Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

mialem ostatnio NIEprzyjemnosc przejazdzki owym modelem w wersji 30d..chwile po tej wersji siadlem za sterem 45i..powiem tak ze nie jest to samo co e38..tam jezdzac 30d (193km) ( nie wiem ale naprawde ten silnik zapier... jechalem kiedys 184km ale ten nowszy to naprawde kreci sie tak konkretnie w obroty..) czulem sie jak w sportowym aucie momo tego ze silnik byl slabszy od tej 218km..wiem wiem ze nie moge pisac ze 730d e38 jest sportowym autem sorry...ale w porownaniu do e65 tak jest..faktycznie e65 jest amerykanska ..e38 typowo germanski..co do modelow z poczatka produkcji ..odrazu darowalbym sobie bo one maja chorobe niemowlecia tym bardziej ze jest mase elektroniki ..dopiero po 2004 zdaje to egzamin ale napewno to nie to samo co bezawaryjnosc e38 (w porownaniu do e65) powiem szczerze ze jesli mialbym wydac 100tys zl a raczej ponad (2004) to wale to wole e38 .. jest to auto piekne,klasyczne e65 nigdy nie zdobedzie tylu fanow co e38..niestety e38 starzeje sie ale wole to niz niemiecka podrobbe Leganzy..

 

 

popieram w 100%, po prostu lepsze jest zawsze wrogiem dobrego,ładne e65 to jest wydatek ok.130-140 tys,a to przekłada sie na ok 3 egzemplarze e38 - powtarzam nigdy nie zamienałbym trzech e38 na jedno e65 sprzed liftu,po lifcie róznica jest jeszczze większa ok 200 wgóre.Uwieżcie mi e65 moim zdaniem nie jest warte tych pieniędzy w porównaniu oczywiscie do e38.W ogóle to te nowe fury jakos mi sie niepodobają.E65 załkowicie zatraciało to z czego słynęlo bmw tzn.sportowe własciwosci jezdne.Jak chcesz koniecznie bmw to wolałbym kupic x5 , lub jak konieczie chcesz cos luksusowego to w220 s-klasse :) ups sorry :)

 

p.s.

dwie rzeczy co są fajniejsze niz w e38 to "wizualny parktronic" - fajny bajer podoba mi się :), i dociągnie drzwi - chyba ta opcja nie występowała w e38 a w 750 przydała by sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak X5 jest extra ..ale tam juz musi byc benzyna..3.0d jest za maly...a co do nowych aut nie tylko bmw ale audi mercedes...dziwne jest to ze tak spadaja ich ceny...np.2002 745i mozna za 20tys euro kupic..a jak sie trzymaja e38 z 2001 roku..cos w tym musi byc..e38 sa lepiej wykonane e65 jest tylko nowe..ale oszczedzali na produkcji ... i dlatego jest jak jest..glupi przyklad..deska rozdzielcza...e38 tworzywo plastik oczywiscie ale jaki miekki i w dotyku przyjemny..(750 skora szacun) a e65 ..plastik,kamien brzydki nie komponuje sie z boczkami drzwi..np.e38 deska bezowa i dzwi wszystko pieknie wyglada...e65 deskaczarna boczki dzwi np szare i jak to wyglada..jak gowno w lesie..jeszcze jedno..klamki wewnetrzne..e65 plastik klamka przypomina mi klamke w 126p..boczki drzwi..e38 piekne pod skosem niczym jak w wloskich ferrari itp..e65..Zuk..poprostu obite na szybko..i skora..jakosc..w e38 czuc ze to kawal skory grubej..e65..dziwna,powiedzialbym ze to eko skora ale podobno prawdziwa..jak dlugo wytrzyma..zobaczcie e38 z 94 roku jest w niektorych miejscach przearta ale ma prawie 14 lat..czy tyle wytrzyma e65 watpie..zreszta moge tak wymieniac bez konca..jestem na NiE jesli chodzi o e65..e38 oczywiscie nawet 3szt..i to prawdziwe niemieckie auto.. :clap:

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze...jesli myslisz o e65 daj sobie na luz..napewno drozsze w utrzymaniu...wolalbym 750i i napewno jej spalanie bedzie tansze od utrzymania e65..(servis) bo bez niego nie zrobisz tyle sam co w e38..dla mnie marzeniem jest e38 750 ..v12 to jet to co moze byc najpiekniejsze..i ten wypas..poprostu jak bede bogaty nie kupie innego auta tylko e38 750..miales 740 wiec spalanie bedzie to samo no moze 1 ,2 litry wiecej ale to nie e38 to 750i :cool2:

 

a tu przyklad tej deski i boczkow..deska czarna boczki biale..

 

http://www.mobile.de/SIDbVTR6XmWGA3Qhil.NvBwcQ-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1185577189A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1A1B20C186%81G-t-vMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_yrd~BSRA6B40D3500BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0D2000/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=20&id=11111111268969598&

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak X5 jest extra ..ale tam juz musi byc benzyna..3.0d jest za maly...a co do nowych aut nie tylko bmw ale audi mercedes...dziwne jest to ze tak spadaja ich ceny...np.2002 745i mozna za 20tys euro kupic..a jak sie trzymaja e38 z 2001 roku..cos w tym musi byc..e38 sa lepiej wykonane e65 jest tylko nowe..ale oszczedzali na produkcji ... i dlatego jest jak jest..glupi przyklad..deska rozdzielcza...e38 tworzywo plastik oczywiscie ale jaki miekki i w dotyku przyjemny..(750 skora szacun) a e65 ..plastik,kamien brzydki nie komponuje sie z boczkami drzwi..np.e38 deska bezowa i dzwi wszystko pieknie wyglada...e65 deskaczarna boczki dzwi np szare i jak to wyglada..jak [bAD] w lesie..jeszcze jedno..klamki wewnetrzne..e65 plastik klamka przypomina mi klamke w 126p..boczki drzwi..e38 piekne pod skosem niczym jak w wloskich ferrari itp..e65..Zuk..poprostu obite na szybko..i skora..jakosc..w e38 czuc ze to kawal skory grubej..e65..dziwna,powiedzialbym ze to eko skora ale podobno prawdziwa..jak dlugo wytrzyma..zobaczcie e38 z 94 roku jest w niektorych miejscach przearta ale ma prawie 14 lat..czy tyle wytrzyma e65 watpie..zreszta moge tak wymieniac bez konca..jestem na NiE jesli chodzi o e65..e38 oczywiscie nawet 3szt..i to prawdziwe niemieckie auto.. :clap:

 

 

wlasnie to miałem mówic - cos ta skóra w e65 jakaś taka jak z gumowego węża :), taka jakaś cerata czy cuś :),na pewno e38 jest wykonane ładniej i dokładniej

jak chcesz bmw to bierz x5 - naprawde fajnie sie jezdzi - przejezdziłem tym troche i wolałbym o niebo x5 niz e65 - oczywiscie bierz x5 4.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że mnie się niepodoba ta nowa seria ale tak sobie myślę że gdybym miał pieniądze na nia to pewnie też bym się zastanowił tym bardziej że bocian ma juz trzecia e38 z silnikiem 4.4 i po prostu potrzebuje odmiany. Rozumiem go.A tak poza tym to chcę ci powiedzieć bocian że twoja beżowa perła wygląda pięknie i gdybym miał te 59 tysiaków(allegro) to bym ją chętnie wziął bo jest po prostu przecudna. Pozdro.
Podjechali ułani pod okienko beemką siódemką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Paowie X5 to dla mnie sie nie nadaje, z limuzyny na cross country to nie dla mnie( Po za tym kolega ma taka X5 i nie za bardzo jest zadowolony. Kocham serie 7 za innowacyjnosc, za wyznaczanie trędu itd itd. Tak jak kolega mowi mialem juz 3szt wypasione zawsze w bezowej skorze i tylko 4,4 super auto, nie ma dwoch zdan. Ale, ale... lubie nowe technolgie, elektronikę,nowe trendy. Moja obecna E38 jest perełką o której marzyłem, teraz zakochałem sie w E65. Pewnym jest że jak obecną sprzedam to jadę po 745i w bezowej skórze koniecznie z fotelami łamanymi, logic7,dynamic drive,glass dach,navi profesional,bluetooth. Jeżeli coś, będe płakał trudno, najwyżej będzie trzeba pojeżdzic i sprzedac. Bede jednym z pierwszych ktorzy po kilku latach jazdy E38i kilku egzemplarzach(a śa tu tacy), przesiedli sie na new model ;-) Bede raportowal i ewentualnie wzuce swoje opinie i spostrzezenia. Biore pod uwage tylko zakup z pierwszej reki z przebiegiem nieco ponad 100tys. Wydaje mi się że będe zadowolony, wątpie żeby tak było tragicznie jak co nie ktorzy mowia, ale sami nigdy nie mieli, bo ktos gdzies tam cos slyszal,ale sam nie mial. Bedzie dobrze

 

Pozdro DLA WSZYSTKICH FANOW E38 !!!

WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i męczy mnie ta sprawa ostatnio za bardzo. Na prawdę napaliłem się na 745i (na 760i jest jeszcze za wcześnie, muszę sobie zostawic jakąs furtkę na przyszłość :) ). Ale...

 

Moja dziewczyna (niebawem żona) ma rodzinę w Niemczech, pracują wszyscy w BMW. Znają od podszewki temat np. 3.0d i w 7ce zupełnie odradzają. Ostatnio jeździli 745d służbowymi i podniecali się dodatkami (pompowane siedzenia, zaleznie od zakretu popuje sie jedna strona by utrzymac pasażera/kierowce w fotelu, nigh vision, itp). Jeszcze wczoraj na ten temat rozmawialiśmy, bo są akurat pomiędzy jednym a drugim wylotem na wakacje w Polsce. Ale 745d zabija cena, a ja jednak wolę benz.

 

745i, zachwalają motor bardzo. Do 7er idealny, dlatego nic poniżej (735i odpada) nie mam zamiaru szukac. Serwis, wiadomo, na razie drogi. Duży serwis w PL kosztuje ok 10k o ile mnie nie skłamał jedne właściciel 7ki. Ale stanieje jak wejdzie nowy model (w 2008 podobno lub marzec 2009), no ale wtedy wszystkie E65 pójdą na łeb na szyje w dół. Jak chcesz EDC i Dynamic Drive (a to podstawa moim zdaniem), to musisz liczyc sie z kosztami na naszych drogach. Spalanie wiadomo, technologia nowa więc można od 11 do 20 wyciagac, ja licze na 14-15. Znośne. Reszta to wiadomo, ja chce rocznik 2003 w góre wiec licze ze problemy zwieszającym sie i-drive itp nie będą mnie nekały.

 

Tylko ten wygląd. Mam mieszane uczucia. Po lifcie wygląda to bardzo fajnie (ale nie mam zamiau tracic 10-15k eur w ciagu roku kupujac 750i). Przed... przód BARDZO brzydki, tył też nie jest najwspanialszy. Zrobienie na po lifcie to coś koło 15-20k pln, zaleznie od tego czy wezma stare czesci w rozliczeniu. No ale nie widzi mi się brac bezwypadkowego auta i potem dac grzebac w tym komus, nie majac pewnosci ze jakosc jest wysoka, a 20k to nie jest mala suma (dla mnie).

 

Zakup ciągle odkładam, bo najpierw chciałem coś do okolicy 30k eur, teraz do 35k eur i ciągle nie mogę się na konkretny pojazd zdecydowac.

 

Jako ciekawostke, rodzina z de poleca (oczywiscie) 5er diesel 3.0. Jeździli, chwalą sobie. Mnie osobiscie proponowali rozważenie 545i, bo nie straci na wartości jak 7, tansze w eksploatacji, ładniejsze. I o ile z zewnątrz 5tka (szczególnie w m-pakiecie) jest bardzo miła, to ten środek... i wyposazenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

http://moto.allegro.pl/item278383491_bmw_e65_sport_paket_3_0_turbo_diesel.html

 

Wchodzimy na aukcje, dajemy kup teraz, realizowana jest w ten sposób umowa kupna sprzedaży, co każdy sąd na naszą korzyść potwierdzi.

 

I tak oto stajemy się właścicielem nowego auta, ku zdziewieniu aktualnego właściciela.

 

Ja niestety spóźniłem się 30 sekund, jak klikałem kup teraz już mnie ktoś uprzedził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo musi sprzedac za 38k. Była taka sytuacja dość głośna niedawno i facet musiał sprzedać drugiemu auto po wylicytowanej cenie, bo według regulamin allegro sprzedaż na aukcji jest jednoznaczna z podpisaniem umowy kupna/sprzedaży.

 

Ciekawi mnie bardzo, jak ta sprawa sie zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, szansa jest, tylko w polskiej rzeczywistości wygrana nie jest taka pewna. Sprawa, o której wszyscy wspominacie, dotyczyła sprzedaży auta, którego sprzedający nigdy nie posiadał, a chciał tylko sprawdzic, ile mógłby wziąźć za takie auto, gdyby je sprowadził, więc działał w pełnej świadomości i złej wierze. W tym przypadku mamy do czynienia z ewidentną pomyłką, sad na pewno wziąłby to pod uwagę, poza tym w grę wchodza duże pieniądze, mozecie byc pewni, że sprawa toczyłaby się latami, a honoraria prawnikow byłyby wysokie. Jedyny, potencjalny sposób, aby coś na tym zarobić, to zaproponować sprzedającemu odstąpienie od umowy(za odpowiednią rekompensatą, oczywiście :D ) jest szansa, że gość dla świętego spokoju, zapłaci na odczepnego te 2 - 5 kPLN, słyszałem, że niektórzy żyją z takiego procederu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem w ten sposób E32 z 1993 roku.

Ale za 12,50zł (Dwanaście złotych i 50 groszy)

Wysłałem oficjalne pismo z prośbą o wydanie przedmiotu, następnie rozmawiałem z tym człowiekiem przez telefon.

Poźniej groził mi pozbawieniem życia, pobiciem, oraz uszkodzeniem mienia.

 

Uznałem że sprawa nie jest warta zachodu, konsultowałem się z prawnikiem, uznał że mam 60% szans na wygranie sprawy, ale prawdopodobnie auto zostanie mi skadzione (po wydaniu) lub zostanie mi wydane zniszczone, albo co gorsza człowiek ten będzie się chciał mścić.

Odpuściłem...

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja kupilme tak dwa zdezaki przednie do e38 po 4 zeta sztuke kupilem dwa i zadzwonilem do typa, nie odezwal sie wiecej, a moglem kupic wszystkie 280 sztuk, zaplacic i czekac...

 

gdybym wiedzial ze typ tak postapi to kupil bym wszystkie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupilem na Allegro 3 maszyny warte po ok 15k.

Kupiłem napisałem do gościa, że wysyłam kierowce z gotówką :mrgreen: :mrgreen: szt po 100zl :mrgreen: klient odpisał, że nie wyda maszyn za takie pieniądze tłumaczy, że na złomie więcej otrzyma :mrgreen:

Skontaktowałem się z Allegro i zasugerowali abym sprawę założył w sądzie wygrany towar należy mi się w 100%.

 

Ale po długiej korenspondencji z kontrahentem żal mi się go zrobiło i zadzwoniłem do niego, że odstępuje od umowy ale musi postawić dobrą wódkę. Zgodził sie bez problemu ale wódki do dzisiaj nie widze :twisted: :twisted: :twisted:

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dołączę moją opinię. Zacznę od tego, że nigdy nowszy model nie był gorszy od poprzedniego. Sam jestem świeżo po kupnie 730d 2004r. Z tego co zdążyłem sobie poczytać nikt nie narzekał. Bedę mógł powiedzić więcej jak pojeżdżę a to za jakiś czas. Odnośnie osiągów to 8s do 100 to moim zdaniem ok, spalanie tez spoko. Myślę, że właściciele poprzedniego modelu poprostu zazdroszczą posiadaczom nowego i dlatego odradzają. Wiem jedno- tymi autami jeżdżą głowy rządów i to nie mogą być kiepskie auta. Jakość wykonania sie komus nie podoba?? hehe to dobre ciekawe czego oczekujecie?? Kolor skóry możecie sobie wybrać a materiały moim zdaniem są nienaganne. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o doświadczeniach z e65, to zapytam...

 

Czy egzemplarze wiszące na allegro w przedziale cenowym od 70 tys. do 90 tys. są godne polecenia czy lepiej dać sobie z nimi spokój ?

 

Są to zazwyczaj egzemplarze z pierwszych lat produkcji, nie rzadko z przebiegiem rzędu 200 tys. km.

 

Zatem czy miał ktoś doświadczenia z egzemplarzami z pierwszych lat produkcji i przebiegiem rzędu 100 - 200 tys. km, czy lepiej dać sobie z nimi spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o doświadczeniach z e65, to zapytam...

 

Czy egzemplarze wiszące na allegro w przedziale cenowym od 70 tys. do 90 tys. są godne polecenia czy lepiej dać sobie z nimi spokój ?

 

Są to zazwyczaj egzemplarze z pierwszych lat produkcji, nie rzadko z przebiegiem rzędu 200 tys. km.

 

Zatem czy miał ktoś doświadczenia z egzemplarzami z pierwszych lat produkcji i przebiegiem rzędu 100 - 200 tys. km, czy lepiej dać sobie z nimi spokój ?

 

To zależy. Ja sam mam wystawioną cenę poniżej 90k za auto w świetnym stanie. Dlatego, że jeśli zjawi się kupiec, to je sprzedam od ręki i zamienie na nowsze (a jak nie, to będę jeździł długo i szczęśliwie). Ale wiele samochodów na pierwszy rzut oka widać że jest niezbyt pewna (np. zderzak przod w wersji long, tyl zwykły, inne detale).

 

Wiadomo że im nowsze auto, tym lepsze (sam chciałbym kupić 750i, czyli model po lifcie). Uważaj na auta z dużym przebiegiem, jeśli nie były serwisowane odpowiednio (np. zmiana oleju w skrzyni), może Cie spotkać niemiła niespodzianka.

 

Sam podczas zakupu swojego samochodu szukałem modelu z niskim przebiegiem (jako priorytet, jakbym chcial 150-200 tys przebiegu to wziąłbym sobie diesla). Mimo że dla silnika taki przebieg to żadna tragedia, to jednak zawsze jest to auto mniej zużyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.