Ale co konkretnie lepiej? Lukas wprost wymienił rzeczy, które zrobiły na nim wrażenie w Passacie. Te, z tego co mi przynajmniej wiadomo, nie zmieniły się przy kolejnych liftingach G20. W przedlifcie miałeś podsufitkę w alcantarze? Miałeś górną część drzwi tylnych w skórze? Miałeś lepsze wyciszenie? Miałeś lepsze plastiki? No raczej nie. Podsufitka od początku jest materiałowa, sensatec na górnej części drzwi był tylko z przodu (po którymś LCI już go nie ma, dobranie pakietu dodaje go tylko na przednią deskę), wyciszenie od początku jest takie samo, klejone szyby można dobrać tylko na przód, plastiki w 80-90% miejsc (cała deska z przodu, tunel środkowy, dolna część drzwi, itd.) też są identyczne. Owszem, przy kolejnych liftingach pojawiły się "cięcia budżetowe", BMW zabrało schowek przy kierownicy, skórę ze "schowka" na poduszkę powietrzną, sensatec z górnej części przednich drzwi, wprowadziło trzeszczące nawiewy, itp. itd., ale, jeśli Passat faktycznie wygląda tak jak opisuje to Lukas (a nie mam powodów by mu nie wierzyć, tzn. wszędzie skóra, alcantara, super plastiki i wyciszenie) to tak jak łoi on G20 LCI2, tak samo łoiłby wersje sprzed liftów, bo nawet przywrócenie zabranych "detali" niewiele by zmieniło. Siedziałem w Omodzie, Renault, Peugeocie - każde z tych aut na głowę bije obecne BMW, a nawet Audi czy Merca. Tam skórę, podobnie jak w Passacie, masz praktycznie wszędzie - deska, boczki drzwi, nawet tunel środkowy - wszędzie jest mięciutko. Siedziałem i jeździłem. Jakość materiałów porównywalna (miejscami jest lepiej, miejscami gorzej, największy problem A5 to tunel środkowy w piano black który można ładnie obkleić), design to kwestia gustu. Wyciszenie w A5 to zupełnie inna liga niż w G20. Dlatego napisałem "nieco lepiej". Główną (jedyną? największą?) przewagą BMW jest paleta silnikowa. W A5 do niedawna maks z benzynowych to było 204KM albo hybrydy plug-in. Teraz pojawił się odpowiednik starego 45TFSI, ale tam już też jest miękka hybryda na stałe, więc S/S nie wyłączysz. Jednym słowem lipa. No i ceny wyraźnie wyższe. Ja BMW nie krytykuję. Materiałowo to taka "stara" Skoda sprzed kilkunastu lat (bo nawet obecny Superb pod względem jakości materiałów wypada lepiej od G20), silnikowo nadal jest petarda, cenowo (jak na obecne czasy) to też raczej taka "stara" Skoda. Jednym zdaniem - może nie ma premium, może czasem zatrzeszczy i gdzieniegdzie jest twardo, ale cenowo jest przyzwoicie i jeździ to nawet fajnie. I tak bym podsumował G20.