Treść opublikowana przez mattiss
- Visco
-
problem z uszczelką
Czyżby to miał być nr 17 z OBRAZKA :?: Pozdrawiam
-
Kupno dobrego egzemplarza
Fajnie,że szukasz Touringa, napisz jeszcze tylko jaki silnik Cię interesuje. Bo przebiegi koło 250kkm to dla m20 pestka, a m40 (i to jeszcze w touringu) może mieć już swoje bolączki. Pozdrawiam
-
Bmw E36 M3 3.0
M A S A K R A :modlitwa: Koleś powinien umieścić adnotację, że chętnie zamieni na zagazowane m3 po spotkaniu z drzewem,ale w sumie bezwypadkowe :twisted2:
-
Cos stuka w tyle podczas jazdy
Jeśli stukanie dochodzi z konkretnej strony to na bank są tuleje tylnej belki. Tłucze na nierównościach poprzecznych i łomot jest całkiem duży. Czuć to na siedzisku tylnej kanapy podczas jazdy. Na 99% masz taki właśnie problem i tuleje do wymiany. Oczywiście może być to każda z rzeczy wspomnianych przez korę, a pewność zyskasz po wizycie na kanale lub w stacji diagnostycznej. Pozdrawiam
-
Centralny zamek bagażnika
Kora, najśmieszniejsze jest to, że do montażu centralnego w bagażniku nie ma żadnego opisu poza tymi dwoma gifami. Tak też pisze sam autor "za wiele miejsca zajęłoby ujęcie tego w słowa". Zaraz normalnie sam się przejdę do auta i spróbuję coś pokombinować :D Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Tak tak Bono, ja zaglądałem... komedia pomyłek na tym allegro :liar: Pozdrawiam
-
Ile oleju wchodzi do e30 M40
Daj Pan spokój :D Drogi wrocławskie to taki szlam, że ciężko o drugie tak ciekawe trasy w tym kraju... :mad2: Ale pocieszam się cały czas, że te wszystkie objazdy i korki mają na celu polepszenie standardu poruszania się po Wrocławiu w przyszłych latach. Faktem jest, że w całym chyba kraju nie ma robót drogowych na taką skalę jak we wro :twisted2: Pozdrawiam
-
Centralny zamek bagażnika
Powinno pomóc: klik Pozdrawiam
-
Ku przestrodze. Jak mozna zmasakrować bunie
A ja od siebie dodam, że E36 to pomyłka ogólna jest pod względem bezpieczeństwa. Daje złudzenie dużego i solidnego auta, a składa się z każdej strony jak papierowy kubek :roll: To pewnie już każdy widział, ale nie zaszkodzi: http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx Zwróćcie uwagę na dach... Oczywiście nie ma co nawet wspominać o starszych modelach, projektowanych w czasach, kiedy nie było "stref zgniotu". Pozdrawiam
-
Ile oleju wchodzi do e30 M40
4 litry panowie wchodzi, jeśli nie zmienia się filtra oleju (a każdy zmienia) to 3.75 litra. Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Dla ścisłości - wiem! Ale ten silnik r6 z linkowanej aukcji nie jest silnikiem na pasku :wink: Pozdrawiam P.S. A co jeszcze zauważyłem, sprzedawca zmienił już niestety w opisie,że wymienił pasek na to, że wymienił łańcuch... ta aukcja już nie jest od tej pory śmieszna :mrgreen:
-
Wskaźnik paliwa i temperatury - czyżby nowy trop?
Na PS2 nie znam odpowiedzi,ale pamiętam, że ktoś już na to pytanie odpowiedział na forum. Elektryka nie jest również moją mocną stroną, ale masa zegarów powinna być gdzieś nad nogami kierowcy,albo na ścianie grodziowej. Jakiś posiadacz e36 mógłby Cię naprowadzić lepiej. Będzie to śrubka, do której przykręcone jest kilka kabelków (z reguły koloru brązowego) :) Pozdrawiam
-
kupno BMW E30... PROSZę O POMOC
Prawda, prawda. Muszę wkładać więcej uwagi w to, co czytam :duh: Te rzeczy, o których piszesz coolx są niejako wpisane w czynności serwisowe 20 letniego auta,chyba że naprawdę będzie ono zadbane (rodzynek). Pozdrawiam
-
kupno BMW E30... PROSZę O POMOC
Wał wyje przy 80 i 120 o ile się nie mylę,a jak zajechany to cały czas. Poza tym przy mocniejszym przyspieszaniu taki zajechany wał będzie na pewno słychać. Pozdrawiam
-
kupno BMW E30... PROSZę O POMOC
Jak auto dobrze będzie jeździło odpowiednio reagując na gaz, to nic się nie bój. M20 to jedna z najsolidniejszych konstrukcji w historii bmw! Sprawdź,czy nie ma wody w oleju itp, a skoro blacharsko wygląda dobrze,to znak,że ktoś dbał. Żeby silnik zagrał jak trzeba wystarczą pewnie nowe filtry i świece, gdy brak jest niepokojących objawów. Pozdrawiam
-
Wskaźnik paliwa i temperatury - czyżby nowy trop?
Ja już nigdy nie napiszę postu późnym wieczorem :mad2: Przecież to e36,a ja Ci ładnego linka daję :duh: A to przez to,że Twój pierwszy post z tym angielskim jest właśnie o e30 ;P Spróbuj przeczyścić masy, szczególnie uziemienie zegarów... Pozdrawiam
-
kupno BMW E30... PROSZę O POMOC
Jest w e30 złoty kolorek i wygląda dosyć niecodziennie. Ma swoich zdecydowanych zwolenników,a innym się nie podoba. Mi tam złoty się podoba...jest inny niż wszystkie i ma 'klimat' :cool2: Pozdrawiam
-
Czy kupywał ktoś olej z Allegro?
Odradzam, a kupiłem u jednego z największych sprzedawców magnateca na allegro. Fakt,że bańki są 5litrów bo niby z Niemiec i w ogóle. Moje m40 klekotało na tym niemiłosiernie, a liczyłem na uciszenie bocianka. Olej przepalił się na czarno już po 1k km. Teraz mam Shell Helix Plus (10W40) i stwierdzam dużą poprawę, przejechałem już 3k km i olej nadal ma barwę oleju, choć powoli czernieje. Shella kupiłem od mojego mechanika okazyjnie za 105zł / 4l. Moje zdanie jest takie,że nie wiadomo, co to na allegro sprzedają i na ile jest to produkt prawdziwy, a nie ściema i lanie bóg wie czego do baniek. Prawdą jest,że olej z allegro wygląda na oryginalny, wszystko jest bez zarzutu i ładne, ale czego to ludzie nie zrobią.... Lepiej dać 30zł więcej w sklepie, niż się niemiło rozczarować, no i polecam Shell :wink: Pozdrawiam
-
Czy kupywał ktoś olej z Allegro?
Kupiłem na allegro magnateca, nie polecam, a wręcz odradzam! Lepiej kupić w sklepie coś realnego. Pozdrawiam
-
Wskaźnik paliwa i temperatury - czyżby nowy trop?
Ojcze przeVielebny, tutaj masz fotkę tyłu zegarów i uziemienie z nakrętką masz na prawo i poniżej białej pionowej wtyczki. Teraz wyciągaj zegary i z Bogiem! http://i26.photobucket.com/albums/c113/Starofire/E30tech%20cluster%20writeup/IMG_5575.jpg Pozdrawiam
-
zawieszenie
Może masz po prostu zużyte sprężyny - miękkie ze starości i wypracowania??? Na malownicze drogi Wrocławia nie ma, co obniżać zawieszenia jakoś drastycznie :| Myślę, że -20 to wysarczy,do tego ładne nowe amorki i wszystkie gumy. Auto będzie jak nowe :wink: Pozdrawiam
-
Jaki to silnik??? Czy to moze być 2,0??? PILNE!!!
Silniki m50 również posiadały Vanos, jednak nie wszystkie :wink: Pozdrawiam
-
Jaki to silnik??? Czy to moze być 2,0??? PILNE!!!
Panowie, skupiacie się na stawce za ubezpieczenie, a to jest akurat średnio poważny problem. Ja bym poszedł bardziej w kierunku droższej eksploatacji silnika 2.5 i 2.8, oraz wspomniał o całej masie zajechanych 325 i 328, do których kupę kasy trzeba dołożyć, bo kupić przecież łatwo...a utrzymać to zupełnie co innego :!: Poza tym temat przeszedł w OT :twisted2: Pozdrawiam
-
Wskaźnik paliwa i temperatury - czyżby nowy trop?
Ojcze wielebny chodzi o nakręteczkę (nut), która z tyłu dokręcona jest na wskaźniku temperatury (oraz wskaźniku paliwa) i stanowi jego uziemienie. Czasem jej po prostu tam nie ma,albo połączenie jest za słabe-dokręć. Pozdrawiam :wink: