Treść opublikowana przez luk_byd
-
BMW F36 Harman Kardon
NBT odczytuje flac CIC nie. HK to 2x głośnik w : desce drzwiach półce/suficie pod fotelami
-
Falujace obroty przy hamowaniu Bmw 418d
To się nazywa hamowanie silnikiem.
-
Jak uruchomić z rozładowanym do zera aku - przedlift 750i
Otwiera się maskę, tam podłącza się zasilanie do klem i bagażnik otwiera się normalnie. Wtedy wymiana aku. PS: Akumulatora w F nie ładuje się poprzez podłączenie do zacisków aku (jeśli w aucie) tylko właśnie pod maską, żeby nie omijać elektroniki.
-
Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)
Szkoda smaru. Ale po tym jak się zapiekły to jestem pewien że nikt ich nie ukradnie, chyba że z kołami.
-
Miejsce dla pasażerów z tyłu G20 vs F30
Recenzenci mówią że jest więcej, ale ile - brak konkretów. Auto jest w każdym salonie, trzeba jechać i zobaczyć bo opinie mogą być mylące.
-
Hamujący tył - nie ręczny
To trochę dziwne. Chyba że czynnik powodujący korozje nie został usunięty/rozwiązany. Bo skąd tak szybko miałoby znów wszystko wrócić? U mnie po 500km na razie (któreś auto w domu), wszystko dobrze.
-
Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)
Mam je od ponad roku. Nie mogę już ich odkręcić.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Pany. Domyślam się że wiecie, ale może nie myślicie o tym w danej chwili. Przykłady z życia wzięte. W jednym z aut miałem problem że jeden zacisk hamulcowy do końca nie odbijał. Skutkowało to ~2,5l większym spalaniem. Zmieniłem opony wielosezonowe nokian na letnie GoodYear - rozmiar ten sam - spalanie spadło o 1l Kiedyś zmieniłem też z Pirelli na Goodyear (nie chodzi o marke, a o sam fakt) to auto sie jakby toczyło dwa razy dłużej. Cisnienie w ogumieniu. 0,3bar w przypadku niedoboru powodowalo spalanie wyzsze o ... 0,2-0,3l Wysokość nad poziomem morza...jakość paliwa, stan wtryskiwaczy, czystosc filtra powietrza, stan AKUMULATORA (ktory jak bedzie slaby, ciagle bedzie samochod staral sie go ladowac wiekszym pradem).... Dalej ilosc czynnika w klimatyzacji Temperatura nocowania auta (garaz, podrowko)... ROZMIAR OPON. Jeden jezdzi na 205/55/17 a drugi na 255/40/19. To wszystko, a pewnie i coś jeszcze lub dużo więcej przeklada się na spalanie. Skrzynie sa PROAKTYWNE, ucza sie stylu jazdy kierowcy. Wiec kazdemu moga sie biegi zmieniac przy innych obrotach, obciazeniach... po miescie, w skali 100km moze to wyjsc jakies 0,2-0,5l nawet. No i przezwyczajenia. Jedni nie gasza silnika od razu, albo na jakims postoju, przestoju, zas inni gasza go za kazdym razem. Stojac w korku jedni wrzucaja N (zle) a inni stoja na D (i auto juz pali nie 1l/h tylko 1,4l/h). Dlatego tak ciezko, jest to wszystko porownac i ze wszystkim sie zgodzic. Cisnienie atmosferyczne, wysokosc nad poziomem morza, temperatura otoczenia...
-
Hamujący tył - nie ręczny
Ogarnałem ten lewy przód, sprawdziłem prawy przód - to tam było bardzo ładnie. No cóż. Spalanie spadło, zrobione. Uf. Dziwny stan rzeczy w tak stosunkowo młodym aucie (2014). Ja do mycia felg regularnie UWC od ExdeCe stosuje. Kwas na początek bo była masakra i jest ok. Jak się zrobi cieplej dam powłokę. Tak mam w 7 i wystarczy spłukać wodą i są czyste. Neoxal mam.
-
Hamujący tył - nie ręczny
U mnie też wsio łatwo się odkręca i schodzi - na szczęście. Z pewnością ktoś 'zapomniał' o tym. Nie sprzyja również temu stosowanie płynów do mycia felg z efektami krwawej felgi - czyli deironizerów. Tak czy inaczej, czeka mnie znów rozbiórka wszystkiego i czyszczenie, tym razem lewy przód.
-
Dynamic spot light błąd
Wystarczy podmiana prawdopodobnie. Teoretycznie można robić kalibracje - tj. ustawienie kątów, ale.... powinno być si.
-
Dodanie 3AG
Nie sądzę, zwłaszcza że jest wątek w tym temacie bimmerpost, jednak tam nie wspominają o konieczności aktywacji pdc by to działało ale też informacje o samym kodowaniu są skromne szukałem ogólnie info o PDC ale nigdzie nie namierzyłem info jak się pozbyć komunikatów... :( ps. F10 chyba ma trochę inaczej rozwiązane PDC F10 ma identycznie tak samo, jeśli mowa o F30 do 2016 gdzie kamera jest podlaczana przez modul sygnalem analogowym.
-
Touch Up / Lakier do zaprawek
Że jak? To że blaknie to sprawa rys w lakierze berzbarwnym. Ale po wypolerowaniu nie ma szans.
-
F30 zwiększenie mocy... Warto?
Proponuje jechać do kogoś kto ma hamownie i podniesie moc z głową, a nie wgra mapę, która wgrywa każdemu do N47.
-
Dodanie 3AG
Nie. Sa opisy na forach gdzie ludzie to uruchomili. Tylko jeśli dobrze pamiętam, wymieniali moduł BDC. Jest parametr gdzie PDC nie wywala bledu czy dziala mimo bledu, trzeba poszukac. Tutaj link: https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1444907
-
Hamujący tył - nie ręczny
Tylne tłoczki miały brud. Oddałem do zaprzyjaźnionego serwisu i je wyczyścili i jest git. Dzis zauważyłem że przód lewy się grzeje. Skąd te apogeum ?
-
Dynamic spot light błąd
Tutaj nie ma filozofi. Do świateł w zderzaku idą przewody zasilające, 2 szt i chyba CAN z reflektora. Któryś z nich raczej się kończy lub moduł w reflektorze jest 'zawilgocony' i akurat trafiło na część płytki/złącza z can
-
F10 Pre LCI ICM + ACC - pomoc w doborze
Był ACC ale działał na tej zasadzie co w E60. Nie bylo tego prostokątnego po prawie środku zderzaka tylko kula + dwa radary na belce.
-
F31 szum, buczenie, hałas podczas jazdy
Jest tez w innych modelach np. f01 czy f15.
-
Dodanie 3AG
Tam nie wrzucasz cafd pliku tylko VO/FA jesli sie nie myle. Chyba wybierasz zly ekran. Nie mam programu przed oczami ale chyba 3 opcja od dołu (tam co jest do wyboru po lewej). Wybierasz plik, zaznaczasz model, miesiac i rok (w jednym polu), dalej pojawia sie sie mozliwa lista kodow wyposazenia, zaznaczasz 3AG i po prawej stronie masz - jakie poszczegolne opcje (kody?) w danych modulach ten glowny kod (3AG) zmienia.
-
F31 szum, buczenie, hałas podczas jazdy
Nie, u mnie w ogole nie slychac roznicy
-
[f10] czym się różnią nerki przed i po LCI
Fizycznie pasuja, Roznia sie wizualnie - uzebrowaniem (liczba, ksztalt itp). Mozna podmieniac.
-
520D B47 gaśnie przy połowie baku
Skoro masz osobne pomiary na lewo i prawo to masz dwa pływaki. Lewy - ktory ma ciagle 36,5 - zawiesza sie lub kabelki sa gdzies zwarte (stad wskazanie max)
-
Hamujący tył - nie ręczny
Dzięki za rady. Gdyby problemem było jedno kolo to wiedziałbym co robić, ale jedna oś to już nie bardzo :) - chyba że to kwestia 'szczęścia'. Płyn zmienię - nie zaszkodzi.
-
Dodanie 3AG
podobno to nie najlepszy pomysł zmieniać klucz kodowy... jednak nie zmienia to faktu że chciał bym wiedzieć czy da się obejść kodowanie VO FEM aby odpalić kamerę ?, czy nie ma wyjścia i trzeba zrobić VO ? ncdcafd tool czy jakos tak. Mozesz wlepic swoje FA i podejrzec jakie parametry sie zmieniaja dla kodu wyposazenia