Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. Coś Wam się panowie chyba pomyliło, albo akceptujecie tylko niemiecki humor. Top Gear to najlepsze czasopismo motoryzacyjne na rynku i w sumie cieszę się, że nie każdemu się podoba. Wychodzi na to, że to trochę taka awangarda. Artykuły pisane ciekawym językiem, nie tendencjne, bardzo dużo ciekawych informacji z historii motoryzacji i sportów motorowych. Nie brakuje także odkrywania nieznanych faktów z życia znanych osób i prezentowania ich samochodowego bakcyla- patrz historia Milesa Davisa.
  2. No wlasnie o tym pislem wcześniej. Trzeba policzyć żeby się nie przeliczyć. W twoim przypadku to bardzo proste: Zaplacileś 65 Euro za 730d czyli pewnie na tamte czasy okolo 250 zł. Jeśli zlożysz wniosek o zwrot nieslusznie zaplaconej akcyzy(wedlug niesprawiedliwej stawki) urzędnik się uśmiechnie i chętnie przyjmie wniosek. Dlaczego? Proszę bardzo: wartość auta okolo 30.000 PLN, a akcyza w tamtym czasie za nowe auto pow 2000 ccm 13,6% czyli 4.080 PLN. Masz do doplacenia 3.830 PLN. Klient nasz pan , zapraszamy.
  3. wersja 4x4 ma 68% momentu przekazywanego na tył. Auto jest nadsterowne i można rzucać tylem jak się chce i w dodatku w kontrolowany sposób prowadzić bokiem auto w zakręcie. Nie jeździłeś BMW 330xd.
  4. jakub odpowiedział(a) na puchi123 temat w E46
    Wujek Dobra Rada niezawodny jak zwykle :dance: A uszkodzoną dętkę w motocyklu w warunkach drogowych zastępujemy upchniętymi szmatmi. Taki rajdowy mus.
  5. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Komp nic nie pokaże ponieważ te silniki się nie psują i zapamiętaj to sobie. :) A tak po cichu to awarii np przepływomierza komp nie pokaże, a masz podobne objawy.
  6. jakub odpowiedział(a) na bebok-85 temat w E46
    Macałem ręką ekran monitora i żadnych nierówności nie wyczuwam. Trzeba mieć widocznie oko estety i być wyjątkowo wrażliwym. Cóż niektórzy "mężczyźni" tak mają. Pozostaje sprawa zaślepki. Jej brak jest domeną aut często wracających na holu, co w przypadku diesla nie dziwi. BTW Czy wszyskie e46 mialy chromowane nerki?
  7. jakub odpowiedział(a) na ropucha.aga temat w E46
    Jadę za tydzień, dam znać. Dotychczas jest ok, ojciec wlał to do Passata 1,8 20V (stukal mu napinacz łańcucha rozrządu) i twierdzi że się wyciszył.
  8. jakub odpowiedział(a) na Ernidebest temat w E46
    Silnik M54 (2,2 , 2,5, 2,8, 3,0 benzyna) to technologiczny majstersztyk jeśli chodzi o materialy z jakich zostal wykonany. W ostatnim nr miesięcznika Top Gear opisują BMW serii 7 z silnikiem 2,8 i piszą, że zaskakuje niską konsumpcją paliwa. Napisali 8-13 średnio.(wedlug mnie malo) W Warszawie 330i będzie się męczyŁ w korkach i będzie mial trudności z rozwinięciem skrzydeł. Z moich doświadczeń wynika,że motor jest bezawaryjny i bezobslugowy. Zadowala si spokojnie paliwem 95 oktanowym i zużywa mi w malym mieście (150 tys mieszkańców) 11-13 litrów benzyny. Tele , że ja mam 4x4 Oczywiście użytkownik Rado_! który ma chyba 13 lat i BMW widzial na plakacie nad łóżkiem napisze zaraz, że benzyna to zło i takie auto powinno mieć w numerze nadwozia trzy szóstki.
  9. jakub odpowiedział(a) na Ernidebest temat w E46
    Trzy lata będziesz czekał...? :norty: A wiesz ile trzeba czasu żeby taką kasę uzbierać? :D
  10. Nie mogł uciec bo mial uwalone turbo, przepływomierz, wtryski, pompę wysokiego ciśnienia, albo coś mu do kolektora wpadlo. Ach te diesle.
  11. a jak wygląda u ciebie to zestawienie z momentem obrotowym jeśli można wiedzieć? Zaręczam Ci, że gdybyś przejechał się moim autem nie spojrzalbyś więcej na diesla. Podwójny vanos powoduje że silnik jest bardzo elastyczny. Zapytaj użytkownika "zenta" jak po jednej przejażdżce zmienil obiekt poszukiwań z 330d na 330i. Kupil oczywiście 330i.
  12. 102 tys km, żadnych awarii Co do spalania, mialem 6 różnych BMW 325i, 728i, 520i, 318i, 318is,330xi. i zawsze spalanie mialem niższe (oczywiście latem i wiosną) o okolo 10% niż to co podaje producent.
  13. Benzyna ma duże spalanie? Jeśli porównamy wersję 330d (184 KM) do mojego 231 konnego potworka to wychodzi, że diesel pali 0,049 litra na jednego konia, a mój 0,047 ltra na konia mechanicznego. Pomijam już komfort i przeważnie lepszy stan techniczny.
  14. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Posłucham i Ci napiszę jak chodzi :) Hunter- mamy zaległe testy, pamiętasz?
  15. jakub odpowiedział(a) na burczyk84 temat w E46
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EP51&mospid=47676&btnr=65_1336&hg=65&fg=95 i po problemie...
  16. LOng Life o marketing? Marketing co każe zmieniać rzadko olej? Przecież to nie jest w interesie producenta.
  17. Albo zaśniedziałe klemy na akumulatorze.
  18. Każdy może sobie to sam wyliczyć. Tylko uwaga, żeby nie zachlysnąć się możliwoścą zwrotu i przez przypadek nie doplacić.
  19. jakub odpowiedział(a) na Dura temat w E46
    Jeśli są chińskie to ja im mówię zdecydowane NIE. Jeśli parują to raczej są chińskie.
  20. jakub odpowiedział(a) na rychuka temat w E46
    Podaj kolor
  21. No co Ty "M3" to tylko dwa pokoje w bloku. Ja wyżej mierzę...
  22. Ja mam wpisane xi, gdyby wpisali xd to bym zabił....
  23. Wreszcie trafiłeś w sedno już myślałem że się nie doczekam. Ty wrzucasz chipa,benzynowcy do auta c.pki, bo diesel to zwykly banan a benzyna to Chiquita.
  24. A odgłos jaki temu towarzyszy jest głuchy jakby ktoś uderzał w podŁogę. Przy uszkodzeniach łącznika na wale odgło jest metaliczny.
  25. Wydaje mi się, że temperatura oleju zależy od tego z jaką intensywnością to 100 km przejedziesz, a w mniejszym stopniu od temperatury zewnętrznej. W Audi miałem wskaźnik temperatury oleju i nie zauważyłem wielkiej różnicy między temperaturami oleju latem i zimą. Przy normalnej jeździe temperatura oleju była ok 100 stopni, przy ostrej max jaki zanotowałem to ok 130 stopni. Też mi się tak wydaje i dlatego w naszym klimacie istotniejsze jest np przy rozruchu jak gęsty jest olej przy ujemnych temperaturach.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.