Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na Denyplprw temat w F10, F11
    KOMBI możesz zakodować na włączonym silniku. Cały proces - połączenie + kodowanie to ok. 3 minut, chyba że flash to dłużej - ale w takiej sytuacji lepiej mieć 'dobry akumulator' albo podłączyć prostownik/drugie auto odpalone na kablach.
  2. luk_byd odpowiedział(a) na Denyplprw temat w F10, F11
    https://www.docdroid.net/lsgJHy2/6wa-retrofit-guide-pdf#page=6 Mozesz zaczac od punktu 4 jak masz wyzerowane
  3. To chyba jeszcze prościej wyjąć bezpiecznik ? (po co się brudzić pod autem?)
  4. To już zależy od Ciebie czy dasz rade.
  5. Być może jakieś słabe połączenia jak mniemam do emulatora. W obecnej chwili CIC ogarnia się bez problemu bez emulatorów, jak i nowsze jednostki. Znajdz speca w okolicy, ktory Ci ogarnie jak trzeba. Na dzień dobry, wrzuć zdjęcie włączonego ekranu abyśmy wiedzieli co siedzi, bo skoro ktoś wymieniał, to mógł wsadzić wszystko.
  6. Przy EDC czuć trochę, ale najbardziej zauważalna róźnica to ruszanie z 2 biegu.
  7. Znów chcę dodać do dyskusji coś od siebie... Nie wiem czy słusznie, czy nie, ale to o czym teraz myślę: Wszystko co piszecie - o samochodach nowych. Nie patrząc na to ile mam aut, zakładając że mam 1/2 - w sensie ja jedno, żona drugie. No i nawet gdyby trzecie - dla funu. Myślę że tak jest w przeciętnej polskiej rodzinie (ew. bez tego trzeciego). Ok, są to auta ze średniej półki - BMW G30 z ~20-21 roku, BMW G20 z ~21-22 roku. Zawsze były to auta używane, bo mam wiedzę/szczęście + dobre źródło (moim zdaniem). Nie kupiłem nigdy auta nowego - trochę mi się to nie kalkuluje chyba, są inne wydatki, ostatnio podjąłem próbę ale handlowcy mnie nie zachęcali. Do brzegu. Obecnie, ktoś kto chce kupić używane auto 3-4 letnie jaki ma wybór? Widziałem jakieś Tesle S i 3 w cenach podobnych do BMW. Zużycie baterii ok. 10% (SoH = ~90%). Akceptowanie. Nie mniej jednak dużo ludzi boi się kosztów ew. napraw. Naprawy elektryków może rzadko się zdarzają, ale jeśli wystąpią - mogą być mega kosztowne. Do czego zmierzam. Auta elektryczne owszem mocno sie rozwijają i każde nowe jest lepsze niż poprzednie. Błędem Państwa/UE jest tak silny nacisk - ludzie buntują się jak ktoś im każe coś zrobic, nawet jeśli to dobra rada/polecenie, po prostu nikt nie lubi byc zmuszany - to zła strategia ze strony UE. Powinna być zachęta, pokazanie korzyści -> realne korzyści, infrastruktura, a nie karanie czy zmuszanie. Obcięcie w mój elektryk firm wieloosobowych - bez sensu. Natomiast rynek aut używanych - tutaj jest największy hamulcowy i najwięcej opini osób które się tylko 'interesują' a nie mają/mieli. A Ci co się interesują mają wiedze no... z internetu, a nie od osób które mają. Wiem że mi elektryk by pasował, bo G30 jeźdzę w większości na prądzie. G30 mi się podoba, pasuje mi 530e. Boli jedynie mały zasięg - gdyby ten był o 30-40km większy jak w G20 2LCI - czego więcej chcieć - wtedy tylko problemem jest zbyt rozbudowane auto tj. bez sensu wozić silnik i narażać się na usterki jednego i drugiego jednocześnie.
  8. luk_byd odpowiedział(a) na Magick1977 temat w G20, G21, G80, G81
    Generalnie dużo rzeczy, trzeba by przejrzeć schematy. Jak widać, po kliknięciu przycisku na pilocie - terminal 30B
  9. Probowales wyjac i wlozyc pendrive ?
  10. Wpisz w google G30 lub G05 lub G20 cheatsheet i tam bedziesz mial jakies podpowiedzi.
  11. Wyciągnąć z auta za pomocą Bimmercode lub kabla enet - nie (chyba że aktualny, no ale to nie do aktywacji kolejnych map) Trzeba kupić albo fabryczne FSC.
  12. luk_byd odpowiedział(a) na Magick1977 temat w G20, G21, G80, G81
    Poziomowanie i skręcanie reflektora działa poprawnie? A moze to dzwiek wycieraczek? One przy usypianiu/wzbudzaniu chyba robia maly ruch silnikami.
  13. Nie. Ale możesz załatwić sobie kody FSC fabryczne, dla nawigacji EVO i MGU są one dożywotnie.
  14. luk_byd odpowiedział(a) na Magick1977 temat w G20, G21, G80, G81
    A ja słyszę śrubę która jakby ślizgała się po zębatce. Zamek wlewu paliwa?
  15. luk_byd odpowiedział(a) na Daniel2211 temat w G60, G61, G90, G99
    To ochrona komponentów, było już od BDC G05 - lipiec 2019. Może coś sofotowo nie zdążyło się wczytać stąd błąd.
  16. Jeśli mamy też się pozastanawiać, sugeruje nagrać dźwięk.
  17. LIVE jest do MGU, Do NBT (ID5/6) idzie EVO
  18. Z reguły jest elementem fotela. A wiązki ? Jeśli ma być zrobione porządnie to powinna być zgodnosć wyposażenia auta z listą VO/FA. Wszystko jest możliwe.
  19. luk_byd odpowiedział(a) na Magick1977 temat w G20, G21, G80, G81
    Po otwarciu i zamknieciu auta zachodzą róźne procesy w zalezności od warunków. Klapy w grilu, dolne rolety, przepustnice itp W czym rzecz?
  20. Miałem taki dźwięk w G20 320d 19r, G21 318d 21r, ale nie mam chyba (głowy nie mam) w G20 316d 20r. Na forum ktoś pisał ze to jakiś zawór i że wymieniał w ASO i ustało.
  21. luk_byd odpowiedział(a) na Konserwant temat w G30, G31, F90
    Jeżdząc tak w około domu - to nawet zimą na samym prądzie - na spokojnie. Trasa 120km - jeśli wyjedziesz naładowany do 100% to pierwsze 30/40km zrobisz ze spalaniem 0l/100km - w zależności lato/zima Pozostałe 90/80km licz: 7l/100 - autostrada; 6,5/100 - krajowka W trybie auto edrive powyzej 90km/h (a wiec w trasie) nawet w domyslnych ustawieniach nie bedzie auto ciagle gaslo i odpalalo, gdy osiagnie ~10% bateria, to zmniejsza sie to do 60km/h Jeśli chcesz - włączasz kodujesz sport individual i max edrive z automatu - zadzaiała to tak, że zawsze jak masz - jezdzisz na baterii, jak sie rozladuje, jezdzisz na benzynie + wspomaganie elektryczne. Gasnie tylko jak na dluzej sie zatrzymasz (nie tak jak w normalnym start stop)
  22. Jeśli chodzi o łopatki to kupujesz kierownice, kodujesz i powinno być OK. Zwróć uwagę na pozostałe wyposażenie np. czujnik dotyku, wibracje, grzanie itp.
  23. Ja klade maske - tak jak przy zamknieciu, by opierala sie na zamku. Dwoma palcami naciskam na znaczek bmw, czasem cala dlonia i dociskam. Nie lubie jak ktos puszcza maske z gory

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.