Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. A to Twoje. Kurde. Myślałem o niej bardzo, ale pomyślałem że za tania. Gdybym wiedział. Ale obróciło mi panewke w 5GT tuż przed sprzedaża więc...
  2. To już dawno się zmieniło. Gdyby tak nie było to 90% BMW serii 5 nie byłoby golasami. W moich biednych, wiejskich i Bydgoskich kręgach jest raczej odwrotnie - tzn jest świadomość słabego wykonania, jednak każdy by ja chciał - i Ci co mają domy i Ci co mają mieszkania (kombinują gdzie ją ładować)...
  3. Dzięki. To niestety F36 dla mnie odpada.
  4. luk_byd odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Wykrakałem. Wczoraj mi panewke obrociło ....
  5. Nikt serio nie ma porownania?
  6. A więc, wszystko rozłożyłem i złożyłem i jest OK. Problemem była nie podpięta mała wtyczka do przekaźnika (tego po lewej stronie od małego aku). Po podpięciu - wszystko, włącznie z ESP i aktywnymi amortyzatorami wrociło do życia. Szok.
  7. Dziękuje za zainteresowanie i pomoc. Mierząc napięcia na aku - każde z nich ma ok. 12,4v na zgaszonym, Na dopalonym - 14,6-14,8 - róźnie, mierząc między (jak dobrze pamiętam) + małego i - dużego jest na włączonym 27v około i nie spada jakoś niżej niż 26,4 podczas kręcenia kierownicą. Wygląda jak by coś z tym modułem przy małym aku było hmm. Jakie bezpieczniki sprawdzić? Te małe w bagażniku i pod deską sprawdzone i są ok. Oprócz: Sprawdź bezpieczniki 40 A w przekaźniku odcinającym, w razie potrzeby wymień. - Sprawdź bezpiecznik 125 A (F507, położenie montażowe zgodnie ze schematem elektrycznym!), wymień w razie potrzeby.
  8. Boczki za 40zł mozna kupic wiec nie wiem czy bez sensu. W innej sytuacji jakies kleje dwuskladnikowe, zywica...kombinowanie.
  9. Hej, Auto ma problemy jak na zdjęciu. Zwijacz (SZL) jest ok, wykrywa poprawnie kat obrotu kierownicy, ale przy robieniu EPS Teach In End Stop - nie ma reakcji przy kreceniu kierownica - nie moze sie przyuczyc. host
  10. A w czwartki chyba benzyne ?
  11. Hej, 1. Czy F36 - 4 GC jest lepiej wyciszona od F30? Jak w porównaniu do F10? 2. Czy w F36 - 4GC jest więcej miejsca z tyłu na nogi niż w F30? Jak w porównaniu do F10?
  12. No faktycznie SPORT w 518d :cry2: Rozumiem, że chcesz się dowartościować? Akurat w tym 518d mam wirusa na 230kM. Gość nie rozumie że tryb sport nie oznacza że auto będzie uprawiać 'sport' tylko że ma inną charakterystyke pracy (w kierunku sportu) więc taką nazwę nadali w kwestii uproszczenia.
  13. i rozkoduje wszystkie systemy w samochodzie i nie bedzie potem nic dzialac trzeba bedzie jezdzic po aso Co Ty wymyślasz...Jak bez zasilania ma się coś zrobić? Bez paliwa samochód też nie pojedzie. Mogłoby tak być jak by słabnący akumulator dawał 10-9-8v ... to by elektronika mogła głupieć, ale jak po prostu odepniesz aku to się nic nie stanie. Poza tym po 3-5 min na 100% wszystkie kondensatory się rozładują więc czy 5 min czy 20 lat - bez znaczenia już. W TCB może aku się też rozładuje, ale później się naładuje a dwa że raptem 2-5% z niego korzysta.
  14. To zależy. W jednych jest fabrycznie, a w innych ludzie sobie kodują. W przypadku tej opcji trzeba zmienić kilka parametrow w roznych modulach (skrzynia, hu, dsc chyba tez)
  15. Ad1. Nie mam firmy, kupuje i dysponuje gotówką więc leasing nie dla mnie. Nie znalazłem nigdy żadnej oferty żeby nowe było tańsze od rocznego-dwuletniego używanego. A dla mnie nawet 4 letnie będzie w miarę ok (zależy od konkretnej oferty), choć najlepiej - roczne. Ad2. Jak niepotrzebnie? Mam obecnie auto z xDrive i bez xDrive. Wcześniej miałem dwie takie same F30 328i. Jedna xDrive, druga bez. xDrive to porażka.. Owszem czuć dominacje tyłu, ale "podobnie" to nieodpowiednie słowo. Dla mnie to 'inny samochód'.
  16. RWD do codziennej jazdy to zależnie od masy, ale 200-300KM to sensowny maks. Przy 400KM ośka to kompletna porażka na mokrym. Jeszcze w FWD dasz gaz i buksujesz, ale w RWD dasz gaz i lecisz bokiem czy tego chcesz czy nie. Albo kontrolka ESC mruga jak opętała. Efekt jest taki, że jak masz mocne RWD, to jego pełną moc możesz wykorzystać tylko w 50% wyjazdów na drodze, więc bez xDrive praktycznie masz auto użyteczne tylko połowę czasu. Jak masz auto weekendowe, którym jeździsz kiedy chcesz, a nie kiedy musisz, to wtedy RWD z dużą mocą to jest fun ;) Mam tą świadomość, ale nie operuje pedałem przyspieszenia 0-1. O to też chodzi by mieć pewien szacunek do mocy i czuć że ma się coś więcej niż trzeba. Przy xDrive - gaz w deche i idzie. Nie trzeba umiejętności, zastanawiać się i myśleć. Wtedy moc 'wykorzystujesz w 95%, bo 5% zabiera xDrive' i jest Ci 'mało' :) Masz racje ale ja po prostu szukam/oczekuje czegoś innego niż większość :) A to 'premium' BMW nie dajem mi możliwości G31 540i RWD.... w Polszy i De.
  17. Najprościej to odłączyć po prostu aku.
  18. luk_byd odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Choć nie miałem takiego problemu to rzeczywiśćie dziwny problem. Masz auto za 100k, a jak siądzie DD to wlepiasz 10% wartości auta, a później jeszcze opony na zime, tarcze z przodu i już 20% auta włożone a nic się nie zmieniło. To dużo. Dlatego teraz szukam jakiejś fajnej 5 na wypasie ale bez dziwactw typu DD, xD, IAS (choć to jest spoko). EDC chce mieć, komforty, ledy, nappe/merino. Ale takich nie ma. Tyle że ja na rynku aut używanych 2-4 lata szukam.
  19. luk_byd odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Ciężko czyta się Twoje bzdury. Pomożesz mi znaleźć zamienniki zamortyzatorów EDC do BMW? One są bardziej premium niż te zwykle, nie EDC - prawda? Ech.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Inne zagadnienia wokół BMW
    Bo są nowe/nowsze... (i w sumie troche lepsze od N), ale przyjeżdzają już klienci z B48 na rozrząd....
  21. Zastanawia mnie to stwierdzenie. Serio wsiadacie do Volkswagena i czujecie się tak samo jak w BMW? Wchodzicie do salonu Volkswagena i poziom obsługi jest jak w BMW? Nie wiem czy wsiadając do VW czuje się tak jak w BMW - bo nie wsiadam z reguły do VW :) Tzn jezdze swoim, znajomi tez raczej BMW, a jesli ktos ma inna marke, to tez z innych rocznikow i ciezko porownac. Ja owszem mam dopasione auto (zawsze mialem, takie lubie) i jasne ze skora Nappa jest lepsza niz Dakota itp. Ale ponad 90% BMW na sprzedaż (na otomoto np.) nie ma Nappy czy Bang&Olufsen/Bowers&Wilkins. Mało która ma LEDY (przed 2017r) - gdzie w Audi czy VW to pewnie 40% mialo juz LEDy. Poziom obslugi w BMW... hmm. No troche lepszy niz w Renault ale.. Gorszy niz w Kia (przynajmniej w Bydgoszczy). Po reszcie się nie szwędam bo nie mam po co. No a drugi temat to że nawet gdyby to kontakt mam raz - trzy - osiem razy, więc jest to promil obcowania z autem. Więcej czasu spędzam w aucie niż w salonie i to jest dla mnie ważniejsze. Ja nowego auta (mimo że chciałem i w sumie nawet mógłbym nawet teraz) nie kupię nigdy, a jeśli kupię to raczej Tesle. Każde inne ma taką utratę wartości że serio takie roczne z przebiegiem 20-40 tys km nie bedzie dla mnie złe. To ze ktoś pierdnął w fotel - rekompensuje mi 40-100 tys nizsza cena. Mam ozonator, srodki do czyszczenia skory/detailingu wiec... Dam rade z tym zyc. W nowym tez ktos na produkcji mogl 'pierdnac' lub pozniej. Takze nie jestem milionerem (nie mowiac o multimilionerach) ale... BMW... Dla mnie się kończy, a co smutne - nie mam alternatyw. XDrive w BMW to śmiech na sali. Polubilem BMW za RWD - precyzje i lekkość prowadzenia, a teraz w większości aut XD, ktore zabija wszystko. Nie potrzebuje super przyspieszenia na sniegu, a na asfalcie dam rade majac 400km na jednej ośce - i w tym jest radosc z jazdy. Wyciszenie w F30 to dno i porażka. W F02 LCI tez nie bylo super-rewelacyjnie Mam przeczucia ze BMW się kończy ale żeby się utrzymać - umocni więzi z Toyotą i jakoś to dalej będzie. Niestety nie tylko BMW ale caly rynek motoryzacyjny idize w tym kierunku. A Tesla mnie ciekawi, intryguje i zacheca niskim kosztem utrzymania.
  22. Pęknięta :)
  23. luk_byd odpowiedział(a) na tkwiat temat w G30, G31, F90
    Byłbym bardzo ostrożny z tym G60 już z 6 cylindrami
  24. Kwestia to dobre i odpowiednie przygotowanie pendrive... fat32 najlepiej, odpowiednio umieszczne pliki i folery do odpowiedniej wersji nawigacji.
  25. Na europe szukać mapy na europe - np. z tego tematu. Jak wgrać? Normalnie, wlozyc pendrive z mapa, podac kod fsc i wgrac - jak kazda inna, jak europe na europe.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.