Treść opublikowana przez Ryniu
-
Slabe punkty e46(320d)
dodam do tego co napisane wcześniej: - opornica klimatronika tzw. jeż, - moduł centralnego zamka (przekźniki), - EGR, - żaluzja chłodnicy, - wężyki podciśnienia,
-
klocki
Nic nie trzeba resetować, kontrolka gaśnie od razu po przekręceniu kluczyka, jeżeli tak nie jest to jest przerwa w obwodze w czujniku w lewym przednim kole lub tylnym prawym, ew. wtyczka do końca nie wskoczyła lub jest przerwa w obwodzie poza czujnikiem, ja polecam klocki TRW.
-
[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem
Ale gdzie dokładnie szukac tych połączen i jak sie tam dostac? U mnie problem nie ma chyba zwiazku z upałem wiec raczej wykluczam przekaznik i sklaniam sie ku szukania przyczyny w kablach i połączeniach... Sam bym sie za to osobiście nie brał, poza tym pół samochodu trzeba rozebrać, co za tym idzie na pewno z 2 dni roboty w słoneczny dzień ...
-
bierze oleju dosyć dużo. jaka przyczyna??
chciałbym się zapytać co to jest tkm :?: :?: :?: Dziwna jednostka odległości. tkm to tonokilometr stosowana w transporcie towarowym ...
-
[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem
witam, ostatnio problem z centralnym zamkiem dotknął i mnie, post ten jednak pomógł, cała operacja zajęła 3 godzinki, przekaźniki kupowałem tu: http://www.aphelektra.com/cgibin/shop?info=216vd&sid=4e53c307 25 zł za szt. teraz wszystko jest ok, centralny się otwiera za każdym razem. Aha zapomniałem podziękować kolegom :cool2:
-
oświetlenie wnętrza, lampka nad lusterkiem, banalne pytanie
Ja wyjmowałem, ale miałem do niej 3 podejścia, dziadostwo, nie idzie tego wyjąć, lampka wychodzi razem z budową metalową, także trzeba uważać żeby nie połamać plastiku, podważa się ją od jednej strony, od strony wnętrza, dokładnie są tam dwa sprężyste zaczepy, takie wygięte haki które trzba wcisnąć do środka, są one usytuowane około 2 cm od krawędzi, wtedy można ją wyszarpnąć z podsufitówki.
-
ktoś coś wie na ten temat
Tak samo jakbys odlaczyl EGR'a
-
Wymiana przepływomierza.
Są te same także nie ma problemu, a przy okazji można sprawdzić który dobry
-
Wymiana przepływomierza.
Wg mnie to raczej normalne ze przy 1500 rpm na 4 sie zadlawi ... za duzy bieg za male obroty
-
320 d ile komp pokazuje spalania
Jak chcesz wiedziec jakie masz prawdziwe spalanie to zalej bak do pelna, wyzruj kilometry, zrob 200-400 km, ponownie zalej do pelna i bedziesz mial prawdziwy wynik, porownasz ze wskazaniem komputera. Mi teraz pokazuje srednie 6,2, zima pokazywal 7,2.
-
pompa wody??
Takich rzeczy sie nie regeneruje, nowe sa stosunkowo tanie. Objawem padnięcia pompy wody jest grzanie się silnika, takze ten halas pochodzi raczej z czegos innego.
-
hej bmw e 46 2001
Może ktoś poduszki podpiął pod kontrolkę oleju albo coś innego ... :norty:
-
Witam wszystkich !!! E46 320d
"PawelekBMW" moze napisz ile dales EUR, jaki przebieg i co trzeba naprawic ?? Jakie wypoazenie ?? Przyjechales na kolach ?? Ile kosztuja zjazdowki we wloszech ?? A te klamki, litstwy i kratke to moze sobie ktos do bajeru pomalowal ...
-
330dA M Pakiet - czy wejda felgi 18 z opona 225/45r18...
W tym przypadku roznica na srednicy kola to zaledwie 1,5 mm, te 255 sa o tyle mniejsze.
-
330dA M Pakiet - czy wejda felgi 18 z opona 225/45r18...
Ja teraz na wiosne zakladam do mojej felgi 18 AC Schnitzer'a z oponami 225/40R18, juz przymierzalem, wchodza bez problemu :mrgreen: Szerokość felg 8,5 cala, ET 43, standardowe zawieszenie.
-
Problem z załączeniem turbiny 320d - strona 3 nowy problem
Raczej na pewno nie, u mnie tez sie tego typu rzeczy dzialy, a okazalo sie ze mialem dziure w wezyku podcisnienia sterujacym turbo, takze przyczyn moze byc wiele.
-
Problem z załączeniem turbiny 320d - strona 3 nowy problem
Nie trzeba.
-
Lampy tylne do sedana.Jakie wybrać?
Chyba najladniejsze lampy ...
-
dziwna rzecz pod siedzieniem pasażera
hmmm moze to jakis obiornik gps ?? najlepiej po sznurku do klebka ...
-
schodzi paliwo gdzie szukać?? TDS
Nowa nie znaczy że dobra, ja bym się jej dokładniej przyjrzał.
-
2.0 d 1999r 176 tyś
Ma turbine, olej w silniku na pewno nie zaszkodzi wymienić, reszte po prostu sprawdz, zajrzyj gdzie sie da, najlepiej wlasnym okiem sprawdzic co i jak wyglada, ja tak zawsze robie, po zakupie sprawdzam wszystko, moc zapewne 136 KM przy tym roczniku, chociaz biorac pod uwage wiek i przebieg moglo troche tych kucykow ubyc, jak ktos palil w aucie to zapachu nie wytepisz, troche pomoze pranie tapicerki i siedzen koszt okolo 250 zl .
-
BMW E 46 320 D PROBLEM Z ELEKTROZAWOREM STERUJĄCYM TURBO
Chociaż jak kiedyś analizowałem ten schemat : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45 to u mnie jakoś chyba odwrotnie jest z tymi wężykami idącymi do zbiorniczka podciśnienia ...[/url]
-
BMW E 46 320 D PROBLEM Z ELEKTROZAWOREM STERUJĄCYM TURBO
Wszystko znajdziesz na http://www.realoem.com
-
Foto silnika - wszystko jest OK?
W 318d masz tam filtr paliwa wraz z chłodniczką, w 320d 150 KM czegoś takiego już nie ma. Szczerze coś ten kielich z pierwszej foty podejrzanie wygląda.
-
Nie ma głosu po zainstalowaniu nwego radia..... :/
Być może u Twojego kumpla jest tak jak u mnie, że nie ma wzmacniacza fabrycznego, wystarczy przejsćiówka na kostki iso i wsio gra :cool2: