Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. Zgadzam się Biernus, niestety u nas tak się naprawia "bo jak komuś się nic nie stało, to teraz też taki zalejemy" :duh: A więc pozostaje reklamować od razu i na bierząco. Tylko teraz jak wymienią po prostu olej, to będzie mieszanka Texamatica i Esso, a to niedopuszczalne. Musieliby ładnie wszystko rozebrać i złożyć...
  2. Krótko, zwięźle i na temat :cool2: A zestawienie, w którym 5 modeli bmw znajduje się w pierwszej dziesiątce mówi samo za siebie :clap: Tylko golfiarze i miłośnicy francuskiej musztardy piszący komentarze nie mogą się z tym pogodzić :roll2: :twisted2:
  3. mattiss odpowiedział(a) na BMW_to_jest_to temat w E36
    A więc compact jest produkowany od czerwca 1993 (316i m43), a 318 ti (m42) od marca 1994. Poza tym dużo ogłoszeń w granicach 2000-3000€ to compacty. Pozdrawiam
  4. mattiss odpowiedział(a) na papik temat w E46
    No to cienki musiał być ładnie dobity :D Ja byłem na stacji kilka miesięcy po przeglądzie na szarpakach i pomimo zużycia elementów met-gum nie było mowy o zabieraniu dowodu. To badanie jest po to, żebyś wiedział, co masz wymienić... p.s. ładne te nowe foty na aluskach masz :cool2: Pozdrawiam
  5. mattiss odpowiedział(a) na papik temat w E46
    Na każdej stacji diagnostycznej, czyli tam, gdzie robią przeglądy! ;) Pozdrawiam
  6. mattiss odpowiedział(a) na Pascal_pl temat w E36
    Jak najbardziej potwierdzam powyższe zdanie Rafiego :cool2: Pozdrawiam
  7. mattiss odpowiedział(a) na rafeque temat w E36
    Po pierwsze musisz to umieścić w odpowiednim topicu w dziale Audio, do drugie musisz podać model radia i jego nr seryjny. Klikaj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=28679 Albo tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32159 Pozdrawiam
  8. mattiss odpowiedział(a) na BMW_to_jest_to temat w E36
    Gaz polecamy tylko sekwencyjny, zarówno do M42 wspomnianego przez Panfila, jak i M43. Znajdź DOBRY warsztat zajmujący się tą materią, a tam wszystko Ci już wyjaśnią. Oczywiście polecam też dział Spalanie na forum, tam też znajdziesz wszelkie info o LPG. Jeśli interesuje Cię sedan, to bardzo ciężko będzie Ci trafić na 318iS(m42), a łatwiej na 316 i 318(m43). Unikaj m40, jeśli możesz kupić z m43! Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na BMW_to_jest_to temat w E36
    Hej! Myślę, że da się kupić rocznik 1993 za te pieniądze,w czym utwierdziło mnie szybkie spojrzenie na mobile.de. W sumie dobrze,że wybrałeś ten rok, bo wtedy pojawił się silnik m43 i auta z tym silnikiem szukać powinieneś! Między 316 i 318 różnica jest naprawdę niewielka i powinieneś szukać po prostu auta zadbanego i bezwypadkowego. Zawsze warto mieć w obwodzie koło 1000zł, żeby być przygotowanym na oczywiste wymiany płynów/filtrów i ew wymiany części zawieszenia, czy silnika. Gaz do tego silnika jak najbardziej i chyba lepiej założyć po zakupie w sprawdzonym zakładzie, bo wtedy wiesz co masz. Pozdrawiam
  10. mattiss odpowiedział(a) na upirveliky temat w E36
    Tak długo kleciłem posta,że odpisałeś wcześniej ode mnie :) Jeśli na 15" prawie Ci nie wibruje, to czy te 17" felgi masz na 100% proste??
  11. mattiss odpowiedział(a) na upirveliky temat w E36
    Ja mam podobnie. Tylko, że u mnie to kiepskie opony i zużyte zawieszenie razem do spółki :( Z doświadczenia wiem, że koła potrafią wibrować, nawet jeśli są wyważone,bo jednak maszyna nie rozpędza koła do takich prędkości jak później na aucie. Moja rada: na początek zamień przednie koła z tylnymi, jeśli dalej będzie wibrowało, to szukaj w powyższych poradach. Pozdrawiam
  12. Nasz kolega z Czech twierdzi, że kiepsko jest dawać gazik II generacji do tego silnika, ale "w przeliczeniu na korony za auto z tym silnikiem i dodatkowo z gazem to dobry zakup". Ostatnie zdanie wszyscy rozumiemy. Greetings to everyone!
  13. mattiss odpowiedział(a) na dobranasza2 temat w E30
    @ ACS-pytanie techniczne: Tył od compacta to wiem,że podejdzie,ale co z przodem? Tam są chyba inne kolumny mcpersona? Pozdrawiam
  14. Uzyskasz najwyżej 10-15KM przez wstawienie chipa. Dużo tematów o tym jest teraz :search: Pozdrawiam
  15. mattiss odpowiedział(a) na dobranasza2 temat w E30
    Piasty od M3 E30 mają pięć srub mocujących, jako jedyne i wyróżniające się w E30. Pozdrawiam
  16. mattiss odpowiedział(a) na yaris temat w E30
    Staram się nie dawać po heblach i generalnie hamuję dużo silnikiem. To też jest dobry sposób...chyba na zimę najlepszy (stosuję go cały rok). Ale nie mogę Ci trapp odmówić dobrej uwagi :cool2: Pozdrawiam
  17. Mogę każdemu niepewnemu zrobić screena z TIS z opisem do jego skrzyni i wskazaniem na olej. Proszę tylko o podawanie VIN. Pozdrawiam
  18. mattiss odpowiedział(a) na james2006 temat w E36
    To było już tyle razy ,a i tak prawie co drugi dzień pojawia się ktoś twierdzący, że podczas testu zegarów wyświetlany jest przebieg :mad2: Proponuję,aby moderator przykleił jakiś konkretny temat o teście zegarów, tak żeby podsumować i rozwiać wszelkie wątpliwości :cool2: Pozdrawiam
  19. mattiss odpowiedział(a) na yaris temat w E30
    Mogę się mylić,ale ja w zimie dałbym lepsze (zimowe) na tył. Z dwóch powodów: 1. Tył jest osią napędzaną i w zimie musi być przyczepny,bo inaczej lecisz bokiem cały czas. 2. Z przodu jest silnik, a to sprawia, że przednia oś jest znacznie lepiej dociążona, co pomaga nawet kiepskim oponom (oczywiście tylko w pewnym stopniu) utrzymać kierunek. Pozdrawiam
  20. Hej! Ja kupiłem na mineralu, zmieniłem na półsyntetyk (ludzie, hydraulika zaworowa preferuje rzadszy olej!) i już dwie wymiany oleju, a silnik nie przecieka (nic nie dolewam między wymianami) i nie stuka strasznie, a nawet teraz przycichł (Shell Helix Plus). Więc masz opinię potwierdzoną praktycznie, jeśli jeszcze się zastanawiasz. Pozdrawiam
  21. Ten "artykuł" to totalne dno i mierność... :duh: "Fakty" w nim przedstawione są w marnym kontakcie z rzeczywistością, a sam tytuł informuje już, że tekst nie ma nic wspólnego z motoryzacją. A co do silnika, to może i mieli rację... biorąc pod uwagę M20, bo chyba na tym silniku utknęli autorzy przygotowując się merytorycznie do napisania tego gniota. Ogólnie wstyd i żenada. Dzięki takim ludziom (oraz opiniom internautów analfabetów) wiem, że zawsze będę jeździł bmw :twisted2: Pozdrawiam
  22. mattiss odpowiedział(a) na Pascal_pl temat w E36
    Piotrze, chyba w złym miejscu umieściłeś post :mrgreen: Jak mniemam chciałeś odpisać w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie
  23. mattiss odpowiedział(a) na jeromer temat w E60, E61
    Nie ten dział :!: :mrgreen: A opis Twojego przypadku jest bardzo mglisty... :roll: Radź się właścicieli 5-ek :wink: Pozdrawiam
  24. Oczywiście, że możliwe. Poza tym musisz wjechać na kanał/podnośnik i sprawdzić cały układ wydechowy. Jak jest on zapchany i spaliny nie uchodzą jak powinny, to mocy ubywa. Poza tym może być gdzieś dziura, na co wskazuje opisany przez Ciebie dźwięk. Pozdrawiam
  25. @ voitazz W postach na poprzedniej stronie umieściłem vin dekoder. Skorzystaj z niego i sprawdź ile powinieneś mieć oleju. Mi się wydaje,że skoro jest na środku podziałki,to troszkę za mało-powinno być wskazanie max,albo ciut poniżej. Sprawdzałeś po nocy na zimnym silniku?? Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.