Treść opublikowana przez jedynakk
-
318i M40 Problem z kontrolką ładowania.
czesc. po mojemu to przyczyna lezy w alternatoze a dokladniej w regulatorze napiecia. przy obrotach 850-950 mnozymy to przez 2 i z ta predkoscia obraca sie wirnik. prad juz przy 1000 obr sie tworzy. a napiecie czy przy 1000 obr czy przy 6500 obr ma byc max 14.4 - 14.5 a nominalnie 14v nie ma skakac. zmien regulator i zobacz wtedy. 15v juz jest za wysokie bedzie gotowac elektrolit. pozdrawiam
-
318i problem z LPG
tylko wymiana na nowy--- moj kosztowal 200zl ponad 4 lata temu
-
318i problem z LPG
pisalem zeby kolega sprawdzil mapsensor bo on bada cisnienie i podcisnienie gazu w instalacji.. monterzy instalacji lpg montuja go w komoze silnika a to jest tez uklad elektroniczny i narazony jest na wysoka temperature i z tego powogu sie psuje dlatego pisalem ---sprawdz mapsensor lub szczelnosc rurek prowadzacuch do niego --- pisze tak ( z wlasnego doswiadczenia).. pozdrawian
-
318i - przekładka silnika na mocniejszy??
o niezdawalem sobie sprawy ze to temat rzeka ze jest az tak duzy--- mam juz lekture i temat do myslenia ,,,czy zmieniac silnik czy samochud ... sliczne dzieki koledzy
-
318i - przekładka silnika na mocniejszy??
witam kolegow. odrazu przejde do rzeczy/ moje bmw ma motor M43 1.8 115KM- czy da sie wstawic ,wymienic motor na mocniejszy jezrli tak to jaki podejdzie bez przerabiania instalacji elektrycznej oczywiscie zdaje sobie sprawe ze trzeba wymienic ECU. prosze o konkretne podpowiedzi. pozdrzwiam _______ Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss
-
318i problem z LPG
sprawdz mapsensor- mozliwa przyczyna- lpg sekwencja
-
3XX -remontuje hamulce!
a tak bedzie z tytulowaniem wiadomosci pytam bo nie mam pojecia o co chodzi z ostrzezeniem. kto cos ma do mojego tytuowania jak ja tylko pytam o jakosc i opinie jezeli ludzie pytaja np jak zalozyc ramki do licznikow no zgroza niedlugo pytania beda np do czego sluzy bunia pozdrawiam kolegow
-
3XX -remontuje hamulce!
witam po długiej przerwie i odrazu mam pytanie do tych kolegow co juz cos wiedza o buni. czy te czesci z allegro warto je brac bo musze zrobic hamulce i piasty z przodu wymienic. 1 lozysko piasta firmy MEYLE 2 klocki i tarcze wentylowane nawiercane i nacinane firmy TWR 3 bembny i szczenki firmy ATE 4 swiece firmy VALEO 4 reperaturka zacisku fima nieznana tu idzie cena z jakoscia -tak mi sie wydaje pozdrawiam
-
3XX zatrzasnieta klapa bagaznika cabrio-rozmiar sruby bolca
m10 a z pod zdezaka wydaje mi sie ze nie dasz rady
-
E36 320i problem z pompką paliwa
to ze chwile trzeba pokrecic zanim odpali to nie wina pompy i cofajacego sie paliwa tylko wina regulatora cisnienia paliwa na listwie.ja co jakis czas wymontowyje regulator i caly zalewam nafta podgrzewam ja cala noc.po takim zabiegu przez 2tygodnie pali na 99procent
-
318is Mokra podloga BMW E36 coupe
w progach od spodu sa otwory ktorymi zlatuje z nich woda jak beda zatkane to woda pokaze sie w srodku tak bylo u mnie -- wystarczy srubokret i przebic otwory z przodu i z tylu
-
318i M40B18 nie gada
witam---powiem krutko w pompie pada komutaror a mianowicie jedna sekcja i dlatego raz pali a raz nie--- mam taka pompe rozrbrana moge podeslac zdjecia jak wyglada komutaror w pompie bosch po latach eksploatacji
-
320i Zawieszenie E36 Kombi - za wysoko
sprawdz cisnienie w oponach ze zdjec wydaje mi sie ze tyl ma mniej-- szkoda opon
- 325i bicie na kierownicy
-
316i M43 Stuki w komorze silnika
sprawdz pasek od wewnetrznej strony czy nic nie ma na nim np jakiegos kamyczka wbitego w gume i sprawdz kola pasowe czy sa w dobrym stanie
-
320i numery łożysk alternatora 80A
wec na wiele Ci sie nie przydam mam numery ale do łozysk alternatora VALEO 70A tego co nam w samochodzie mam tez alternator bosha jest w stanie dobrym lozyska nie zegotaja i go nie rozbieralem lezy narazie na polce i czeka na chetnego do zakupu
-
318iS Zapaliła i zgasła pompa paliwa nie działa
zaby srawdzic czy prad jest na kostce pompy paliwa to musialem zawowke zalozycz na piny i zaczac krecic rozrusznikiem mi zaswiecila wiec juz wiedzialem ze padla pompa po zmianie na nowa i zalozeniu nowego filtru paliwa nie palil odrazy trzeba bylo pokrecic zeby chwycil. wina tkwila nie po stronie pompy czy filtra czy nawet cafajacego sie paliwa tylko lezala po stronie regulatora cisnienia paliwa.poprawilem regulator cisnienia i teraz na 100 odpalen moze 1 - 2arazy nie pali odrazu. dodam ze go nie naprawilem. pozdrawiam
-
318iS Zapaliła i zgasła pompa paliwa nie działa
jak pada komutator w pompie paliwa to tak jest ze raz pali raz nie az do chwili jak nie da sie odpali wogule moge podeslac zdjecia pompy juz ze zjechanym komutarorem
-
[e36] m50b25 nie pali na 2 cylinder na PB - na gazie jest OK
jesli na gazie dziala a na benzynie juz nie to wtrysk ja bym to obstawial.
-
[E36] BMW 318i Moce szarpanie silnika, gaśnie, nie pali gaz
wydaje mi sie ze to jest obiaw z zwyklej instalacji gazowej. najprawdopodobniej przy gaszeniy silnika dmuchnelo w kolektor ssacy i jest jakas nieszczelnosc. u znajomego przesunela sie taka gumka zaraz za przeplywomiezem poprawil i wszystko gra
-
Problem z moca
moze pomuc wymiana kabli zaplonowych
-
bmw gasnie na gazie na cieplym silniku
nie wiem co to za instalacja gazowa ale programem ustawia sie wolne obroty. jesli faluja a silnik gasnie to ja bym stawial na zle ustawienie dawki gazu na wolnych obrotach. u mnie jest to P1 i P2 -P1 odpowiada za wolne obroty bez obciazenia a P2 za obroty z obciazeniem.ja bym tam szukal.
-
cos stuka z lewej strony
hamulce przod jak i tyl sa zrobione na zero wszystko jest nowe i co moze byc innego ma ktos pomysl
-
cos stuka z lewej strony
witam wszystkich- jak w temacie cos w moim autku stuka z przodu wydaje mi sie ze z lewej strony i co smieszniejsze tylko po przerwie w jezdzie czyli np po nocy rano jak rusze z miejsca i nacisne na hamulec to stuknie po okolo 15min jazdy juz nic nie slychac. bylem na szarpakach i nic. mial ktos z Was cos podobnego co moze byc przyczyna. pytan zeby wiedziec gdzie zajzec zeby nie szukac. pozdrawiam ________ FORMAT TYTUŁOWANIA WĄTKÓW!!! viewtopic.php?f=68&t=120678 mod.
-
nie odpali
wydaje mi sie ze problem moze tkwic w zle zlozonym rozrzadzie lub czujniku polozenia walka