Treść opublikowana przez Ryniu
-
[ E46 ] Kontrolka od klocków hamulcowych.
To jak szkoda ci 10 zł za czujnik, to możesz pozwierać jego przewody i kontrolka też zgaśnie :-) , tylko wtedy układ ten nie będzie spełniał swojego zadania :mrgreen:
-
[ E46 ] Kontrolka od klocków hamulcowych.
Jak założyłeś nowy czujnik to przekręcasz klczyk do pozycji zapłonu i czekasz około 10s, po tym czasie kontrolka zgaśnie sama.
-
Wymiana pompy wtryskowej w e46 320d
To że chodzi to nie do końca znaczy że jest dobra, musi też wytwarzać odpowiednie ciśnienie. Przynajmniej u mnie tak było w 318tds że pompa paliwowa w zbiornkiu chodziła, ale nie wytwarzała odpowiedniego ciśnienia, i auto za cholere nie chciało odpalić.
-
[E36] Jak to jest z ABSem w rocznikach 91
Ja w swojej E36 rok '91 też nie miałem ABS'u i jeździło się normalnie, jedynie zimą trzeba troche uważać, a w awaryjnych sytuacjach hamowanie pulsacyjne.
-
Wymiana pompy wtryskowej w e46 320d
A może tylko pompa paliwowa ci poszła, ta która znajduje się w zbiorniku.
-
320Ci Problem z dmuchawa.
Ok dobre i to, podziękować kolegom
-
zgasł i nie da rady uruchomić
Miałem podobną sytuacje tyle że w 318tds, padła mi wtedy pompa paliwowa, ta która znajduje sie w baku.
-
320Ci Problem z dmuchawa.
Tak na marginesie, nikt z kolegów poczas wymiany jeża w E46 fotek nie porobił ? Przydałoby się to do działu zrób to sam, może chociaż jakiś szczegółowy opis.
-
Przeplywka.Ponownie.
Jeżeli EGR się w ogóle nie otwiera, to tak, a wiadomo że zaworem EGR steruje elektrozawór. Uszkodzenie EGR'a objawiać się może falującymi obrotami na biegu jałowym.
-
Przeplywka.Ponownie.
Silnik może chodzić głośniej gdy mamy odłączony EGR.
-
Rozbite BMW a ubezpieczalnia zaniża naprawę!!!!
Kolega "BaX" ma racje, mówisz że naprawiasz auto bezgotówkowo i wyznaczasz ASO BMW, w którym auto ma być naprawione. Beemke będziesz miał zrobioną na nowych oryginalnych częściach, a obowiązkiem ubezpieczyciela jest dostarczenie pojazdu do wyznaczonego warsztatu. Procedura sprawdzona :cool2: , najlepsze są te kosmiczne faktury które ASO wystawia ubezpieczycielowi hehehehe
-
Moja E46 juz bez kata :-D [Foto]
Krótkie pytanie - czy nie dymi teraz za bardzo po tym zabiegu ??
-
Szyba mi pekła :-(
Nowa szyba z zielonym paskiem razem z wymianą 350 zł. Samemu nie ma się co paprać i bawić w używki, tymbardziej że dostaniemy gwarancje na montaż i pęknięcia powstałe na skutek wady materiału (rzadko spotykane hehehe).
-
[E46] ile palą 320d
Hehe nie to nienormalne, skoro zbierzność masz zrobioną, to pewnie wina opony, zamień przednie koła, lewe na prawe i zobacz czy będzie ściągać na lewo, jeżeli tak to masz odpowiedź.
-
Podgrzewanie dodatkowe, EGR i VIN - pomoc w rozkoowaniu
Też mi się wydaje że te dwa błędy są ze sobą powiązane, a co do samego egr'a to może sonda lambda źle odczytuje pomiary, tylko że wtedy komputer by chyba wyazał taki błąd ? Poza tymi błędami to wydaje mi się że na zimnym silniku troche długo kręci. Odnośnie nr VIN to szukam kogoś kto mógłby podać mi wyposażenie auta z jakim opuszczało fabryke.
-
tuleje gum-met przod
Jakby co to mam jedna tuleje wahacza przedniego E30/E36 do opchniecia, ozywiscie nieuzywana :-), niby lemfordera, oddam za pare groszy, jakby co to pisac [email protected]
-
Podgrzewanie dodatkowe, EGR i VIN - pomoc w rozkoowaniu
Witam, mam następujące kody błędów w E46 320 diesel 136KM sprawdzone urządzeniem BOSCH'a : kod 27 - podgrzewanie dodatkowe, przerwa kod 6 - układ recyrkulacji spalin, nieprawidłowa regulacja W związku z tym prosze o pomoc tych którzy się spotkali z podobnymi problemami, co do układu recyrkulacj spalin, to też mam pytanie czy jest gdzieś jakiś czujnik odpowiedzialny za zachowanie tego układu czy tylko zawór EGR i elektrozawór sterowany ciśnieniowo. Następna prośba w rozkodowaniu nr VIN, jeżeli może ktoś pomóc to w tej sprawie prosze na email [email protected] pozdrawiam
-
opcja: poduszka pasazera
Z tego co wiem, to wersje wyposażenia standardowego różnią się w zależności od karaju. I tu najbardziej mogą się różnić wyposażeniem auta sprowadzane z Belgii. Sam miałem E36 rok 96 gdzie była tylko jedna poduszka w standardzie, kolega teraz kupił E46 318 rok 99 (też z Belgii) i tylko dwie poduszki w standardzie, gdzie normalnie powinno ich być 4. Szwagier miał okulara w kolorze matowy granat (też z Belgii), gdzie normalnie w inych krajach mercedes okulara w kolorze granat bez metaliku nie sprzedawał. Także to, że jest jedna poducha, to nie musi znaczyć że auto miało dzwona.
-
Jak podnieść tylne zawieszenie aby nic nie tarlo o koła?
Bezawaryjnie, dlatego pisałem o tym żeby samemu nie robić, ja też mam pozaginane ranty, tyle że gdy kupowałem auto, było już to zrobione :-) A co do gum to można je kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym 3,5 za sztuke, są to zwykłe gumy usztywniające, uniwersalne, które się wkłada w sprężyny.
-
Prośba+kontrolki
60 zł za instrukcje obsługi to czyste ździerstwo, myśle że tak poważny producent samochodów powinien udostępniać takie materiały nieodpłatnie w postaci elektronicznej na swoich stronach www. Ale może znalazła by sie jakaś życzliwa osoba z forum, która mogła by zeskanować swoja polską instrukcje obsługi i w ten sposób pomóc innym forumowiczom. Myśle że wielu ludzi by mnie poparło.
-
Jak podnieść tylne zawieszenie aby nic nie tarlo o koła?
Samemu to można tylko wszystko zepsuć, niektóre warsztaty mają takie urządzenia które się zakłada na piaste i ładnie, równo zagina ranty,że nawet żadnego śladu nie ma. Może twarde sprężyny, tylko nie wiem czy są takie ze standardową wysokością.
-
Jak podnieść tylne zawieszenie aby nic nie tarlo o koła?
Hmmm poddginanie rantów błotników powinno pomóc, jednak bez pomocy specjalistycznego zakładu się nie obędzie :cool2:
-
Prośba+kontrolki
Tak tak, tyle że nie każdy ją posiada, a w forme elektronicznej jeszcze nie znalazłem :(
-
Jaki olej przy takim przebiegu
Lej półsyntetyk 10W40 przy tym przebiegu będzie odpowiedni :cool2:
-
cos pada...??
Skoro tak, to może to wada fabryczna, a auto było po wypadku ?