Treść opublikowana przez luk_byd
-
Kodowanie licznika 6wa
KOMBI możesz zakodować na włączonym silniku. Cały proces - połączenie + kodowanie to ok. 3 minut, chyba że flash to dłużej - ale w takiej sytuacji lepiej mieć 'dobry akumulator' albo podłączyć prostownik/drugie auto odpalone na kablach.
-
Kodowanie licznika 6wa
https://www.docdroid.net/lsgJHy2/6wa-retrofit-guide-pdf#page=6 Mozesz zaczac od punktu 4 jak masz wyzerowane
-
[F11] Lekkie szarpanie przy przyspieszaniu (xDrive)
To chyba jeszcze prościej wyjąć bezpiecznik ? (po co się brudzić pod autem?)
-
dolozenie lopatek zmiany biegow g31 LCI
To już zależy od Ciebie czy dasz rade.
-
Idrive głupieje. Ukryte funkcje ?
Być może jakieś słabe połączenia jak mniemam do emulatora. W obecnej chwili CIC ogarnia się bez problemu bez emulatorów, jak i nowsze jednostki. Znajdz speca w okolicy, ktory Ci ogarnie jak trzeba. Na dzień dobry, wrzuć zdjęcie włączonego ekranu abyśmy wiedzieli co siedzi, bo skoro ktoś wymieniał, to mógł wsadzić wszystko.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
Przy EDC czuć trochę, ale najbardziej zauważalna róźnica to ruszanie z 2 biegu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Znów chcę dodać do dyskusji coś od siebie... Nie wiem czy słusznie, czy nie, ale to o czym teraz myślę: Wszystko co piszecie - o samochodach nowych. Nie patrząc na to ile mam aut, zakładając że mam 1/2 - w sensie ja jedno, żona drugie. No i nawet gdyby trzecie - dla funu. Myślę że tak jest w przeciętnej polskiej rodzinie (ew. bez tego trzeciego). Ok, są to auta ze średniej półki - BMW G30 z ~20-21 roku, BMW G20 z ~21-22 roku. Zawsze były to auta używane, bo mam wiedzę/szczęście + dobre źródło (moim zdaniem). Nie kupiłem nigdy auta nowego - trochę mi się to nie kalkuluje chyba, są inne wydatki, ostatnio podjąłem próbę ale handlowcy mnie nie zachęcali. Do brzegu. Obecnie, ktoś kto chce kupić używane auto 3-4 letnie jaki ma wybór? Widziałem jakieś Tesle S i 3 w cenach podobnych do BMW. Zużycie baterii ok. 10% (SoH = ~90%). Akceptowanie. Nie mniej jednak dużo ludzi boi się kosztów ew. napraw. Naprawy elektryków może rzadko się zdarzają, ale jeśli wystąpią - mogą być mega kosztowne. Do czego zmierzam. Auta elektryczne owszem mocno sie rozwijają i każde nowe jest lepsze niż poprzednie. Błędem Państwa/UE jest tak silny nacisk - ludzie buntują się jak ktoś im każe coś zrobic, nawet jeśli to dobra rada/polecenie, po prostu nikt nie lubi byc zmuszany - to zła strategia ze strony UE. Powinna być zachęta, pokazanie korzyści -> realne korzyści, infrastruktura, a nie karanie czy zmuszanie. Obcięcie w mój elektryk firm wieloosobowych - bez sensu. Natomiast rynek aut używanych - tutaj jest największy hamulcowy i najwięcej opini osób które się tylko 'interesują' a nie mają/mieli. A Ci co się interesują mają wiedze no... z internetu, a nie od osób które mają. Wiem że mi elektryk by pasował, bo G30 jeźdzę w większości na prądzie. G30 mi się podoba, pasuje mi 530e. Boli jedynie mały zasięg - gdyby ten był o 30-40km większy jak w G20 2LCI - czego więcej chcieć - wtedy tylko problemem jest zbyt rozbudowane auto tj. bez sensu wozić silnik i narażać się na usterki jednego i drugiego jednocześnie.
-
330D, 2021
Generalnie dużo rzeczy, trzeba by przejrzeć schematy. Jak widać, po kliknięciu przycisku na pilocie - terminal 30B
-
Pdląćz USB 1, aby rozpcząć aktualizację - F10 2014
Probowales wyjac i wlozyc pendrive ?
-
BIMMERCODE G31 MHEV 2023
Wpisz w google G30 lub G05 lub G20 cheatsheet i tam bedziesz mial jakies podpowiedzi.
-
FSC a aktywna fabryczna navi EVO NBT
Wyciągnąć z auta za pomocą Bimmercode lub kabla enet - nie (chyba że aktualny, no ale to nie do aktywacji kolejnych map) Trzeba kupić albo fabryczne FSC.
-
330D, 2021
Poziomowanie i skręcanie reflektora działa poprawnie? A moze to dzwiek wycieraczek? One przy usypianiu/wzbudzaniu chyba robia maly ruch silnikami.
-
FSC a aktywna fabryczna navi EVO NBT
Nie. Ale możesz załatwić sobie kody FSC fabryczne, dla nawigacji EVO i MGU są one dożywotnie.
-
330D, 2021
A ja słyszę śrubę która jakby ślizgała się po zębatce. Zamek wlewu paliwa?
-
550e vs 540d
To ochrona komponentów, było już od BDC G05 - lipiec 2019. Może coś sofotowo nie zdążyło się wczytać stąd błąd.
-
Dziwny dźwięk przyspieszanie/zwalnianie - napęd ?
Jeśli mamy też się pozastanawiać, sugeruje nagrać dźwięk.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
LIVE jest do MGU, Do NBT (ID5/6) idzie EVO
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Nie pisałeś że ją masz.
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Poza ASO jest to możliwe.
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Z reguły jest elementem fotela. A wiązki ? Jeśli ma być zrobione porządnie to powinna być zgodnosć wyposażenia auta z listą VO/FA. Wszystko jest możliwe.
-
330D, 2021
Po otwarciu i zamknieciu auta zachodzą róźne procesy w zalezności od warunków. Klapy w grilu, dolne rolety, przepustnice itp W czym rzecz?
-
Dziwny dźwięk po zgaszeniu silnika .
Miałem taki dźwięk w G20 320d 19r, G21 318d 21r, ale nie mam chyba (głowy nie mam) w G20 316d 20r. Na forum ktoś pisał ze to jakiś zawór i że wymieniał w ASO i ustało.
-
530e vs 530i
Jeżdząc tak w około domu - to nawet zimą na samym prądzie - na spokojnie. Trasa 120km - jeśli wyjedziesz naładowany do 100% to pierwsze 30/40km zrobisz ze spalaniem 0l/100km - w zależności lato/zima Pozostałe 90/80km licz: 7l/100 - autostrada; 6,5/100 - krajowka W trybie auto edrive powyzej 90km/h (a wiec w trasie) nawet w domyslnych ustawieniach nie bedzie auto ciagle gaslo i odpalalo, gdy osiagnie ~10% bateria, to zmniejsza sie to do 60km/h Jeśli chcesz - włączasz kodujesz sport individual i max edrive z automatu - zadzaiała to tak, że zawsze jak masz - jezdzisz na baterii, jak sie rozladuje, jezdzisz na benzynie + wspomaganie elektryczne. Gasnie tylko jak na dluzej sie zatrzymasz (nie tak jak w normalnym start stop)
-
dolozenie lopatek zmiany biegow g31 LCI
Jeśli chodzi o łopatki to kupujesz kierownice, kodujesz i powinno być OK. Zwróć uwagę na pozostałe wyposażenie np. czujnik dotyku, wibracje, grzanie itp.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja klade maske - tak jak przy zamknieciu, by opierala sie na zamku. Dwoma palcami naciskam na znaczek bmw, czasem cala dlonia i dociskam. Nie lubie jak ktos puszcza maske z gory