Treść opublikowana przez luk_byd
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Teraz np.idzie Textar na pierwszy montaż w g30 Dzięki info. I co z tego że Textar skoro dla BMW jest made in germany, a aftermarket jest made in taiwan czy gdzies tam indziej...(nie germany). Dwa zupełnie róźne klocki. Wspólne mają logo i rozmiar
-
F31 szum, buczenie, hałas podczas jazdy
Może DPF się wypala? Wtedy buczy i takze sie roleta otwiera.
-
Hamujący tył - nie ręczny
Hej. Kupiłem auto po kolizji - uszkodzony zderzak, drzwi kierowcy i tylny wahacz. Naprawione, jeżdzi. Ale po czasie jazdy zaczyna auto rezonować i buczeć. Doszedłem do tego że tył tarcze się nagrzewają. Podniosłem auto na N i rzeczywiście tył daje duży opór. Myślałem że to ręczny, ale nie. Delikatnie 'odciągnąłem' zacisk od tarczy i już kołem można zakręcić bez problemu. Wygląda jak by świeżo były zmienione klocki - wyglądają na dość nowe/nowe. Wyczyściłem zacisk, prowadnice, jarzmo itp. Wypchnałem tłoczek, wcisnałem, dwa razy. Chyba troche ciężko chodzi? Choć nie mam porównania. Bez zmian. Co się dzieje? Dlaczego tył? i dwie strony na raz? Przewody nie są nigdzie zagięte.
-
Co ile wymieniacie samochód
Trza było mieć w F10 Bang Olufsen - tam były podświetlane. W sprawie audio to duzo ludzi pisze odwrotnie. Ze Bowers gra gorzej niż HK w F10. Dla mnie bardzo przydatny. Jak dziecko śpi to go nie obudzę zamykając drzwi, a dodatkowo mam pewność że drzwi ZAWSZE się dobrze domkną.
-
Głośny silnik n47d20c F31
Po myciu zawsze w aucie jest ciszej bo nasiąkają uszczelki i pewne wygłuszenia (np. nadkola w f10/f01 - gdzie są materiałowe) + woda 'uszczelnia' połączenia. Sprawdz DFP probramem B-Tool
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przyjemnie się czyta ten wątek. Czasem zbyt wiele słów na jeden post, ale :) W Polsce jest inny problem. Niby w 2027 ? 2029? ma się 'skończyć Bełchatów". NIC nie robi się w tym kierunku, aby rozpocząć... planować rozpoczęcie pozysku energii elektrycznej w inny sposób. Czy się myle?
-
Kodowanie licznika 6wa
Masz pełno opisów na forum. W google manual w PDF step by step to pierwszy wynik. Dodajesz do FA 6WA jesli nie masz i ew. produkcje na 0911 jesli masz starsze, wybierasz KOMBI, Detect Cafd for SWE, wybierasz obojetnie ktore i CODE. Gotowe.
-
zegary 6WA Sygnał Wake Up
Może flash, ale nie wiem. Choć wydaje mi się że jakimś bardziej dogłębnym kodowaniem by się udało...
-
E91 330d czy F31 320d?
E91 Plusy: LEPIEJ wykonane LEPIEJ wyciszone (dużo) 3.0d (jesli porównujemy tą samą cene vs f30) - DUUUŻO lepsze. Po chipie wyprzedzanie bez zmartwień, cisza, elastyczność. super. Minusy: Nie jest źle, ale jest już 'przestarzałe' - tj. skrzynia 6hp, cic F30 Plusy: Nowoczesność (możlwiość lepszego wyposażenia) NBT od prawie początku - filmy z USB, Connected Drive 8hp Minusy: Wyciszenie, wykonananie I to chyba tyle. Musisz wybrać co Ci bardziej odpowiada. Osobiście brałbym E91 LCI jakąś 2011 z N57 i CIC - zmieniłbym na NBT.
-
Punkty pomiarowe F31
Jesli sa to newtis.info
-
zegary 6WA Sygnał Wake Up
To nie są jedyne dwie pamięci w liczniku. Jest jeszcze w procku itp. Nie trzeba to się nie rusza, ale są inne programatory np. carprog itp
-
Czujnik ochrony pieszych F11
Są dwa czuniki: na środku i światłowód. Światlowód z jednej strony ma elektronike, a z drugiej strony jest pętla (żeby światłowód mial ciągłość).
-
zegary 6WA Sygnał Wake Up
Tam nie ma '00'. Po prostu R270 nie potrafi tego odczytać.
-
N47 - po ile kilometrach powinien się nagrzać?
M57 w E91. Klima na auto - odpala się po 3 minutach ok. 2km. Mieszkam 600m od DK, i jak na nia wjade to juz do samej pracy jade 14km. Do pracy uda sie nagrzac plyn chlodniczy do tych ~90*C przy temp -4, 0, +2. Skrzynia nagrzewa sie do 30*C (chyba? wtedy lockup sie zalacza) po ~2km, 2 minutach w takich temp. Jak było -21 jednej nocy tego roku to po ~5km się to zadziało, a powietrze ciepłe z kratek poleciało po ok 4-5min. F02 LCI N57 nagrzewa się blyskawicznie. Chłodnice czyste.
-
F01 HSR Błąd tylnej osi skrętnej - Track rod position sensor
Na FB akceptowałem Twój post a na 7er też go widziałem gdzie był większy odzew. Wybierz HSR -> Detect CAF-D for SWE i zakoduj. Wtedy odpal ista/d i wykasuj bledy, zrob kalibracje
-
F01 HSR Błąd tylnej osi skrętnej - Track rod position sensor
Na tym forum nie uzyskasz pomocy. Ja trzymam kciuki za rozwiązanie problemu i proponuje zajrzeć do modułu AL jednak, a dwa sprawdzić czy podczas naprawy modułu HSR nie odpadł żaden element lub ścieżka nie została przecięta, uszkodzona.
-
Halogeny LED
To bardzo dobrze (szczególnie wspominając przyszłych właścicieli).
-
f11 525d xdrive - wibracje na ciepłym silniku
Za pomocą xDelete flashuje się program sterownika xdrive, który pozostaje stałe rozłączony. Samochód jeździ RWD tyle że ma wtedy niepotrzebne graty od przedniego napedu. Szkoda że nieda się tego zrobić na przykład pod jeden przycisk ulubionych... Da sie, trzeba kupic m5, napedy sie naprawia a nie wylacza. Ktos kiedys kupi tego ulepka sadzac ze ma 4x4, przeciez kolega nic nie powie, a bedzie rwd, To czuć od razu, ale generalnie zgadzam się że auto powinno się naprawiać a nie kastrować. To nie Passat, chociaż ceny już tak spadły że...
-
[F10] Klocki Hamulcowe oraz Tarcze Hamulcowe OEM
A czy ten zestaw nadaje się do normalnej jazdy czy raczej sportowej? Pytam poważnie, bo z tego co wiem, to sportowe hamulce są np. głośniejsze niż zwykłe i działają lepiej jak są rozgrzane, a co z normalną jazda?
-
[F10] Klocki Hamulcowe oraz Tarcze Hamulcowe OEM
Akurat tarcze do F10 robi jedna firma i nie sprzedaje ich jako aftermarket. Tańsze i równie dobre jak OEM to może polski Rotinger.
-
Drżenie/wibracje przy 110km/h
Sprawdźcie czujniki temperatury (wszelakie). A dwa zima = gumy twarde. Ale jak wyżej pisałem, jak ECU dostaje złą informacje o temperaturze, źle ustala mieszanke. Czy czujniki można zdiagnozować przez istę? Czy trzeba każdy fizycznie testować w jakiś sposób? Podejdzeć ich odczyty po prostu. Czy jak jest np. teraz na dworze 0*C to czy jakiś nie pokazuje innej wartości niż +/-3*C - oczywiście ten co powinien :) bo temp wydechu będzie wyższa - ale i to warto sprawdzić. Temp spalin, bo jak będzie za wysokie to silnik może też zmieniać charakterystyke pracy
-
zegary 6WA Sygnał Wake Up
Robiłem wiele takich liczników, zawsze wystarczyło wykasowanie vinów (czasem 2, czasem 3) z 160d. Drugiej pamięci NIGDY nie ruszałem. Czerwona kropka będzie do czasu zakodowania licznika - wtedy jest 'synchronizacja' danych - tak było w moich przypadkach. Jeśli nadal jest czerwona kropa to robiłem reset licznika w ISTA/D i wtedy znikało. Nigdy nie miałem innych problemów. Układ zawsze wylutowywałem i wkładałem w socket, clipem robiłem raz i przebieg nie poszedł. Serio. Ludzie który 'robią liczniki' - tak ogólnie, wiecie - mówią że VIN jest też w tej drugiej pamięci - i rzeczywiście pewnie jest, ale może to tylko cache, nie wiem, ale nie ruszałem i na prawdę zawsze to wystarczało. Wrzuć tutaj swój WSAD pod odczycie poraz pierwszy i po Twoim kasowaniu, zobaczymy czy dobrze go wyczyściłeś.
-
Halogeny LED
Org halogeny LED to zgodnie ze sztuką i homologacją Wymiana żarówek na zamienniki LEDowe to utrata homologacji. Czyli np. Ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, przy kolizji z winy kogoś, może przejść na Twoją bo go oślepiłeś (tak może twierdzić i będzie miał do tego powody). (słowo vs słowo + dowód w postaci zastosowanej złej żarówki). Uwierz, że są ludzie, który zrobią wszystko, bo było tak jak oni chcą.
-
F31 2018r. 320iA Jakie rodzaj silnika?? N20B20 czy B48B20??
w 2019 nie było F30 produkowane. Wydaje mi się że z USA do samego końca w F30 szły N20/N26
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
O modelu Plaid było wiadomo wcześniej :)