Skocz do zawartości

Kujawsko-pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

A TERAZ

 

Nadszedł ku mojej radości czas aby zwrócić honor i należną cześć warsztatowi Auto-Rafmar z Bydgoszczy. Panowie zajeli sie E34 mojego kumpla z 3 litrową V8 która przyspieszała na równi z tuningowanym matizem. Samochód nie miał mocy koślawo chodził prychał kaszlał i nie przyspieszał a świece pływały w oleju. :mad2: Oczywiście żaden konował z Torunia nie potrafił naprawić tego a jeden to nawet jeszcze bardziej ją popsuł. :duh: Ostatnia deska ratunku to rafmar. Panowie z rafmaru znowu użyli swoich zaklęć i dziś odebrane auto śmiga tak jak 3 litrowe V8 powinno śmigać a mój kolega jest cały w skowronkach. Wymienili uszczelki pokrywy zaworów, lekko przestawiony był rozrząd i zapchany katalizator. Teraz to mały samolocik a nie samochód :) Po raz kolejny profesjonalne podejście i super fachowa naprawa. Panowie Pokłony dla was bo sie należą :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Może rafmar to warsztat nie najtańszy ale za profesjonalizm sie płaci a oni warci są każdej złotówki.

 

Nie płacicie innym taniej bo stracicie tylko kase i nerwy, odrazu prowadzcie swoje furki do rafmaru.

 

SATYSFAKJA GWARANTOWANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

polecam diagnostykę komputerową :cool2: świetny fachowiec posiada sprzęt no i wiedzę

 

Zakład elektromechaniki pojazdowej A. Handziuk

ul. Południowa 5

87-720 Ciechocinek

tel. (54) 283 25 40

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
polecam diagnostykę komputerową :cool2: świetny fachowiec posiada sprzęt no i wiedzę

 

Zakład elektromechaniki pojazdowej A. Handziuk

ul. Południowa 5

87-720 Ciechocinek

tel. (54) 283 25 40

 

Ostatnio w e60 530d odłączył czujnik podciśienia przed filtrem cząstek stałych, który min jest czujnikiem bezpieczeństwa. Czujnik tem w momencie wykrycia przypchania filtra odłączy turbinę i zapobiegnie jej zniszczeniu.

Pan Handziuk powiedział że to nepotrzebne...

 

Turbo oczywiście padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja gorąco polecam jeśli chodzi o elektronikę bo tylko z tego korzystałem - podłączali pod kompa,a dodam że nie mogłem znaleźć w toruniu chętnego żeby podłączył e-36 92r. a tu bez problemów podłączają,drukują błędy które były i które skasowali,wykresy itp.

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

HEMAR Bosch Service

ul.Żółkiewskiego 10

87-100 Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Chcialbym poznac Wasze opinie na temat serwisu u Poslusznego - tzn. stosunek jakosc/cena wykonywanych tam uslug... i czy przypadkiem nie odpuscic sobie ASO i serwisowac/naprawiac autka (konkretnie '02 E46 diesel) gdzies indziej w bydzi (Auto-Rafmar?).

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Unikajcie jak ognia KRAKOWSKI SERWIS.

Wszystko pięknie, ale to tylko pozory.

Zawiozłem moją E46 do napełnienia klimy i zapytałem co mi piszczy przy silniku. Diagnoza mechanika: kompresor klimy i oczywsicie właściciel, że za 300-400zł naprawi/wymieni na inny używany.

Oddczekałem troche i ok, jade, do zrobienia kompresor klimy, stuki styłu.

Na drugi dzień telefon, że kompresor nietypowy i nie może znaleźć używki, nowy 2000zł ale on odda do regenracji (cena 700zł)i będzie git, stuki to tylko łącznik elastyczny za 300zł...ok robimy. Po drodze inne pierdoły (mniej ważny wątek).

Odbieram auto, rachunek 2300zł za wszystko.

Po 5 dniach, stan jak przed naprawa!!

Reklamuję - na drugi dzień zrobione (podobno jakieś przeoczenie)

1 dzien i znou to samo, reklamuje - odbieram ta sama śpiewka. Tak chyba ze 5 razy, w końcu jade już wk...a on mi że on poniósł koszty i więcej nic nie robi. Na moją odpowiedź, że auto nie jest naprawione słyszę że przecież powymieniał mi częsci. Mowie ok, ale najwyrażniej nie te bo usterka ciągle jest i płacę też za diagnoze bo wymieniac na ślepo to ja moge sam w garazu bez mechaników.

Kłótnia, mechanik bierze auto na podnośnik, mija pół godziny i mówią mi że oni nie wiedzą czemu usterka nie znika (po naprawie i 5 reklamacjach podczas ktorych wymienili mi inne czesci!!!)

Spadam. stratny i wk...jade gdzie indziej a koleś na same info u kogo naprawiałem śmieje sie ze mnie,

OKAZAŁO SIĘ ŻE PISZCZENIE NAPRAWIAŁ WD40 DLATEGO PO 1 DNIU WRACALEM ZNOWU!!!!!! SKASOWAŁ MNIE NA 2300zł I NIE NAPRAWIŁ MI AUTA.

SZCZERZE NIE POLECAM TEGO WARSZTATU.

 

p.s. jeśli ktoś ma pomysł jak dochodzić swojego to proszę o pomoc - gatki w warsztacie nic nie dadzą (i tak nie potrafią naprawiać). Myślę o tym jak wymusić zwrot kasy za naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Polecam Auto Rafmar. Świetna obsługa, Panowie którzy tam pracują naprawdę znają się na swojej robocie. Ceny niewygórowane, jak za dobrze zrobiony samochód. Pozdrawiam!

 

Co do cen to nie zgodzę się, chyba, że ostatnio się ustatkowali, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WItam,wybieram sie do bydgoszczy po samochód i chce go sprawdzic zastanaiwam sie czy wybrac serwis ASO bmw posłuszny (ponoc tam auto było cały czas serwisowane) czy auto-rafmar,chciałem przebadac silnik,turbine,historie wypadkową ,generalnie to pełne przeswietlenia auta wraz z podpięciem pod komputer ,co polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja :)

 

AUTO-RAFMAR = Marcin Szwarc + Rafał Paluch = DWA CWANIAKI. Auta naprawiają jak wszędzie a jak trafią na "łosia" to doją go do ostatniej kropli. Mnie niestety 4 lata temu też wydoili ale na szczęście nie do ostatniej kropli :oops: (wstyd się tym chwalić). Doszło do konfrontacji ich pisemnego rachunku na naprawę z rzeczywistym zakresem wykonanej naprawy i niestety skończyło się awanturą a Panowie stwierdzili, że jest masa warsztatów w Bydgoszczy i że jak mi się nie podoba to mam zabierać auto ... Dziś żałuję bo mogłem iść do sądu.

 

Generalnie sprawa jest prosta, że jeżeli auto było serwisowane u Posłusznego to najlepiej tam robić wywiad ... chociaż też nie jest łatwo bo niektórzy pracownicy ASO Posłuszny traktują tam klienta jak "zło konieczne" choć bywają "sympatyczne" wyjątki :8)

 

Osobiście 100x szybciej pojechałbym do ASO Posłuszny niż AUTO-RAFMAR'u.

 

Pozdrawiam Vikingb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zgadzam sie z poprzednikiem. Tez mialem do czynienia z panami z Rafmaru (nie z BMW ale z zupelnie innym samochodem) i zdecydowanie odradzam ten serwis. Stracilem z nimi sporo nerwow czasu i pieniedzy a pan Marcin oczywiscie wykrecil kota ogonem. Nie bede opowiadal calej sytuacji bo sprawa jest jest bardzo dluga i zawila. Poza tym miala miejsce juz jakis czas temu i nie pamietam dokladnie wszystkich szczegulow. W kazdym razie generalnie chodzi o to ze Rafmar nie jest wcale taki genialny i nieomylny. Tez zdarzaja im sie wpadki (kazdemu sie zdarzaja) ale w takiej sytuacji powinno sie umiec przyznac do bledu a nie odbijac pileczke i zganiac wine na kogos innego. Jak dla mnie Rafmar to cwaniaki i oszusci i odradzam kontakty z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O serwisie BMW Posłuszny w Bydgoszczy mam jaknajgorsze opinie. Jak dotychczas żadna naprawa czy to gwarancyjna czy płatna nie była wykonana poprawnie w tym nawet montaż tylnych chlapaczy. Ostatnio tylko żona jeździ do Posłusznego, bo ja nie mogę opatrzyć na ten serwis - palanty i nieudacznicy. To przeciętny "garażowiec" prawdopodobnie to co oni robili zrobiłby lepiej. Nie będę opisywał bo to spora litania, począwszy od dnia kupna tego samochodu u nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

RafMar... nie moge polecic bo za wymiane napinacza w e46 chcieli wiecej niz w ASO... parodia ;)

 

Ostatnimi czasy jezdze do AREK-SERVICE w Maskymilianowie pod Bydgoszczą 9km.. ogolnie jestem zadowolony jezeli chodzi o wykonywane prace i ceny za naprawy...

facet dysponuje sprzetem, lacznie z obsluga swiatlowodu... programowanie modułow i inne...

 

wydaje mi sie ze wie co robi, czesto widuje sie u niego auta z gornych pułek jak e66, e63, e70, e60 m5 i inne...

 

adres pod ktory zawsze jezdze to:

AREK-SERVICE

ul. Główna 35

86-021 Maksymilianowo

 

tel. 694061420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jasne,Bendix-mam kompletnie inne zdanie o nich.Zawiozłem rozrusznik do nich bo nie miał siły kręcić,panowie sprawdzili przy mnie na stole i powiedzieli NO PANIE PRZECIEZ JEST DOBRY, fachowcy!!!Pojechałem z nim na wieś do Goscia we wsi Obodowo,trasa na Sepólno krajeńskie,facet nazywa sie Mirosław Mikulski-elektryk,okazało sie ze cewka jedna spalona,koszt naprawy 50zyli od reki.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W mojej opinii jednym z najlepszych warsztatów zajmuących się BMW jest Auo-Serwis EWA http://autoewa.pl/.

Robiłem u Pana Waldka:

1. Wymianę płynów i filtrów po zakupie auta

2. Wyminę tarcz hamulcowych i klocków (po wymianie hamulce zaczęły piszczeć, więc właściciel na swój koszt ponownie wymienił klocki i problem zniknął - docierania pastą nawet nie proponował :D )

3. Uszczelnienie rozdzielacza NIVO

4. Usunięcie nadmiernego poboru prądu i ożywienie modułu komfortu

5. Instalację elektronicznego odcięcia akumulatora sterowanego z pilota

6. Naprawę sterownika pamięcią fotela kierowcy

7. Pełną konserwacja podwozia i profili zamkniętych

8. Drobne naprawy lakiernicze

9. Naprawa mechanizmu wysuwania zgłówków tylnej kanapy

10. Regeneracja przepustnic

Ceny za wszystkie usługi bardziej niż przystępne, a jakość wykonania bardzo dobra. Pan Waldek uczciwie podchodzi do klienta i każdy dodatkowy koszt związany z naprawą auta jest telefonicznie uzgadniany z właścicielem samochodu. Ponadto w tym serwisie z szacunkiem podchodzą do każdego auta, bez względu na jego wiek. Ze swojej strony nie mam żadnych zastrzeżeń - oby tak dalej. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na rogu ulicy Glinki i Szpitalna jest elektryk samochodowy . Już raz u niego byłem z moją E34 (znikający prąd - co chwile aku mi wyssało) i następnego dnia odbierałem sprawne auto . Cena 80 zł przy tym ile się nadenerwowałem to tyle co nic :) (ogarnął bałagan z wiązką silnikową) .

Niedługo znowu się do niego wybieram (z trochę powazniejszym problemem ) i wtedy zobaczę czy naprawdę jest taki dobry hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.