Treść opublikowana przez luk_byd
-
Autostradowa prędkość przelotowa dla B47 320d
Nie w tym rzecz. Taki 1.5t 143km czy ile to ma to nic złego. To małe miejskie auto, a 3 z takim silnikiem nikt nie wybiera w trasy. Przyspiesza żwawo do pewnych prędkości i wyprzedzić też się da lepiej niż Corsą czy Insignią o mocy 140km. Kwestia tych przełożeń i charakterystyki auta. Silnik jest dość paliwożerny (pali w takim samym użytkowaniu co moje F02 LCI 3.0d po chipie, na większych, szerszych kołach). Ten silnik potrafi przyspieszać z 1100 obrotów po zmianie biegów. To mój 3.0d tak nie robi. Delikatne mocniejsze wciśniecie gazu i od razu redukcja i od 1400-1500 idzie jak turbo wie co ma robić.
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Wyśmiałbym i pożegnał jeśli ode mnie kupowałbyś auto. Najsłabszy z możliwych argumentów. Nawet jak ktoś wygrał auto w loterii.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Nie wiem czy w USA w F30 sie pojawił silnik B48, ale wolałbym już 2016/2017 żeby: był właśnie rzeczony B48 oraz nowsze NBT.
-
Uderzenie w sarne f10 lci (maska wystrzeliła do góry)
Skoro wystrzeliła to pewnie i światłowód w zderzaku do wymiany. Zamiast szklanej kuli proponuje ISTA/D i to co będzie uszkodzone w ACSM, będzie miało błąd.
-
[F10/F11] Aktywny tempomat można przełączyć w tryb ręczny!
Kwestia kto i jak czesto wymienia plyn hamulcowy pewnie. U mnie system działa podobnie jak w autach 2019-2020. Hamuje sam przed samochodami, ludzmi, rowerzystami. Mam Nivi jesli ma to znaczenie. Odleglosc hamowania jest do ustawienia w navi. Dwa razy auto mi zaczelo dosc gwaltownie hamowac na autostradzie jak napotkalo cos? Barierke albo nie wiem... Oprócz tego super :)
-
Autostradowa prędkość przelotowa dla B47 320d
Wiecie że taka 1 czy 3 z silnikiem 1.5 benzyna ma niecałe 2800 obrotów przy 180km/h ? :) To jest szok :)
-
Lampy przednie
Moduły muszą być EU. Nie ma czegoś takiego jak modelowo 2015. 2014 to 2014.
-
Jaki silnik do e90?
E91 330i to cudowny samochód, Ale dlaczego nie np. F31 328i/330i ?
-
założenie ogrzewania do kierownicy
Pewnie że można, ale wygodniej, moze nawet taniej ale na pewno lepiej będzie kupić odgrazu podgrzewana.
-
[FOR SALE] BMW F10 525d xDrive 218 KM, Black + SHADOW
Na tym zdjęciu widać najlepiej jaka jest różnica w barwie światła, być może LED jest troche za zimnym kolorem, ale wygląda super, jak w nowych seriach G Pewno tylko nie działa płynne ściemnianie i rozjaśnianie ?
-
F31 B47. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.
Tak jak pisałem, po 90tys km wymieniłem olej w ZF8hp, działa płynniej i bez szarpnięć po zapięciu D, lub wciśnięciu P. Zmiany 1-8 też znacznie łagodniejsze i bardziej intuicyjnie podciąga na niższych biegach przed zmianą. Po wymianie B-tool przywróciłem fabryczne skrzyni, ale nie miało to wpływu na pracę. B-Tool nie przywraca ustawien fabrycznych skrzyni czy adaptacji pracy skrzyni, tylko kasuje styl jazdy kierowcy. Jesli ten sie nie zmienił to.... tez nic sie nie zmieniło.
-
Rzucanie silnikiem przy odpalaniu poniżej 5 stopni m
Wtrysk może 'lać' z dwóch powodów: - jest uszkodzony - komputer wysyła polecenie, żeby się bardziej otworzyl To drugie jest podyktowane odczytem róźnych danych z czujników.
-
Silnik B47 opinie
To że Twój to nie znaczy że każdy. Dlatego śmiać mi się chce, jak ktoś buduje własny światopogląd po jednej opini. Miałem 1.9dCi (nie jedno) i też żyleta. Inni nie mieli tyle szcześcia. Co nie znaczy że B47 jest złe, bo jest dobre :)
-
NBT na NBT Evo ID5/ID6
@cursor @gk tds Zazdroszczę Wam EVO w F.
-
Aktualizacja bmw f 10.
cOmbox a nie CAMbox, albo jeszcze lepiej CUMBOX .... To moduł w bagażniku odpowiedzialny za BT, i telekomunikację.
-
Światła bmw f11 520d 2010
Kalwin czy Kelwin? Chyba Kelwin co? Poza tym to nie jednostka jasności.
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
No widzisz, u góry są teoretycy, a niestety praktyka nie idzie zawsze z teorią w parze. Powyższe, to tylko dorabiane teorie - niczym nie poparte. Wzmacniacze też zmieniały producenta, zmieniały PN, było 15 czy 20 wersji nawet. Nie dlatego że były wadliwe, ale w internecie, każdy chce przekonać że jego prawda jest prawdziwsza. Nie mówie że tak nie jest jak piszą wyżej, ale mam na myśli to że nie jest to niczym poparte. Ja zakombinowałem w aucie kolegi przez weekend, kupiłem dwie nowe z ASO, produkcja maj 2020 (lewa na lewą, prawa na prawą) i ŻADNEJ, jakiejkolwiek zmiany. 525xD (moje poprzednie auto)
-
Webasto F10
W Auchan u mnie i w mister minit (tam co buty i klucze dorabiaja) tez na miejscu mieli. Drogie ale sa.
-
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika e91
Tak jak i w e61
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
Ja jednak poszedłem w ORI i dołożyłem wzmak HK. Dociągnięcie światłowodu + dorobienie wiązki to nie jest problem. Wszystko jest na newtis.info . Dla mnie HK gra optymalnie, jest dekoder DTS/DD a lubię posłuchać muzykę w formacie 5.1 (mam dość dużą bibliotekę). Do tego equalizer i 'fabryczny' ład i skład. AMPT zakodowałem z ustawieniami F01 i gra o wiele lepiej niż tradycyjne F30. No ale kto co woli. W F02 mam banga z tweetarami z bowersa, a w E91 dołożyłem individual. Akurat za czasów serii E to średnio to grało.
-
Termostat bmw e91 2005r. Jaka firma? Jak zdiagnozować?
To że Behr robi dla BMW to nie znaczy że ten ze zeszlifowanym logiem BMW jest tej samej jakości co z logiem BMW. Ale do rzeczy. Wyciągasz termostat i dmuchasz w niego. Jak masz oprór 100% to termostat jest sprawny. Jak powietrze przelatuje to uszkodzony. Wymień oba, bo na 99% oba są uszkodzone.
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
E-Sysem, nawet bez tokenu. Usuwasz koda FA z VO od Twojego inwertału, dodajesz taki ktory Ci odpowiada np. 15 tys km i 1 rok i kodujesz
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
Mój majster tak zrobił i były identyczne. Tez miałem zamontowane dwie lewe (po przekładce tej 'gumki')
-
SPRZEDANE F10 @221KM 488Nm
Te haczyki to ori BMW? Jesli tak - podasz nr czesci ? EDIT: Już widzę żę to haki z VW/Seat/Skoda.
-
Amortyzatory EDC
Model F11 jest modelem o podwyższonym koszcie eksplotacji. A rezygnując z czegoś fajnego - będąc ascetą proponuje zrezygnować z licznika 6WB/6WA, LED i komfortów. Ile tam trybików, które moga zawieść. Głowa mała.