Treść opublikowana przez luk_byd
-
Kodowanie bimmer
Te wszystkie aplikacje umożliwiające 'automatyczne kodowanie' po przez wybieranie predefiniowanych opcji są upośledzone, bo nie wiedzą co masz w aucie (dokładniej) a oferują duże spektrum możliwości. Stąd zrobiły się krzaki, że przełączyły się funkcje, które niekoniecznie są dostępne dla Twojego wyposażenia. Dlaczego nie możesz wykasować błedów ? Bo konfiguracja/kodowanie jest niezgodne. Za mało danych podajesz, zeby dokladniej pomóc. Nie wiem o co chodzi... to zabawki. Spróbuj E-SYS i ISTA
-
Nowa 5 G60/G61
Nie wiem czy bład czy nie, czy inne nowe BMW tez tak mają czy nie - nie zwracałem uwagi, ale na fiimie widzę prędkościomierz do 220km/h Brzydki przód, reszta obojętna - wow nie robi.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
Bo korporacje (i nie tylko) bo każdy z nas chce więcej zarabiać, a oprócz tego wchodzi 1000 dodatkowych norm i przepisów, gdzie wymagany jest wkrętak za 199€ a nie za 5€ mimo że funkcjonalność i żywotność ma taką samą. Tnie się koszty tam gdzie się da, a jednocześnie trzeba sprostać rosnącym wymaganiom ekologicznym i politycznym. Mimo to dziwne, że zabrakło tu miejsca na chociażby utrzymanie poziomu jakości audio. Bo z jednej strony uproszczono komunikacje (i zarazem oszczędzono €) bo nie ma już światła a 3 żyły ethernetu - to dobrze, ale szkoda że nie dało rady dac porządnych końcówek mocy. Ale czego się dziwić skoro klient i tak kupi. Uczciwie mówiąc to dla mnie idealnym autem byłoby takie F10 w odpowiedniej konfiguracji ze światłami z G30/G11 i multimediami z G20 pre-lci. Bo G30 to już fotele komfortowe nie takie jak trzeba i samo NBT Evo bez Android Auto to słabo. Oprócz tego zawieszenie EDC jest moim zdaniem gorsze niż w F10. E60 fajne ale już mocno wiekowe i zmęczone. No szkoda, ale powoli dojrzewam do tego żeby nie zmieniać auta co 9-12 miesięcy bo... każde kolejne nie jest lepsze. Najlepiej mi się jeździło F02 LCI i to auto miałem najdłużej.
-
G30 540i realne spalanie
Tylko że 540d ma więcej bolączek niż 540i Od tego jest gwarancja na 5 lat i 200 000km. Nie każdy kupuje nowe auto. Współczesne auta BMW po 200 000km są już trochę śmietnikami. Zobacz ile jest motorschaden przy 140-160-180 tys km. Jesli komus wymienili w ramach gwarancji i zaraz dalej sprzedaje to ... moze to jeszcze podziala do 300 tys km. a B57 i tak pojdzie sladami N57 - jeszcze trochę czasu. B47D20B juz mi się gorsze niż B47D20A i N47D20D wydaje...
-
Kodowanie używanego radaru Acc F11
Być może i bez programowania sie uda. ESYS - łączysz się read ecu activate fa szukasz radardu na liscie detect cafd for swe wybierasz ostatni na dole code gotowe.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
To prawda. Jednak wielkim bólem jest to że ktoś się przesiada z F30 na G20, czy z F10 na G30 ... i jest gorzej. Tutaj jest problem.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10 Drodzy koledzy forumowicze. Mnóstwo tu opowieści na temat car audio, mnóstwo opinii w stylu "to w ogóle nie gra", "to gra tragicznie", "tamto gra dużo lepiej", "kiedyś to było". Zastanawiam się, jak testujecie i w jakich warunkach porównujecie owe zestawy audio? Każdy z nas ma inne preferencje, inne wrażenia z odsłuchu nawet tego samego audio, co oczywiście zależy od źródła, jakości połączenia oraz przede wszystkim jakość nagrania samej ścieżki, może pisząc o wrażeniach co grało "fajnie" a co grało "niefajnie" piszcie również, co odtwarzaliście, w jakiej jakości, z czego oraz przede wszystkim w jakich warunkach tego odsłuchu dokonywaliście, czy "na sucho" w garażu przy zgaszonym silniku, czy na autostradzie przy prędkości 140km/h, warto też byłoby wspomnieć, czy i w jakim stopniu korzystaliście z equalizera lub innych "uwydatniaczy" dźwięku? Myślę, że tego typu informacja uzupełniająca pozwoliłaby jednak nadać choć odrobinę "benchmarkowego" charakteru waszym wpisom, bo z oczywistych względów nie można tu mówić o jakimkolwiek obiektywizmie ;) Jeśli chodzi o mnie to: Mam G20 z HK; F11 LCI z HK, F07 LCI z HiFi (bede zmieniał); F07 LCI z HK Miałem tez równolegle kiedyś F11 z HK i F11 z HiFi Miałem też F02 z HK i zmieniałem na Bowers Mialem G30 z HiFi, korzystałem z G30 z HK. Także po prostu, ten sam utwór, te same/podobne ustawienia, zabawa kodowaniem (wbudowanego EQ w DSP) itp itd. Ogólnie w serii F były dwa rodzaje głośników w HK - czarne ala karbon i czarne ze srebrnymi kopułkami - ciezko mi powiedziec ktore lepiej grają. Ale wiem ze sa roznice w samych wzmacniaczach - jedne graja lepiej basem, drugie gorzej. W G30 wzmaki maja gorsze koncowki mocy niz F10. Duuzo mozna opowiadac, ale odpowiedni wzmak HK w F10/F01/F07 gra na prawde dla mnie w 100% zadowalajaco. Na tyle, ze sciszam bo glowa boli,a nawet przy duzej glosnosci jest na prawde dobrze (jak dla mnie). G20 HK gra... hmm po modyfikacjach w kodowaniu (RAM + HU) przyzwoicie. Brakuje mu trochę mocy jednak (wtedy byłyby mniejsze zniekształcenia przy wyższych głośnościach). Będę chciał też sprawdzić, czy zagra lepiej na głosnikach HK z F30 lub na glosnikach z Banga. Nie lubie aftermarketu - wolę jak jednak wszystko działa jak należy (co w przypadku RAM jest dużo prostsze) a mam też duuużo muzyki 5.1/7.1.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
W G30 niestety każde audio gra gorzej. Nawet Bowers nie gra tak jak Bang w F10
-
Poszerzenie błotników/nadkoli
Jak chcesz te plasticzki kupić do G21 to kup w ASO pod M3 Touring - powinny pasowac.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
W F10 między HiFi a HK jest ogromna przekosmiczna róźnica.
-
Wymiana zacisków na M pakiet
Jest różnica miedzy 348mm a 395mm w hamowaniu skuteczności na zwykłą jazdę trasa miasto? bo w cenie to chyba 2x tyle za używkę, co polecacie do G30 520i? chciałbym założyć M pakietowy zestaw. Przy pierwszym hamowaniu zapewne żadna. Na torze pewnie kosmiczna. 2x za używkę to jedno. Drugie to że przy 374 min. 18 jak nie 19". W 540i przy hamulcach sportowych M trzeba zastosować felgi minimum 18", tzn. one wchodzą. Inna sprawa, że takie felgi w ogóle nie wyglądają, więc lepiej się w nie nie bawić i jeździć na 19" lub 20". No tak, bo 540i przy M (S2NH) ma już 374 mm z przodu.
-
Harman Kardon vs HIFI - opinie
Porównywanie do innego auta jest bez sensu, ale wiadomo że BW w G20 nie ma. Samo kodowanie HK w RAM i HU pozwala na zmianę doznań dźwiękowych :) więc mimo że M3 i G20 mają te same bebechy 1:1 to w M3 - gra lepiej :)
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
U mnie dobrze poradził sobie ADBL tar and glue remover, ale żywica była świeża, leżała na aucie kilka dni i nie zdążyła zaschnać. Emulex od Koch ale ten ADBL tez powinien dać rade. Ostrożnie z niepolakierowanymi plastikami i uszczelkami :)
-
550i - czy nadal jest takie awaryjne?
Dlaczego w serii F - na 1000 ogłoszeń jest 23 Motorschaden - z czego 50% to N57, 20% to 4.4 v8 - pomijam udział danych silników w rynku A w serii G na 1000 ogłoszeń jest blisko 100 Motorschaden ? Tych starszych powinno być więcej Motorschaden.
-
zablokowana skrzynia automat f40
Skoro auto nie zna swojej prędkosci to zeby nie uszkodzic auta (wrzucajac P przy 200km/h czy R przy 240km/h) ... nie steruje skrzynią.
-
550i - czy nadal jest takie awaryjne?
Bo może nie jestem pierwszym właścicielem? :wink: Zdecydowałem się właśnie ze względu na nowy silnik i dobry stan ogólny, problemów na razie brak. Nie do końca tak jest z trwałością, bo Audi swoim 4.0TT mocno się poprawiło po najgorszych w klasie 4.2 i FSI (miałem niestety), trwałość i wytrzymałość kluczowych podzespołów dużo powyżej tego co oferuje N63. O tym piszę już jakiś czas. 200kkm taki silnik powinien bez zająknięcia zrobić, 250kkm jest już przyzwoite, 300-350kkm przy silnikach serii S to już bardzo dobry wynik, nie raz osiągany przez S36/M88 bez żadnych poważnych ingerencji - tego bym oczekiwał po takim aucie obsługiwanym według wytycznych producenta. Co do N54 to już przy 600ps generuje sporo problemów, a 2jz dopiero się rozkręca :mrgreen: Burza 3....2....1.... Może rozwiązania w pełni elektryczne rozwiążą ten problem.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Panowie, jeżeli jest tak jak piszecie, to w takim razie bmw pisze bzdury w swoim oficjalnym konfiguratorze. Zwracam honor ;) Nie sądzę żeby pisali bzdury bo na niemieckiej stronie przy zawieszeniu adaptacyjnym również jest info że jest obniżone o 10 mm. Wystarczy sprawdzić katalog części Za wysokość odpowiadają jedynie sprężyny - które jeśli dobrze widzę, są róźne.
-
hamulce standard wymiana większe
W G30 miałem zmieniane, w G20 to będę robił na dniach. Komplet tarcz (w stanie BDB), zacisków, klocków to koszt 4-5k. Ja zapłaciłem 4,5k z wysyłką i wsio jest jak nowe. Niby z auta o nalocie 2800km. Tarcze kotwiczne/osłony sa te same. Odkrecasz stare, przykrecasz nowe. Robisz odpowietrzanie/zmiane płynu. Kodujesz DSC po podaniu 2NH do FA. I tyle. Pisze o hamulcach M 348 / 345 Czy jest duża róznica w sile hamowania? rozumiem ze reszta gratów została servo i pompa ? Tak, reszta gratow zostala bo sie nie rozni w wersji standard a podstawowy M. Roznica w sile hamowania? Ciezko mi powiedziec, przy pierwszym hamowaniu na pewno nie.
-
Nagłośnienie w BMW G30
Nie, bo szczerze mówiąc wkładając subki individual efekt dla mnie jest zadowalajacy.
-
Nagłośnienie w BMW G30
W HK tez mi sie wydaje ze sie po update 7/2020 poprawilo.
-
Nagłośnienie w BMW G30
Ja po taniości :) Jak 2Ohm to są HiFI (niebieskie - one nie wyrabiaja przy subach HK przy pełnej głośności) więc HK z F20 - 2Ohm (pomarańczowe) Jak 4Ohm to też z jakieś E90 bodajże miałem Natomiast najfajniej pukały Individual z E70/E60/E90 które mają ~6Ohm Indivudal da radę wyszarpnąć za 300zł/szt HK z F20 za 100zł sztuka jak się dobrze poszuka (Na allegro jest pełno źle opisanych f20/f30 - a to są inne, trzeba po numerach ze zdjęc sprawdzac) HiFi to grosze. Ale ciekawy jestem jaka jest roznica wzgledem aftermarketu takiego gdzie 1000-1500zl/szt
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
U mnie od sierpnia na oryginalnej dwustronnej taśmie 3M - dalej na miejscu. Pomysłowe ale zbyt duże ryzyko na stratę tablicy. :mrgreen: U mnie w domu lustra się na taśmę 3M trzymają. W poprzednim mieszkaniu również (do dziś - 9 lat). Tablice na taśmę trzymają się mocniej anieżeli ramki. Serio. Tylko przed montażem dobrze odtłuścić i dać sensowne kawałki taśmy - poziome i pionowe.
-
Jaki kabel diagnostyczny i program ?
Jak już pisał Randall https://www.bimmerlink.app/ A tu jest lista wspieranych adapterów OBD https://bimmercode.app/adapters/ Odswieze dosc starego kotlecika, jestem nowy w temacie BMW, chcialbym dowiedziec sie ktory z tych wymienionych adapterow jest naljepszej jakosci? I jeszcze pytanko, czy ta apka z linku jest podobnej funkcjonalnosci co VCDS? Czy moze jest w miare prosta do bardzo podstawowych zastosowan? Pozdrawiam Michal To są półśrodki - trochę bez sensu raczej. Kabel ENET - tyle ze sprzętu do 99,9% czynności wystarczy. Do tego ISTA+ oraz E-SYS z launcherem jakimś.
-
Matrycowe led czy zwykle lampy z asystentem?
Nie ma co mieszać w to serii 5. Tam Adaptive Led wycinają jadące auta. W G20 dopiero Laser to potrafi a i chyba nie tak dobrze nawet.
-
m550i esploatacja - kilka pytan
Ciekawy jestem czy 520d czy M550i - dłużej by znosiło taki styl jazdy. No a dwa - M550i po to został wybrany/kupiony - myślę że świadomie.