Skocz do zawartości

G20 LCI2 2025


MarekRi

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś już ma jakieś wizualizacje potwierdzone? Jak to auto będzie wyglądało? Mi dealer mówił, że podobno kosmetyczne zmiany we wnętrzu (podobne do 4 coupe - można zobaczyć w konfiguratorze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekRi napisał(a):

Cześć

Czy jest już jakaś informacja kiedy wchodzi druga modernizacja G20. Nieoficjalnie 07/2024 ktoś potwierdzi? 

Previously posted info:

  • In production until 02/27 (G20)
  • No fully electric models
  • 07/24: Another refresh. I don't think BMW will call it "LCI2" but the changes will be noticeable. The interior will get new materials, trims, glass knobs, Iconic Glow kidneys will become available as an option, there will be new wheels. US and Korea will get B48 and B58 TÜ engines (on paper, there will be 7hp bumps for 320i and 330i, and 7hp loss for M340i).
  • 11/25: In EU, all diesel engines will be brought to EU7 compliance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przecieków to z zewnątrz ma się pojawić podświetlany gril i inne wzory felg. Wątpie, żeby zmienili lampy, nie ma żadnych szpiegowskich zdjęć w tym aspekcie. Ale jeżeli ktoś ma taki materiały to z chęcią się zapoznam. W G80/G81 mają być przednie lampy jak w serii 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciej_cie napisał(a):

Ja właśnie o przednich pisze. 

No tak, ale my piszemy wciąż o G80/G81, gdzie są potwierdzone na zdjęciach szpiegowskich. 

Teraz, adiki napisał(a):

Ale je już raz zmienili to co mieliby w nich jeszcze raz zmienić?

Dokładnie. Tym bardziej że to w 4-ce i w M3 jest zmiana lamp przednich na styl podobny do G20 LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taka ekscytacja tym co nazywacie "LCI2". Od kilku lat jest kupa zarówno z materiałami jak i opcjami. Dodadzą podświetlany grill a w zamian usuną połowę podświetlenia ambiente w środku (np nowa 4er). Albo usuną dostęp komfortowy w tylnych drzwiach (jak w X5 LCI). Nie mówiąc już o jakości plastików w środku. 

EU-kołchoz zarżnie motoryzację a elektryka nie jest przyszłością, jeśli ktoś uważa inaczej to musi wrócić do liceum (lekcje fizyki) i uważać na tych lekcjach ... 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neokrk napisał(a):

Nie wiem skąd taka ekscytacja tym co nazywacie "LCI2". Od kilku lat jest kupa zarówno z materiałami jak i opcjami. Dodadzą podświetlany grill a w zamian usuną połowę podświetlenia ambiente w środku (np nowa 4er). Albo usuną dostęp komfortowy w tylnych drzwiach (jak w X5 LCI). Nie mówiąc już o jakości plastików w środku. 

No i pewnie pojawia się w różnicę w wyposażeniu

np. porownując obecnie konfigurator 4 Coupe LCI vs 4 Gran Coupe:

  • nie ma już siedzeń w połączeniu skóry z alcantarą i jest pełna tapicerka materiałowa (imo poprzednia wersja była lepsza - pewnie zdania będą podzielone)
  • ceny niektórych opcji są droższe np. listwa carbonowa M Fiber jest droższa o 300zł , deska rozdzielcza pokryta skórą ekologiczną jest droższa o 500zł, nie da się już kupić opcji individual (chociaż imo i tak to było szaleństwem)

Czy będzie tak samo w serii 3? Możliwe.

2 godziny temu, neokrk napisał(a):

EU-kołchoz zarżnie motoryzację a elektryka nie jest przyszłością, jeśli ktoś uważa inaczej to musi wrócić do liceum (lekcje fizyki) i uważać na tych lekcjach ... 

Dlatego ja nie czekając na to, że kolejne modele i silniki są wycofywane z produkcji złożyłem zamówienie na G20 M340i.

Dodatkowo, ważnym aspektem, który trzeba uwzględnieć jest kwestia rabatu. Nie wiadomo czy obecny poziom rabatów na serię 3 będzie utrzymany na zamówienia nowego "lifta". Może będzie, może nie. Nikt tego w obecnej chwili nie potwierdzi i zagwarantuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dealerzy mówią, że linia na obecną 3 jest powoli domykana - nie wiem czy to tylko taka gadka, żeby przyspieszyć decyzję, ale mówią jednym głosem, że to prawdopodobnie ostatnie tygodnie na złożenie zamówienia. Linia na X3 już zamknięta. 

I w tym kontekście - wszyscy tak samo zapewniają, że rabatów na odświeżone 3 nie będzie takich jakie są teraz.

Co do zmian to jak wspomniałem - wnętrze ma być takie jak w 4 coupe, co do świateł przednich zdania są podzielone i podobno może pojawić się jakaś delikatna zmiana. 

 

IMO podświetlany grill to jest totalny pic, zabawka. Zalatuje to gadżetami z aliexpress. 

Edytowane przez JacekLZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że głównym powodem jest wprowadzenie iDrive 8.5, a reszta zmian to będzie przy okazji - i raczej na minus nie na plus. Sam iDrive 8.0 który mam w M340i jest w kilku sytuacjach drażniący np. podgrzewanie foteli i dobrze, że to zmienią... Co do reszty, to wątpię, żeby były jakieś zmiany, szczególnie jeśli chodzi o lampy, przecież tyle, co był lift... ale pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego się spodziewasz od idrive 8,5 w tej kwestii? Przyznaję sam, że faktycznie włączanie grzania poprzez wejście w opcje klimatyzacji i dopiero szukanie tam, pukanie kilka razy w ekran jest lekko irytujące - i stwierdzam to nie jako użytkownik, lecz po zabawie w demówce. Ale podobno można jakoś porobić skróty do tych bardziej przydatnych funkcji? Sorry jeżeli pytanie jest trywialne, ale jestem nowicjuszem w kontakcie z idrive 8

Edytowane przez JacekLZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę że i przednie światła się zmienią na pionowe paski z poziomych,

Tylne lampy chyba przed i po lifcie sa takie same, wiec i tutaj pewnie cos zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecna 3er już nawiązuje do tych "nawiasów" i to raczej zostanie.

Dla mnie to w ogóle dziwne, że już coś chcą zmieniać... ledwo LCI wyjechały na drogi a tu kolejne zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.