Treść opublikowana przez jakub
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Olej w skrzyni automatycznej jest chłodzony cieczą z silnika.
-
330cd Na ile starcza klocki po zapaleniu się kontrolki ?
Czy w e46 wzorem e36 czujnik jest tylko po jednej stronie?
-
Chcialbym postawic WYCIERACZKE w PION w kombi!! Pomoze ktos
Tak ustawia się wycieraczka, która jest uszkodzona i zaciera się na sworzniu.
-
BMW E46-JAKA KUPIć
Nie zmieści się w 11 litrach. Moja teraz spala 13/100 i to jest realne spalanie. Fakt faktem, że robię dziennie 2 x 5 km więc silnik ciągle niedogrzany. BTW Piotr nie ma 3 litrowej benzyny.To będzie 2,2 (teraz chyba trafiłem)
-
nie może się za chiny dogrzać nawet w trasie
Wskaźnik trzyma pion w przedziale 70-105 stopni. Jeśli masz kreskę ptrzed to osiągasz 50 stopni i styl jazdy nie ma nic do tego Uszkodzony termostat, termostat EGR lub żaluzja
-
Temperatura silnika, wpływ na spalanie??
Czujnik w bloku masz sprawny skoro masz dobrą temperaturę na wskaźniku. Czujnik w chłodnicy jest wtedy gdy masz wentylator elektryczny zawiast visca. Ty masz visco, więc w chłodnicy niepotrzebny. Jeśli czujnik jest sprawny pozostaje błąd sterownika, który źle interpretuje wskazania i dawkuje w nadmiarze paliwo.
-
BMW E46-JAKA KUPIć
Pokaż droższe 330d od 330i z tego samego rocznika Koledzy piotr2569 ma dwulitrową benzynę. Nie wiem skąd przekonanie że to 3.0. Mam wrażenie, że dieslowcy mają powłączane forumowe alerty i tylko czekają na wpis antydieslowski, ripostują nie czytając treści. Nie kupujcie benzyn! Będzie więcej taniego paliwa dla mnie. BTW Vatu od auta osobowego się nie odlicza, chyba że masz busa na bazie e46
-
Zdążyć przed zmianami (akcyza)
jakub odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneWydaje mi się, że wartości z eurotaxu mają pewne przesunięcie w fazie względem kursu Euro. Podejrzewam, że aktualne wartości bazują na kursie 3,30-3,50. Minie trochę czasu i zostaną skorygowane w górę. Może. Skandalem jest to że masz auto za 80 tys , a nie możesz go ubezpieczyć na więcej niż 50. I jeszcze ta akcyza :duh: W Nowym Roku chciałby Tobie i Wszystkim życzyć , abyśmy do ubezpieczalni chodzili tylko po to, aby opłacić składkę. :)
-
Zdążyć przed zmianami (akcyza)
jakub odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneEurotax określa średnie ceny transakcyjne na rynku. Czy odbiegają one od rzeczywistości? Raczej nie. Inną sprawą są korekty przyjmowane przez ubezpieczalnie. Przyjęcie ram określanych prez eurotax, a nie wartości fatury jest sensowne. Wyobraźmy sobie dwóch kolegów, którzy handlują między sobą np e46 o wartości 300 tys złotych. Kradzież , wypadek itp. wypłacilibyście jako uezpieczyciel 300 tys?
-
Temperatura silnika, wpływ na spalanie??
A ogrzewanie masz?
-
530d vs 535d ktore wybrac ?
Nie tylko turbiną. Sprawdźcie ile kosztują hamulce do 535d.
-
Fotelik dla dziecka a poduszka powietrzna
Przedniej poduszki się nie wyłącza, poneważ jest ona aktywna tylko wtedy gdy mata w siedzeniu pasażera wyczuwa obecność człowieka. Obawiam się, że masa fotelika+dziecka może udawać dorosłego człowieka.
-
[E46] Montaż relingów dachowych
Według mnie bez relingów wygląda bardziej "sportivo". Gdy potrzebowałem przewieźć rowery to zamontowałem porzeczne belki i po sprawie. Relingi to niepotrzebny ciężar i trudniej się myje samochód.
-
330i i ubytki oleju
Ponawiam pytanie :mrgreen: Myślę, że możesz. Obydwa oleje są syntetyczne tylko mają chyba inną normę Long Life. Zeby było jasne, nie polecam Mobil 1 tylko sugeruję, że praca mojego silnika poprawiła się. Może to być zaslugą marki oleju lub tego, że stary olej był już poprostu zużyty.
-
330i i ubytki oleju
Nie wiem czy się doczekasz bo ja bardzo mało jeżdżę tym BMW:) Poważną trasę zaliczę dopiero w lutym.
-
330i i ubytki oleju
ale ja mam dopiero 100tkm w kołach,trochę nie za wcześnie na vanosy??? wcześniej miałem e34 520 24v na vanosie i jak zacząłem lac Castrola równierz mi się rozklekotał silnik.więc albo BMW ma słabe silniki albo oleje które zalecają.zmieniłbym ten olej na inny ale boję się ,że zaraz do kompletu będą grac szklanki... :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: Mnie też zaczęło niepokoić delikatne stukanie z okolic vanosa. Zmieniłem olej na Mobil 0w40 i nastała cisza. no to już jakiś pomysł i rozwiązanie dla mnie,myśle,co prawda nad 5W40.mój mechanik cały czas mnie na niego namawia,twierdząc,ze Castrol to kpina.silniki które naprawia po Castrolu są najgorsze i całe w żółtej mazi.twierdzi też,że oleje Castrola potrafią w zimie zamarzac:( JAKUB może rzeczywiscie zaleję Mobil1,ile już masz na nim przebiegu i czy rzeczywiście ciszej jest na nim?czy to tylko psychika tak działa???co miałeś wczesniej zalane??? Nie wiem co było zalane, ale ponieważ odkupiłem auto z serwisu BMW zakładam, że był Castrol. Na Mobilu mam dopiero 400 km, ale według mnie jest ciszej niż na poprzednim oleju. Może dlatego, że poprzedni był już stary?
-
330i i ubytki oleju
ale ja mam dopiero 100tkm w kołach,trochę nie za wcześnie na vanosy??? wcześniej miałem e34 520 24v na vanosie i jak zacząłem lac Castrola równierz mi się rozklekotał silnik.więc albo BMW ma słabe silniki albo oleje które zalecają.zmieniłbym ten olej na inny ale boję się ,że zaraz do kompletu będą grac szklanki... :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: Mnie też zaczęło niepokoić delikatne stukanie z okolic vanosa. Zmieniłem olej na Mobil 0w40 i nastała cisza.
-
Zawieszenie 330d a 325i czy 328i
Jakub... :norty: Wiem do czego zmierzasz :mrgreen: Powiem Ci że ja też się rozglądam za 330i :P Tobie to akurat uwierzę :)
-
Zawieszenie 330d a 325i czy 328i
Jeśli ktoś zakłada sportowe to ma niższe. 328i i 330d mają identyczne zawieszenia fabryczne. Masz dość diesla?
-
Jaki płyn hamulcowy do e30 `88
DOT 4, na korku powinno być napisane
-
Zdążyć przed zmianami (akcyza)
jakub odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnePDC to obraza dla kierowcy :) UNIQUA mój chciała w maju br. ubezpieczyć na 54 tys zlotych. A gdzie mi do Twojego wyposażenia.
-
330i i ubytki oleju
Najprawdopodobniej zaczyna hałasować vanos
-
330cd na co zwrocic uwagę przy kupnie.
Dodatkowo wydaje mi się, że zmniejszy się podaż używanych samochodów za zachodnią granicą. Kryzys spowoduje, że Niemcy nie będą wymieniać aut na nowe.
-
[E46]pomocy- po podladowaniu aku auto nie odpala/ROZWIĄZANE/
Dokładnie, papier ścierny i nasmarować wazeliną techniczną lub smarem.
-
M43 318i
1. Dzwięk pracy (panewki, popychacze zaworowe, rozrząd) 2. Kompresja, jeśli prawidłowa i silnik dodatkowo nie zużywa zbyt dużo oleju tzn , że jeszcze pojeździ 3. Stan wizualny m- wycieki Czy zakup innego (używanego) auta, jeśli nie potrafimy sami ocenić stanu obecnego jest gwarancją sukcesu?