Treść opublikowana przez jakub
-
Z cyklu banalnych: nie mogę znaleźć akumulatora? touring
Po prawej stronie. Odchylasz boczek pionowy, a następnie pokrywkę w poziomie. Raczej znajdziesz :)
-
Doznania po probach 645i - nie robi wrazenia....
Auto stało na tych felgach ze zdjęć czy na 22 calowych?
-
Wymiana akumulatora a kontrolki ABS i DSC i ręcznego...
Normalne po rozładowaniu akumulatora. Kontrolki zgasną po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.
-
Bączki na śniegu
na 99% Subaru ma stały napęd, a Misiek ma elektronikę. W evo 7 wybierasz sobie szuter, mokry asfalt lub śnieg zaciągnięcie rękawa luzuje centralny dyfer.
-
Czy ASO zdjagnozuje uszk. xenon?
Trochę się źle wyraziłem. Pytanie czy da się zdjagnozować bez rozbierania przy użyciu ich sprzętu Nie było mnie przy tym (nie dotyczy mojego samochodu) ale ASO wydało diagnozę. Zastanawiam się z czego wróżyli.
-
Czy ASO zdjagnozuje uszk. xenon?
A konkretnie chodzi mi o to w jaki sposób serwis jest w stanie powiedzieć, że uszkodzeniu uległ zapłonnik a nie przetwornica? Pytam ponieaż mam dwie sprzeczne opinie- jedna mówi zapłonni, a druga przetwornica i nie widomo komu wierzyć.
-
Bączki na śniegu
Jeśli 4x4 nie można driftować to nie wiem co robi Ken Block w załączonym linku. Możesz pomóc sobie ręcznym hamulcem żeby wprowadzić auto w poślizg. Musisz jednak pamiętać aby na ułamek sekundy wcisnąc sprzęgło (w tym samym czasie co ręczny) aby wyłączyć napęd. Napęd w naszych autach jest stały i zaciągnięcie ręcznego bez sprzęgła może spowodować zniszczenie skrzynki rozdzielczej lub zdławienie silnika. Jeśli już jesteś w poślizgu kontrolujesz auto gazem i kierownicą. Jesli wykonasz kontrę to auto zotanie wyciągnięte przednimi kołami i koniec zabawy. Dlatego jeśli jest poślizg to starasz się prostować kierownicę aby pogłębiać poślizg jeśli auto zbyt mocno staje się nadsterowne (wyprzedza Cię tył) wtedy lekko kontrujesz. Udanej zabawy. Teraz doczytałem, że masz automat :( BTW zaciągnięcie ręcznego w Subaru nie powoduje rozłączenia napędu. Da się to zrobić w Mitsubishi EVO 7 i w górę.
-
Pytanie o felgi i ich ET
To raczej będzie et 20 i 26. Stosowane własnie w e32. Przy 9 calowej feldze z takim et nie ma szans, żeby weszły do e36.
-
wymiana co ile?
A na wymianę pan przyjeżdżaj do mnie :) Zacznijmy od tego, że jeśli stosujemy olej syntetyczny o specyfikacji LL 01 i w górę to wymieniamy go zgodnie ze wskazaniami oil inspection, która to bierze pod uwagę styl jazy. Zapomnijcie o olejach półsyntetycznych do silników BMW w modelach e46, e39 i w górę.
- Felgi do BMW ET37
-
wycieki na silniku & wspomaganie
Wyciek oleju to zniszczone oringi w podstawie filtra oleju. Zastosowane są dwie sztuki, znajdziesz na realoem.com ich wymiary. Co do wspoagania musisz sprawdzić jakiego koloru jest płyn. Najprawdopodobniej będzie żółty i taki bym dolał.
-
DSC podczas utknięcia na śniegu - wyłączacie czy włączacie ?
W sumie jak się nad tym zastanowić to nie jest takie głupie. W momencie gdy jedno z kół na osi zaczyna się zbyt szybko kręcić jest wyhamowywane i tym samym moment obrotowy jest przekazywany na koło które ma lżej, czyli to które się pierwotnie nie kręciło.
-
DSC podczas utknięcia na śniegu - wyłączacie czy włączacie ?
W wersji np. 330xd z racji napędu na 4 można jedynie wyłączyć DSC ale cały czas pracuje system ABD-X. A najlepsza jest w tym względzie instrukcja, która ma podrozdział "jak włączyć ponownie ABD-X" i na tym się kończy. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem ABD-X to takie jakby prawie szpery.
-
Rolety na szyby
Roleta drzwiowa ok 560 zł, trójkątna 300 zł, boczek przystosowany ok 2300zł.
-
330d czy 330i?
Na pewno? Ta w której niestety zginął była na 100% 4x4
-
330d czy 330i?
Cosworth to miał napęd 4x4, może brat nie wiedział i się bał. Sprawdź w instrukcji, ale wydaje mi się, że nacista się przycisk dwa razy. Drugi raz przytrzymuje się kilka sekund.
-
330d czy 330i?
Nieprawda. Nie jeździło się na letnich tylko np na oponach D124 produkowanych przez Stomil, które były oponami uniwersalnymi (czyli tak naprawdę do niczego) Opon letnia do szybkich aut różni się od tej do aut wolniejszych. Jest oponą twardą przygotowaną do jeżdżenia z dużymi prędkościami i w temperaturze zbliżonej do 0 stopni staje się oponą niepezpieczną. Kto jeździł autem rajdowym na prawdziwej oponie np slicku ten wie co znaczy taka opona jeśli nie ma odpowiedniej temperatury. Nacięcia na oponie letniej (tej typowo letniej) służą wyłącznie do odprowadzania wody. Na śniegu opona ta zachowuje się jak opona "łysa" Nie wiem jaką przyjemność można mieć z "latania" bokami na takiej oponie. Piszę to z pełną świadomością człowieka, który próbował takiej jazdy i to nie była jazda tylko walka o utrzymanie auta. Fakt przyspiesza dzięki napędowi, ale nie daje się w ogóle kontrolować. Załóż zimówki i zobaczysz co to jest X
-
330d czy 330i?
Kolego Rado , jako starszy wiekiem (18 lat prawo jazdy) powiem Ci, że też testowałem swoje BMW na śniegu na letnich oponach i jakie wnioski? Ty nie wiesz nic o napędzie 4x4. Ty nie wiesz nic o silnikach benzynowych, Ty marnujesz 60 tys km rocznie nie ucząc się nic. Szkoda, że na tym forum nie ma ignora bo już bym nie musiał Cię czytać. BTW Letnie opony do takich mocnych aut jak nasze to są "łyse" opony.
-
>Sposób na przymarźniętą maskę...Ktoś ma?
Ale chyba jest jeszcze taka blokada...Raz nie domknąłem maski i maska w czasie jazdy owszem otworzyła się ale tylko trochę...Dopiero pociągnięcie za ten "dzyndzel" w nerce otworzyło ją całkiem... Blokada jest , a maska mi się otworzyła :(
-
Ciśnienie pod korkiem wlewu oleju, wywaliło olej na kolektor
Zamarzła Ci odma lub jak kto woli separator par oleju.
-
>Sposób na przymarźniętą maskę...Ktoś ma?
Może uda się nagrzać powietrzem od silnika. Musisz uważac bo linkę masz już zwolnioną i maska może otworzyć się w czasie jazdy.
-
olej do bmw e46
Dlaczego ludzie leją półsyntetyk? Przebieg? Nie - jest tańszy. Poza tym to pozorna oszczędność. Żadem półsyntetyk nie ma specyfikacji LL, więc trzeba go zmieniać co 10 tys km. Syntetyk z LL zmienia się co 20-22 tys km.
-
BMW E46-JAKA KUPIć
Tak diesel jest ekonomiczniejszy jeśli chodzi o konsumpcję paliwa. I co z tego? Jem szynkę, choć pasztetowa jest tańsza, chodzę do kina choć kino domowe jest tańsze, ogrzewam dom olejem opałowym , choć sąsiedzi robią to taniej miałem itd itp A taniej to staram się kupować tylko akcje na giełdzie bo tutaj to jest ważne. Kumasz co chcę przez to powiedzieć?
-
BMW E46-JAKA KUPIć
Dieslem nie dislem, jeśli to trudne to poprostu klekot, gruźlik lub tłusta klucha http://www.youtube.com/watch?v=3e7M1k7ot60
-
530d vs 535d ktore wybrac ?
Rożnica jest trochę większa i wynosi 1800zł. (7,2 TYS - 5,4) Gorzej wypada wymiana hamulców 535d dwie tarcze przód + klocki 2,6 tys - serwis (brak zamienników) 530d analogicznie 1,5 tys serwis, ale zamienniki są. Tylko kto przy takim aucie przejmue się kosztami? Chyba tylko miłośnik diesla.