś, że przeczytałeś regulamin i będziesz się stosował do reguł na tym forum panujących. Nie chcę Cię strofować, chcę jedynie przypomnieć, że nie jest to dzicz i jakieś zasady są. Także czekam na ten tytuł z Twojej strony, bo obecny nadal nie zachęca... Pozdrawiam
-
Koniec mojej udręki z 320d
Czas skończyć ten pasjonujący wątek, który nie powinien w ogóle mieć miejsca. Macie piękny temat diesel vs benzyna i tam można było płakać nad swoimi 320d i 330d, nie ma powodu, żeby zaczynać kolejne wątki w tym celu. Poza tym wątek poszedł w OT jakieś 4 strony temu.
-
318i spadające obroty silnika
Witam Panowie, trzymajcie się tematu! Koniec nawijania makaronu o BC i innych głupotach. Wszystkim wymieniającym separator w M43 radzę wymienić również wąż separatora do pokrywy zaworów, bo zazwyczaj nadaje się tylko do śmieci. A każdy narzekający na 160zł kosztów za separator wymieniany raz na 10 lat powinien się jeszcze raz zastanowić nad swoim jęczeniem - co mają powiedzieć użytkownicy silników N42 (BMW zaleca wymianę separatora nadzwyczaj często - ciekawe dlaczego? :D ), czy M52/M54 - tam koszt jest kilkukrotnie większy, a wymiana nieporównanie trudniejsza... Cieszcie się swoim M43TU, to pancerniak i ostatni bastion niezawodności w E46. Pozdrawiam
-
320i M50 Czujnik temp cieczy gdzie jest??
Witam Czujnik temperatury dający sygnał na deskę powinien być wkręcony z boku głowicy od strony dolotowej pod kolektorem... Pozdrawiam
-
318i ogrzewanie nie kieruje powietrza poprawnie
Witam Nie masz klimy, czyli Twoje ogrzewanie działa na linkach. Pewnie klapka sterująca ciepłym się nie przestawia, albo coś... Ja bym tam szukał przyczyny skoro ciepłe na szybę leci... Pozdrawiam
-
Niskie zawieszenie, a zima. Zmiana zawieszenia.
Popraw tytuł, albo zamknę temat :twisted:
-
318tds naprawa czy kupno nowego jeża
Witam Najlepiej kup nowego jeża dobrej firmy i miej temat z głowy, zamiast kupować chińskie podróbki, albo iść w naprawę, która niekoniecznie da Ci trwały efekt. Pozdrawiam
-
Stomil Kormoran 86 rok ryzyko ?
Witam A'propos Dębicy Frigo (a konkretnie Frigo 2). Mamy takie zimówki w 316i compact i są naprawdę świetne. Idealne w zestawieniu jakość za niską cenę. Guma jest bajecznie miękka, na śniegu trzyma super, naprawdę bez obaw można szybko pojechać. Oczywiście jest to opona budżetowa, więc swoje wady też ma. Miękkie boki opony sprawiają, że auto staje się podatne na "pływanie" na boki podczas hamowania - po prostu czuć lekkie wychyły przodu podczas hamowania spowodowane miękką oponą o dużym profilu (65). Jest to szczególnie wyczuwalne, gdy jest ciepło. Tak jak i szum opon wzrastający wraz z temperaturą na zewnątrz. Compact jeździ głównie po mieście, czasem zaliczymy nim wypad na snowboard w zimie, więc ta opona w zupełności spełnia nasze wymagania w tym aucie, a moja dziewczyna czuje się bezpiecznie. Pozdrawiam
-
[E46] Centralny zamek - NAPRAWA (przekaźniki)
Witam W compakcie mojej siostry jest dokładnie ten sam temat - drzwi kierowcy otwierają się tylko z kluczyka, natomiast zamykają z pilota. To jedna z wielu rzeczy, która upewnia mnie, że E46 jest elektroniczną porażką.
-
Korek Wlewu Paliwa
Po trzecie proszę się zapoznać z zasadami panującymi na forum. Poprawić tytuł. Napisać o jakie auto chodzi, skorzystać z wyszukiwarki i tak dalej.... Inaczej temat zamknę. dzień później: zamykam temat, bo nie ma odzewu
-
520i błędy, proszę o pomoc
Witam Błąd nr 8 - Przepływomierz złapałeś, bo odpiąłeś przepływkę. Reszta błędów dotyczy pompy powietrza dodatkowego, pompy paliwa itp. Nic szczególnego. Jakie masz błędy stałe - te które pojawiają się po wykasowaniu??
-
Nadmuch działa tylko na 4 biegu
Kup rezystor, albo oddaj swój elektrykowi - może da się naprawić. A na przyszłość polecam lekturę Formatu tytułowania wątków i WYSZUKIWARKĘ! Pozdrawiam i zamykam
-
E36 320 Coupe 1995r Pomoc stylistyczna
Każdy kolejny post z osobistymi wjazdami będzie karany ostrzeżeniem :nienie: Niektóre posty wyedytowałem, jeden usunąłem. Faktem jest, że zmiany, które są omawiane są nielegalne, bądź na granicy prawa, nieważne jak dobrze wyglądają i co poprawiają. Autora tematu proszę o poprawienie tytułu, bo temat trafi do kosza!!!
-
dziwne drgania podczas jazdy
Witam Nazwałbym ten problem klasyką E30. Amortyzatory masz ok? Przeważyć koła, może któraś opona jest trefna? Wszystkie elementy zawieszenia przedniego w dobrym stanie??? I ostatnie - masz wspomaganie? Jeśli nie, to wymień amortyzator przekładni kierowniczej. Pozdrawiam
-
Stomil Kormoran 86 rok ryzyko ?
Ryzyko jest takie, że opony wystrzelą, a raczej na pewno wystrzelą, kwestia czasu :) Pozdrawiam
-
[E46] Przydatna lektura
Moderator zmienił :) Fajnie, że coś takiego wrzucasz :)
-
318i - nie wiem jaki olej był lany
dokładnie! oczywiście nie wyklucza to, że będziesz miał pecha i akurat coś się stanie... może koło odpadnie ;P ;)
-
"BMW M3 The evolution of an icon"
Witam W sprzedaży jest też "BMW M5 The World's Ultimate Super Saloon" opowiadająca o wszystkich M5, aczkolwiek traktująca E28 i E34 trochę po macoszemu, oraz książka o dziale Motorsportu w ogóle (której niestety nie mam, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest dobra). http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e28-m5-discussion/122970d1292637037t-bmw-m5-worlds-ultimate-super-saloon-bmw-m5-special.jpg Można je kupić bezpośrednio w wydawnictwie Unity Media: http://online.unity-media.com/index.php?osCsid=o3s03ir9iped1quuagnqcail27
-
e30 M3 RedBeauty
R U 4 REAL?? :shock: :mrgreen: Temat przenoszę do działu BMW Lifestyle... Pozdrawiam