Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. NBT odczytuje flac CIC nie. HK to 2x głośnik w : desce drzwiach półce/suficie pod fotelami
  2. To się nazywa hamowanie silnikiem.
  3. Otwiera się maskę, tam podłącza się zasilanie do klem i bagażnik otwiera się normalnie. Wtedy wymiana aku. PS: Akumulatora w F nie ładuje się poprzez podłączenie do zacisków aku (jeśli w aucie) tylko właśnie pod maską, żeby nie omijać elektroniki.
  4. Szkoda smaru. Ale po tym jak się zapiekły to jestem pewien że nikt ich nie ukradnie, chyba że z kołami.
  5. Recenzenci mówią że jest więcej, ale ile - brak konkretów. Auto jest w każdym salonie, trzeba jechać i zobaczyć bo opinie mogą być mylące.
  6. To trochę dziwne. Chyba że czynnik powodujący korozje nie został usunięty/rozwiązany. Bo skąd tak szybko miałoby znów wszystko wrócić? U mnie po 500km na razie (któreś auto w domu), wszystko dobrze.
  7. Mam je od ponad roku. Nie mogę już ich odkręcić.
  8. Pany. Domyślam się że wiecie, ale może nie myślicie o tym w danej chwili. Przykłady z życia wzięte. W jednym z aut miałem problem że jeden zacisk hamulcowy do końca nie odbijał. Skutkowało to ~2,5l większym spalaniem. Zmieniłem opony wielosezonowe nokian na letnie GoodYear - rozmiar ten sam - spalanie spadło o 1l Kiedyś zmieniłem też z Pirelli na Goodyear (nie chodzi o marke, a o sam fakt) to auto sie jakby toczyło dwa razy dłużej. Cisnienie w ogumieniu. 0,3bar w przypadku niedoboru powodowalo spalanie wyzsze o ... 0,2-0,3l Wysokość nad poziomem morza...jakość paliwa, stan wtryskiwaczy, czystosc filtra powietrza, stan AKUMULATORA (ktory jak bedzie slaby, ciagle bedzie samochod staral sie go ladowac wiekszym pradem).... Dalej ilosc czynnika w klimatyzacji Temperatura nocowania auta (garaz, podrowko)... ROZMIAR OPON. Jeden jezdzi na 205/55/17 a drugi na 255/40/19. To wszystko, a pewnie i coś jeszcze lub dużo więcej przeklada się na spalanie. Skrzynie sa PROAKTYWNE, ucza sie stylu jazdy kierowcy. Wiec kazdemu moga sie biegi zmieniac przy innych obrotach, obciazeniach... po miescie, w skali 100km moze to wyjsc jakies 0,2-0,5l nawet. No i przezwyczajenia. Jedni nie gasza silnika od razu, albo na jakims postoju, przestoju, zas inni gasza go za kazdym razem. Stojac w korku jedni wrzucaja N (zle) a inni stoja na D (i auto juz pali nie 1l/h tylko 1,4l/h). Dlatego tak ciezko, jest to wszystko porownac i ze wszystkim sie zgodzic. Cisnienie atmosferyczne, wysokosc nad poziomem morza, temperatura otoczenia...
  9. Ogarnałem ten lewy przód, sprawdziłem prawy przód - to tam było bardzo ładnie. No cóż. Spalanie spadło, zrobione. Uf. Dziwny stan rzeczy w tak stosunkowo młodym aucie (2014). Ja do mycia felg regularnie UWC od ExdeCe stosuje. Kwas na początek bo była masakra i jest ok. Jak się zrobi cieplej dam powłokę. Tak mam w 7 i wystarczy spłukać wodą i są czyste. Neoxal mam.
  10. U mnie też wsio łatwo się odkręca i schodzi - na szczęście. Z pewnością ktoś 'zapomniał' o tym. Nie sprzyja również temu stosowanie płynów do mycia felg z efektami krwawej felgi - czyli deironizerów. Tak czy inaczej, czeka mnie znów rozbiórka wszystkiego i czyszczenie, tym razem lewy przód.
  11. luk_byd odpowiedział(a) na ignac temat w F10, F11
    Wystarczy podmiana prawdopodobnie. Teoretycznie można robić kalibracje - tj. ustawienie kątów, ale.... powinno być si.
  12. luk_byd odpowiedział(a) na JaG temat w F30, F31, F34, F80
    Nie sądzę, zwłaszcza że jest wątek w tym temacie bimmerpost, jednak tam nie wspominają o konieczności aktywacji pdc by to działało ale też informacje o samym kodowaniu są skromne szukałem ogólnie info o PDC ale nigdzie nie namierzyłem info jak się pozbyć komunikatów... :( ps. F10 chyba ma trochę inaczej rozwiązane PDC F10 ma identycznie tak samo, jeśli mowa o F30 do 2016 gdzie kamera jest podlaczana przez modul sygnalem analogowym.
  13. Że jak? To że blaknie to sprawa rys w lakierze berzbarwnym. Ale po wypolerowaniu nie ma szans.
  14. Proponuje jechać do kogoś kto ma hamownie i podniesie moc z głową, a nie wgra mapę, która wgrywa każdemu do N47.
  15. luk_byd odpowiedział(a) na JaG temat w F30, F31, F34, F80
    Nie. Sa opisy na forach gdzie ludzie to uruchomili. Tylko jeśli dobrze pamiętam, wymieniali moduł BDC. Jest parametr gdzie PDC nie wywala bledu czy dziala mimo bledu, trzeba poszukac. Tutaj link: https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1444907
  16. Tylne tłoczki miały brud. Oddałem do zaprzyjaźnionego serwisu i je wyczyścili i jest git. Dzis zauważyłem że przód lewy się grzeje. Skąd te apogeum ?
  17. luk_byd odpowiedział(a) na ignac temat w F10, F11
    Tutaj nie ma filozofi. Do świateł w zderzaku idą przewody zasilające, 2 szt i chyba CAN z reflektora. Któryś z nich raczej się kończy lub moduł w reflektorze jest 'zawilgocony' i akurat trafiło na część płytki/złącza z can
  18. Był ACC ale działał na tej zasadzie co w E60. Nie bylo tego prostokątnego po prawie środku zderzaka tylko kula + dwa radary na belce.
  19. Jest tez w innych modelach np. f01 czy f15.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na JaG temat w F30, F31, F34, F80
    Tam nie wrzucasz cafd pliku tylko VO/FA jesli sie nie myle. Chyba wybierasz zly ekran. Nie mam programu przed oczami ale chyba 3 opcja od dołu (tam co jest do wyboru po lewej). Wybierasz plik, zaznaczasz model, miesiac i rok (w jednym polu), dalej pojawia sie sie mozliwa lista kodow wyposazenia, zaznaczasz 3AG i po prawej stronie masz - jakie poszczegolne opcje (kody?) w danych modulach ten glowny kod (3AG) zmienia.
  21. Nie, u mnie w ogole nie slychac roznicy
  22. Fizycznie pasuja, Roznia sie wizualnie - uzebrowaniem (liczba, ksztalt itp). Mozna podmieniac.
  23. Skoro masz osobne pomiary na lewo i prawo to masz dwa pływaki. Lewy - ktory ma ciagle 36,5 - zawiesza sie lub kabelki sa gdzies zwarte (stad wskazanie max)
  24. Dzięki za rady. Gdyby problemem było jedno kolo to wiedziałbym co robić, ale jedna oś to już nie bardzo :) - chyba że to kwestia 'szczęścia'. Płyn zmienię - nie zaszkodzi.
  25. luk_byd odpowiedział(a) na JaG temat w F30, F31, F34, F80
    podobno to nie najlepszy pomysł zmieniać klucz kodowy... jednak nie zmienia to faktu że chciał bym wiedzieć czy da się obejść kodowanie VO FEM aby odpalić kamerę ?, czy nie ma wyjścia i trzeba zrobić VO ? ncdcafd tool czy jakos tak. Mozesz wlepic swoje FA i podejrzec jakie parametry sie zmieniaja dla kodu wyposazenia

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.