Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na andrewp temat w G20, G21, G80, G81
    Te wszystkie aplikacje umożliwiające 'automatyczne kodowanie' po przez wybieranie predefiniowanych opcji są upośledzone, bo nie wiedzą co masz w aucie (dokładniej) a oferują duże spektrum możliwości. Stąd zrobiły się krzaki, że przełączyły się funkcje, które niekoniecznie są dostępne dla Twojego wyposażenia. Dlaczego nie możesz wykasować błedów ? Bo konfiguracja/kodowanie jest niezgodne. Za mało danych podajesz, zeby dokladniej pomóc. Nie wiem o co chodzi... to zabawki. Spróbuj E-SYS i ISTA
  2. Nie wiem czy bład czy nie, czy inne nowe BMW tez tak mają czy nie - nie zwracałem uwagi, ale na fiimie widzę prędkościomierz do 220km/h Brzydki przód, reszta obojętna - wow nie robi.
  3. Bo korporacje (i nie tylko) bo każdy z nas chce więcej zarabiać, a oprócz tego wchodzi 1000 dodatkowych norm i przepisów, gdzie wymagany jest wkrętak za 199€ a nie za 5€ mimo że funkcjonalność i żywotność ma taką samą. Tnie się koszty tam gdzie się da, a jednocześnie trzeba sprostać rosnącym wymaganiom ekologicznym i politycznym. Mimo to dziwne, że zabrakło tu miejsca na chociażby utrzymanie poziomu jakości audio. Bo z jednej strony uproszczono komunikacje (i zarazem oszczędzono €) bo nie ma już światła a 3 żyły ethernetu - to dobrze, ale szkoda że nie dało rady dac porządnych końcówek mocy. Ale czego się dziwić skoro klient i tak kupi. Uczciwie mówiąc to dla mnie idealnym autem byłoby takie F10 w odpowiedniej konfiguracji ze światłami z G30/G11 i multimediami z G20 pre-lci. Bo G30 to już fotele komfortowe nie takie jak trzeba i samo NBT Evo bez Android Auto to słabo. Oprócz tego zawieszenie EDC jest moim zdaniem gorsze niż w F10. E60 fajne ale już mocno wiekowe i zmęczone. No szkoda, ale powoli dojrzewam do tego żeby nie zmieniać auta co 9-12 miesięcy bo... każde kolejne nie jest lepsze. Najlepiej mi się jeździło F02 LCI i to auto miałem najdłużej.
  4. Tylko że 540d ma więcej bolączek niż 540i Od tego jest gwarancja na 5 lat i 200 000km. Nie każdy kupuje nowe auto. Współczesne auta BMW po 200 000km są już trochę śmietnikami. Zobacz ile jest motorschaden przy 140-160-180 tys km. Jesli komus wymienili w ramach gwarancji i zaraz dalej sprzedaje to ... moze to jeszcze podziala do 300 tys km. a B57 i tak pojdzie sladami N57 - jeszcze trochę czasu. B47D20B juz mi się gorsze niż B47D20A i N47D20D wydaje...
  5. Być może i bez programowania sie uda. ESYS - łączysz się read ecu activate fa szukasz radardu na liscie detect cafd for swe wybierasz ostatni na dole code gotowe.
  6. To prawda. Jednak wielkim bólem jest to że ktoś się przesiada z F30 na G20, czy z F10 na G30 ... i jest gorzej. Tutaj jest problem.
  7. W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10 Drodzy koledzy forumowicze. Mnóstwo tu opowieści na temat car audio, mnóstwo opinii w stylu "to w ogóle nie gra", "to gra tragicznie", "tamto gra dużo lepiej", "kiedyś to było". Zastanawiam się, jak testujecie i w jakich warunkach porównujecie owe zestawy audio? Każdy z nas ma inne preferencje, inne wrażenia z odsłuchu nawet tego samego audio, co oczywiście zależy od źródła, jakości połączenia oraz przede wszystkim jakość nagrania samej ścieżki, może pisząc o wrażeniach co grało "fajnie" a co grało "niefajnie" piszcie również, co odtwarzaliście, w jakiej jakości, z czego oraz przede wszystkim w jakich warunkach tego odsłuchu dokonywaliście, czy "na sucho" w garażu przy zgaszonym silniku, czy na autostradzie przy prędkości 140km/h, warto też byłoby wspomnieć, czy i w jakim stopniu korzystaliście z equalizera lub innych "uwydatniaczy" dźwięku? Myślę, że tego typu informacja uzupełniająca pozwoliłaby jednak nadać choć odrobinę "benchmarkowego" charakteru waszym wpisom, bo z oczywistych względów nie można tu mówić o jakimkolwiek obiektywizmie ;) Jeśli chodzi o mnie to: Mam G20 z HK; F11 LCI z HK, F07 LCI z HiFi (bede zmieniał); F07 LCI z HK Miałem tez równolegle kiedyś F11 z HK i F11 z HiFi Miałem też F02 z HK i zmieniałem na Bowers Mialem G30 z HiFi, korzystałem z G30 z HK. Także po prostu, ten sam utwór, te same/podobne ustawienia, zabawa kodowaniem (wbudowanego EQ w DSP) itp itd. Ogólnie w serii F były dwa rodzaje głośników w HK - czarne ala karbon i czarne ze srebrnymi kopułkami - ciezko mi powiedziec ktore lepiej grają. Ale wiem ze sa roznice w samych wzmacniaczach - jedne graja lepiej basem, drugie gorzej. W G30 wzmaki maja gorsze koncowki mocy niz F10. Duuzo mozna opowiadac, ale odpowiedni wzmak HK w F10/F01/F07 gra na prawde dla mnie w 100% zadowalajaco. Na tyle, ze sciszam bo glowa boli,a nawet przy duzej glosnosci jest na prawde dobrze (jak dla mnie). G20 HK gra... hmm po modyfikacjach w kodowaniu (RAM + HU) przyzwoicie. Brakuje mu trochę mocy jednak (wtedy byłyby mniejsze zniekształcenia przy wyższych głośnościach). Będę chciał też sprawdzić, czy zagra lepiej na głosnikach HK z F30 lub na glosnikach z Banga. Nie lubie aftermarketu - wolę jak jednak wszystko działa jak należy (co w przypadku RAM jest dużo prostsze) a mam też duuużo muzyki 5.1/7.1.
  8. W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10
  9. Jak chcesz te plasticzki kupić do G21 to kup w ASO pod M3 Touring - powinny pasowac.
  10. W F10 między HiFi a HK jest ogromna przekosmiczna róźnica.
  11. Jest różnica miedzy 348mm a 395mm w hamowaniu skuteczności na zwykłą jazdę trasa miasto? bo w cenie to chyba 2x tyle za używkę, co polecacie do G30 520i? chciałbym założyć M pakietowy zestaw. Przy pierwszym hamowaniu zapewne żadna. Na torze pewnie kosmiczna. 2x za używkę to jedno. Drugie to że przy 374 min. 18 jak nie 19". W 540i przy hamulcach sportowych M trzeba zastosować felgi minimum 18", tzn. one wchodzą. Inna sprawa, że takie felgi w ogóle nie wyglądają, więc lepiej się w nie nie bawić i jeździć na 19" lub 20". No tak, bo 540i przy M (S2NH) ma już 374 mm z przodu.
  12. Porównywanie do innego auta jest bez sensu, ale wiadomo że BW w G20 nie ma. Samo kodowanie HK w RAM i HU pozwala na zmianę doznań dźwiękowych :) więc mimo że M3 i G20 mają te same bebechy 1:1 to w M3 - gra lepiej :)
  13. U mnie dobrze poradził sobie ADBL tar and glue remover, ale żywica była świeża, leżała na aucie kilka dni i nie zdążyła zaschnać. Emulex od Koch ale ten ADBL tez powinien dać rade. Ostrożnie z niepolakierowanymi plastikami i uszczelkami :)
  14. Dlaczego w serii F - na 1000 ogłoszeń jest 23 Motorschaden - z czego 50% to N57, 20% to 4.4 v8 - pomijam udział danych silników w rynku A w serii G na 1000 ogłoszeń jest blisko 100 Motorschaden ? Tych starszych powinno być więcej Motorschaden.
  15. Skoro auto nie zna swojej prędkosci to zeby nie uszkodzic auta (wrzucajac P przy 200km/h czy R przy 240km/h) ... nie steruje skrzynią.
  16. Bo może nie jestem pierwszym właścicielem? :wink: Zdecydowałem się właśnie ze względu na nowy silnik i dobry stan ogólny, problemów na razie brak. Nie do końca tak jest z trwałością, bo Audi swoim 4.0TT mocno się poprawiło po najgorszych w klasie 4.2 i FSI (miałem niestety), trwałość i wytrzymałość kluczowych podzespołów dużo powyżej tego co oferuje N63. O tym piszę już jakiś czas. 200kkm taki silnik powinien bez zająknięcia zrobić, 250kkm jest już przyzwoite, 300-350kkm przy silnikach serii S to już bardzo dobry wynik, nie raz osiągany przez S36/M88 bez żadnych poważnych ingerencji - tego bym oczekiwał po takim aucie obsługiwanym według wytycznych producenta. Co do N54 to już przy 600ps generuje sporo problemów, a 2jz dopiero się rozkręca :mrgreen: Burza 3....2....1.... Może rozwiązania w pełni elektryczne rozwiążą ten problem.
  17. Panowie, jeżeli jest tak jak piszecie, to w takim razie bmw pisze bzdury w swoim oficjalnym konfiguratorze. Zwracam honor ;) Nie sądzę żeby pisali bzdury bo na niemieckiej stronie przy zawieszeniu adaptacyjnym również jest info że jest obniżone o 10 mm. Wystarczy sprawdzić katalog części Za wysokość odpowiadają jedynie sprężyny - które jeśli dobrze widzę, są róźne.
  18. W G30 miałem zmieniane, w G20 to będę robił na dniach. Komplet tarcz (w stanie BDB), zacisków, klocków to koszt 4-5k. Ja zapłaciłem 4,5k z wysyłką i wsio jest jak nowe. Niby z auta o nalocie 2800km. Tarcze kotwiczne/osłony sa te same. Odkrecasz stare, przykrecasz nowe. Robisz odpowietrzanie/zmiane płynu. Kodujesz DSC po podaniu 2NH do FA. I tyle. Pisze o hamulcach M 348 / 345 Czy jest duża róznica w sile hamowania? rozumiem ze reszta gratów została servo i pompa ? Tak, reszta gratow zostala bo sie nie rozni w wersji standard a podstawowy M. Roznica w sile hamowania? Ciezko mi powiedziec, przy pierwszym hamowaniu na pewno nie.
  19. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Nie, bo szczerze mówiąc wkładając subki individual efekt dla mnie jest zadowalajacy.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    W HK tez mi sie wydaje ze sie po update 7/2020 poprawilo.
  21. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Ja po taniości :) Jak 2Ohm to są HiFI (niebieskie - one nie wyrabiaja przy subach HK przy pełnej głośności) więc HK z F20 - 2Ohm (pomarańczowe) Jak 4Ohm to też z jakieś E90 bodajże miałem Natomiast najfajniej pukały Individual z E70/E60/E90 które mają ~6Ohm Indivudal da radę wyszarpnąć za 300zł/szt HK z F20 za 100zł sztuka jak się dobrze poszuka (Na allegro jest pełno źle opisanych f20/f30 - a to są inne, trzeba po numerach ze zdjęc sprawdzac) HiFi to grosze. Ale ciekawy jestem jaka jest roznica wzgledem aftermarketu takiego gdzie 1000-1500zl/szt
  22. U mnie od sierpnia na oryginalnej dwustronnej taśmie 3M - dalej na miejscu. Pomysłowe ale zbyt duże ryzyko na stratę tablicy. :mrgreen: U mnie w domu lustra się na taśmę 3M trzymają. W poprzednim mieszkaniu również (do dziś - 9 lat). Tablice na taśmę trzymają się mocniej anieżeli ramki. Serio. Tylko przed montażem dobrze odtłuścić i dać sensowne kawałki taśmy - poziome i pionowe.
  23. Jak już pisał Randall https://www.bimmerlink.app/ A tu jest lista wspieranych adapterów OBD https://bimmercode.app/adapters/ Odswieze dosc starego kotlecika, jestem nowy w temacie BMW, chcialbym dowiedziec sie ktory z tych wymienionych adapterow jest naljepszej jakosci? I jeszcze pytanko, czy ta apka z linku jest podobnej funkcjonalnosci co VCDS? Czy moze jest w miare prosta do bardzo podstawowych zastosowan? Pozdrawiam Michal To są półśrodki - trochę bez sensu raczej. Kabel ENET - tyle ze sprzętu do 99,9% czynności wystarczy. Do tego ISTA+ oraz E-SYS z launcherem jakimś.
  24. Nie ma co mieszać w to serii 5. Tam Adaptive Led wycinają jadące auta. W G20 dopiero Laser to potrafi a i chyba nie tak dobrze nawet.
  25. Ciekawy jestem czy 520d czy M550i - dłużej by znosiło taki styl jazdy. No a dwa - M550i po to został wybrany/kupiony - myślę że świadomie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.