Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 08.09.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Niektórym wstawili silnik, a innym atrapę i każą wtedy jeździć na 95
  2. Zapewne w dzisiejszym świecie m2 plastikowego ekraniku jest tańszy od m2 prawdziwej skory 🙂
  3. Panowie, przypominam, że wątek dotyczy "Rabatów na nową serię 3 g20", a nie dyskusji o programach typu 800+
  4. Moim zdaniem 4.9s do 100 to rozsądna wartość - wiesz to jest zawsze balans pomiędzy osiągami a zasięgiem. W elektrykach nie jest problemem zrobić gigantyczną moc, ale wykorzystujesz ją przez 1% czasu, a przez 99% ważniejszy jest zasięg. Poza tym będzie wersja M60, tam można spodziewać się okolic 3.5-3.7s do 100. Mercedes ma inną politykę wyposażenia, BMW trzyma się mocno podziału na klasy (serie), stąd w iX3 nie będzie pneumatyki i osi skrętnej (zresztą przy tej długości nie jest to niezbędne).
  5. Ej no coś Ty. A chciałbyś żeby Cię auto na obiad za każdym razem zabierało do MCDonalds czy do jakieś lepszej restauracji co?
  6. Nowe GLC Eq ponad 700 km zasięgu . Na zdjęciach widać, że chyba Mercedes dalej trzyma poziom. W BMW przemielone butelki PET we wnętrzu odrzucają W Mercedesie dostępne pneumatyczne zawieszenie, skrętna tylna oś, fotele z wentylację i masażem. W BWM co mamy z premium, pomyślmy ........ znaczek tylko został
  7. Jak ktoś potrzebuje z pkt A do B, 90% miasto i ma gdzieś jak auto wygląda i jeździ przy tym ograniczony budżet i chęć oszczędzania na paliwie to Corolla to strzał w 10. Sam doradziłem ją 2 znajomym i są zachwyceni. Nie zawsze beemwu to jedyny i najlepszy wybór 😀
  8. M performance paliwo 98, proszę się rozejść. Na 95 też pojedzie ale wolniej
  9. Rufio ma wymagania through the roof-io xD, dokoksowany segment E to nie przyzwoite samochody tylko top of the top na drogach. Przyzwoitymi samochodami można chyba już nazwać podstawowe beemki niższych serii, np. 318d Sportline. 😇
  10. Naprawde uważasz, że przyzwoity samochód kosztuje 400k netto? Bo napisałeś o limicie w odliczeniu PIT. Brutto to jest 0,5mln poziom cenowy, gdzie zaczyna salonowa klasa F więc chyba przesądzone stwierdzenie. Przypominam w tym kraju sredni majatek to 230k, a mediana 90k. Nasze samochody sa wiecej warte, a narzekamy na wszystko wiec faktycznie problemy pierwszego swiata 😛
  11. Zależy od tego o co dokladnie pytasz. Ktoś kto pracuje u kogoś na etacie jest zwykle pracownikiem. Pytanie czy jak ktos prowadząc B2B pracując u jednego klienta bez zatrudniani ludzi pracownikiem jest czy nie jest? Bo co to za przedsiębiorczość, jak zakładania działalność jest tylko z uwagi na preferencje podatkowe? Czy lekarz pracujący w szpitalu na B2B jest przedsiębiorca ? Czy dopiero jest nim gdy ma własną klinikę lub chociaż gabinet? Moim zdaniem w dzisiejszych czasach jest tyle różnych wariantów wszystkiego, że ciężko jest klasyfikować ludzi. Sam podział klasowy nie ma sensu. Np. prezydent naszego kraju bez wątpliwości przynależy do klasy wyższej, ale jego zarobki sa wysokie jednak obserwując dochody obrotnego przedsiębiorcy to nie bedzie dużo. Tak samo możesz miec zwyklego pracownika, który wykonują niszową praca za granicą również moze zarobić wiecej od naszego prezydenta. Zawsze mnie bawią te podziały, zeby to wszystko sklasyfikować to tych klas to powinno być kilkanaście i rozróżniane ze względu na czynniki jakie sa wyróżniające jak dochody, wykształcenie, rola społeczna, pozycja spoleczna etc. Sam jestem przedsiębiorca, który sie cieszy życiem. Lubię dyskusje na każdy temat, więc sie czesto wypowiadam. Jednak sam o sobie nie myślę nic. Tak samo nie uwazam, ze inne grupy społecznej maja/powinny mieć lepiej/gorzej. Każdy swoją rzepke skrobię.
  12. Słuszna koncepcja. Patrze teraz swoje na akcje/ETFy i zastanawiam kiedy wykonać taktyczny odwrót. Wolałbym uniknąć powiedzenia: analiza wsteczna jest zawsze skuteczna A co leasingu i limitu 100 tys zl to jakiś zart. Przyzwoite auto 400tys zl odliczymy tylko 1/4 Pomijając znaczący downgrade jakości wnętrza aut premium.
  13. Bo można... Bo to pierwszy bastion stałych wydatków na auto... Bo szwagier mówi że nie trzeba...
  14. Mnie nie o czujnik chodzi, mam świadomość, że nie ma wpływu na hamowanie 😉 Chodzi mi jedynie o to, że jeśli zostało już tak niewiele żywotności na klocku to orientacyjny przebieg może nie być adekwatny do stanu faktycznego i przy kilkukrotnym grubszym hamowaniu zostaniesz bez klocka. Reasumując, hamulce i opony to przecież jedne z kluczowych elementów bezpieczeństwa i nie pojmuje w jakim celu dojeżdżać te elementy do końca.
  15. Niestety to wnętrze citroenem zalatuje. Nawet ta kierownica jakaś podobna
  16. Tutaj jest. Czarne M-pakietowe wnętrza wyglądają całkiem fajnie (polecam oglądać w tym widoku 3D). Nie do końca mi się podobają te nowe kierownice (są trzy rodzaje), ale pewnie na żywo będzie lepiej. https://www.bmw.pl/pl/all-models/x-series/ix3/bmw-ix3.html
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.