Treść opublikowana przez mattiss
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
Zgadzam się Biernus, niestety u nas tak się naprawia "bo jak komuś się nic nie stało, to teraz też taki zalejemy" :duh: A więc pozostaje reklamować od razu i na bierząco. Tylko teraz jak wymienią po prostu olej, to będzie mieszanka Texamatica i Esso, a to niedopuszczalne. Musieliby ładnie wszystko rozebrać i złożyć...
-
10 najpopularniejszych luksusowych aut według Forbesa
Krótko, zwięźle i na temat :cool2: A zestawienie, w którym 5 modeli bmw znajduje się w pierwszej dziesiątce mówi samo za siebie :clap: Tylko golfiarze i miłośnicy francuskiej musztardy piszący komentarze nie mogą się z tym pogodzić :roll2: :twisted2:
-
Zakup BMW
A więc compact jest produkowany od czerwca 1993 (316i m43), a 318 ti (m42) od marca 1994. Poza tym dużo ogłoszeń w granicach 2000-3000€ to compacty. Pozdrawiam
-
Cos mi klekocze :(
No to cienki musiał być ładnie dobity :D Ja byłem na stacji kilka miesięcy po przeglądzie na szarpakach i pomimo zużycia elementów met-gum nie było mowy o zabieraniu dowodu. To badanie jest po to, żebyś wiedział, co masz wymienić... p.s. ładne te nowe foty na aluskach masz :cool2: Pozdrawiam
-
Cos mi klekocze :(
Na każdej stacji diagnostycznej, czyli tam, gdzie robią przeglądy! ;) Pozdrawiam
-
Czy warto kupowac takie bmw ?
Jak najbardziej potwierdzam powyższe zdanie Rafiego :cool2: Pozdrawiam
-
radio bmw
Po pierwsze musisz to umieścić w odpowiednim topicu w dziale Audio, do drugie musisz podać model radia i jego nr seryjny. Klikaj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=28679 Albo tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32159 Pozdrawiam
-
Zakup BMW
Gaz polecamy tylko sekwencyjny, zarówno do M42 wspomnianego przez Panfila, jak i M43. Znajdź DOBRY warsztat zajmujący się tą materią, a tam wszystko Ci już wyjaśnią. Oczywiście polecam też dział Spalanie na forum, tam też znajdziesz wszelkie info o LPG. Jeśli interesuje Cię sedan, to bardzo ciężko będzie Ci trafić na 318iS(m42), a łatwiej na 316 i 318(m43). Unikaj m40, jeśli możesz kupić z m43! Pozdrawiam
-
Zakup BMW
Hej! Myślę, że da się kupić rocznik 1993 za te pieniądze,w czym utwierdziło mnie szybkie spojrzenie na mobile.de. W sumie dobrze,że wybrałeś ten rok, bo wtedy pojawił się silnik m43 i auta z tym silnikiem szukać powinieneś! Między 316 i 318 różnica jest naprawdę niewielka i powinieneś szukać po prostu auta zadbanego i bezwypadkowego. Zawsze warto mieć w obwodzie koło 1000zł, żeby być przygotowanym na oczywiste wymiany płynów/filtrów i ew wymiany części zawieszenia, czy silnika. Gaz do tego silnika jak najbardziej i chyba lepiej założyć po zakupie w sprawdzonym zakładzie, bo wtedy wiesz co masz. Pozdrawiam
-
vibrace ve volantu
Tak długo kleciłem posta,że odpisałeś wcześniej ode mnie :) Jeśli na 15" prawie Ci nie wibruje, to czy te 17" felgi masz na 100% proste??
-
vibrace ve volantu
Ja mam podobnie. Tylko, że u mnie to kiepskie opony i zużyte zawieszenie razem do spółki :( Z doświadczenia wiem, że koła potrafią wibrować, nawet jeśli są wyważone,bo jednak maszyna nie rozpędza koła do takich prędkości jak później na aucie. Moja rada: na początek zamień przednie koła z tylnymi, jeśli dalej będzie wibrowało, to szukaj w powyższych poradach. Pozdrawiam
-
Co o niej myslicie?
Nasz kolega z Czech twierdzi, że kiepsko jest dawać gazik II generacji do tego silnika, ale "w przeliczeniu na korony za auto z tym silnikiem i dodatkowo z gazem to dobry zakup". Ostatnie zdanie wszyscy rozumiemy. Greetings to everyone!
-
Felgi 5 x 120 do E 30
@ ACS-pytanie techniczne: Tył od compacta to wiem,że podejdzie,ale co z przodem? Tam są chyba inne kolumny mcpersona? Pozdrawiam
-
Chiptuning m43. Czy warto sobie głowe zawracać?
Uzyskasz najwyżej 10-15KM przez wstawienie chipa. Dużo tematów o tym jest teraz :search: Pozdrawiam
-
Felgi 5 x 120 do E 30
Piasty od M3 E30 mają pięć srub mocujących, jako jedyne i wyróżniające się w E30. Pozdrawiam
-
Opony na tyl jakie ?? rozmiary
Staram się nie dawać po heblach i generalnie hamuję dużo silnikiem. To też jest dobry sposób...chyba na zimę najlepszy (stosuję go cały rok). Ale nie mogę Ci trapp odmówić dobrej uwagi :cool2: Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Mogę każdemu niepewnemu zrobić screena z TIS z opisem do jego skrzyni i wskazaniem na olej. Proszę tylko o podawanie VIN. Pozdrawiam
-
test
To było już tyle razy ,a i tak prawie co drugi dzień pojawia się ktoś twierdzący, że podczas testu zegarów wyświetlany jest przebieg :mad2: Proponuję,aby moderator przykleił jakiś konkretny temat o teście zegarów, tak żeby podsumować i rozwiać wszelkie wątpliwości :cool2: Pozdrawiam
-
Opony na tyl jakie ?? rozmiary
Mogę się mylić,ale ja w zimie dałbym lepsze (zimowe) na tył. Z dwóch powodów: 1. Tył jest osią napędzaną i w zimie musi być przyczepny,bo inaczej lecisz bokiem cały czas. 2. Z przodu jest silnik, a to sprawia, że przednia oś jest znacznie lepiej dociążona, co pomaga nawet kiepskim oponom (oczywiście tylko w pewnym stopniu) utrzymać kierunek. Pozdrawiam
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Hej! Ja kupiłem na mineralu, zmieniłem na półsyntetyk (ludzie, hydraulika zaworowa preferuje rzadszy olej!) i już dwie wymiany oleju, a silnik nie przecieka (nic nie dolewam między wymianami) i nie stuka strasznie, a nawet teraz przycichł (Shell Helix Plus). Więc masz opinię potwierdzoną praktycznie, jeśli jeszcze się zastanawiasz. Pozdrawiam
-
INTERIA znów krytykuje BMW
Ten "artykuł" to totalne dno i mierność... :duh: "Fakty" w nim przedstawione są w marnym kontakcie z rzeczywistością, a sam tytuł informuje już, że tekst nie ma nic wspólnego z motoryzacją. A co do silnika, to może i mieli rację... biorąc pod uwagę M20, bo chyba na tym silniku utknęli autorzy przygotowując się merytorycznie do napisania tego gniota. Ogólnie wstyd i żenada. Dzięki takim ludziom (oraz opiniom internautów analfabetów) wiem, że zawsze będę jeździł bmw :twisted2: Pozdrawiam
-
Czy warto kupowac takie bmw ?
Piotrze, chyba w złym miejscu umieściłeś post :mrgreen: Jak mniemam chciałeś odpisać w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie
-
czujka parkowania
Nie ten dział :!: :mrgreen: A opis Twojego przypadku jest bardzo mglisty... :roll: Radź się właścicieli 5-ek :wink: Pozdrawiam
-
Czy spadek mocy to oznaka padniętego katalizatora?
Oczywiście, że możliwe. Poza tym musisz wjechać na kanał/podnośnik i sprawdzić cały układ wydechowy. Jak jest on zapchany i spaliny nie uchodzą jak powinny, to mocy ubywa. Poza tym może być gdzieś dziura, na co wskazuje opisany przez Ciebie dźwięk. Pozdrawiam
-
Wrażenia po wymianie oleju...1.8IS, uwagi, porady..
@ voitazz W postach na poprzedniej stronie umieściłem vin dekoder. Skorzystaj z niego i sprawdź ile powinieneś mieć oleju. Mi się wydaje,że skoro jest na środku podziałki,to troszkę za mało-powinno być wskazanie max,albo ciut poniżej. Sprawdzałeś po nocy na zimnym silniku?? Pozdrawiam