Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Nie w tym rzecz. Taki 1.5t 143km czy ile to ma to nic złego. To małe miejskie auto, a 3 z takim silnikiem nikt nie wybiera w trasy. Przyspiesza żwawo do pewnych prędkości i wyprzedzić też się da lepiej niż Corsą czy Insignią o mocy 140km. Kwestia tych przełożeń i charakterystyki auta. Silnik jest dość paliwożerny (pali w takim samym użytkowaniu co moje F02 LCI 3.0d po chipie, na większych, szerszych kołach). Ten silnik potrafi przyspieszać z 1100 obrotów po zmianie biegów. To mój 3.0d tak nie robi. Delikatne mocniejsze wciśniecie gazu i od razu redukcja i od 1400-1500 idzie jak turbo wie co ma robić.
  2. Wyśmiałbym i pożegnał jeśli ode mnie kupowałbyś auto. Najsłabszy z możliwych argumentów. Nawet jak ktoś wygrał auto w loterii.
  3. Nie wiem czy w USA w F30 sie pojawił silnik B48, ale wolałbym już 2016/2017 żeby: był właśnie rzeczony B48 oraz nowsze NBT.
  4. Skoro wystrzeliła to pewnie i światłowód w zderzaku do wymiany. Zamiast szklanej kuli proponuje ISTA/D i to co będzie uszkodzone w ACSM, będzie miało błąd.
  5. Kwestia kto i jak czesto wymienia plyn hamulcowy pewnie. U mnie system działa podobnie jak w autach 2019-2020. Hamuje sam przed samochodami, ludzmi, rowerzystami. Mam Nivi jesli ma to znaczenie. Odleglosc hamowania jest do ustawienia w navi. Dwa razy auto mi zaczelo dosc gwaltownie hamowac na autostradzie jak napotkalo cos? Barierke albo nie wiem... Oprócz tego super :)
  6. Wiecie że taka 1 czy 3 z silnikiem 1.5 benzyna ma niecałe 2800 obrotów przy 180km/h ? :) To jest szok :)
  7. luk_byd odpowiedział(a) na Securoserv temat w F30, F31, F34, F80
    Moduły muszą być EU. Nie ma czegoś takiego jak modelowo 2015. 2014 to 2014.
  8. E91 330i to cudowny samochód, Ale dlaczego nie np. F31 328i/330i ?
  9. Pewnie że można, ale wygodniej, moze nawet taniej ale na pewno lepiej będzie kupić odgrazu podgrzewana.
  10. Na tym zdjęciu widać najlepiej jaka jest różnica w barwie światła, być może LED jest troche za zimnym kolorem, ale wygląda super, jak w nowych seriach G Pewno tylko nie działa płynne ściemnianie i rozjaśnianie ?
  11. Tak jak pisałem, po 90tys km wymieniłem olej w ZF8hp, działa płynniej i bez szarpnięć po zapięciu D, lub wciśnięciu P. Zmiany 1-8 też znacznie łagodniejsze i bardziej intuicyjnie podciąga na niższych biegach przed zmianą. Po wymianie B-tool przywróciłem fabryczne skrzyni, ale nie miało to wpływu na pracę. B-Tool nie przywraca ustawien fabrycznych skrzyni czy adaptacji pracy skrzyni, tylko kasuje styl jazdy kierowcy. Jesli ten sie nie zmienił to.... tez nic sie nie zmieniło.
  12. Wtrysk może 'lać' z dwóch powodów: - jest uszkodzony - komputer wysyła polecenie, żeby się bardziej otworzyl To drugie jest podyktowane odczytem róźnych danych z czujników.
  13. luk_byd odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    To że Twój to nie znaczy że każdy. Dlatego śmiać mi się chce, jak ktoś buduje własny światopogląd po jednej opini. Miałem 1.9dCi (nie jedno) i też żyleta. Inni nie mieli tyle szcześcia. Co nie znaczy że B47 jest złe, bo jest dobre :)
  14. luk_byd odpowiedział(a) na Mafeusz temat w F10, F11
    @cursor @gk tds Zazdroszczę Wam EVO w F.
  15. luk_byd odpowiedział(a) na TomaszBMWF10 temat w F10, F11
    cOmbox a nie CAMbox, albo jeszcze lepiej CUMBOX .... To moduł w bagażniku odpowiedzialny za BT, i telekomunikację.
  16. luk_byd odpowiedział(a) na WiWolf temat w F10, F11
    Kalwin czy Kelwin? Chyba Kelwin co? Poza tym to nie jednostka jasności.
  17. No widzisz, u góry są teoretycy, a niestety praktyka nie idzie zawsze z teorią w parze. Powyższe, to tylko dorabiane teorie - niczym nie poparte. Wzmacniacze też zmieniały producenta, zmieniały PN, było 15 czy 20 wersji nawet. Nie dlatego że były wadliwe, ale w internecie, każdy chce przekonać że jego prawda jest prawdziwsza. Nie mówie że tak nie jest jak piszą wyżej, ale mam na myśli to że nie jest to niczym poparte. Ja zakombinowałem w aucie kolegi przez weekend, kupiłem dwie nowe z ASO, produkcja maj 2020 (lewa na lewą, prawa na prawą) i ŻADNEJ, jakiejkolwiek zmiany. 525xD (moje poprzednie auto)
  18. luk_byd odpowiedział(a) na Koral32 temat w F10, F11
    W Auchan u mnie i w mister minit (tam co buty i klucze dorabiaja) tez na miejscu mieli. Drogie ale sa.
  19. Ja jednak poszedłem w ORI i dołożyłem wzmak HK. Dociągnięcie światłowodu + dorobienie wiązki to nie jest problem. Wszystko jest na newtis.info . Dla mnie HK gra optymalnie, jest dekoder DTS/DD a lubię posłuchać muzykę w formacie 5.1 (mam dość dużą bibliotekę). Do tego equalizer i 'fabryczny' ład i skład. AMPT zakodowałem z ustawieniami F01 i gra o wiele lepiej niż tradycyjne F30. No ale kto co woli. W F02 mam banga z tweetarami z bowersa, a w E91 dołożyłem individual. Akurat za czasów serii E to średnio to grało.
  20. To że Behr robi dla BMW to nie znaczy że ten ze zeszlifowanym logiem BMW jest tej samej jakości co z logiem BMW. Ale do rzeczy. Wyciągasz termostat i dmuchasz w niego. Jak masz oprór 100% to termostat jest sprawny. Jak powietrze przelatuje to uszkodzony. Wymień oba, bo na 99% oba są uszkodzone.
  21. E-Sysem, nawet bez tokenu. Usuwasz koda FA z VO od Twojego inwertału, dodajesz taki ktory Ci odpowiada np. 15 tys km i 1 rok i kodujesz
  22. Mój majster tak zrobił i były identyczne. Tez miałem zamontowane dwie lewe (po przekładce tej 'gumki')
  23. Te haczyki to ori BMW? Jesli tak - podasz nr czesci ? EDIT: Już widzę żę to haki z VW/Seat/Skoda.
  24. luk_byd odpowiedział(a) na Piotrek_rwd temat w F10, F11
    Model F11 jest modelem o podwyższonym koszcie eksplotacji. A rezygnując z czegoś fajnego - będąc ascetą proponuje zrezygnować z licznika 6WB/6WA, LED i komfortów. Ile tam trybików, które moga zawieść. Głowa mała.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.