Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Ja wymieniam zawsze (bez wzgledu na przebieg (nawet przy 280 tys km sie zdarzylo)) olej w skrzyni przy okazji rozrzadu. Wtedy zlewany jest stary z miski (wymiana miski) i jest wyciagany konwerter itp itd. Tym samym 99% oleju jest nowe.
  2. luk_byd odpowiedział(a) na MAciek1911 temat w F10, F11
    Nie. Harman Kardon pojawił się po liftingu. To tylko napis. Głośniki są te same... nawet jeśli mają inne nr. Wzmak oprócz logo, też bebechami to samo. Nie do końca. 688 ma głośniki wysokotonowe jak w E60. Przedliftowe 677 ma tweetery jak w E70 top-hifi, a więc zupełnie inny tweeter, przez wielu uważany za gorszy(ma swoje specyficzne brzmienie) Zgodzę się że E70 i E60 mają inne tweetry. Te z E70 sa o wiele gorsze (moim zdaniem (sa tez w F01 np.) Ale chociażby wczoraj wyciagalem glosniki z f10 677 i sa te grubsze, ciezsze - takie jak w 688
  3. ameryki tu nie odkryłeś, pytam bo można zamontować do 320d klapki od 318 ale czy ma to wpływ na działanie motorowni No można i nie tylko w serii 3. Tu tez ameryki nie ma. Wpływ ma, ale go pewnie nie zauważysz. Na YT jest film gdzie dokładnie tłumacza sens i ich potrzebę.
  4. Nową wiązkę bo wzmacniacz jest w innej lokalizacji.
  5. Głośniki beda pasowac i mozesz wymienic, ale bez dolozenia wzmacniacza nie bedzie efektu.
  6. Bo tak zaprojektował to inżynier BMW. Co maja klapki do DPF?
  7. luk_byd odpowiedział(a) na dylon temat w F01, F02
    newtis.info Tam sa wszelakie dane
  8. luk_byd odpowiedział(a) na MAciek1911 temat w F10, F11
    Nie. Harman Kardon pojawił się po liftingu. To tylko napis. Głośniki są te same... nawet jeśli mają inne nr. Wzmak oprócz logo, też bebechami to samo.
  9. luk_byd odpowiedział(a) na MAciek1911 temat w F10, F11
    Podstawą jest standard, Później jest 676 - HiFi Dalej 677 - Hifi Professional (przed liftingiem) lub 688 - Harman Kardon (po liftingu) Po liftingu doszedł Bang i Olufsen 6F2 kod chyba
  10. To nie mogli (sam nie możesz?) sprobowac dokręcić na dzień dobry?
  11. To kiedy występuje problem? Gdy jest fader na srodku tak? I tylko o to chodzi? PDC działa poprawnie. Fader jak przesuwasz do środkowej pozycji to podłoga robi sie coraz cichsza - jak masz podpiete suby? Wydaje mi sie, ale nie jestem pewien, ze zostala Ci jakas zwora np. we wtyczce od suba - tam masz 4 pin. Dwa wchodzace z radia, i dwa dalej wychodza do glosnikow w drzwiach. Usunales to zanim podlaczyles wzmaka? https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f31-328i-tou/wiring-functional-info/body/audio-mode-video-mode-navigation-telephone-most-ring/sound-output/
  12. Ale śmieszny temat :) Też miałem E91 320d M47 L3 2.0dCi 180KM C5 x7 2,7 I tez jestem z Bydgoszczy I tez dawalem olej 2T do paliwa. Termostaty sprawdz.
  13. OK, brzmi to w porządku. Pytania nasuwają mi się dwa: 1. Czy masz wszystkie głośniki podpiętę (w tym centralny) ? 2. Czy masz głośniki podpiętę na prawidłowe WYJŚCIA. Wcześniej w stereo suby i głośniki w drzwiach byly na jednym kanale, teraz jest inaczej. Troche kabli jest i nie problem o pomyłkę. Podłączając np. lewy tył w miejsce prawego tyłu albo przedniego - będzie się działo to co napisałeś:
  14. Dawnpipe to po polsku Prawo I Sprawiedliwość da? :)
  15. Nie rozumiem albo cos zle zrobiles. Wzmak 676 podlaczasz pod wyjscia glosnikowe do HU ale HU po zakodowaniu wypuszcza niski sygnal (jesli podales wysoki sygnal na wzmaka mogles go ubic). A Ty mowisz ze radio gralo inaczej... Czyli glosniki nadal masz podlaczone pod radio? To jak ma to grac? Wyjscie audio w 676 jest ze wzmacniacza.
  16. Wszystko się zgadza, w moim przypadku aku był rozładowany do zera, nie dał się naładować poprzez terminale. Pisałem tylko, że można to również zrobić bez drugiego aku oraz ładowarki. Przeczytaj co napisałem, od początku, do końca. Pierwsza linijka mówi jak otworzyć bagażnik - zasilasz auto z klem pod maską a w drugiej linijcie (PS) pisze dodatkową informacje dot. ladowania - Ciebie nie dotyczy w takiej sytuacji.
  17. Co Ciebie powstrzymuje żeby te pytanie (nawet mailowo jak juz piszesz) zadac w BMW? Dowiesz sie od zrodla.
  18. Może być jeszcze druga kwestia że zmienia się częstotliwość hałasu przez co może nie być on tak uciążliwy dla ludzkiego ucha.
  19. Z napieciem to normalne. A glosniki nie graja. Czy oprocz dodanie 676 przekodowales hu ? HiFi do HO-Wort - po co ? Moze wzmak jest uszkodzony?
  20. luk_byd odpowiedział(a) na Goovc temat w F10, F11
    No ale to jest standard, a moze nawet ponad...
  21. 3dB to połowa głośności 2db to o 1/3 ciszej około. 1db to o 1/5 może 1/6 ciszej. 1/5 to 20%. 20% ciszej to dość dużo ciszej. Ale 10k to też dużo dzięgów.
  22. Nie potrzebna nadzieja, auto z USA prosto sprawdzic.
  23. Jak USA to chyba N26 a nie N20 ? :) WIem że podobne, ale diabeł tkwi w szczegółach :)
  24. No ale chyba to zakwalifikowali i PZU nie miało problemu bo przecież pokryli koszt czesci... Tylko nie robocizny. A odnosnie słow mechanika to wszystko kiedys cos sie zepsuje lub zuzyje czy ulegnie uszkodzeniu. Raczej to dziwne że w ramach gwarancji/ubezpieczenia czy moze w ogole... wymienia sie cos co jeszcze dziala.
  25. Można, ale można też je kupić dużo taniej. Bez wzmacniacza róźnica to będzie 3-5%.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.