Skocz do zawartości

Chce kupic 528i potrzebuje pomocy i informacji


BartekTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, to moj pierwszy post.

Zwracam sie z goraca prosba do uzytkownikow tego forum o udzielenie mi informacji na temat tego auta, zwlaszcza podstawowych, typu: na jakie spalanie mozna liczyc przy takim silniku, czy silnik ten zniesie gaz sekwencyjny, na co zwracac szczegolna uwage przy zakupie (a po wymarzona sztuke wybieram sie juz w najblzsza niedziele, wiec niewiele mam czasu). nie jest to auto mlode bo rocznik 96/97 przebieg deklarowany okolo 220000 ale jedynie Bog jeden raczy wiedziec ile razy liczbe ta nalezy pomnozyc( np razy 2 razy 3??) auto to jest moim marzeniem, urzeklo mnie swoim nietknietym reka szalonego tunera wygladem. na zdjeciach- pelna seria. do tego bogate wyposazanie. Zwracam sie do Was szanowni uzytkownicy, bo wiem ze nikt nie odpowie mi lepiej niz Wy. Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi. A pewnie przypomni mi sie jeszcze kilka pytan wiec bede je zadawal na tym temacie. z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z kraju czy z zagranicy?

Z kraju - odradzam.

Z zagranicy - bedzie benzynka. A tu moim zdaniem jesli nie bedziesz robil 30-40 tkm rocznie to gaz jest inwestycja nie oplacalna.

Spalanie w okolicach ~15 +

Na co zwrocic uwage... na wyszukiwarke - bylo o tym wiele razy.

Ile chcesz przeznaczyc na zakup? Tak pytam, zebys sie nie wpakowal w skarbonke bez dna.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kraju tak samo można kupić zadbane tylko trzeba wiedzieć, że pół darmo nikt dobrej sztuki nie odda no i szukać trzeba dłużej. Co do gazu to sekwencja jest odpowiednim rozwiązaniem do tego motoru jeśli już musi być gaz :)

Co do nieopłacalności zakładania przy rocznym przebiegu 30-40k km to :roll2: zaraz trzeba będzie robić 100k km rocznie, żeby się opylało :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem chyba 4 miesiace.miałem ludzi którzy szukali mi w niemczech we francji i włoszech. i wielkie nic.a za naprawde zadbane egzemplarze z 98 roku trzeba było dać sporo euro.i w koncu znalazłem piekna igiełke w kremowej skórze full wypasik 139 tys km .sprawdzałem w serwisie .wpisy w ksiazce sie zgadzały.jezdze prawie rok .autko chodzi idealnie.i kupiłem w kraju.dałem troszke wiecej nic srednia cena rynkowa ale nie załuje.bo do tych tanszych bedziesz musiał dołozyc 2 razy tyle.widziałem juz kilka tych niby igiełek w kraju i wiekszość po crash testach
Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalem w kraju takie autko i naprawde nie narzekam autko bylo juz na gazie bo kupowalem go od gaziarza robil to autko pod siebie pokazywal faktury co wymienial szok ile pieniazkow w to wlozyl ale autko godne uwagi i polecenia spalanie trasa 9l gazu miasto 13-14l gazu delikatnie jezdzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to spalanie w silnikach m52b28 jest fajne.

Kupilem dla znajomego jakis czas piekna 528 i troche nia jezdzielem.

W miescie ~11/100 poza miastem zalezne od jazdy ale jak powiem 8,5 to nie bedzie naciagane, no i to zbiera sie pieknie.

Dla porownania moja 730 (e32 m30b30) to miasto 15 jak w morde strzelil a trasa 10-11.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdefiniujcie jeszcze te swoje miasta, bo to 10-11l/100km w miescie nie jest zbyt latwo osiągnąc. Napewno nie w mieście typu Warszawa.

 

Gdybym jezdzil tylko po miescie to 13 by lekko spalił. Pewnie więcej, ale fakt że tutaj potrafią być niezłe korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zejsc do 13l w miescie ale to tylko przy zdrowym aucie

gaz sekwencyjny znosi bardzo dobrze, trzeba poprostu zalozyc u dobrego gazownika

 

co do samego gazu narazie nie ma sensu, sam mam gaz a zaczelem jezdzic na benzynie gdy ta staniala do 3.40zl.

 

Co do przebiegu, moze byc orginalny ale bez sprawdzenia nie bedziesz tego pewny (zreszta komputer tez ci prawdy nie powie)

 

na co uwazac??? na zawieszenie przede wszystkim bo tam mozna poplynac, dodatkowo wrazliwy jest uklad chlodzenia.

 

Chcesz kupic w manualu czy w automacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak 10 - 11 litrów benzyny 2.8 w mieście,

:lol: :lol: :lol:

"zapomnij o gazie"?????

"gaz się nie opłaca jak się robi 40 tyś rocznie"???????

Czy znacie firmę Erdol?

i z dedykacją : http://www.youtube.com/watch?v=OM7vlJwDbN8

dla wszystkich wszechwiedzących :)

 

Podobnie mi robi sie juz niedobrze jak slysze teorie odnosnie spalania...

Spalanie w miescie: 13-19L/100km

Miasto miastu nie rowne, podobnie styl jazde od emeryta po obroty do odcinki co skrzyzowanie.

Srednio mieszany u mnie 11.0-11.5L/100km (miasto/trasa 60/40) i jest to bardzo spokojna jazda, czasem sie moze zapomne :mrgreen:

Trasa faktycznie kolo 8L/100km, ale w warunkach niemalze laboratoryjnych - prawie przepisowo, noc, spokojna jazda, albo lait na autobahnie. Norma 9-9.5L/100km bez szalenstw.

Koszte serwisu nie jest strasznym jak tylko chociaz troche oretujesz sie w cenach czesci i nie dejesz na sobie przycinac.

Ja mam pelne znizki w IC, a auto robia mi znajomi mechanicy, wiec naprawde tanio. Olej, filr oleju, powierza - (mobil, knecht) 200 i styka jescze na piwko po robocie.

Za 22 kupisz, ja swoja chcialem sprzedaz za 23 i uwazam, ze nie jest to smiec - sytuacja jednak diametrlanie sie zmienila, wymiana niestety w przyszlym roku i to nie na poczatku.

Jak chcesz absolutnie bezwypadkowa, z org. przebiegiem, igle to tylko DE za 8-10 kojro.

Jak poszukasz w polsce to znajdziesz cos w miare za ta kase, przegladalem 528i i szlo by kilka chociaz pojechac ogladnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi na moj temat.

Mam zamiar wydac okolo 18 tys. boje sie taniej bo nie chce sie wpuscic w maliny. ogladalem tez dosc przyjemne 525tds rok 98, tyle ze w kombi, ale slyszalem wiele niepochlebnych opini, wiec chyba daruje sobie. martwie sie o spalanie, z doswiadczenia wiem ze nie potrzebuje ostro butowac samochodem, od tego mam motocykl, zdecydowanie stawiam na komfort i radoche jaka daje posiadane i jazda bmw. co wiecej- moja jazda bedzie raczej w cyklu mieszanym 50/50. szczerze- boje sie poplynac na jakies gigantyczne koszta eksploatacji typu wydanie miesiecznie tysiaca zlotych na paliwo. a za ile mozna zalozyc gaz, zeby byl niezly, za sekwencje krzykneli mi okolo 3000

znajomemu zakladal ten gosc do 528i i zrobil to moim zdaniem naprawde niezle. przejezdzam okolo 30.000 rocznie autem, mam zamiar uzytkowac je okolo 5lat jak bog da i ojczyzna pozwoli. zdecydowalem sie na szukanie 528i bo slyszalem ze najlepiej znosza gaz, nie wiem ile w tym prawdy. mam tez pytanie odnosnie jakiejs ksiazki serwisowej, najlepiej manuala w .pdf zeby nadawala sie do wydrukowania, czy wiecie gdzie moge ja znalezc? mam tez pytanie odnosnie rozrzadu, jest na pasku czy lancuszku? a po zakupie na jakie koszta wymian mniej wiecej sie nastawic typu olej rozrzad plyn hamulcowy itp? z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 18 to chyba 523i na niemieckich tablicach jak to ma nie byc palina.

Osoby, ktora stac na samochod za 18k. nie stac na utrzymanie TDS-a za 18k.

Gaz do R6 3-4 kPLN, sklanialbym sie ku porzadnej firmowej instalacji.

Kup TDS za 18, ale nie pisz zaraz "czemu nie pali cieply?" ; "slaby, dlaczego?" ; "czemu ubywa plynu chlodzacego?" a potem nie denerwuje sie na BMW i nie stwierdzaj ze BMW, nalepiej charakteryzuje "Bedzeisz Mial Wydatki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja w sierpniu szukałem w RFN takiej 528 w ładnym stanie w cenie do 5500euro i było bardzo ciężko, nawet patrząc tylko na roczniki 96 i 97. Same kiepskie egzemplarze i nic wartego uwagi, ale za to wszystkie mocno zachwalane przez sprzedających je Turków :lol: . W końcu wydawało mi sie, że z 528 nic nie wyjdzie i oglądałem 523. Przy tych juz było trochę lepiej i było co oglądać. Jak powiedział mi jeden znajomy Niemiec: "Niemcy bardzo sobie cenią silniki 2.8 w BMW i nikt dobrego za darmo nie odda". Mój zakup skończył się dość niespodziewanie, bo trafiłem na super zadbane 728i z 98r (jeszcze przed liftem), bezposrednio od niemca, a nie z autohausu. Nie nastawiałem się na zakup 7ki, ale ta mnie uwiodła :oops: . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z Madejem: co do spalania - zwłaszcza w mieście, co do ceny zakupu auta bezwypadkowego w dobrym stanie i co do miejsca/źródła zakupu.

 

Trzeba jeszcze odróżnić spalanie w mieście i spalanie w KORKACH... a to mogą być dwa różne spalania... Może i jestem maniakiem ;) ale na każdym paragonie ze stacji wpisuję stan licznika a Excel jest nieubłagany i średnie spalania z trasy, miasta i korków niestety odpowiadają temu co pisze Madej (moje rekordowe z jednego baku to 20,84 l/100km). Da się jednak zejść w mieście do 12-14l/100 - zwłaszcza latem. Średnie spalanie liczone w ten sposób od maja 2008 do dzisiaj to 14,47 l/100km - często jeżdżę w korkach a i nogę miewam ciężką...

 

Na poszukiwania polecam Bawarię i generalnie południowo-zachodnie rejony Niemiec ze względu na kulturę i podejście tamtejszych ludzi do tego co mają. Ja swoje auto kupiłem w południowo-zachodnich Niemczech z ogłoszenia prywatnego, od człowieka, który jest jakimś tam kierownikiem w serwisie BMW Mulfinger - sprzedawał swoje E39 528iAT bo dostał nową służbową 5-kę...

 

Generalnie E39 528i to bardzo dobry pomysł na samochód, zwłaszcza z bogatym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalem w kraju takie autko i naprawde nie narzekam autko bylo juz na gazie bo kupowalem go od gaziarza robil to autko pod siebie pokazywal faktury co wymienial szok ile pieniazkow w to wlozyl ale autko godne uwagi i polecenia spalanie trasa 9l gazu miasto 13-14l gazu delikatnie jezdzac

13-4 to spala mi teraz zima moje 523i jeżdząc normalnie dosc dynamicznie w miescie tylko ze sa masakryczne korki. Spalanie nie jest tu az tak kluczowe. Ale do wiadomości kolega ma 528i autko stan idealny prawie silniczek igiełka ale dał sporo. Jżdząc teraz po Łodzi w tych korkach jemu w automacie spala ok 16-do 18 nawet wiec spokojnie z mitami :) ogólnie autko fajne polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do inst gazowej to naprawde musi byc dobra (nie jak w mojej KME i valteki ) dzieki temu przestałem jezdzic na lpg bo sie mi nie opłaca gazu bierze ok 20 l a paliwa ok 11 , teraz zastanawiam sie nad wywaleniem całej gazowni bo musiałbym dołozyc ok 1tys i nie wiadomo jak bedzie chodzic ,

przed kupnem sprawdz jak działa układ chłodzenia , i zawieszenie ale dokładnie bo elemety sa dosyc drogie , jesli kombi to wazne sa 4 tuleje tylnej belki drogie i ciezko wymienic ( chyba ze ma sie sprzet :nienie: )

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory też myślałem, że pali mi ze 13l po mieście (wg komputera) a tak na prawdę żre kolo 17l, ale co z tego :D

 

Dokładnie w końcu ktos kto z sensem mówi :D mniejsza z tym i tak to nie jest główna części składowa wszystkich kosztów. Paliwo to tylko niewielki procent utrzymania autka, dalej są elementy mechaniczne i tutaj zalezy jakie się autko kupi i czy bedzie sie inwestowac co rusz w wymiane nowego elementu a to juz kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

boje sie poplynac na jakies gigantyczne koszta eksploatacji typu wydanie miesiecznie tysiaca zlotych na paliwo.

 

przejezdzam okolo 30.000 rocznie autem, mam zamiar uzytkowac je okolo 5lat jak bog da i ojczyzna pozwoli.

 

 

Hmmm... Tysiac zlotych miesiecznie, na paliwo to optymistycznie okolo 4 baki paliwa(250zl za bak- okolo), na baku przejezdzisz okolo 500 km tez optymistycznie liczac- chyba nawet bardzo optymistycznie co daje 2000 km miesiecznie- co rocznie rowna sie 24 tys km.

 

Masz zamiar robic okolo 30 tysi rocznie- wiec nie trzeba miec inz. z matematyki wyzszej, zeby pi razy drzwi okreslic srednia kwote miesieczna jaka wydasz na paliwo czyli okolo optymistycznie 1200zl na paliwo[/b]

 

Wiec kolego raczej zapomnij o niskich kosztach utrzymania i spalaniu rzedu jak niektorzy napisali 10-11l/100km :mrgreen: a raczej wez srednie spalanie na poziomie 13-14 litrow(mysle ze nawet wieksze) moja trojka spala 13-14 litrow (miasto) przy jezdzie dosc dynamicznej, a jest to samochod lzejszy, mniejszy a silnik wielkoscia podobny- no i konstrukcyjnie nowszy.

 

Mam nadzieje, ze Cie nie przerazilem ale prawda jest taka, ze miedzy 1000 a 1500zl miesiecznie wydasz na samo paliwo- zakladajac przebieg roczny rzedu 30 tys. km.

 

Cykl mieszany 50/50 to troche smieszne zalozenie dlatego, ze u nas na trasie ciezko jakos zejsc z tym spalaniem- chyba ze podczepisz sie pod tira i bedziesz jechal 90km/h. Fakt ze troszke sie zmniejsza- u mnie okolo 2 litrow na 100km.

 

Jak bedzie na gazie- have no idea :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wtrącę. Od dwóch miesięcy jeżdżę 528iA. W Warszawie (średnia prędkość 25km/h) spalanie nie spada poniżej 19l/100km (7km do pracy, więc przez połowę drogi na ssaniu). W trasie rewelacja - 8-9 litrów przy prędkości 120-140. Średnie spalanie 12.5l/100 (20% miasto 80 trasa).

 

pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.