Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 23.12.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Życzył bym Ci oczywiście tego samego na Święta, ale skoro piszesz, że nie masz żadnych problemów z autem i w ogóle, to jednak nie 🙄 😆 Życzę wszystkiego dobrego tylko tym z problemami i to tylko tym z większymi ode mnie 🙂 😆 A tak serio, jak ktoś doczyta ten mój wybitny post, to Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt dla wszystkich Was! 🌲🌲🌲
  2. Najlepszego dla Was w te Święta, odpoczynku od codzienności i wszelakich radości. Mimo wszystko nie mamy złych aut więc cieszmy się nimi, coby się nie psuły, w 2026 odblokowali ECU a cena benzyny i ropy spadła poniżej 5pln 😀
  3. Życzenia świąteczne w szybkich pytaniach i odpowiedziach? 😅 No nic to w takim razie szybkie życzenia zdrowych i wesołych świąt ode mnie, prezentów nie potrzebujemy bo już mamy przecież swoje kochane wybranki.. w garażach.. ale sprezentuję Wam fajną nutę: 🥳
  4. A ja nie mam problemów technicznych z autem, problemów z obsługą ani żadnych innych problemów dzisiaj. Z racji iż to jest chyba najczęsciej odwiedzany wątek to życzę wam wszystkim wesołych i spokojny świat, a także radości z samochodu i udanych zakupów nowych BMW w 2026.
  5. Flinston ma szybszą furę to na bank schodzą mu szybciej 🙃 Kolega w V60 ma 135 tys, a zmienił już trzy razy 😬 Na wakacje jeździmy razem więc tłuczemy km w miarę równo po trasach. On zdalnie pracuje to miasta mało ma w tym przebiegu. Chłopaki obrócili na lewą stronę i jeżdżę dalej 🙂
  6. W tym wątku nie było rozwiązania mojego problemu, skontaktowałem się z bmw z działem connected drive i uzyskałem pomoc 🙂 Okazuje się, ze drive 8,5 resetuje się inaczej niż 7 czy 6 Jeżeli zrobi się reset tak jak np drive 7 czyli trzymając przycisk wyłączenia radia aż do momentu wygaszenia się wyświetlacza to wtedy w drive 8,5 nie jest to pełny reset i samochód może mieć problemy z komunikacja się z serwerami bmw co może skutkować nieprawidłowym działaniem. W drive 8.5 aby wykonać reset należy trzymać przycisk wyłączenia radia wciśnięty tak długo aż wyświetlacz zgaśnie i ponownie się uruchomi i dopiero wtedy wykonany jest pełny reset. U mnie rozwiązało to problemy z CarPlay 🙂 zreszta Pani z connected drive przez telefon nawet mi powiedziała ze samochód nie łączy się na bieżąco z serwerami i trzeba zrobić reset 😉
  7. Mikołaj był przejazdem i zostawił fanty 🙂 Na próbę kupiłem 8l Castrola C3 SP LL04, no i pierwszy ceratec w życiu 🙂 Grubas wyczuł nową zabawkę 😄
  8. 1 punkt
    Tam jest coś poknocone. Po VIN masz adaptacyjne bez ksenonu i bez LED. Przetwornicę masz od M5 lub od F11 LCI a nie od F10 po jej numerach.
  9. Dobra, chyba sobie daruję ten szrot N57, 90% aut z ogłoszeń o które pytałem to albo są po wymianie panewek, albo po remoncie silnika z wymianą wału, albo po wymianie silnika na używany.. nie wiem jakim cudem te auta są tak drogie..
  10. 1 punkt
    Może i tak, ale ja już się z tym nie będę bawił. Kolejna wymiana oleju za mną. Trochę przespałem, bo poprzednia była przy 237437km, a teraz przy 253038km. Wymianę poprzedziłem płukanką. Filtr bez ciał obcych. Przy okazji wpadł też filtr powietrza. Kolejnym punktem była wymiana oleju... w skrzyni. Ostatnio wymieniałem przy przebiegu jakieś ca. 52kkm wcześniej. Olej nie był tragiczny. W miarę transparentny, w misce nie było szlamu, jedynie delikatnie na magnesach. Filtr w misce całkiem czysty i szczerze to chyba wymianę miski robiłbym w takim przypadku co drugą wymianę oleju. Naturalnie nowa miska tylko z trzema magnesami. Pożyczyłem jeden ze starej miski. Wlałem jakiś 4,5-4,7L nowego oleju. Więcej nie chciało wejść. Kolejnym zawodnikiem była skrzynka xdrive. Olej nie był tragiczny ale nowy nie zaszkodzi. Następnie przyszła kolej na przedni dyfer. Wątpię, żeby ktoś tam zaglądał od nowości. Trzeba odkręcić blachę wzmacniająca podwozie. Żeby dostać się do korka wlewowego, trzeba przynajmniej ściągnąć koło po stronie kierowcy i małą, plastikową osłonę wnęki nadkola. Następnie pogimnastykować się z przedłużkami, aby zmieścić się między łapą silnika i osłoną przegubu półośki. Później zostaje tylko odkręcenie korka spustowego. Olej był zdecydowanie ciemny, żadnych opiłków etc. Korki przedniego dyfra - nowy, spustowy i wlewowy. Zalałem 75w90, weszło jakieś 600ml, może więcej. Na finał dyfer tył. Tutaj olej zdecydowanie jaśniejszy niż w przednim. Do tyłu zalałem 75w85, weszło podobnie jak w przednim. Na koniec prac wymieniłem, po raz kolejny, odboje amorków tył. Wymieniałem je jakieś 2,5 roku temu. Nie wiedzieć czemu odbój po stronie pasażera był jakby pogryziony w jednym miejscu. A po stronie kierowcy osłona została porwana. Nie wiem czy może to mieć związek z awarią zaworu upustowego kompresora i faktem, że auto przysiadło kilka razy, co mogło doprowadzić do uszkodzenia osłony i odboju. Na deser zimowych prac wymieniłem jeszcze sondę nox przed katem. Była już raz wymieniona. Ori waliła błędem 280D00 i 280F00 - niewłaściwy sygnał przez zbyt długi czas. Po pierwszej wymianie niby ok, ale wymieniona sonda sypała błędem zwarcia do masy, więc zakupiłem kolejną i postanowiłem wymienić osobiście. Trochę stawiała opór, ale po rozgrzaniu układu i z pomocą penetratora do zardzewiałych śrub nie miała szans 😉 Wymienione, błędy skasowane i sterownik DDE, po jazdach testowych, czysty od błędów.
  11. Dzieki @Randall Myślę że ludzie zapominają o większej o 250-300kg wadze, przy około 120KM różnicy. Dalej nie twierdzę przy tym że 330i jest szybsze od 340i, bo tak to chyba niektórzy interpretują , tylko piszę o swoich odczuciach z jazdy i to takich na niższych obrotach. W mojej 330i czuć dokładnie w okolicy 2k RPM że jak złapie ciąg to idzie aż do odcięcia. Słabiej pewnie na liczniku od 340i ale idzie i to jest wyczuwalne - taki przeskok. Nie kopniecie w plecy, bo to nie ta moc, ale jest wyczuwalny dopływ momentu. w 340i wszystko było tak liniowe że tego nie było czuć, a zdecydowanie więcej działo się przy 3-4K RPM. Przynajmniej tak to zapamiętałem. Przy niższych obrotach fajniej mi się jeździ 330i, w 340i jest taki “bezwład” jakby i trzeba “mocniej dmuchnąć żeby poczuć moc” - z tym chyba się każdy zgodzi?
  12. @89Hinol Tak wygląda jakość premium. Jasno powinieneś napisać, którego ASO unikać, a które odwiedzać.
  13. To raczej dodatkowy element, na którym producent zaoszczędził kolejnych parę euro... Jakich zresztą wiele w tym aucie.
  14. Chyba tylko diesle mają wygłuszenie.
  15. 153.350 ori klocki przednie zakończyły żywot 😉
  16. Wracając na poważne tory, bmw chyba na fali amerykańskiego skandalu o prawo do naprawy (right to repair) chce wprowadzić śruby do których tylko ASO będzie miało narzędzia (i pan chińczyk). 🙉🙊🙈 Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy. Kolejny powód żeby nowych wynalazków księgowych nie kupować, płacisz setki tysi ale nie dotykaj bo nie twoje!.. https://www.youtube.com/watch?v=oM0W1li-a7g
  17. Idąc tokiem myślenia naszego kolegi to zależy czy dociskasz w łóżku żonę/partnerką palcami, czy otwartą dłonią. Ja dociskam otwartą dłonią i nie ma na mojej żonie żadnych siniaków. Podobnie przy dociskaniu otwartą dłonią nie ma żadnych wgniotek na masce. Dociskając palcami czy pięścią bym nie ryzykował. Nie wiem czy to doświadczenie wyniesione z sypialni pomaga w garażu, ale u mnie na pewno. Nie ma co popadać w paranoję.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.