Skocz do zawartości

Kujawsko-pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam gwizdzaca turbosprezarke w swoim E61 525d juz od ponad 20tkm. Moc ma i nie traci oleju. Boje sie jednak ze w koncu rozwali mi sie do konca.

Zna ktos moze jakis warsztat niedaleko torunia?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecam warsztat a Aleksandrowie kujawskim jak pamiętam była to ulica osińska, jechałem z wakacji i tam mnie podholował laweciarz, jak sie okazało padł mi sterownik silnika, majster miał drugi sterowniki i zaprogramował mi go do auta i immo. W oryginalnym sterowniku okazało się ze ktoś w Niemczech w nim już grzebał. Miałem wtedy E39 2002 rok Do tej pory mam w komórce nr telefonu fachowca.

 

Wiec Aleksandrów Kujawski tel 508 154 137

 

Naprawia tylko elektronikę w autach wszystkich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Również chciałam polecić warsztat Auto-Serwis Ewa, prowadzony przez Pana Waldka. Długo szukałam dobrego mechanika, wydając przy tym dużo pieniędzy, często niepotrzebnie. Odkąd znajomy polecił mi Pana Waldka jestem wreszcie usatysfakcjonowana. Bardzo spodobało mi się, że potrafi szybko znaleźć przyczynę usterki i dotychczas nigdy się nie pomylił. Naprawia auto solidnie i w przystępnych cenach. Znajomi, którym do tej pory poleciłam ten warsztat, także byli zadowoleni. Polecam, bo to prawdziwa złota rączka! :)

 

Viola Vogt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mogę teraz powiedzieć coś odnośnie porównania Autoserwis Ewa i Auto RafMar.

Autoserwis Ewa zdecydował się na na naprawę moich zegarów które były rozregulowane (wskazówki pokazywały złe wartości) i wszystkim znane znikające pixele. Cena miała być 250 zł + 100 zł za założenie świateł dziennych. Tak więc- zegary pokazują co potrzeba ale pixeli jak nie było tak nie ma - poinformowałem o tym kierownika zakładu i otrzymałem informacje cyt. "Ojej. No czyszczone było ale to pracownik robił którego teraz nie ma ale wszystko działało zanim Pan przyjechał." a i tak wziął za usługę 250 zł. Światła do jazdy dziennej założone poprawnie i działają ale w gratisie dostałe rysę na nadkolu o szerokości 40 cm akurat po tej stronie gdzie był montowany sterownik. Kolejne podejście z tym serwisem to była wymiana sond Lambda gdzie jedna była uszkodzona. Wziołem oryginały takie jaki mi polecali -odstawiam auto i okazało się ,że jedna jest dobra a druga sonda jest od innego modelu BMW (no taki serwis to chyba powinien wiedzieć co kupuje i mi odsprzedaje)-na właściwą część musiałem czekać 1 dzień :cry: ale zostałem przeproszony.Przy okazji poprosiłem o przegląd zawieszenia- wyszło ze amortyzatory do wymiany + łączniki stabilizatorów .Oczywiście zapytałem o cenę tak wiec Autoserwis Ewa za amortyzatory Sachs chce 800 zł za sztukę, cytuje" Nie oryginalne jakieś 600 / 650 zł za sztukę zaś najtańsze chińskie to 450/500 zł za sztukę- wymiana amortyzatorów z przodu 350 zł bo trzeba całe zawieszenie rozbierać" :shock: Nie wiem co o tym myśleć bo ceny troszkę mnie powaliły -w BMW oryginały amortyzatory na przód są za tę cenę bo sprawdziłem. Zaś inny mechanik- taki zwykły prowadzący firmę za 550 zł wymieni mi amortyzatory przód + tył+ łączniki stab. przód + tył + tuleje pływające z tyłu z wahaczem od regulacji konta zawieszenia i cena jest z fakturką oczywiście. Autoserwis ewa nie chciał mi wystawić rachunków na usługi jedynie co to zanotował na karteczce co było robione + podpis i pieczęć. Opuszczając auto z windy z jednej strony zapomniało się szefowi ściągnąć zaczepów i nie mógł zjechać (nie dziwie się). Powiedział tylko - cyt.:"spokojnie- nic jej nie jest".

Ze świeżych spraw to ostatnio padła mi klimatyzacja- okazało się iż nie załącza się wentylator układu klimy. Dzwonie do auto serwis Ewa (w końcu już tak kilka razy byłem). Otrzymałem informacje ,że prawdopodobnie są to rezystory od wentylatora- jeden kosztuje jakieś 170 zł zaś są dwa ale to należy sprawdzić na miejscu + usługa wymiany zależy ile to czasu zajmie. Niestety nie ma już miejsc i wolnych terminów wiec muszę czekać do następnego tygodnia (dzwoniłem we wtorek). Facet od klimy od razu mówi aby pojechać do auto RafMar-sam zadzwonił -opisał sytuacje i okazało się ,że mogą mnie przyjąć od razu. Podjechałem- okazało się iż teraz elektryk musiał wyjechać i będzie za godzinę wiec poproszono mnie abym albo poczekał albo podjechał za 1 h. Podjechałem po godzinie - diagnoza trwała 7 minut- i wyszło ,że rezystory wentylatora kilimy. Naprawa trwa ok 5h a ,że była 15:30 to poproszono mnie abym odstawił auto z rana . Koszt naprawy to 200 zł za rezystory + 200 za wymianę gdyż trzeba rozebrać przód auta aby wszystko sprawdzić. Dzisiaj na 7 odstawiłem auto -odebrałem o 12 w południe + zostałem poinformowany ,że na gorąco jeszcze mi odkształcali plastiki z wlotów powietrza tak by nie blokowało wentylatora. koszt 400 zł a jeśli faktura to 444 zł (doliczyć VAT za część). Za samą usługę wymiany oleju w automacie auto rafmar chce wsiąść 200 zł- nie wiem czy to dużo czy nie.

Nie neguje niczego i nikomu nie odradzam ale miałem jakieś średnie doświadczenie z autoserwis ewa zaś tak jak mnie chcieli podliczyć za zawieszenie to troszku się zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Zdecydowanie polecam nowy warsztat samochodowy INSIDECAR, otworzyli go byli pracownicy BMW Posłuszny , robią tam wszystko co w salonie - rowniez elektronika (diagnosta z wielkim doświadczeniem), ja wymieniałem sprzęgło w bmw e46 3.0 , zapłaciłem 250 zł (super cena) , ale najbardziej podobało mi się podejscie do klienta .(czas trwania naprawy ustalony z gory , mozliwosc zamowienia orginałow z lepszymi cenami niz w saloniee) , wydaje mi sie ze warto tam jezdzic ..kolesie naprawde wiedza co robia i co mowia , www.insidecar.pl

http://www.bkb.bydgoszcz.pl/forum/viewtopic.php?t=6076 - tu jest kilka opinii, aha ul Biedaszkowo 8 Bydzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Oczywiście RAF MAR jak najbardziej godny polecenia w Bydgoszczy. Z cenami tak jak koledzy już pisali ale mając BMW prawidłowa diagnoza to 90% sukcesu Rafał jak najbardziej ma ogromne pojęcie z BMW. Zostawiłem u Marcina już parę tysięcy zł ale warto. Jak ostatnio nie chciałem już im truć tyłka to szukałem w Bydgoszczy (temat po zabawie INPA przestał działać centralny zamek i oświetlenie wnętrza e39 2003) Polecali wszyscy Pana na ul. Dolina lecz okazało się że terminy jak u lekarza do 14 dni. Rafałowi na solnej zajęło to 7min z czego 2 min kompa odpalał. Gość jest niesamowity i na pewno ludzie którzy tam pracuję mają wiele szczęścia, że mają ku swojego boku takiego fachowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

AREK-SERVICE

ul. Główna 35

86-021 Maksymilianowo

Nawiązałem kontakt z tym człowiekiem, miałem zamiar zostawić u Niego troszkę grosza, by "wrzucić" ksenon do mojego samochodu, umówilismy się na kontakt mailowy i nie doczekałem się odpowiedzi...- nie wiem, czy jest aż tak "zabiegany i zajety", czy najzwyczajniej mnie zignorował? Nie mam zdania na temat AREK-SERVICE, ale polecam chłopaków z Biedaszkowa w Bydgoszczy (byli pracownicy Posłusznego), rozsądne ceny za usługi i dostęp do oryginalnych części - dają radę. Jedyny mankament to brak w wyposażeniu ich warsztatu komputera do diagnostyki, ale są na dobrej drodze! Tel. 504455677, 517488425.

P.S. Być może komputerem ze stosownym oprogramowaniem już dysponują (mam nadzieję i życzę im tego), nie mieli we wrześniu 2010, ale powinni się rozwijać z takim podejściem, jakie maja do klienta. POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.lusterkasamochodowe.com.pl

 

Lampy i lusterka samochodowe

ul Dworcowa 26, 86-200 Chełmno

 

W mojej e46 miałem do wymiany wkład lusterka lewego (zaszło rdzą) oraz co za tym idzie wkład lusterka prawego - niech będą równe ;). Niezależnie od tego prawe lusterko można było elektrycznie regulować tylko góra-dół. Wizyta trwała 15 minut. Wymiana wkładów na używane (wyglądają ja nowe) ori, do tego naprawa prawego (a wszyscy proponowali wymianę całego lusterka :mad2: ). Za wszystko 150 zł. Wszystko wykonane super. Właściciel bardzo miły, konkretny i posiadający naprawdę dużą wiedzę.

Naprawdę z czystym sumieniem polecam.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam kto mi poleci jakis dobry warsztat w okolicach włocławka lub torunia ,mam e 46 1,8 z valvetronikiem ,mechanik wymieniał mi uszczelke pod głowicą i żle złozył rozrząd,potrzebuje fachowca który ustawi ten rozrząd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałem polecić Auto-Serwis Ewa. Trafiłem do tego warsztatu z moją E60 530d. Samochód nie chciał zapalić. W Internecie trafiłem na ich stronkę i przyprowadziłem do nich auto. Szef warsztatu od razu wiedział o co chodzi i w ciągu tygodnia samochód działał. Okazało się, że uszkodzony był czujnik położenia wałka rozrządu i jeden wtryskiwacz. Jestem b. zadowolony z naprawy i chyba dobrze trafiłem. Jedyny minus to terminy - mają naprawdę dużo roboty i samochód trochę u nich stoi zanim go zrobią. Jeśli macie trochę czasu na zostawienie samochodu i chcecie mieć solidnie naprawione auto to naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja natomiast mam średnie doświadczenia z AutoEwa. Ok pół rokku temu zapaliły mi się kontrolki dsc i ręcznego. Pojechałem do AutoEwy na Gdańskiej w Bydgoszczy. Właściciel podpiął po komputer (za co skasował 50 zł) i stwierdził, że do wymiany jest czujnik położenia kierownicy. Zaoferował naprawę za 600 zł z robocizną (sama robocizna czyli zdjęcie kierownicy i wymiana czujnika, która miała według niego zająć cały dzień - 400 zł). Trochę zrezygnowany opuściłem warsztat.

Pojechałem gdzie indziej, podłączyli pod kompa błąd skasowali w ciągu dosłownie 1 może dwóch minut (40 zł) i do dziś wszystko działa. Ja już do Auto Ewy nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam polecenia warsztatów przez użytkowników, którzy mają napisy JEDEN post (ten polecający) i później ZERO aktywności na forum. Jestem nowym użytkownikiem ale uważam, że powinno usuwać się takie polecenia. Co to za problem pozakładać "lewych użytkowników" i chwalić własny kram :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam. Przegladam ostatnie wpisy tego watku i nieodnosze wrazenie, ze nie ma w Toruniu polecanego warsztatu. Jest to mozliwe? Nikt nic nie zdzialal, pod kompa tez nikt nie podpina... :( :( :( Niedobrze.

Dołączam się do pytania. Czy jest w Toruniu jakiś serwis specjalizujący sie w BMW (głównie interesuje mnie diesel)? Naprawy, diagnostyka... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym polecić Auto Serwis Ewa w Bydgoszczy:

 

Auto-Serwis “Ewa”

ul. Gdańska 108

85-022 Bydgoszcz

tel. 604 903 647

GG: 1464924

e-mail: autoewa@vp.pl

 

Pan Waldek to dosłownie złota rączka. Stawia trafne diagnozy prace wykonuje na najwyższym poziomie.

Jestem bardzo zadowolony z jego usług.

 

Opisze pewien przypadek może da to coś komuś do myślenia:

 

Pękł mi pasek od alternatora BMW 330d. Godzina 17 sobota. Zadzwoniłem do Pana Waldka odebrał.

Opowiedziałem co się stało. Zaoferował pomoc w postaci zaholowania auta do warsztatu.

O godzinie 17:00 w sobotę gdzie każdy mechanik powiedziałby a spadaj pan na szczaw co

mnie to interesuje mam weekend. Miałem polisę i z PZU pomoc przetransportowali mi auto pod warsztat.

Pan Waldek ocenił, że nie da się tego zrobić ad-hoc i miał 100% racje co nagle to po diable.

Pasek pękł miał prawo fura z 2001 roku zdarza się. Z pzu zaoferowali mi zastępcze auto ponieważ

do zdarzenia doszło gdy jechałem na weekend. Pan Waldek podwiózł mnie z 10 km do salonu Opla gdzie

dostałem auto zastępcze. Ja dziewczyna + 2 wielkie walizy. Oprócz tego, że dobry fachowiec to

jeszcze bardzo uczynny człowiek :)

 

Tak jak pisze na stronie zna w BMW każdą śrubkę :)

 

Jeszcze raz gorąco polecam!!!

 

To tyle.

 

Za każdym razem będę oddawał auto właśnie do tego warsztatu ponieważ jakość wykonywanych

usług jest na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.