Skocz do zawartości

TDS - spalanie 12 litrów to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

maniura318i nie wpadajmy w skrajnosci, temat jest o TDS z koncowki tamtego wieku, tez i 530d zaczeto produkowac w tamtym wieku i nie mow ze wtegy mogla jaka kolwiek a6 z TDI konkurowac z 530d bo nie mogla i nie szukaj tu silkikow po a8 bo to nie konkurent dla "serii 5" inna klasa, inne silniki. BMW tez posiada 740d... ale nie o to tu chodzilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgodze niestety ale audi ma lepsze silniki diesla jak bmw
jaaasne :duh:

dajecie porównania TDSa który nie jest już młodym silnikiem i 2.5 TDI V6 co jest raczej nowszą konstrukcją.Co do silników diesla 3.0d został okrzyknięty najlepszym silnikiem diesla.Porównajcie do TDSa Mercedesowskiego 300D (z tych samych lat produkcji....albo audi i jego TDI w audi 80).Miałem okazję się przejechać Leonem TDI 110KM i nijak mi to nie odpowiada..klekocze ciągnie jak moje byłe Punto 1.2.

 

Audi a4 2.5 TDI 140 KM tez jechałem i idzie fajnie ale nie pali dużo mniej niż TDS.O zachowaniu na drodze nie wspomnę.

Prosze Was o jakieś normalne porównania (z tych samych lat producji).Może 2.5 TDI 180 KM i 3.0d 204 KM?

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi A4 było 150KM,a nie 140 :nienie:
Było i 150 chyba

Wszedłem na http://www.vtg.pl i tam zobaczyłem jakie chipują silniki w Audi :oops:

 

Aha...sorki może coś pokręciłem ;)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porównanie to może 2.5TDI 180KM,a 3.0-184KM/a nie 204KM
Starałem siępokazać że zarówno te jak i tamte porównanie nie ma sensu...Jeśli kogoś razi TDS to niech nie kupuje i niech zakupi sobie TDI.

 

Ale można poróznać już 3.0 TDI V6 204 KM i 3.0d 204 KM :norty: To już jest dobre porównanie,prawda? :8)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem o co chodzi. To porównanie jest idealne ale audi też już ma 3.0 z comonrailem nie wiem jak to się pisze :oops:
Marchewczyć pisownie, wiadomo co chodzi ;)

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o czymś innym :wink:

 

Odp: Spalania 12-13litrów w e34 2,5Tds jest zupełnie normalne jesli chodzi o miasto.

Ciiii...;)

 

Normalne?hmm..chyba ciut za duzo moim zdaniem :|

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja miałem 325tds z 96r z plastikowym kolektorem. Nie wiem o co chodziło z ta róznicą bo one chyba tylko tym kolektorem sie rózniły. Przynajmniej tak mi sie wydaje. moce te same maja po 143KM. Jezdziło mi sie nim fajnie, srednio mi wychodziło 8l/100km. W trasie 120-130km/h schodził do 7l, a w miescie koło 9-10l. Troche mulasty był z wolnych obrotów, ale jak złapał 1800-2000 to juz szedł jak burza. Oczywiscie miałem problemy z pompa wtryskowa, ale nic z nia nie robiłem. Miał przejechane 305tys z czego ja 30tys w ciagu roku. 2 tygodnie temu znalazł sie na moja BETTI amator i teraz jade po swietach do helmutów po 530d :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko audi w wersji fwd to taczka, os tylna wyglada jak w furmance, a tylnym kolem zakrecisz jak jest na podnosniku tylko. Nie mam nic do audi ale fwd nie trawie, dlatego i tak wole TDSa ktory pracuje jak bawarska r6 masakrujac pod tym wzgledem klekota z audi.

 

dobrze gadasz dlatego czeka na włozenie do e34 2,5 TDI 140KM.R5 bo V6 to lipa.robia mi dystans do skrzyni biegów i jazda.

BMW 525TDS 143KM nie ma szns w starciu AUDI c4 2,5 TDI 115KM

uwierzcie mam obydwa samochody w domu.

do tego dodam

audi pali 6,5 do6.9/ 100km trasa(bez wzgledu na predkosc moze byc i 200km/h

miasto max.7,5

BMW trasa 8,5 miasto 9,5

przynajmniej moje tak pala. stan techniczny idealny.

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat głóny tego wątku, a mianowicie spalanie TDS-a a nie TDi, powiem tylko, ze nie jeżdżę jak emeryt i jakoś nigdy mi jeszcze w mieście nie przekroczył 11 litrów.

Zastanwia mnie tylko zestawianie, które podał waldek500 A4 z 2,5 TDi miało 115 KM? Słyszałem o 1,9 TDi z 119 KM, a ten silnik 2,5 TDi powinien chyba mieć 160 KM, wówczas nie dziwiłbym się , ze A4 będzie szybsze, tym bardziej, ze w TDS-sie 1 i 2 sa baardzo króciutkie, a co do diesli wogóle to chyba nie były robione go scigania się więc to nie jest wyznacznik.

To może powinno się porównac najszybsze seryjne modele sportowe obu firm? Ja nie wim tylko co miałoby wystawić Audi przeciw np M5 , czyżby TT ? :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
POwiem wam jedno. Miałem A6 2.5 tdi 150km C5 z 2000r.,Może to i ma lepszego kopa ale, LUDZIE JAK TO SIE PIE.R.D.OLI!!!!, Klekocze jak traktor a do tego po nie cąłych 200 tyś m, wycierają się wałki rozrządu i szlak trafia cały silnik, (zapchana odma). Po ponad 200 tyś km pada pompa paliwa i turbina. Elektryka też w tych audicach lubi padać. Ju nie cce mówić o kosztach, ale mam do tej pory jeszcze dwa silniki do niej na części (miałem 3 a 4 wsadziłem do niej i pogoniłem jak najszybciej), Do tej pory ludzie dzwonią do mnie po części i Krzyczą człowieku wysyłaj jak najszybciej bo chce to jak najszybciej pogonić bo to studnia bez dna. Teraz dużo taniej można kupić AUDI a6 z tym silnikiem niż Paska z silnikiem 1.9 tdi. Więc jeżeli porównac A6 2.5 tdi z TDs'em to przynajmiej tds przefrunie 500tyś a nie jak A6 200 :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej temat głóny tego wątku, a mianowicie spalanie TDS-a a nie TDi, powiem tylko, ze nie jeżdżę jak emeryt i jakoś nigdy mi jeszcze w mieście nie przekroczył 11 litrów.

Zastanwia mnie tylko zestawianie, które podał waldek500 A4 z 2,5 TDi miało 115 KM? Słyszałem o 1,9 TDi z 119 KM, a ten silnik 2,5 TDi powinien chyba mieć 160 KM, wówczas nie dziwiłbym się , ze A4 będzie szybsze, tym bardziej, ze w TDS-sie 1 i 2 sa baardzo króciutkie, a co do diesli wogóle to chyba nie były robione go scigania się więc to nie jest wyznacznik.

To może powinno się porównac najszybsze seryjne modele sportowe obu firm? Ja nie wim tylko co miałoby wystawić Audi przeciw np M5 , czyżby TT ? :mrgreen:

 

jak były posiadacz auta z grupy vw/audi troche sprostuje :) bede pisac o starszych modelach tak do ok 2000r

audi 80 1.9 tdi- 90km 202nm R4

audi a6 c4 1.9 tdi - 90km 202nm R4

audi a6 c4 2.5 tdi- 115km ok 250nm R5

audi a6 c4 2.5 tdi - 140km 280nm R5

audi a4 b5 1.9tdi -90 i 110km (póżniej 115, 131km)

audi a4 b5 2.5 tdi 150km V6

audi a6 c5 1.9tdi 110, 131km(131 to na pompowtryskach)

audi a6 c5 2.5 tdi 150km V6

 

pisałem z głowy wiec może sie pomyliłem o nm ale koniki prawidłowo :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Wracając do tematu , ile jestem wstanie zejść z minimalnym spalaniem w e36 325 tds w automacie przy emeryckiej jeździe? na trasie?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a mi moja fura po mieście zjarała 9,5 l może 10 ,i też łatwo nie miała ,były to testy :norty:

sie wie BMW 325 TDS rok 96r na plastikowym dolocie ,silnik jak pszczółka chodzi :cool2:

ChipTuning By Bagor. I moc jest zemną :-) świetna robota :-)


Moja BMW - http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=6866


Diagnostyka BMW - INPA ADS # VAG VW AUDI SEAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie jest całkiem podobnie :)

E39 TDS w automacie pali mi w mieście od 10,5 - 13l. Ostatnio na trasie nad morze spalił mi 6,7l ale jadąc do 110 km/h. Jadąc tak 120 - 150km/h no to już tam 7,5l to minimum.

 

:)

 

 

no i info co do minimum jest , swoją drogą pokusiłem się kiedyś o wyscig z 325tds i powiem szczeże że to raczej wyglądało jak dawid i goliat mimo iż mam mniejszy silnik , bo 320d 136km to że tak powiem nie miałem z kim się scigać , co prawda przełożenia 320d są dośc długie , do tego ostry kierownik bo wiecznie między gazy były robione + akcja 100 % powaga z mojej strony aczkolwiek ja osobiście od samego początku gaz w podłodze i jedynie operowałem lewarkiem i sprzęgłem

 

 

 

a co do dyskusji TDI vs TDS to temat nieco pomylony , ja osobiscie tds kojaże bardziej z e30 a tdi z golfem 4 , co prawda w e30 był 324 jak dobrze pamiętam , to konstrukcyjnie ,,,

 

tdi vw maja do siebie to że one strasznie ładnie się wkręcają , z taka lekkoscią leci ta wskazóweczka że aż dziw to opisać , myśle że nawet 90 konny tdi mógłby skopać TDS a co do smiechów z r4 , to przypominam że 1.9 tdi maja koni 90,101,110,115,131,150 i żeby było dziwiniej , te silniki maja prawie zawsze fabryczny zapas mocy , normalnie prezent od fabryki ale nalezy pamiętać że kodów silników jest znacznie więcej niż wersji wariantów mocy , a silnik 2.5 tdi to niewypał większy niż tds a naprawa 2.5 tdi potrafi sięgać nawet 6-7 tyś ( 4 wałki rozrządu) generalnie ten silnik to taki przerost formy nad trescią , a co do porównania 3.0d z bmw z 3.0 tdi to panowie nie róbmy sobie wstydu przecież 3.0 tdi po chipie ma koło 300 koni

 

a i seryjnie no to wybaczcie ale audi ma 245 koni i 500 NM z fabryki i w automacie ma 6 sek do 100 , z programem ma 300 koni z palcem w ,,, kieszeni a no i całosc przy napędzie na 4 koła a swoja droga wersja 2.0 tdi ma niemalze 180 koni w podstawie i ponad 7 sek do 100

 

 

 

ale nie na tym skupia się temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.