Treść opublikowana przez mattiss
-
E30 320 problem ze stukaniem:(
:nienie: Nie odpala się na gazie :duh:
-
Niewidoczny olej na bagnecie!
W bagnecie są dwie dziurki-MIN i MAX, jeśli obie są wypełnione olejem, to poziom jest MAX, jeśli tylko niższa, to jeszcze nie ma tragedii. Odpowiednie światło też dużo daje. Pozdrawiam
- check
-
Osłona silnika
Plastikowe osłony to oryginalne części bmw, posiadają wybite logo i nr referencyjny. Jest jeszcze drugi typ osłony TAKI i podejrzewam, że jest to właśnie osłona na miskę. Nie mam jednak całkowitej pewności, jako że nigdy auta z tym nie widziałem. Pozdrawiam
-
Osłona silnika
Tak ma być, miska nie jest osłonięta i osłona ma wycięcie. Osłona zapobiega jedynie dostawaniu się od podłoża zbyt dużej ilości pyłu i brudu podczas pracy silnika. Pozdrawiam
-
BMKA nie chce zapalić.POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A może po prostu akumulator zakończył żywot?? Ja miałem taki cyrk,że mi się rozładował, później został naładowany i przy próbie zapłonu było słychać tylko "cyk", a potem już echo, nawet żadna kontrolka nie świeciła. Sprawdź też bezpieczniki. Pozdrawiam
-
Wymiana sprezyn
http://www.e30tech.com/articles/suspension/front/ Pozdrawiam
-
Dlaczego Instalacja Gazowa w marce BMW jest profanacja??
BaX totalnie generalizujesz i na dodatek ubliżasz ludziom tutaj, bo najwyraźniej każdy mający bmw na gaz jest ćwokiem i debilem, który zajeżdża swoje auto na śmierć i wszędzie szuka oszczędności. Brzmisz jak zwyczajny gbur i ignorant w ogóle nieskłonny do zmiany swoich w pocie czoła wypracowanych przekonań. Jeżdżę na gaz, bo jeżdżę dużo, a pieniędzy mam mało,ale zapewniam Cię, że na częściach eksploatacyjnych nie oszczędzam i jestem prawdziwym miłośnikiem e30 i bmw. Jesteś nieskażony elementarną znajomością auta z instalacją gazową, a próbujesz się sadzić na eksperta - "jakiej to wielkiej szkody gaz nie wyrządza silnikowi...". Powtarzasz zebrane do kupy "fakty" wypowiadane przez innych przeciwników gazu,a gdy Fazer napisał kilka realnych faktów po mistrzowsku je lekceważysz. Instalacja (IIgen) w moim aucie ma ponad 50kkm i nie dolewam oleju między wymianami (10w40),a od 25kkm nie zmieniałem świec,bo nie ma takiej potrzeby. Więc moje auto przeczy temu,że "bmw nie lubi gazu"...i pewnie nie jest jedyne sądząc po długości tego wątku. Pozdrawiam
- zegary
-
zegary
Hej! Po pierwsze, sprawdź czy dobrze wpisujesz VIN: ma to być ostatnie siedem znaków numeru nadwozia. Wielu już pisało,że im źle po vinie wychodzi,a okazywało się, że nie to wpisywali. Po drugie,jeśli zegary od benzyny wskazują coś, to znaczy, że te od diesla są padnięte. Jakie znaczenie miałoby mieć inne umieszczenie czujników w benzynie/dieslu?? Przecież zegary nie rozróżniają gdzie znajduje się czujnik, ważne, żeby był impuls. I po trzecie- jeśli ktoś przełożył silnik, to na pewno nie zostawił alternatora od benzyny i całej tamtejszej wiązki. Sprawdź inne dieskowskie zegary. Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Radujmy się nieświadomością sprzedającego.... przecież jest naklejka csi z tyłu, no i kierownica z logo d&w :twisted2: :roll2: Pozdrawiam
-
Dlaczego Instalacja Gazowa w marce BMW jest profanacja??
Typowe polskie nastawienie wymaga, aby gardzić gazem. A przykładowo we Włoszech stacji tankujących gaz i samochodów na gaz jest ogrom i są to auta wszelakiej maści. I tylko Niemcy na wakacjach tankują tam benzynę... A Hartge chyba przedstawiło BMW serii 1 zasilane LPG, które dosyć szybko jeździ i jakoś nie był to dla nich obciach... Powiem więcej-było ich stać założyć tam gaz :twisted2:
-
Uszczelki wraz z filtrem oleju, identyfikacja
A'propos uszczeleczek do filtra, to bardzo dobrze myślisz :cool2: Pozdrawiam
-
Dlaczego Instalacja Gazowa w marce BMW jest profanacja??
Ja również wspomniałem o pobudkach ekonomicznych w moim poście na pierwszej stronie. A ponadto pozwolę sobie zakwalifikować się do pasjonatów :8) Pozdrawiam wszystkich wielbicieli BMW i użytkowników lpg
- zmiana silnika
-
BMW 318i-Jakie lampy?
"Z podkowami", czyli z uśmieszkiem na dole? Takie jak w moim avatarze? Ale do rzeczy: A więc, wszystkie lampy z soczewką mają takie samo mocowanie i będą pasowały bez problemu, miałbyś natomiast niewielki problem ze spasowaniem lamp zwykłych. Masz matowe szkła-chodzi Ci o to,że są wypiaskowane z zewnątrz i mają pełno odprysków? Bo jeśli są po prostu brudne od środka to zajrzyj tu Pozdrawiam
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Kora, napisz coś więcej. Jak się nazywa ten Mobil itp? To bardzo ciekawe i chętnie dam się wyprowadzić z błędu,przecież człowiek uczy się całe życie i to nie wstyd. Pozdrawiam
-
ciśnienie na cylindrach w M10
Hej! Ciśnienie powinno wynosić 10-11 bar, pomiar powinien być wykonywany na silniku, który osiągnął normalną temperaturę pracy. Myślę, że jeśli nie masz ewidentnie zbyt niskiego ciśnienia, nie ma co szukać dziury w całym :) Pozdrawiam
-
Jakiej firmy zestawy naprawcze wahaczy
Boge jako dostawca części na pierwszy montaż - klasa :cool2:
-
[EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach
Tak! Przekręcasz stacyjkę w pozycję 2 i łączysz ze sobą klemy za pomocą gołego drutu. Stacyjka przez te 15 minut jest cały czas przekręcona w pozycji 2. Po upływie tego czasu wyłączasz stacyjkę i podłączasz na nowo aku "+", potem "-". Pozycja 2 to zaraz przed ostatecznym przekręceniem,czyli zapłonem :D Pozdrawiam
-
Zatarty silnik?
Ja też mam problem z privami, dwa mam "do wysłania" i nic się nie dzieje, pomimo,że wysłałem je wczoraj. Nadal są w folderze "do wysłania". Taki mały OT, ale musiałem to z siebie zrzucić :( Pozdrawiam
-
[EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach
Na jedynce! Powtarzasz to 3 razy za każdym pozwalając autu wytracić obroty. Później możesz jeszcze zrobić taką jazdę ostrą na 1-2-3 do 5tys obr. Pozdrawiam
-
podświetlenie zegarów gaśnie
Udaj się do elektryka samochodowego jeśli nie masz doświadczenia w takich sprawach. Poszukaj jakiegoś dobrego gościa od alternatorów, na forum jest dużo ludzi z Posen, na pewno ktoś Ci poleci jakiegoś taniego i solidnego specjalistę. Pozdrawiam
-
Jakiej firmy zestawy naprawcze wahaczy
U nas to nie wiem,ale jak masz zioma (hehe) na Wyspach, to można zamawiać z Ireland Engineering, na przykład: klik Tuleje tylnej belki, troszkę drogo,ale niezniszczalne. klik Tuleje tylnego wahacza (zestaw) i tu cena jest moim zdaniem niska,bo płaciłem za Boge 32zł za sztukę,a tu cały kit za $50, czyli niewiele drożej. Pozdrawiam
-
oplaca sie wymienic silnik z 1.6i na 2.0? Coupe
Bardziej rozsądne i opłacalne wydaje mi się kupienie 320i. Bo poza silnikiem w swoim 316 musiałbyś zmienić amorki i sprężynki na takie od 6-cyl, no i oczywiście hamulce itp. Dużo zabawy i jeśli nie masz rozbitego autka na podwórku, z którego wyciągasz po kolei rzeczy i przekładasz, to gra wydaje się nie warta świeczki. Pozdrawiam