Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Myślę że tak jest bardziej wiarygodnie. Bo żeglowanie to... na autostradzie rzadko jest uzywane - chyba że widzisz kilometr przed sobą ciezarowke, ale i tu lepiej juz zeby silnik hamował. A przy tak krotkim odcinku pomiarowym to auto mogloby ten 1km zeglowac przy 140 czy 160km/h Ecopro nic powyzej 140km/h nie wnosi. Oszczednosci na podgrzewaniu foteli czy klimatyzacji lub redukcji oswietlenia w kabinie nie maja wplywu.
  2. To zrób 2023 i FSC Lifetime.
  3. Do zmiany tapety na pulpicie potrzebujesz zewnętrznego programu tak jak w przypadku kodowania? Nie są to elementy zmieniane z poziomu iDrive. Tutaj masz gwarancje na sprzęt - nie na system operacyjny. A linia wsparcia Microsoft (jeśli masz na myśli Windows) powie - to nie nasze narzędzie, nie pomożemy. A co z procesorami Intela z literką K, które to oferuja odblokowany mnożnik ? Oj... słabe przykłady.
  4. Czyli 120km/h to najbardziej sensownie ekonomiczna prędkóść. Przeskok spalania do 130km/h jest już nieporównywalnie większy jak przy 110-120. Ciekawe też że dwa pierwsze foto - prędkość większa, spalanie mniejsze. Wiadomo - bład pomiarowy
  5. Koła mi tutaj wizualnie nie pasują - kompletnie. Jakaś fajna czarna felga moim zdaniem powinna wpaść 🙂
  6. Była wymieniana szyba, więc była demontowana kamera KAFASu. Zobacz że 95% błędów jest związane z ACC (w którym to KAFAS bierze czynny udział). Dodatkowo pojawiły sie w tym samym momencie. Chwile wcześniej była szyba brudna albo inna przeszkoda na linii kamery. A bezpiecznik... hmm - debilizm. Kiedyś ktoś 'mądry' - szef działu jakości w firmie (serwis Dell) powiedział - skoro bezpieczniki się tak często uszkadzają - to wymieńmy je profilaktycznie 😄
  7. Jeśli nie masz błędów to znaczy że robisz to źle. Program pyta najpierw o przód, potem o tył. jeśli dobrze pamiętam. Skad jestes?
  8. Jak wpisujesz dana wysokosc, ktora jest prawdziwa - to sie nic nie dzieje. Jesli ma sie podniesc do gory musisz odjac Jak ma sie obnizyc to musisz dodac.
  9. Jeśli nie masz HiFi lub wyżej to kable z radia idą do subwooferów - skąd rozchodzą się dalej na przednie drzwi (wtyczka ma 4 piny)
  10. To zależy kiedy zapyta o kod - nie zawsze pyta na początku. Ale w przypadku NEXT wydaje mi się że samo FSC z kodu wystarczy do konwersji USA -> EU
  11. EGR masz zaślepiony? Spróbuj wyczyścić No i kalibracje sond możesz zrobić - czy tam adaptacje.
  12. Odłącz głośnik i zobacz czy problem występuje nadal. Jeśli tak - problem nie jest w głośniku.
  13. Właśnie tam. Na YT masz filmiki jak wygląda procedura, chociaż program z opisami i prowadzi krok po kroku
  14. Jeśli żarówki mrugają czy LEDy to trzeba wyłączyć kontrole spalonej żarówki zimnej i ciepłej oraz zakodować że dane źródło światła jest LED. Jeśli jest to LED fabryczny - to wystarczy równiez odpowiednio zakodować.
  15. Trzeba za wczasu przygotowywać podłoże 😄 A tak na poważnie to przecież żartuje, trochę dystansu 🙂
  16. Już nie rób sobie dobrego PR pod sprzedaż auta 🙂
  17. Jak zmieniałem silnik na nowy w G20 to ten nowy przyszedł z chłodniczką oleju, która miała dodatkowy krócieć wody - po sprawdzeniu katalogu okazało się że takie wyposażenie wychodzi w wersji mild-hybrid. U mnie zamówiłem inny numer chłodniczki.
  18. luk_byd odpowiedział(a) na corso temat w G30, G31, F90
    Możesz wyłaczyć bład - tzn. osoba która 'ogarnia dobrze sterownik', albo wylaczyc caly system AdBlue. Sondy na ktorych jest nagar, sadza nieodczytuja poprawnie danych. Taki prosty temat jak przeplywomierz - sie czysci 🙂 gdy potrzeba.
  19. luk_byd odpowiedział(a) na reeno temat w F10, F11
    Jest chyba jeszcze jakiś cień szansy poprzez emulatory - ale to HU oraz TCB musiałyby być z jednego auta i dodanie auta przez Connected Drive byłoby poprzez VIN dawcy. Mimo to - nie szedłbym w tą stronę.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na corso temat w G30, G31, F90
    Generalnie masz tam adaptacje możliwe do zrobienia, ale nie liczyłbym że pomoże. Pewnie jest zabrudzona lub uszkodzona.
  21. luk_byd odpowiedział(a) na reeno temat w F10, F11
    Trzeba nowe TCB pod VIN kupić jeśli się nie myle.
  22. Cokolwiek, ktokolwiek by Tobie tutaj napisał, lepiej mieć taką odpowiedź oficjalnie od BMW - chociażby mailem.
  23. Hybryda plugin do 2 litrów jest 0% akcyzy Miękka hybryda niezależnie od pojemności jest 50% akcyzy.
  24. Wydaje mi się że kabel od kamery nie był dopięty w kamerze - tam ciężko wchodzi.
  25. Nie widziałem za dużo, bo raptem 4 czy 5 silników z hybryd (akurat plugin) i każdy z nich miał taki złotożółty nagar/nalot w środku. Wszystkie BMW, serwisowane jak BMW przykazało (niestety może?) Sam jestem ciekaw trwałości takich miękkich hybryd (jedna do mnie jedzie G21 z 21 roku 2.0d 318d 184km (to mnie zastanawia, bo normalnie 318d ma 150km). Silnik bardzo często gaśnie i odpala się w czasie jazdy. O obciążenia się nie martwie bo widziałem już że auto nie pozwoli go obciążać jak jest zimne - co jest cholernie niebezpieczne. Jedziesz 20km, chcesz wyprzedzić a tam brak mocy....

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.