Treść opublikowana przez mattiss
-
jaka różnica silników w 318
Wszystko fajnie! ALE JAKI MODEL?? E30?? E36?? Bo jeśli e30 to silnik m42b18 (16V) występuje w modelu 318iS i ciężko o wersję 4-d. Silnik z łańcuchem rozrządu. A poza tym jest jeszcze 318i z silnikiem m10b18 (8V). Starsza konstrukcja, pod koniec produkcji już wtryskowa i bardzo solidna. No i łańcuch rozrządu. M10 M42 Jeśli e36, to do wspomnianego m42 należy dorzucić m43 (8V). Silnik na łańcuchu, solidny. Poprawiono większość felerów znanych Ci z m40. Dobra jednostka. M43 Co, gdzie i od-do którego roku było montowane dowiesz się z www.realoem.com Pozdrawiam
-
Nerki
I don't think so :8) Pozdrawiam
-
Co na fotele?
Polecam Ci nic nie zakładać. Tym bardziej,że tapicerka w e30 jest naprawdę fajna :) Ja miałem podarty fotel kierowcy i we własnym zakresie zmieniłem tapicerkę - nie jest to kolosalnie trudne. Trzeba tylko zapału do pracy i precyzji. A tapicerkę przełożyłem z fotela pasażera z e34, bo taki dostałem za darmo od znajomego. Był troszkę szerszy, ale mama na maszynie nie ma sobie równych :modlitwa: Pozdrawiam
-
Wycieraczki SWF Visioflex (ew inne)
Wiem,że to, co napiszę zabrzmi dziwnie, ale: W tesco są wycieraczki płaskie jakiejś włoskiej firmy za niecałe 30zł/szt. Przylegają do szyby po prostu pięknie i są bardzo ciche. A teraz o jakości: Kilka miesięcy temu kupiłem wycieraczki Bosch Twin za 50zł/szt. Teraz kupiłem jedną z tesco na próbę i dałem na stronę kierowcy. Bosch WYMIĘKA - wpada w drgania i hałasuje, czasem żabkuje i nie zbiera dokładnie. A ja zdecydowanie kupię komplet wycieraczek z tesco - może nie wygląda to cudownie na klasycznym e30, ale ważne jest bezpieczeństwo. Pozdrawiam
-
Stuki z tylnego lewego koła
ad 2. Tak, trzeba będzie kupić tuleje z tej aukcji. To się nazywa silentblocki tylnego wahacza,albo tuleje tylnego wahacza. Dobra cena, choć ja za Boge dałem 32 za sztukę. Sprawdzić czy jest luz można na szarpakach w stacji diagnostycznej. Samemu zrobisz to stawiając auto na płaskim, zaciągając ręczny i ruszając z jedynki. Jeśli auto trzeszczy i "rozciąga się" do przodu i tyłu to będzie to luz na tulejach wahaczy. Wymiana nie jest prosta i bardzo pracochłonna,ale jeśli masz czas i kanał lub podnośnik to będziesz miał dużo satysfakcji :) Pozdrawiam
-
Czy skrzyni i dyfra można dolać tego oleju? [FOTO]
Gear oil - viscosity SAE 80 to API-GL4, or single-grade mineral-based engine oil, viscosity SAE 20, 30 or 40 to API-SG Pozdrawiam
-
Nerki
Drogi Krzysztofie! Na allegro kupisz za około 30zł nowe zamienniki. Na każdym szrocie kupisz oryginalne, o ile mają e30 na stanie. Poza tym w ASO kupisz bez problemu i też koszt nie powala. http://www.moto.allegro.pl/search.php?string=e30+nerk*&category=620&buy=0&new=0&pay=0&country=1
-
samochód firmowy do 70kpln
Rollsem to oligarcha, a Prezes ... to nawet konta nie ma Nie nie, konta nie ma jaruś kaczyński!! Bo przecież mama zarządza finansami do spółki z kotem :twisted2: :roll: Pozdrawiam
-
Magazyn EVO szuka najlepszego samochodu M
I tu ująłeś sedno podejścia do m3e30. Przypomniało mi się, jak kiedyś właśnie na ten temat rozwodziliśmy się z kumplem dochodząc do takiego wniosku :cool2: Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Super, pięknie!! :doh: "Możesz mi zaufać - sprawdź moje komentarze" :worried:
-
Magazyn EVO szuka najlepszego samochodu M
No to prowokacja udana :D A tak naprawdę uważam,że m3e30 ma wiele wspólnego ze zwykłą e30, pomijając znaczki i budę :P Jest bardzo wiele łatwych i tanich upgradów, przykładowo dla zawieszenia e30. Bo wspomniana w artykule rozpórka kielichów, to akurat mały problem. Inny jest z przodu stabilizator i górne mocowania amortyzatorów......blablabla. Generalnie auta to różne, ale wiele wspólnych elementów pozwala troszkę ulepszyć seryjne e30. Dzięki za odpowiedzi, temperujecie moje marzenia i zapędy :twisted2: Pozdrawiam
-
Magazyn EVO szuka najlepszego samochodu M
Fajna sprawa! Może jakieś xero,albo link?? P.S. Wiadomo,że m3e30 to niedościgniony klasyk :8) A najlepsze jest to,że ma bardzo wiele wspólnego ze zwykłym e30! Oczywiście pomijając silnik i skrzynię.....ot szczegóły! Pozdrawiam
- termostat
-
Numer czesci
Na realoem NIE wybieraj modelu! Kliknij na "search by part #" Albo wpisz tu ten nr i poszukamy wszyscy razem :8) Pozdrawiam
-
W co włożyć pieniądze.Silnik??Swap?? Jak??
Masz rację. Z e30 to zawsze będziesz miał jeszcze parę fajnych gadżetów no i cały zawias i hamulec. Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Moja rada: Jedź, lub zadzwoń do najbliższego ASO BMW i tam spytaj o ten olej. Muszą mieć takie cudo na stanie. Aha! Dextrony nie mogą być, bo to minerale!! Pozdrawiam
-
Wymiana oleju w skrzyni aut. 4HP-22/H
Lejesz olej klasy Dextron II. Pozdrawiam
-
W co włożyć pieniądze.Silnik??Swap?? Jak??
Twój silnik kompletny wart jest około 2k zł. Co do przekładki - kupujesz 320i, 325i, 325e w dojczlandzie za góra 500€, najlepiej lekko przerysowane, stuknięte itp - ale działające i odpalające itp itd. Przywozisz do Polski (kolejne 500zł-wariant optymistyczny) Zaczynasz bawić się w przekładanie - zawias, hamulce, silnik, skrzynia, wał, dyfer .......... i przy okazji chcesz wymieniać wszystko,co zużyte (bo przecież robisz to auto na cacy, a nie odwalasz chałturę) Koszt całkowity wychodzi Cię jakieś 3-4k zł w zależności, jak jesteś oszczędny... Możesz też swapować na m50... m52, ale to już inna historia i co najmniej 2kzł więcej. Pozdrawiam
-
Uszczelki, kolektor, przepustnica
Zgadzam się z Markiem! A poza tym za nowymi uszczelkami przemawia bardzo prosty argument - są NOWE! A dotychczasowe służą już pewno od nowości. Pozdrawiam
-
5x120 w e30 !!!
Tył pasuje od compacta e36. Przód raczej nie i trzeba się ukłonić w stronę piast z m3e30,ale nie mam całkowitej pewności. Pozdrawiam
-
Przekonajcie mnie żebym nie kupował 530D touring
Jeśli chcesz mocnego diesla w luksusowym opakowaniu, to 530d jak najbardziej Ci przypadnie do gustu. Przy zakupie auto warto sprawdzić w serwisie, bo "potencjalne wydatki" w dieslach są zawsze większe. Zwróć też uwagę na pracę skrzyni, bo w automacie to szczególnie istotne (i drogie). Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
BOŻE!! :modlitwa: Widzisz i nie grzmisz!!!??? :mad2: :mad2: :mad2:
-
[E34] Rozpórka na kielichy
Nie warto się męczyć. Kup nową, aluminiową za 179zł i po sprawie. Dostaniesz takie coś w sklepie internetowym z tjuningowymi bublami (choć to nie bubel ;) ) Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
NIE Skrzynia 5hp30 ma olej dożywotni, a kolor tabliczki służy tu do rozpoznawania zastosowanego typu sprzęgła, a co za tym idzie i oleju. Odpowiedź brzmi nadal NIE :D I pamiętaj - nowszy nie znaczy lepszy!! A już na pewno nie znaczy, że pasuje :naughty: Tu screen z TIS dla potwierdzenia
-
Brakująca wtyczka od zegarów?
@Bono20002Istnieje do wersji 4-cyl, kwestia kupienia kostki kodującej, jak mniemam :) Roboty przy zakładaniu jest troszkę, ale to sama przyjemność :D No to odkładamy wszyscy na "gadżety" :mrgreen: Pozdrawiam MANIAKÓW E30 :modlitwa: