Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Nie jest chyba taka podstawowa.
  2. Nie wiem ile mają suby stereo bo nigdy nie miałem, ale HiFi ma suby 2Ohm (niebieska naklejka)
  3. Musiałbyś zmienić moduł fotela, dociągnąć kabelek do przycisków w drzwiach i kodować.
  4. Moze byc jeszcze blokada zalozona chyba - wersja flotowa
  5. luk_byd odpowiedział(a) na benzopiren temat w G30, G31, F90
    ICAM2 to kamera którą dokładasz, a ICAM4 to to jak będzie E-SYS ją widział.
  6. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    E65 nie dotykam, E60 jakoś się nie zdarzyło. Zdaje się, że E9X po lifcie począwszy od Cica miały już woofery o wyższej impedancji coś koło 6-7-8 (nie pamiętam dokładnie) zarówno 677 jak i indyviduale. Nie mam tego jednak zapisanego. Kojarzysz? Zakodować B&W można na każdym MGU, ale działać będzie jedynie na aucie HK 688. Nie wiem czy w pełnym zakresie będzie działać (chyba te cudaczne tryby odtwarzania nie działają) ale EQ powinno. Na Base i Hifi pojawi się w menu, ale działać nie będzie. Co do cen - nie będę na forum "handlował" - nie jestem handlowcem, tylko gościem co spina technikę, żeby działała. Z tej pozycji absolutnie i z przekonaniem polecam UP8 od audioteca sprawdziwszy wszystkie dostępne porównywalne cenowo i też tańsze wzmacniacze wielokanałowe zdatne do współpracy z MGU base/Hifi. Absolutnie kluczowe w przypadku każdego wzmacniacza DSP jest strojenie. Wzmacniacze/procesory audioteca mają najlepsze możliwe narzędzia dla strojącego o ile jest przeszkolony i z doświadczeniem. Każde dobre głośniki aftermarket pod BMW można tym piecem wystroić na malinowe granie. Z przyczyn zawodowych zdarza mi się jedynie stroić pod głośniki OEM i nasze i do takich mam porobione pliki konfiguracyjne DSP. Pełne strojenie z mikrofonem w ręku zajmuje mi około godziny na audiotecach - inne klocki potrafią mieć średnie, słabe lub nawet beznadziejne narzędzia do strojenia. HK W F20, F21, F22 itp, Mini F56, i3, i8 i X2 miały suby 2Ohm HK :) Individual w E70, E60, E90 suby miały 6,6OHm
  7. To zależy czy masz Ethernet Switch czy nie. Połączenie może być pod schowkiem pasażera (BDC) albo pod kierownicą (Ethernet Switch) albo przy module Audio (lewy tył bagażnika)
  8. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Mam G20 z MGU i HK
  9. Nie patrzcie tylko na cyferki tylko na przebieg momentu. Widać że oprócz tego że jest go więcej, to jest on wcześniej. Moze być to kwestia limietera w skrzyni biegów może?
  10. https://bmwfault.codes/ Tutaj bedziesz mógł znaleźć bardziej rozszerzone opisy błędów. Auto z USA? Bo ja byłbym pewien że dłubane. Masz jakies aftermarketowe audio?
  11. Tak, może być.
  12. Może tak być. Bo... na 2Ohm jeszcze powinno to jakoś działać, ale gdzie one sa równolegle połączone z tymi w drzwiach to już schodzi poniżej. Dlaczego nie chcesz kupić wzmaka Harmana Kardona z F10 za około 1400zł da radę już wyrwać jak sie dobrze upoluje i głośników HK? Da Ci to najlepszy efekt. A jesli chcesz bez wymiany wzmaka, to dałbym głośniki w drzwi z E90 (te srebne z TopHiFi)
  13. luk_byd odpowiedział(a) na Krzysiek12 temat w E90, E91, E92, E93
    tak
  14. Headup to: Zmiana licznika Zmiana deski rozdzielczej Zmiana szyby. Ciezko to wytłumaczyć komuś przy odsprzedaży :) Opróćz tego oczywiście kabelek, programowanie/kodowanie :)
  15. I to się nazywa głos rozsądku :cool2: No pewnie że tak. Ale N47 też był masowy - od E60/E90 przez F10 aż do F15 jesli sie nie myle :) Po prostu jak wyzej ktoś napisał - B47 nie jest lepszy niż N47 pod względem awaryjności. Jest na podobnym poziomie. Jest trochę bardziej skomplikowany - 2x turbo (w wersji B) chyba 2x EGR (tak mi się wydaje ze w G30 mialem) a do tego klapki zintegrowane z kolektorem. Takze - i droższy w utrzymaniu, a rozrzad wcale nie jest poprawiony. Skrócili interwaly z 30 do 26 tys km, ale.. to nie pomogło. Dodatkowo B47 jak pisałem - pracuje w wyższej temperaturze i ma większy nacisk na ekologie (sterowanie EGR)... no i to powoduje to że B47 jest motorschaden więcej niż N47 - mimo że N47 jest starszym silnikiem. Chyba ze N47 juz wszystkie naprawili :P ale z tego co kojarze, 90% problemów (nie, nie robiłem statystyki - SZACUJE)... to problemy z rozrzadem, ktorych prosto i nie drogo mozna rozwiazac. Nie pisze o chlodniczce EGR bo tutaj akurat czy B czy N to chyba jeden pies.
  16. Headup to fajny dodatek, Grzaną kierownice dołożysz niskim kosztem. Ja szedłbym w 320i. - w 90% ze względu na silnik. Pozostałe 10% to brak xDrive i rok młodsze. Pytanie to 2019 - który miesiąc, od lipca się zmieniła trocha elektronika. Jesli nie mieszkasz w górach ze stromymi podjazdami xDrive ponizej 330d/340i jest zbedny.
  17. N miały interwały 30tkm B ma 25-26
  18. To nie jest tak do końca że nie są kreatywni. Po prostu obowiązują ich pewne procedury, a sprzęt i soft który używają, zgodnie z procedurami nie pozwala na pewnego rodzaju modyfikacje. Nikt nie chce się narażać i wykonywać jakiś 'niewspieranych' modyfikacji.
  19. A te B47 to wersja A na jednym turbo czy B na dwóch? To seria F czy G? Tak jak pisałem - oprogramowanie - temperatury, żeglowanie itp
  20. Nie wiem czy trudno sprzedać. Tam gdzie kupowałem przez miesiąc sprzedało się 5 silników. Czy jest tani? Nie wiem... 12k - nie ma tragedii
  21. W innym wątku pisałeś, że ogólnie co dziesiąte G30 jest z uszkodzonym silnikiem. Prosiłem tam o źródło tej sensacyjnej statystyki ale nie doczekałem się, to może tutaj? Tydzień temu na mobile.de wśród ponad 10 tysięcy G30 z uszkodzonym silnikiem był JEDEN. Co dziesiąte b47 czy co dziesiate g30 ... chodzi o skrot myślowy a nie diagnostykę laboratoryjna. Wszedłem na mobile.de i z uszkodzonym silnikiem jest dużo powyżej 20 więc jeśli tutaj mamy rozbieżności to... dalszy dialog nie ma sensu.
  22. Niestety dokładnie tak. A losy n57 ... b47 wydaje się być gorszy. N57 wyszło po latach, a b47 wychodzi po miesiącach. Dotyczy to bardziej wersji B na dwóch turbo i nowymi softami
  23. Wymiesza się, bez problemu. Chociażby przez to, że to paliwo które nie podadzą wtryskiwacze, wraca przewodem powrotnym znowu do baku. Jest jeszcze pogrzane, to sprzyja mieszaniu. Polskie drogi, są tutaj jednak niezastąpione ;) Pozdrawiam BMW ma podzielony bak (2 czesciowy) - jak to ma sie do mieszania? Nalewac, przed, po, czy w trakcie ? :)
  24. CO ?! W ofertach zagranicznych co 10 B47 ma motorschaden. To silnik gorszy niż N47 (szczególnie w wersji B47D20B). A wracając do tematu, pod Gdańskiem masz silniki za 12000-14000 z przebiegami rzędu 15-4000km. Do tego dwie turbawki (kazde b47d20b jest biturbo) za ~3000zł, wymina i w 20k powinieneś się zmieścić. Tyle ode mnie. EDIT: No może nie tyle że silnik gorszy, bo tego nie wiem gdyż pracuje w innych warukach, ale żeglowanie, start-stop, 110*C bodajze temperatura pracy po prostu nie sprzyja. N47 miał lepsze warunki pracy mimo interwałów do 30k, a tutaj jest do 26k.
  25. luk_byd odpowiedział(a) na andrewp temat w G20, G21, G80, G81
    To skro słaby interfejs (przez który w ogóle apka wolno działa) może powodować takie problemy, to czemu nie używacie połaczenia kablowego ? Adapter Ethernet do telefonu i kabel ENET ? Ja niestety na BimmerCode się parę razy przejechałem. Używam tylko gdy muszę (po kablu, bo przez BT wolno działa) - szkoda że nie ma wyszukiwania w trybie expert mode, szkoda że nie wszystkie moduły można robić w expert mode, szkoda że nie ma edycji FA - ale może to i lepiej widząc jak to działa. Dla laika może i prostsze, ale jak widać... nie zawsze efekt jest taki jak by się tego laik spodziewał. Moją inna teorią jest to że w aucie był nowszy soft i BimmerCode nie miał do niego mapowania np., ale to też tylko wróżenie z kuli. On koduje jeden moduł jednocześnie - więc teoria że utracił połaczenie z innymi modułami jest mocno naciągana, a dwa że na koniec - wyświetlił by się bład, lub apka by się zawiesiła.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.