Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Skrzynki mamy chyba te same, tarczki są wymienne (oczywiście w ASO tylko cała skrzynka, jak zwykle) Te tarczki sprzedają chyba ci co produkują części do naprawy skrzyń automatycznych.Nie wiem ile to kosztuje i nie wiem ile przenosi Nm maksymalnie. Warto sprawdziś olej w skrzynce (wchodzi 0,24 l), ale jeśli nie ma wycieków to powinno być w porządku. Jeśli na hamowni nie mieli kłopotów z pomiarem to powinieneś mieć wszystko ok z napędem.
  2. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Masz jakąś bardziej ścisłą wiedzę w temacie reduktora, ponieważ też taki posiadam jestem ciekaw co tam się psuje i czym to się objawia? Ewentualnie kto to naprawia i jakie są koszty. Skrzynka rozdzielcza lub centralny dyfer, a nie reduktor. To nie jest terenówka gdzie można zredukować przełożenie lub włączyć blokadę reduktora. Urządzenie dość proste w budowie, rozdziela napęd pomiędzy osiami przy użyciu sprzęgła podobnego do sprzęgła motocyklowego (tarczki). Skrzynka lub dyfer spełnia więc fukcję mechanizmu różnicowego. Uszkodzenie może objawiać się poślzgie czyli zanikiem napędu np na przednie koła.
  3. jakub odpowiedział(a) na ropucha.aga temat w E46
    Kopia z postu kolegi DRAY BMW E46 330i http://dray.pl/bmw/benzyna.gif
  4. Koło od x5 będzie dokładnie o 11 cm wyższe i będxzie miało 17% większy obwód. Spadnie przyspienie, komfort, wskazania licznika. O wyglądzie nie wspomnę.
  5. jakub odpowiedział(a) na ropucha.aga temat w E46
    Jaka kopułka, jakie przewody?! Wykres momentu masz nieregularny, to może być przepływka. Skoro prędkość masz ok, to sprawdź jeszcze przyspieszenie.
  6. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Będąc ścisłym "skrzynka rozdzielcza" Na szczęście element naprawialny.
  7. Wygląda na wykończone sprzęgło.
  8. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    To akurat mnie nie dziwi. W dalszym ciągu nie wiem jak 240 jest więcej od 250 ( 330i ma ogranicznik na 250) Jeszcze raz proponuję zakończyć temat. Żegnam
  9. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Nie porównuję Alfy z benzyną, tylko przywołałem Alfę JTD bo zarzuciłeś mi, że o dieslach nic nie wiem. Wiem i to dużo. Nieważne. Przyznam Ci rację, jeśli wytłumaczysz mi, albo opiszesz jak 330i jadąc z prędkością max 250km/h jest wyprzedzane przez 330d (seria) jadące z prędkością max 225 km/h.
  10. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Wygląda na to, że na 4 też. (Zdjęcie od kolegi Huntera) img]http://images41.fotosik.pl/25/134fe2165787d6bcm.jpg[/img] Dobra koniec, niech każdy jeździ czym chce.
  11. Niemożliwe, że moje auto jest elastyczniejsze od Twojego (tzn było przed wirusem) :) Coś mi w tych danych nie gra. Porównaj 330i/330xi oraz 330d/330xd. Według mnie diesel zbyt mocno odczuwa 4x4
  12. Nie napisałeś, ale podesłałeś mi link do strony służącej do porówań. Tam były dane fabryczne Twojego auta. Jeśli dobrze pamiętam powino być 6,9s 80-120 IV bieg.
  13. Jaaaakie teorie..masakra...pewnie ze jazda w takim stylu wykancze te podzespoly..ale zabrzmialo to tak jakby skrecenie kol i zabuksownie mialo wszytko urwac,to sie ima takze tylno napedowek ..koncza sie mosty kolego itd a w kombajnie z czasem hedery..itd poprostu nie buksuje sie kolami i lata bokami i nie wjezdza kombajnem w krzaki i wtedy sie nic nie dzieje..,przy normalnym uzytkowaniu auta te podzespoly bez wiekszych problemow smigaja po 300 i wiecej tys.. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, przemyśl, a później dojdziesz do wniosku, że napisałeś to samo.
  14. Chciałbym zauważyć, że to Ty zacząłeś pisząc, że coś z autem jest nie tak, że 525d to była przy tym rakieta. Później podałeś czasy przyspieszeń, które są gorsze (w najlepszym przypadku) o 1-1,5 sekundy od danych fabrycznych. Więc kto zaczął pisać głupoty?
  15. jakub odpowiedział(a) na waldek77 temat w E46
    Chyba jednak dobrze się zachował. Przyspieszając z pedałem w podłodze wydajesz skrzyni polecenie, aby przecięgnęła biegi maksymalnie, a puszczając nagle gaz mówisz do niej teraz hamujemy. Twoja skrzynia jest posłuszna, powinieneś się cieszyć.
  16. Tak masz rację, Alfa waży około 800 kg czyli tyle ile 126p. Półosie napędowe (przód), a konkretnie przeguby to słaby punkt. Tyle tylko, że dotyczy to wszystkich przednionapędówek. Mocne wychylenie przednich kół połączone z dużą mocą i chęcią kręcenia bączków na asfalcie powduje skutki w postaci ukręconych przegubów.
  17. jakub odpowiedział(a) na kwaq temat w E46
    Masa Panowie, masa.
  18. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Jeżdże Alfą JTD. To jest silnik, który był protoplastą tego co masz pod maską czyli common raila. Włosi wraz z inżynierami z firmy BOSCH stworzyli go w czasach kiedy BMW miało w ofercie cudo zwane TDS. Moim marzeniem jest to aby wszyscy oprócz mnie jeździli dieslami. Będę miał tańszą benzynę.
  19. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Przerwę ten krąg towarzystwa wzajemnej adoracji :) Jeśli już śmierdzieć ... to benzyną (przepraszam pachnieć)
  20. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Normalnie wóz z węglem można ciągnąć...
  21. jakub odpowiedział(a) na rafalbazar temat w E36
    Masz uszkodzony jeden z siłowników centralnego zamka. Musisz tylko ustalić w których drzwiach.
  22. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Auta z wirusem tracą na wartości na rynku wtórnym.....mają popękane sprężyny w oparciach foteli.
  23. Jeździłem 330i i jeźdźę 330xi. Nie odnotowałem żadnej różnicy poza tym , że w 330I cały czas miga kontrola trakcji. Różnica 0,2 sekundy w przyspieszeniu i chyba 7 km/h w prędkości maksymalnej to zasługa większej masy.
  24. Charakterystyka diesla. Problem w tym, że dy Alfa doczłapie się do 80 to BMW ma już 120 :)
  25. jakub odpowiedział(a) na kwaq temat w E46
    Widzę kolego, że się nie zrozumieliśmy. Ja nie próbuję udowodnić, że te silniki są wolne czy tez słabo przyspieszają i wiem, że starsze jednostki które tu chwaliłem nie mogą się z nimi równać przy normalnej eksploatacji. Chodziło mi o to iż m54 i nowsze rozwijają swoją moc bardzo harmonijnie przez co brakuje im tak jak napisał któryś z kolegów wyżej tego 'pazura'. A te starsze jednostki dostawały nagłego kopa dopiero na wyższych obrotach co dawało (złudne) wrażenie iż są zrywniejsze i sprawiały więcej radości. A co do tych 6.5s do 100, ja mam 7.2 i gdy czasem chcę poszaleć te przyspieszenia nie dają mi takiej frajdy jaką dają starsze i wolniejsze e30 z silnikami R6. Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy bo ja nie starałem się zarzucić 330, że jest wolne bo absolutnie nie jest :mrgreen: Ja Cię bardzo dobrze zrozumiałem :wink: Tylko, że napisałeś, że nie ma żadnych emocji, dlatego mnie to rozbawiło :lol: a, że ma nieco sprawniejszy dół, to zaleta :wink: No ale i tak, nie ma jak E30 z M54B30 :wink: Mieć sprawny dół jest bardzo ważne...szczególnie w pewnym wieku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.