Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Przecież nawet jest kod w wyposażeniu: S358 Climate Comfort Windscreen
  2. Nie ma czegoś takiego jak rok modelowy, a gdyby nawet było to w 2008 byś miał już CIC 🙂 Nad Logic 7 - czyli zapewne masz na myśli HiFi Professional (S677) jest jeszcze Individual Audio (S752A). Dołożenie - ten sam poziom skomplikowania. Jeśli masz bazowe audio - to nie masz tweeterów i wszędzie głóśników/kanałów, więc czeka Ciebie bardzo duuużo pracy. Individual audio miałem i grało super. Nie wiem jak gra drugi, który wskazałeś zestaw - pracy raczej będzie mniej - ze względu na mniejszą liczbę głośników.
  3. Nie wiem czy się dobrze dogadujecie, ale trzeba zaciski zmienić i z tyłu jarzmo. Dobrze jest też tarcze kotwiczne na większe zmienic. Zmieniałbym w komplecie, nie dziadował. Przecież to hamulce
  4. luk_byd odpowiedział(a) na PajkU temat w X3 (G01, F97)
    Chyba muszę sobie kupić dwa samochody na zapas 😄
  5. luk_byd odpowiedział(a) na G30Mati temat w G30, G31, F90
    Ja zawsze robie. Wersje 190 w zaleznosci od rocznika byly na 1 i na 2 turbo. Te na 1 turbo troszeczke wiecej mocy uzyskuja po programie. Zywotnosc - wiadomo ze mniejsza, ale bez wplywu pewnie na obecnego uzytkownika. Spalanie - do 5-10% wieksze przy wykorzystywaniu dodatku - jesli jazda nie ulega zmianie, i zmiana spalania nie powinna byc zauwazalna. Wpisz w google g30 520d 190ps dyno i bedziesz mial wykresy lub zapytaj o wykresy u tunera.
  6. Przed użyciem (pomijając użycie w odpowiednich warunkach) nalezy sprawdzić stan skóry. Jeśli ktoś ją markerem przed sprzedażą szykował to nie dziwne że robi się kuku. Na normalnej skórze, strong nie szkodzi - chyba że dwa razy w miesiącu ktoś będzie traktował. Jaka nasączoną ściereczką? Jest pianowniczka + szczotka.
  7. Jedno z nielicznych które pamiętam po krótkiej przygodzie z Audi A4 to że Matrix Led świeciły lepiej (całokształt, ogólnie) niż jakiekolwiek światła BMW.
  8. Tak, mają tego samego ZF. 320d również ma 8HP51, 330d ma już mocniejszego.
  9. Musi być dostęp do ISTA online - masz takowy?
  10. Tarcza kotwiczna / osłona tarcz hamulcowych może ?
  11. Krem Nivea to raczej zabija taką skóre...
  12. Robisz read FA, później save i edit. Przechodzisz do edytora i możesz usunać, dodać, zmienić kody FA - musisz usunać te związane z USA i dodać te na europe. Na końcu VCM, calculate FP i Write FA/FP jeśli dobrze pamiętam. Kodowanie lamp, Łaczysz się, odczytujesz FA, Read ECU Szukasz modułu reflektorów (będą dwa, lewy i prawy) - to będa te moduły bez pliku CAFD albo te z FFFF. Wybierasz moduł - Detect Cafd for SWE Code Gotowe.
  13. Wczoraj na złość mnie spotkało coś takiego w 530e. Próbowałem 5-8 razy aż przestało działać. Sprawdzając bezpieczniki - wyciągałem je (pewnie moduł się zresetował) - były cale. I po tym wszystkim się normalnie zamknął ;/
  14. Widziałem G20 z 188k nalotu, w historii nie ma wzmianek o zmienianej kierownicy - wyglada jak nowa. Kwestia chemii - tej do rąk i tej do czyszczenia. Ja za ADBL nie przepadam bo te same produkty są losowej jakości
  15. W GT wymieniono mi po tygodniu, F11, które zdążyłem już sprzedać miało akcje na lipiec. (3-4 msc oczekiwania)
  16. luk_byd odpowiedział(a) na gumbas temat w G30, G31, F90
    MSA to start stop. Tak czy siak, bład jest w IHKA - panel klimatyzacji
  17. Wygląda jak by zabezpieczenie przed przycięciem działało - związane z oporem. Nie wierzę za bardzo w soft (bo samo się nie zmieniło, a wcześniej działało poprawnie przecież) ale mogł się tam próg zmienić zadziałania. Spróbować warto - czemu nie. Jednak bardziej byłbym przy mechanicznym uszkodzeniu.
  18. Tylko wentylatory, W hybrydzie plugin gdzie masz klimatyzacje elektryczną możesz schłodzić/nagrzać auto jak chcesz z prądu.
  19. Tzn wystarczy wymienić szybę na atermiczną. Po prostu. PS: BMW nie produkuje szyb.
  20. Tak właśnie jest. Kwestia nazewnictwa i definicji słowa dołączany. Ale xdrive ma mokre sprzęgło które co jakiś czas się rozłącza i załącza w celu wyrównania obrotów. Nie jest to typowy stały napęd 4x4. No i działa do 180km/h
  21. Jak coś to moja G30 530e ma 12Wh baterie (jest 2020), wcześniej przed lipcem 2019 było coś ponad 9kWh
  22. Bazując na 1-3k pln i rekomendowana naprawa - nie było wymiany pompy oleju z napędem (a tak głosno się o tym mówi)
  23. Nigdy nie prowadziłem raportów spalania, tabelek - bo po prostu to moim zdaniem było bez sensu, trzeba zatankować to trzeba a jeździ się tak, jak w danej chwili jest potrzebne, Ale hybryda plug-in daje różne możliwości, więc kombinuje i eksperymentuje. Przy kompletnie rozładowanej baterii (--- km na wskaźniku) jadąc 27,5km dziś rano, przez 38:28 min uzyskałem spalanie średnie 7,8/100 przy 43,2km/h oraz pokonałem 10,1km na prądzie. Silnik wielokrotnie odpalał się i gasił (chyba ponad 20 razy). Bez serca, trochę mi szkoda silnika. Jednak zdziwiło mnie to że ponad 30% czasu jechałem na prądzie, mimo że wyjechałem z pustą baterią. Spalanie 7,8l/100, szkoda że nie mam identycznego G30 530i do porównania, bo nie było za dużego ruchu dzisiaj i swoim 320xd wykreciłbym 5l/100km spokojnie. Odnośnie kosztów ładowania i instalacji PV. Rozumiem i tak jest w większości przypadków że PV starcza na potrzeby domu, a auto to coś dodatkowego, nie mniej jednak (JESZCZE) na ten moment, jazda na prądzie jest tańsza - tzn. przy zużyciu średnim 22kWh/100km, robimy 100km za 29zł. Przy spalaniu 5l/100km ON mamy 31zł. Nie wielka róźnica, ale jest.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.