Treść opublikowana przez mattiss
-
jeszcze raz olej do silnika
Jeśli silnik jest suchy i nie bierze oleju to zmiana na półsyntetyk 10W-40 mu raczej na pewno nie zaszkodzi,a jedynie pomoże. Nie bój się takiego zabiegu, jeśli wiesz, że silnik masz w dobrym stanie! Tradycyjnie już, polecam Shella. Pozdrawiam
-
Akumulator do E30 324d moze byc 100Ah
CF10 CP32 ^^^^ to akumulatory Centry przeznaczone do Twojego auta wg ich katalogu. Polecam Centrę (mam i jestem zadowolony). CF10 ma właśnie 95Ah. Nie wiem jak CP32... Pozdrawiam
-
Czym sie rózna silniki m50 od m52 itp
Hej :search: :search: :search: Jeśli chcesz kupić auto z '98 to będzie miało m52 silnik na pewno. Jest to silnik z Vanosem na zaworach dolotowych (zmienne fazy rozrządu) i aluminiowym blokiem. Rzędowe 6 cylindrów, niskie spalanie, wystarczająca moc i mała awaryjność. Więcej nic już nie napiszę :P :search: :search: :search: Pozdrawiam
-
jaki aku najlepszy do is-a??????
Do 318 is, jak i 316i i 318i akumulator wcale nie musi być duży. Producenci akumulatorów zalecają od 50 do 60Ah. Jeśli masz pełną elektrykę łącznie z grzaniem foteli i elektryką tychże foteli, to możesz się pokusić o 75Ah,ale wydaje mi się,że nie ma potrzeby. Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Ależ festynowy ten samochód :mad2: Właściciel musi być bardzo interesującą osobą :twisted2: Chciałbym usłyszeć jak z pasją opowiada o spojlerach, znaczkach m3 i dywanikach pseudo-alu :clap: :modlitwa: Pozdrawiam
-
Inwestowanie w auto a sprzedaż
Na szrocisku, a na pewno w ASO. Takie części nie są zawrotnie drogie,a jeśli Twoje autko jest naprawdę perełką,to nie odczujesz kosztów-tylko przyjemność :wink: Pozdrawiam
-
czy mozna dokupic tylko jedna sprezyne na tyl ??
Oczywiście wymienia się dwie sztuki,żeby miały takie same parametry. Jeśli masz z białym paskiem, to znaczy, że masz sprężyny standardowe wg kodów barwnych bmw. Polecam coś niedrogiego i dobrego jak Lesjofors.. Pozdrawiam
-
POMOCY który model wybrac z seri e34
Hej Leni! Kolega ma 525i m50 i na gazie to jjjeeeeedddzzzziee...oj pięknie jedzie :) Także nie wiem, kto Ci takie rzeczy mówił,ale to nieprawda. Oczywiście jeśli mowa o gazie w m50 to tylko sekwencja i to dobrze założona. Wiadomo, gaz musi być założony porządnie, bo inaczej się zniechęcisz do tej formy paliwka. Tak jak Zdzira, polecam Ci 525i 24V, bo mocy jest pod dostatkiem, obsługa tańsza niż V8 i silnik dużo nowocześniejszy niż 3-3,5 litrowe r6. Jednym słowem Freude am Fahren jak najbardziej :wink: Pozdrawiam
-
jaki mam silnik m50 czy m52?
@wr75010: Właśnie problem jest taki,że w '94 były zarówno m50 jak m52. Wobec tego, co napisał ZORKI o pokrywie zaworów faktycznie najsensowniejsze jest sprawdzenie z jakiego materiału wykonany jest blok silnika. Pozdrawiam
-
Jakie amortyzatory?
Sachs jest bardzo dobry, to najwyższa jakość. No i gazowe (czyli olejowo-gazowe) oczywiście. Pozdrawiam
-
Sprzęgło - co wybrać??
Oryginalne sprzęgło jest raczej na pewno Sachsa. W czasach produkcji m42 to Sachs robił większośc takich podzespołów. A chłopaki mają rację, że wszystkie te firmy są "gut" :D Pozdrawiam
-
Ile oleju wchodzi do e30 M40
Proszę Moderatora o zamknięcie tematu, bo to totalny absurd! To nie jest ankieta tylko proste pytanie, które wymaga krótkiej odpowiedzi. Zresztą ta została już udzielona 4 litry wchodzi do m40 z wymianą filtra. Jeśli nie wymienia się filtra to 3,75. Pozdrawiam
-
rozrząd w nieszczęsnym M40 pytanko???
Dobrze napisałeś Marko, że wydaje Ci się :wink: Bo rzeczywistość jest inna i żaden poldek z silnikiem rovera nie jest beemką z m40 :naughty: Po raz kolejny wklejam screen z TIS'u, żeby nie było nieporozumień: klik Pozdrawiam
-
jaki mam silnik m50 czy m52?
Hej Otwórz maskę i sprawdź, gdzie masz wlew oleju. Bliżej podszybia=m50 Bliżej chłodnicy=m52 Pozdrawiam
-
czy warto kupic to BMW? czy ktoś ja oglądał?
Faktycznie przód pozostawia wiele do życzenia w sensie złożenia go przez kogoś. I ta maska z grillem zupełnie nie do pary :duh: Może nie było wielkiego dzwonka, a tylko ktoś miał głupi pomysł zmiany grilla, a nie wiedział,że maska też musi być inna. Ja bym obejrzał i dokładnie poszukał napraw blacharskich. Jeśli pod tym kątem będzie bez zarzutu, to ładną będziesz miał rakietkę :cool2: bo reszta auta sprawia pozytywne wrażenie. Pozdrawiam
-
rozrząd w nieszczęsnym M40 pytanko???
To spal tą mądrą książkę i zamieć popiół :mad2: @ python_78 Pasek rozrządu wraz z rolką napinającą (oczywiście inne też w razie potrzeby) wymienia się w m40 wg wskazań bmw, co 40-45 tys km. Za dawnych czasów bmw ustanowiło większe odstępy, lecz z biegiem czasu je zmniejszało ze względu na częste awarie z tego powodu. p.s. Ten temat już był i wklejałem nawet screen z TIS :P Pozdrawiam
-
maxymalne obnizenie na samych sprezynach
Niewiele (nie ryzykowałbym więcej jak -20mm-30mm) Każde obniżenie będzie powodowało szybsze zużywanie się seryjnych amortyzatorów, które nie są do tego zaprojektowane. Pozdrawiam
-
Czy jest to oryginalny spaw...?
Podzielam opinię jakuba. To nie jest na 90% fabryczny spaw. A najlepsze porównanie będzie sprawdzić z drugiej strony kielich...bo może tam nie było naprawiane (o ile w ogóle było). Pozdrawiam
-
Chromowana listwa przy szybach
Ja również zgadzam się z kolegami. Jeśli jest shadow niech tak pozostanie :cool2: Pozdrawiam
-
Amortyzator przod pewny problem przy .....
To co Ci pokazują zegary (inspekcja/cegiełki) jest tylko i wyłącznie informacją dla Ciebie! Nie musisz nikomu się z tego tłumaczyć i nikt na to nie patrzy. Zawsze jednak fajnie wykasować sobie ten irytujący napis :wink: Pozdrawiam
-
Chromowana listwa przy szybach
Hej! Zapewne masz wersję shadowline, o ile dotyczy to Twojego modelu. Oryginalne chromowane listwy również występują: klik Pozdrawiam
-
Amortyzator przod pewny problem przy .....
Dwa równe miesiące Ci zajęło założenie tych amorków :P A na poważnie to jak? Jesteś zadowolony? Różnica w prowadzeniu duża?? Napisz co założyłeś (jaka firma itp) no i jakie masz sprężynki do tego i jak się jedzie... Pozdrawiam
-
Jaki Olej ?
Kora, polecam Ci Shell Helix Plus (10W40),bo na takim jeździ moje m40 i problemów nie ma. To tak z autopsji, a z opinii kumpla (i sporej ilości ludzi na tym forum) świetny jest też Valvoline. Pozdrawiam
-
Auto ucieka to na lewą to na prawą stronę - ratujcie
Marqu, a co ze sprężynami w Twoim aucie?? Może jedna lub dwie nie trzymają już parametrów?? Pozdrawiam
-
Jaki Olej ?
Nie obawiaj się zmiany na 10W40, ja przeszedłem z minerala na właśnie taki i nic mi się nie stało z autem. Do rozszczelnienia mógłbyś doprowadzić zalewając go 0W40.... a tak raczej krzywdy autu z 214k km przebiegu nie zrobisz... p.s. Tradycyjnie już, nie polecam castrola i nie polecam alledrogo :twisted: Pozdrawiam