Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Cokolwiek, ktokolwiek by Tobie tutaj napisał, lepiej mieć taką odpowiedź oficjalnie od BMW - chociażby mailem.
  2. Hybryda plugin do 2 litrów jest 0% akcyzy Miękka hybryda niezależnie od pojemności jest 50% akcyzy.
  3. Wydaje mi się że kabel od kamery nie był dopięty w kamerze - tam ciężko wchodzi.
  4. Nie widziałem za dużo, bo raptem 4 czy 5 silników z hybryd (akurat plugin) i każdy z nich miał taki złotożółty nagar/nalot w środku. Wszystkie BMW, serwisowane jak BMW przykazało (niestety może?) Sam jestem ciekaw trwałości takich miękkich hybryd (jedna do mnie jedzie G21 z 21 roku 2.0d 318d 184km (to mnie zastanawia, bo normalnie 318d ma 150km). Silnik bardzo często gaśnie i odpala się w czasie jazdy. O obciążenia się nie martwie bo widziałem już że auto nie pozwoli go obciążać jak jest zimne - co jest cholernie niebezpieczne. Jedziesz 20km, chcesz wyprzedzić a tam brak mocy....
  5. To jest normalne jak wlozysz modul z innego auta. Moim zdaniem masz ubitą kamerę (to bardziej prawdopodobne niż moduł lub nowy przewód). Spróbuj ją podmienić. Odnosnie jezyka w CIC. Ściągnij PSDZDATA full i zrób flash - serio, na pewno pomoże. Dasz rade.
  6. luk_byd odpowiedział(a) na skowris temat w F07
    Tak, będzie.
  7. Skad w ogole jestes? Moze Ci bym pomógł Odpisalem Ci w innym watku
  8. Nawigacja jest na szaro, bo brakuje kodów FSC. Możesz założyć albo emulator, albo iść prawilną drogą i ogarnać to jak trzeba. Możesz spróbować uzyć HU TOOL, który krąży po sieci i wygenerować tam sobie patcha i kody. Jeśli chodzi o polski język - jeśli masz taki do wyboru, a nie przełącza się - może być to kwestia oprogramowania - trzeba zaktualizować. Jak nie ma polskiego na liście - do zakodowania. Ten soft od multimediów który chcesz zaktualizować - nie wiele, albo nic nie wniesie. Natomiast jak Ci zależy, znajdz VIN w module (chyba że już go pousuwałeś) - będzie Ci potrzebny do kilku rzeczy później (być może - zależy którą drogę wybierzesz) i po tym numerze VIN (czyli auta dawcy) ściągniesz sobie aktualizacje.
  9. Jest jeszcze N47 o mocy 218km I b47 o mocy 231km.
  10. Nie numer seryjny, tylko part number. Zauważ że to czy jest S3AGA na Yes, czy na No - są te same numery. Numer części zalezy tam od czegoś innego. Zrób zdjecie od tyłu złacza - bo jeśli są wyprowadzone piny to na 99% masz obsługę. Wpinając piny we wtyczkę - nie oznacza że one wchodza do HU.
  11. Tak szczerze mówiąc to nie ma sensu o tym myślec. Masz auto, jeździsz nim i tyle.
  12. Ale Tobie się to jakoś inaczej wyświetla.
  13. Wybierz ten ostatni CAFD i OK
  14. Tak, w NBT nie musi być tak samo. Możliwe że parametr nazywa się RVC_CIC. Rada od serca - nie idź w CIC, spróbuj NBT EVO 🙂
  15. Data produkcji AMPT nie ma znaczenia, choć te po 2012 grają najlepiej 🙂 Jeśli auto 09/2013 - to może być 688. KOMBI nie trzeba kodować.
  16. Jak chcesz, to mogę zdalnie popatrzeć co i jak. Bo może źle coś piszę bo nie mam dostępu do CIC/CHAMP tylko NBT.
  17. Tak, nie pamiętam który werte odpowiada za które wejście. Ja kiedyś jak eksperymentowałem w CIC, to miałem tam chyba z 7 róźnych werte do wyboru. Na jakimś z nich załapało - zamiast przepinać kable. Fizycznie powinny być dwa wejścia obrazu (albo trzy) - raczej, bo ja raczej obcowałem z CIC/NBT. I generalnie, bez znaczenia pod które się podepniesz, powienieś móc właśnie za pomocą zmiany tego parametru zmienić jakby źródło. Z tym że wydaje mi się że nie chodzi RVC_CIC, tylko o TRSVC w module HU.
  18. Dodajesz do FA kod 688 i kodujesz HU, oprócz tego AMPT robisz detect cafd for swe, wybierasz ostatni na dole i Code. Jak chcesz poprawić jakość dźwięku to możesz w AMPT zmienić EQ na F02. Z tym że jeśli masz przed 07/2013 produkcje, to sugeruje dodać 677 - Top HiFi. Jeśli chcesz ręcznie to w HU musisz zmienić: Audio_System na hk_surroundsystem (werte_04) lub tophifi (werte_02) Amplifier_variant na most (werte_02) Multichanel na aktiv
  19. Jak kupisz taką naklejkę w BMW to też będzie tak wyglądać 🙂
  20. Już nie, ale F07 z 2014 roku m.in
  21. No u mnie nie ma takich rzeczy w żadnych z 5 aut. Sprawdzałem dokładnie. A grubość lakieru zalezy też od koloru trochę (palety/rodzaju)
  22. NBT ma inny pin-out niż CIC - WEJŚCIE VIDEO w champ to 21, 23, 24 lub 19 25 26 lub 18 27 28 Spróbuj inne piny, lub kombinuj parametrem werte. Natomiast 1, 2 i 4 błąd sugeruje problem z kablem/kamerą (miedzy modułem a kamera). Bład 3 - sugeruje błąd w połączeniu kabla sygnałowego między TRSVC a HU
  23. luk_byd odpowiedział(a) na grzesiek811 temat w F10, F11
    Pamiętaj, że jeśli chcesz zamontować obcy HU - będziesz musiał jeszcze ogarnać licencje/kody FSC. Druga rzecz, przy takiej modyfikacji, nie lepiej iść w to co maksymalnie pasuje tj. NBT EVO ? Amerykaniec nie bedzie miał problemu z pasmem po zakodowaniu.
  24. Trochę od złej strony się zabierasz. Zacznij od tego żeby obraz z kamery szedł do modułu. Bo tutaj masz błąd LIN - i nie wiadomo czy tylko ten jeden pin nie łączy, czy obraz też nie idzie. Druga rzecz: Tuner TV, Nightvision rozumiem że nie masz? Video switcha nie masz ? Zmierniarki DVD nie masz? WEJŚCIE VIDEO w champ to 21, 23, 24 lub 19 25 26 lub 18 27 28 Możesz wykorzystać które chcesz, tylko w kodowaniu CAFD musisz wybrać odpowiednie wejście (odpowiedni kod werte). Teoretycznie, fabrycznie, jeśli nie masz video switcha, zmieniarki, tv, nightvision to 17 27 28 na domyslnym kodowaniu

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.