Skocz do zawartości

jedynakk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jedynakk

  1. jedynakk odpowiedział(a) na jedynakk temat w E36
    warsztad polegl i sam chce to zrobic-czy ktos mi w tym pomoze ma ktos pomysl jak przesunac gorna krawedz kola przud prawa strona na zewnatrz 1 stopien:?:
  2. jedynakk opublikował(a) temat w E36
    witam wszystkich bedacych na forum--- mam taki maly problem, zapytam poniewaz moze uda mi sie zaoszczedzic kilka zl. a wiec bedac we francji przejechalem po krawezniku prawym przednim kolem, na tyle mocno ze cos sie przestawilo w kolumnie macpersona(pisze jak slysze) i teraz kat nachylenia kola jest o 1stopien wiekszy od lewej strony.wiem jak zlozona jest kolumna. moje pytanie to takie, co sie tam moglo przestawic, czy duzo jest pracy z przywruceniem prawidlowego konta nachylenia kola z przodu. dodam ze w drodze powrotnej (najprawdopodobniej wtedy) scielo mi wewnetrzna strone opony. prosze o pomoc osoby ktore znaja sie na djagnostyka lub sami robia mechanike i sie znaja na samochodach. chce tekiej pomocy poniewaz nie wiem czy w domowych warunkach bez specyjlnego sprzetu dam rade nastawic w miejsce to co bylo kolumne a wiadomo i tak na diagnostyke na zbieznoce musze pojechac.
  3. jedynakk odpowiedział(a) na Nest temat w E36
    niestety olej do silnika nie ma nic wspolnego z olejem do wspomagania- wspomaganie lej tylko i wylacznie atfa
  4. jedynakk odpowiedział(a) na jedynakk temat w E36
    andrev9- problem jest taki ta sruba jest na klucz 17mm od gory ja widac a ta od spodu jest na klucz 24mm wiecej tam srub nie widze a tym bardziej na klucz 27mm ta od gory jest otoczona w simeringiem mysle ze o ta ci chodzilo ale bardzo ciezko ja ruszyc w srodku niej jest taki korek silikonowy. powiedz jakiej sily trzeba uzyc zeby ja ruszyc- moze dasz zdjecie z zaznaczona ta sroba- pozdrawiam tomek
  5. jedynakk odpowiedział(a) na Nest temat w E36
    ja bym ja rozebral i wyczyscil bo to ze zezi widocznie cos w niej sie zatkalo nic w niej nie mozna zepsuc a najwazniejsze zeby zlozyc tak jak bylo zalej nowym olejem atf- ja wlasnie skonczylem wymieniac sprezyne w pompie -pozdrawiam
  6. jedynakk odpowiedział(a) na olo83 temat w E36
    bosch cena 99zł para poszukaj w gazecie auto swiat
  7. jedynakk odpowiedział(a) na młudzik temat w E36
    ja zaczal bym od obserwacji czy jest temperatura w porzodku czy stoi w pionie wskazowka jak sie stoi i czy nie opada jak sie jedzie -jesli tak sie dzieje to czeka cie wymiana termostatu a jesli na postoju zaczyna leciec zimne powietrze a wczasie jazdy leci cieple to moze byc przyczyna wirnik obluzowany na osi pompy lub sie konczy wirnik pompy jazda na takim motorze jest niebezpieczna bo nie ma odpowiedniego obiegu wody i chlodzenia na postoju- najlepiej wymien pompe koszt 170zl i termostat120zl
  8. jedynakk odpowiedział(a) na perhood temat w E36
    termostat okolo 120-140 zl wymiana 0zl. dwie srubki biezesz 8mm dlugosci okolo 4-5cm i wkrecas je w miejsca przeznaczone do tego na termostacie sam na nowym zoboczysz gdzie- wkrecasz je rownoczesnie 1 obrot pierwsza i 2 ieden obrot montujesz nowy termostat podlaczasz weza i lejesz plyn odpowietrzasz tyle gotowa. ja zamiast srob dalem sobie szpilki polecam i juz sie nie boisz ze urwiesz srubke
  9. jedynakk odpowiedział(a) na matikolo temat w E36
    nowa sprawna wiskoza przez pierwsze kilkadziesiat kilometrow powiem tak u mnie tak chodzila gdzies przez 300 - 400 km chodzi jak by byla zablokowana do mometu rozchodzenia sie potem na zimnym motorze jest zalaczona ale tak przez okolo 1 min potem kreci sie z biegu z tarcia palcem mozna zaczymac. pozdrawiam
  10. najprawdopodobniej sciezki oporowe na plywaku sa juz przetarte i plywak jest niesprawny sprawdz na samym dole opornika
  11. jedynakk odpowiedział(a) na jedynakk temat w E36
    a mugbys na jakims rysunku pokazac ktora to sroba
  12. jedynakk opublikował(a) temat w E36
    witam wszystkich zagladajacych do mojego tematu. wiec mam pytanie -ktora sroba na maglownicy kasuje sie luz. w ktora strone sie ja kreci zeby ten luz skasowac. wszystkich chcacych napisac ze tego sie nie robie prosze o nie pisanie takich opini. za odpowiedzi zwiazane z moim pytaniem serdecznie dziekuje.
  13. ja nie wiem czy da sie cos zrobic z cieknaca maglownica moim zdaniem remont jest nie do unikniecia lub kupno innej koszt remontu 350 zl a inna po remacie widzialem na allegro 550zl.
  14. jedynakk odpowiedział(a) na matikolo temat w E36
    wiskoza jest nie naprawialna w srodku uszkadza sie zaworek i lozysko --jak cos z nia jest nie tak to nie gdybaj tylko wymien
  15. tam kolo przepustnicy jest linka od pedalu gazu na miej jest element ktorym jak pokrecisz to mozesz zmniekszyc otwarcie przepustnicy lub zwiekszyc zobacz czy jak ja wkrecisz to obroty spadna a przy okazji wymyj przepustnice i sprezynki a pozniej sprezynki przesmaruj olejem najlepiej atfem a przepustnice umyj nafta ale jej nie demontuj tylko tak jak ja widac po sciagnieciu przewodu gumowego
  16. mam dizla ale ciagnik i bylo to co piszesz i ja mysle ze to samo tak wiec jesli widzisz bable powietrza to sprawdz gdzie je zasysa najprawdopodobniej przewud paliwowy jest nie szczelny moze na tym odcinku kolo pompli paliwowej sie cos stalo i powietrza ssa nic skomplikowanego tylko trzeba szukac miejsca gdzie zasysa powietrze i zlikwidowac uszkodenie
  17. obroty 900
  18. co do gazu zeczywiszcie jesli na badaniach ilosc co2 przekroczkone 2krotnie to za bogata mieszanka. obniz nachylenie ze 6-8 jednostek w dul i probuj wtedy sprawdzac spalanie, a po silniku tez slychac jesli ma za bogata mieszanke odrazu inaczej chodzi szczegulnie na dobrym obciazeniu motoru to slychac-a moze tez sada byc padnieta i paliwo i gaz nie beda chodzic ok. ja mam osobiscie KME DIEGO 3 i jestem zadowolony i to co napisalem sam robie. a olej lej z najwyzszej polki i nie sluchaj domoroslych mechanikow. ja lalem do skrzyni mobila ATFa i skrzynia nie chodzila tak jak powinna jak zalalem castrola ATFa to jest o niebo lepsza praca jej a parametry te same wiec o co chodzi z tymi olejami? :D . pozdrawiam
  19. widze ze nikt nie mial takiego problemu to nic jakos to sam rozwiaze . ale za odwiedziny dzieki. moze ktos ma na opchnieciu regulator cisnienia do listwy paliwowej do motoru M43 z np 95r. pytam o to tak na marginesie
  20. nie mam palca ani kopulki to silnik M43 :P
  21. witam sanowbych Panow i Panie na forum. wiec tak. raz pali na tyk raz trzeba pokrecic ze 3-4s co moze byc przyczyna takiej sytuacji. dodam ze pompa paliwa jest nowa i cisnienie daje dobre, przekaznik pompy wymienilem, swiece. zapytam jeszcze gdzie jest ten zaworek co reguluje cisnienie na listwie co przelewa nadmiar paliwa do zbiornika z powrotem. wszystko dziala jak w szwajcarskim zegarku tylko to co pisalem. pozdrawiam tomek
  22. jedynakk odpowiedział(a) na radek1986 temat w E36
    ja proponuje wyczyscic krokowca i reset kompa u mnie to pomoglo
  23. sa dwa czujniki temperatury osobiscie nie sprawdzalem ale pisal ktos ze jeden z nich jest pod kolektorem dolotowym od strony kabiny i ten prawdopodobnie padl u ciebie
  24. sprawdz czujnik temperatury ten co daje sygnal do ecu
  25. jedynakk odpowiedział(a) na HURABURA temat w E36
    ja bym sprobowal dokrecic korek spustowy oleju w misce u mnie to bylo przyczyna pocenia sie silnika od spodu

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.