Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. A czym się róźni wnętrze G90 od G60? Pewnie da rade do G60 fotele Mkowe bedzie dolozyc
  2. Prawdopodobnie sam nie zrobisz innym programem. Musisz paczke FSC zdobyć i ją wgrać np. E-Sys. Jaki masz kod FSC? Skąd ?
  3. Musisz zrobić konwersje FSC na Europe jesli tego nie robiles.
  4. Oczekiwania wobec G30 530e miałem duże. Jeździłem wieloma BMW, w tym przypadku ważnymi w kontekście opowiadania - od F30 328i przez G31 520d po chipie oraz G20 320xd po chipie. Z racji że jeźdze G20 - mam MGU, i te G30 również ma MGU - NBT EVO miałem w G30 520d i... mi bardziej leży jednak MGU. SPALANIE: Bo w końcu to hybryda. Nie piszę jakie warunki, ale z grubsza - takie same dla każdego z aut. W takich samych warunkach F30 328i paliło Od 6,5 do 13l/100km. Ciężko tutaj pisać o średniej bo najmniejsze zmiany w natężeniu ruchu, czy samo zatrzymanie się w restauracji po odbiór obiadu powodowało znaczące zmiany spalania. G31 520d czy było deptane, czy oszczędzane, był to przedział 6,5-7,5l/100km. To komfortowa sytuacja i nie było sensu jeżdzić o kropelce bo nie wiele się oszczędzało. G20 320xd - Od 5,1 do 6l/100km gdzie 6l to przy meeega korkach. J.w. Przewaga diesla - czy ekonomicznie, czy dynamicznie, róźnica w spalaniu jest mała. No i do sedna, zawiodłem się. G30 530e gdy jedziemy w trybie MAX BATTERY - ładuje baterię. Dość szybko, bo przez 12km drogi, potrafi naładować baterię na 8-12km - zależnie od czasu, w jaki pokojunemy te 12km oraz hamowania zapewne. Nawet na postoju potrafi ładować baterię (tutaj około godziny potrzeba na 10km zasięgu). Niestety jest to okupione spalaniem. Przy jednostajnej jeździe 90-100km mamy spalanie ok. 12l/100km. Waha się od 10 do 15. To bardzo dużo. Po naładowaniu baterii do pełna, mogę zrobić ok. 34km z klimatyzacją - nie jest to źle jak na hybrydę i nawet przyjemnie się jeździ tzn. w ruchu miejskim się nie zamula. No i nie patrząc na wyliczenia czy dystrybutory, po około 300km takiej jazdy mam spalanie na poziomie 7,4l/100km. To... mało i dużo. Mało jak na to że jest to auto ważące 1775kg (co prawda RWD) z mocą 252KM i 2 litrową turbo benzyna. Ale... jest to dużo - bo nadal jest to wynik zbliżony do 525d (231KM z podobnymi osiągami) który też spali w takich warunkach przy bardziej dynamicznej jeździe niż 530e - 7,4l/100km (w takich warunkach). Dodatkowo - 525d zatankuje raz na 900km, a 530e trzeba tankować co 350km (około). No nic, pozostaje jeszcze drugi tryb - Auto eDrive - nawet przy '---' z zasięgiem na baterii, pozwala toczyć się czy utrzymywać prędkość miejską na prądzie - duży plus. Silnik odpala się już podczas jazdy, gdzie tego po prostu nie czuć. Przy jeździe w trybie Auto eDrive praktycznie z poziomem baterii w zakresie '---' do 3km (bo auto stale utrzymuje rozładowaną baterię bo z jej korzysta bardzo często) spala 6,8l/100km - To wynik już całkiem niezły ale ma to pewną wadę - o której napiszę na końcu. No i wiem że to hybryda plug-in - więc dlaczego nie ładuje jej z gniazdka? Nie mam fotowoltaiki - świadomie, kiedyś się skuszę. Wiem że w odpowiedniej taryfie nocą, takie ładowanie pozwoli na tańsze użytkowanie auta - i to jest coś co mimo to chce spróbowac. Ale koszt czystego kwh to około 1-1,2zł. A więc 30km zrobię za 10zł (około). Do tego dojdzie spalanie (szacuje) 5l/100km - nadal suma przejechania 100km będzie wynosiła (5x6,4 + 10zł) 42zł. Tyle co przy dynamicznej jeździe dieslem. I dochodzimy do tego że owszem - silnik benzynowy/ napęd hybrydowy jest cichszy, ale oszczędności bez fotowoltaiki nie ma względem diesla. Z fotowoltaika... pomijalna, marginalna ale... Czy wiecie, że auta hybrydowe BMW, mają koło dwumasowe? Tak w tym 530e jak i w innym X5 F15 40e jest kołodwumasowe (które kosztuje w cholere pieniędzy i jest trudno dostepne - na pewno te do X5 - ori w ASO 8000zł, zamiennika nie ma już za 2100, ani 2800, ani 3500 - tam gdzie jest to po zakupie aktualizują stan i przesyłają przeprosiny że jednak nie mają - zakupiłem na ebay i czekam na dostawę do X5 - a to przy 140 tys km). KOMFORT: Tutaj nie ma sensu porównywać, wiadomo - 5 to nie 3. W G31 miałem EDC, w G30 mam zawieszenie M ale standard. EDC w G31 nie dawało drastycznych zmian tak jak w F11 - nie były to 3 auta w 1. Delikatne zmiany. Zawieszenie M w G30 - jest po prostu poprawne i wystarczające. W aspekcie głośności, wyciszenia, wygłuszenia - F30 wiadomo - porażka. G20 lepiej, G30 zauważalna róźnica. Szczególnie przesiadając się z dnia na dzień czy z godziny na godzine. Jazda na prądzie ... cisza, zdziwiłem się że jednak słychać silnik benzynowy gdy z niego korzystami (jadąć delikatnie). Zastępcze 118i (1.5l F20) było słychać powyżej 4000 rpm dopiero. Jednak oczekiwania były inne - myślałem że jazda na prądzie będzie płynna i cicha, a okazuje się że moc z silnika elektrycznego jest przekazywana przez 8 stopniową skrzynie biegów przez co... czuć zmiany biegów. Nie są to szarpnięcia czy kopnięcia, nie zawsze, ale zdarzy się że czuć zmianę biegów - i nie wynika to z wady czy zużycia auta. Zaleta hybrydy jest taka, że klimatyzację można uruchomić z telefonu - nie tylko nawiew. Ma tez grzanie coś ala webasto. Nie patrząc już na ubywający zasięg - to super wygodna sprawa. Nie wypowiadam się o trwałości - bo nie wiem, Ale wszystkie silniki spalinowe BMW, które widziałem i pracowały z napędem elektrycznym są pełne żółtego nalotu, mają mikropęknięcia co pewnie jest spowodowane ciągłym gaszeniem i odpalaniem, nie uzyskiwaniem temepratury pracy czy zaraz po odpaleniu wkręcaniem się na wysokie obroty. Bo niestety jest tak, że jak jedziemy na prądzie i chcemy wyprzedzić, depniemy to dołacza się silnik spalinowy który momentalnie ma 5000 obrotów. Wiem że jest jakieś zabezpieczenie że jak jest zimny to moc jest ograniczona, ale jednak... jest to duże obciążenie dla napędu. To w sumie tyle, miałem duże nadzieje co do 530e, które nadal testuje. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszczie - sprawdzę.
  5. Efekt z CSL 🙂 Jest jeszcze prawdopodobieństwo że końcówka światłowodu się nadtopiła niestety i to będzie wiązało się z koniecznością wymiany refktora. Wyjmij jeża (moduł LED) i zobacz jak świeci - czy na żółto, czy na biało - będziesz wiedział co jest winne w takim przypadku.
  6. Pompe oleju z napędem wymieniałeś? Być może to skutek ?
  7. luk_byd odpowiedział(a) na wilof1 temat w E90, E91, E92, E93
    Prędzej w około wyświetlacza LCD, ale czasem w tych lepszych jest za. Trzeba rozebrać i sprawdzić. Może się coś innego uszkodziło co dostarcza zasilanie do tej sekcji. Są dwa wyświetlacze, tylko jeden czy dwa nie świecą?
  8. Z tego co się orientuje to chyba nie. Może byc tak że nawet będzie potrzeba jego programowania (tak było w mojej 5GT LCI)
  9. ISTA pokazuje TRSVC ale jest to ICAM4, wbudowany w kamere - nie ma zewnętrznego modułu tak jak przy analogowych kamerach w NBT
  10. Spróbuj hard reset. Długo przytrzymaj włącznik lub włacznik i przycisk eject.
  11. Też raz kiedyś tak miałem, wyjmij i włóż tego samego pendrive.
  12. luk_byd odpowiedział(a) na walus2315 temat w F01, F02
    Adaptacje/korekte wysokości robisz za pomocą ISTA. Ale wydaje mi się dziwne że po zmianie kompresora wysokości są różne. To czujniki decydują o wysokosci (kiedy ma skończyć pompować), a nie kompresor.
  13. luk_byd odpowiedział(a) na krish956 temat w F01, F02
    Są ludzie, którzy dorabiają kluczyki i Ci w tym pomogą za opłatą. Musisz kogoś lokalnie poszukać (ja nawet nie wiem skad jestes) Teraz kluczyk w BMW to koszt 1800zł - ja osobiście preferuje tą metodę, później mi auto nie ginie 🙂
  14. luk_byd odpowiedział(a) na quessir temat w F10, F11
    Jedyne co mogłoby się dziać to coś przy kontroli spalin przez SKP, Krokodyli etc. (niekoniecznie w Polsce :))
  15. Nie zawsze. Z NBT EVO przy kamerze cofania nie ma już modułu TRSVC. - wiem że nie dotyczy to Twojego przypadku, ale występuje w F30
  16. Trzeba mieć aktualne bazy danych. BimmerCode to trochę bardziej 'amatorskie' narzędzie. Dla E-Sys z aktualnymi bazami nie robi róźnicy czy 2017 czy 2023.
  17. Kwestia gęstości tego dodatku. Tzn nie napisałem tego aby przekonać innych do mojej racji - bo nawet nie wiem czy ją mam. Po prostu nie wiedziałem, nie wiem i liczyłem że ktoś technicznie mi to wytłumaczy, ale już obejrzałem bak paliwa od g20/g30 i wiem że rzeczywiscie robię niepotrzebne zamieszanie i dodatek rzeczywiśćie podczas jazdy powinien sam się w pelni wymieszac.
  18. Rejestrowanie wymiany amortyzatora odbywa się przez kodowanie - a więc nie. E-Sys pomoże, nawet bez launchera.
  19. Zapchany kolektor, EGR? Jak termostaty? Jak DPF ?
  20. Na forum są linki, możesz tez w google wpisać ISTA Chomikuj. Instalacja jest prosta - dalej, dalej, dalej, zakończ. Jesli nie chcesz programowac nie potrzebujesz baz danych ktore zajmują ~113GB. Ostatnie, ktore są preaktywowane (a więc po prostu działają to) 4.29.30 bodajże (4.29 na pewno) i 4.39.
  21. Też stotuje czasem olej 2T ale nie Mixol, tylko Liqui Moly 1052 ze względu na ilośc popiołów itp. Jednak pytanie jest, jak zalać, nalać aby się dobrze z CAŁOŚCIĄ wymieszało, a nie TYLKO Z POŁOWĄ BAKU
  22. Kolor ma znaczenie, bo Schwarz2 (668) jest innego rodzaju lakierem niż np. Aplinweiss. Dwa że rocznik i plant również ma znaczenie.
  23. Kupując nowe takie same moduły, możesz ja wymienić. Niektóre moduły wymagaja licencji FSC - ale to idzie razem z wgrywaniem oprogramowania w ASO lub przez specjalistów którzy zajmują się BMW. Pytanie z jakiej daty produkcji to G30 bo może być łatwej (NBT EVO) lub trudniej (MGU) - jednak wszystko jest mozliwe. Ogólnie, to HU, KAFAS, LICZNIK to chyba najczęściej zmieniane i 'zabezpieczone' moduły. Musiałbyś bardziej sprecyzować co chcesz zrobić. Mam u siebie G30 po kradzieży i od reflektorów przez licznik po nawigacje (MGU) udało się całość ogarnąć.
  24. Bład o którym piszecie dotyczy innego głośnika - nie ma związku ze wzmacniaczem w bagażniku. Błąd pochodzi z FZD, więc dotyczy albo głośnika pod deską rozdzielczą, albo syreny alarmowej (bardziej prawdopodobne).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.