Treść opublikowana przez luk_byd
-
Odpowietrzanie hamulców M
Kolega mówi że po kilkunastu km się unormowało a w między czasie zakodował 2NH
-
Odpowietrzanie hamulców M
Pomagałem koledze zmienić hamulce - ze zwykłych na M. Kupił używany komplet z przebiegiem 4 tyś km i takie założył - nie wnikam, choć wyglądało wsio jak nowe - nie ważne, wspominam że używane (założone w te same miejsca co w aucie dawcy) bo może mieć to znaczenie w dalszej cżęści. Odpowietrzone - tzn. najpierw: prawy tył lewy tył prawy przód lewy przód Tyle co nic było bąbelków, później już ciurkiem leciało. Przednie odpowietrzone najpierw odpowietrznikiem od zewnątrz, później od wewnątrz. No i jest tak: Na zgaszonym - pedał raczej twardy Na odpalonym - pedał przy mocnym wciśnięciu i przytrzymaniu ok. 5-7 sekund można wcisnać do podłogi - wraca na miejsce. (np. na światłach) Podczas jazdy hamuje w miare normalnie - chociaż takie wciśnięcie pierwsze 2-3cm jest dość bezwładne (ale czuć że delikatnie zaczyna spowalniać). Spojrzałem w żony GT i F11 (akurat to jest pod ręką) i pedał na zgaszonym i odpalonym zachowuje się tak samo. Ale jest inna chrakterystyka pedału podczas jazdy - hamuje dość mocno od góry, tutaj jest taka bezwładność przez pierwsze 2-3cm wciśnięcia - czy to kwestia używanych tarcz i klocków że musi się na nowo ułożyć, czy jednak coś źle odpowietrzone? Była też robiona prodecura z ISTA ale tam jest tak że: 1 - odpowietrzenie manualne 2- odpowietrzenie przód lewy 3 -odpowietrzenie tył lewy 4 - odpowietrzanie pompy 5- znowu przód lewy 6 - tył lewy 7 - odpowietrzanie pompy zaciaganie recznego i koniec - nie robi prawej strony.
-
Zegary m5 f90 do g30
A nie wystarczy flash softu ?
-
F11 520D N47, mocne basowe buczenie po wymianie gum.
Pokrywa silnika i obudowa filtra powietrza (ta taka bezsensowna)? Moze jej lozyska? Toć widać wyraźnie tutaj że kat silnika ma wpływ.
-
Ropa w sterowniku b47
No właśnie niekoniecznie z tego co ludzie piszą. Reiselcar też w filmie i pod filmem mówili że w E ten problem nie występuje, więc G też może być od tego wolne. To akurat najsłabszy argument :D
-
F10 Podskakiwanie/Szarpanie podczas zakrętów.
Wystarczy wyjąć bezpiecznik aby sprawdzić
-
Cofnięty przebieg?
Licznik odczytuje przebieg z CAS, owszem - zapisuje go również w liczniku ale myślę że gdyby 'fachowiec' to robił, to by nie tykał licznika :)
-
Ropa w sterowniku b47
A czy uszkodzone 5 na (zakładam że:) 10000 aut, to już skala o której można mówić wada?
-
550i - czy nadal jest takie awaryjne?
+1 Yyy, w longlife latały już N62, S62, M62, więc sporo tego z samych V8 od BMW które robiły 200kkm+, a nawet ... Renault :lol: Nie, jest wielu producentów głównie z Japonii, którzy mają interwał serwisowy 15kkm i dużo niższą ogólną awaryjność od marek premium z Europy. To zwykła oszczędność koncernów, a nie wytyczne unijne. Powiem Ci, że nie znam nikogo kto jeździ 90km/h na Autostradzie, chyba że mówimy o kierowcach ciężarówek których blokują limitery :) A jak będziemy wymieniać olej co 4kkm to chyba się nigdy nie zepsuje nawet n63? Ja tylko się doczepie tego 'A nawet Renault'. Akurat Renault ma dość dobre silniki, jak nie jedne z lepszych... wiem że ktoś zaraz napiszę o 1.9dci ale akurat te montowane w Volvo jakoś do dziś smigają (miały lepszą pompe oleju i chłodniczke). Skrzynie aut biegów w Volvo tez sa mniej problematyczne ze wzgledu na to ze Volvo zaleca wymiane oleju a Renault nie (SU1) np. Tak czy inaczej same silniki ... nie sa złe. Kiedyś nawet stwierdziłem że wolałbym w BMW mieć 2.0dCI M9R niż N47
-
Ropa w sterowniku b47
Prewencyjna wymiana czunika ?
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Myślę że akurat patrząc na to co jeździ na polskich drogach to większość 2.0 pb ma 190-260km, a 2.0d ma 140-200km Większym problemem jest to że ludzie jeżdzą rozkojarzeni i mają strach przekroczyć połowę obrotomierza. Takie 2.0d 190KM na prawdę do prędkośći 180km/h przyspiesza wystarczająco. Podobnie będzie (a nawet lepiej) z 2.0i. Ile czasu potrzebujesz 100% osiągów ? 3.0d / 3.0i do auta weekendowego - OK, ale na codzień mi 2.0d w zupełności wystarcza. Nie ten dźwięk, nie ta kultura pracy ale... nie jest tak źle jak w M47 :)
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Kup nasadke która pasuje do Twojego rodzaju śruby w ASO.
-
Ropa w sterowniku b47
Jest klejony a obudowa szczelna, ale to przez piny od przewodów się wlewa.
-
Podmiana reflektorów w G20
Masz to napisane w tym temacie, tylko trzeba przeczytać. Zaspokój swą ciekawość :)
-
Nagłośnienie w BMW G30
Rezystancja. Wiem że impedancja to coś innego.
-
Ropa w sterowniku b47
No do końca szły i przecież w sygnaturze wyraźnie pisze 525d... W f10/11 nigdy nie było b47 525d a b47 były tylko 518d i 520d. Tak, tylko widzisz - piszesz w sygnaturze, a informacje o silniku ma nie w sygnaturze, tylko w informacjach pod awatarem - w informacjach profilowych. Na telefonie nie widac takich rzeczy np. :)
-
G30 - sportowe fotele z pamięcią
Numery to chyba bez sensu, bo nimi tez nie operują ludzie, którzy sprzedają fotele. Z reszta caly fotel nie ma numeru gdyz sklada sie z wielu czesci i kazdy ma swoj numer. Mozna wymienić elektronike fotela, dolozyc panel z przyciskiem, zakodowac i bedzie
-
Ropa w sterowniku b47
Jaki przebieg? Czyli dobrze mówili w tym filmie co wkleiłem że f10/11 lci. Pytanie jakich modeli i roczników jeszcze to dotyczy. Przecież napisał że N47 - więc może być to polift, ale może byc też przedlift. Przecież w sygnaturze ma 2015 rok więc chyba jasne ze u niego lci? To wytłumacz mi jak jasne jest że ma N47 i 2015 r? Chyba że 525d - to do końca szły N47.
-
Dodanie opcji pamięci foteli G31
Allegro. Dlaczego komforty? :) Bo to najlepsze fotele. Po prostu. El. kierownica też jest możliwa, ale tutaj jest już więcej zachodu
-
Elektryczny i3 G28
Ale przecież to zwykła seria 3 (nie i3) ale przedłużana (na rynek Chiński to norma, wcześniej były też 5 przedłużane (F18)) i w prądzie po lifcie.
-
Ropa w sterowniku b47
Jaki przebieg? Czyli dobrze mówili w tym filmie co wkleiłem że f10/11 lci. Pytanie jakich modeli i roczników jeszcze to dotyczy. Przecież napisał że N47 - więc może być to polift, ale może byc też przedlift.
-
Ropa w sterowniku b47
A jednak nie do końca. Bo może i czuć, ale nie widać.
-
Dodanie opcji pamięci foteli G31
Nie jest to raczej grubsze wypruwanie :) Fotele po prostu szukasz pod G31 wersja pre-lci albo lci. Sugeruje od razu komforty.
-
Ropa w sterowniku b47
Widziałem pare razy na włąsne oczy, też pare razy o tym słyszałem. Nie oglądałem filmiku i strzelam że chodzi o czujnik na listwie CR
-
Nagłośnienie w BMW G30
E65 nie dotykam, E60 jakoś się nie zdarzyło. Zdaje się, że E9X po lifcie począwszy od Cica miały już woofery o wyższej impedancji coś koło 6-7-8 (nie pamiętam dokładnie) zarówno 677 jak i indyviduale. Nie mam tego jednak zapisanego. Kojarzysz? Wg ETK subwoofery w E90 są takie same dla starszej opcji S677A(Top Hifi Logic7) oraz nowsze S688A(Harmann Kardon Surround sound). W starszej na pewno mają impedancję 4ohm. Subwoofery w Top Hifi w E7x oraz F01 są inne od tych w S688A w F10 i F30. Wszystkie mają impedancję 8ohm. Jedynie tańsze systemy top-hifi/H-K mają suby o impedancji 2ohm. Wynika z użytego innego wzmacniacza(nie ma ona nawet światłowodu, bliżej mu do tego systemu hifi, który pojawił się z CIC ) Nie pamiętam jak jest w przypadku Bang&Olufsen i Bowers&Wilkins. Z tego co pamiętam w obu tych systemach subwoofery mają cewki 2,5" lub 3*(w B&W na pewno), a nie 2" jak w pozostałych wspomnianych Bang ma ok. 7ohm, Bowers chyba 4ohm