Treść opublikowana przez luk_byd
-
M340d co sądzicie?
Kurcze, ale to wiadomo nie od dziś że mocniejsze auta mają inne dyfry przez co mają róźne obroty. Przy 3.0d mam 1100 przy 100km/h a w 2.0d jest 1700. Siłą rzeczy auto mniej spali przy 1100 rpm niż przy 1700 nawet jeśli jest róźnica dwóch garów. Inne rozłożenie momentu obrotowego. Bezwładność i te sprawy.
-
Brak dźwięku E60 - MOST sprawdzony
Końcowka mocy w radiu uległa uszkodzeniu.
-
[e91] Brak muzyki w głośnikach , ostrzezen z pdc etc.
Możliwe.
-
G11 4.0d moment dokręcenia półosi i przedniego zawieszenia.
A jak tam teraz się wchodzi? Bo kiedyś bez problemu. Teraz tez bez problemu, tylko musisz konto miec.
-
Drżenie/wibracje przy 110km/h
Sprawdźcie czujniki temperatury (wszelakie). A dwa zima = gumy twarde. Ale jak wyżej pisałem, jak ECU dostaje złą informacje o temperaturze, źle ustala mieszanke.
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Next 2020-1
w NBT czyli mapy NEXT aktualizujemy w podłokietniku.
-
Drżenie/wibracje przy 110km/h
Co się zmienia? Obroty silnika - więc i przełożenie skrzyni biegów. Jednak z tym cała reszta jak np. praca poduszek silnika (zależna od obrotów - 0-1) itp. itd. A jeśli masz EDC to charakterystyka amortyzatorów. Jeśli podejrzewasz koła, pożycz jakieś 16-17 na balonie i zobacz czy ustało.
-
do-kodowanie pilota do webasto
To że jest taki sam kształt nic nie znaczy. Były trzy częstotliwości. Inna w USA, inna w europie. Od CAS zależy.
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
Hej, a może chciałbyś woofery HK? Mam parkę :) I zamiast 2Ohm będzie miał 8OHm i będzie grało ~4x mniej efektywnie Złota pomoc.
-
Upgrade nagłośnienia na HiFi, Harman Kardon bez wzmacniacza.
Tak, ale mają chyba inną impedancje. Końcowki mocy nie uszkodzi ale będzie mniejsza efektywność.
-
Upgrade nagłośnienia na HiFi, Harman Kardon bez wzmacniacza.
Głośniki można wymieniac bez problemu ale nie da to sensownego efektu. Twetery można dołożyć ale trzeba wymienić ramke - to akurat warto zrobić. Jednak żeby był jakiś efekt, to tylko i wyłącznie DSP. Moim zdaniem, żeby auto nadal mialo sens to OEMowe jakieś (nie sa drogie), gorzej jesli mowa o gwarancji.
-
BMW G30 Mild-hybrid bez funkcji Auto start/stop
MH to łagodniejsze odpalanie systemu SS. Auto nie ruszy na elektryku, teoretycznie ma on zwiększać moment obrotowy, ale jak dla mnie pomijalne. MH pozwala na długie żeglowanie z wyłączonym silnikiem - i to jest druga (po odpalaniu) widoczna różnica. Wiec mild hybrid = poprawiony Start-stop. W MB GLC 200 (Pb) przejscie z żeglowania do napędzania zajmowało odczuwalnie za dużo czasu. W 520d w ogóle nie przeszkadzał mi SS. A gasił silnik nawet przy żabce przed skrzyżowaniem. Kurde, szkoda. Liczyłem ze MH (w końcu 110nm) doda niezłego kopa przy ruszaniu, wyprzedzaniu. Wiem że to bardziej kondensator niżeli bateria ale... takie miałem oczekiwania.
-
N47 komunikat po wypalaniu dpf
Castrol i 5w30 to dwie najgrorsze rzeczy dla silnika
-
Szukam osoby posiadającej G30/G12 i F10/F07/F01 jednocześnie
Elektronicznie to ogarnę bo tam idzie LIN. Ale większej dziury w boczku nie chciałbym wycinać gdyż to dla mnie zbyt duża ingerencja.
-
Wyzsze spalanie BMW 730LD
Kurcze. Nie jestem akurat osobą zwracającą szczególną uwagę na spalanie, może dlatego że nie mam z tym problemu ale: F02 LCI - 3.0d po chipie, EGR off, DPF na miejscu. Z przodu 8,5J na 245/45/19 z tyłu 9,5J na 275/40/19 Goodyear Efficientgrip, ciśnienie jak zaleca producent. Filtr powietrza czysty, zmieniany co roku. Auto sprawne, klima na auto i 20*C. Piszę to wszystko bo ma to znaczenie ale: W mieście jak Bydgoszcz, nie przekroczyłem 9l/100 Na trasie jadąc 90km/h (delikatnie) mam spalanie chwilowe pomiędzy 4 a 6l - średnio pewnie jakieś 5,5 - jechałem tyle bo w tym aucie mam letnie a spadł śnieg,z resztą 90 to zgodnie z przepisami. Jadąc w trasie 140km/h mam spalanie w okolicy 6,5-7l. 8 przy 120 to w 740i... Chyba że coś mam nie tak, ale na hamowni wyszło całkiem dobrze (przed modyfikacją) - 255 zamiast 258. A to super jak na to jak BMW nie trzymaja mocy Panie, weź Pan zatankuj do pełna, pod korek i wyjeździj do zera. Wtedy policz ile realnie Ci to pali. Po co? Ja nie mam problemu.
-
Szukam osoby posiadającej G30/G12 i F10/F07/F01 jednocześnie
Tak też myślałem, ale ktoś wyżej odpisał niestety:
-
Szukam osoby posiadającej G30/G12 i F10/F07/F01 jednocześnie
No spoko, ale aż nie chce mi się wierzyć: F10/F01 G11/G12
-
Szukam osoby posiadającej G30/G12 i F10/F07/F01 jednocześnie
Ktoś to w końcu napisał wprost :mrgreen: Polecam od razu przełożyć dotykowy ekran sterowania klimą, wentylacją i podgrzewaniem foteli. To już mam.
-
Zapach czynnika klimatyzacji w kabinie.
Najlepszy sposób to wstryknięcie UV i obserwowanie gdzie się wyciek pojawi za pomocą latarki UV. Nie wiem czy czynnik ma jakiś zapach? Tak czy inaczej, jeśli byś go czuł to tylko chwilę, gdyż by ulotnił się bardzo szybko. A dwa, zimą sprężarka się nie załączy poniżej bodajże 8-7 lub 6 *C
-
Chińskie części eksploatacyjne?
Na ali są też głośniki w deskę rozdzielczą Bang&Olufsen. Podróbka 100%. Produkt wygląda niemal identycznie (jest róźnica w logo (mało kto wyłapie, ale jest). PCB zaprojektowane jak orginał, elementy wszystko, kable, izolacje, kolory kabelków. Jedynie materiał izolacyjny kabelków wraz z grubością się różni. Serio, trudne do 'wyłapania'. Także... :) a tutaj jeszcze chodzi o nasze zdrowie. Raz na rok - 10-20zł co to za oszczędność. Wiadomo, tutaj grosz, tam grosz i jest milion ale więcej zaoszczędzimy zmieniając styl jazdy :)
-
Demoztaż zderzaka przedniego f10
Pewnie wloty powietrza na kołkach o ktorych zapomniałem napisać wcześniej?
-
Demoztaż zderzaka przedniego f10
Posty wyżej masz linki do newtis gdzie jest szczególowy opis z ilustracjami. Radar zostaje na miejscu.
-
Żarnik D1S
Bardzo jestes pomocny, widze ze trzeba zadac pytanie bardziej precyzyjnie wiec: Czy kazde BMW F10 ze swiatlami ksenonowymi posiada zarnik (a raczej palnik wyladowczy) D1S? Odpowiednią część do swojego auta np. żarnik sprawdzisz na: realoem.com lub w wyszukiwarce na stronie Osram lub Phillips. Generalnie odpowiadając to tak: D1S.
-
Żarnik D1S
A te z H7 mają H7... :) Jak już nie rozumiesz pytania.
-
Wyzsze spalanie BMW 730LD
Kurcze. Nie jestem akurat osobą zwracającą szczególną uwagę na spalanie, może dlatego że nie mam z tym problemu ale: F02 LCI - 3.0d po chipie, EGR off, DPF na miejscu. Z przodu 8,5J na 245/45/19 z tyłu 9,5J na 275/40/19 Goodyear Efficientgrip, ciśnienie jak zaleca producent. Filtr powietrza czysty, zmieniany co roku. Auto sprawne, klima na auto i 20*C. Piszę to wszystko bo ma to znaczenie ale: W mieście jak Bydgoszcz, nie przekroczyłem 9l/100 Na trasie jadąc 90km/h (delikatnie) mam spalanie chwilowe pomiędzy 4 a 6l - średnio pewnie jakieś 5,5 - jechałem tyle bo w tym aucie mam letnie a spadł śnieg,z resztą 90 to zgodnie z przepisami. Jadąc w trasie 140km/h mam spalanie w okolicy 6,5-7l. 8 przy 120 to w 740i... Chyba że coś mam nie tak, ale na hamowni wyszło całkiem dobrze (przed modyfikacją) - 255 zamiast 258. A to super jak na to jak BMW nie trzymaja mocy