Skocz do zawartości

Zachodniopomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie macie jakies doswiadczenie z Dealer BMW Bońkowscy ze Szczecina?Chodzi oczywiscie o serwis.

 

Moze i bym sie skusil by wiedziec co o nich sadzic jednakze - podlaczenie do kompa 250zl.

Ustawienie zbieznosci pelne - 450zl.

 

Co do czesci to generalnie nie ma problemu i jestem zadowolony.

Nie rozumiem jednak polityki zamawiania - by zamowic cokolwiek trzeba zostawic zaliczke. Po odbiorze czesci nie ma mozliwosci jej zwrotu :shock: To juz w byle jakim sklepie motoryzacyjnym jest taka mozliwosc, ktory nie ma takiej marzy jak aso.

 

Wczesniej czesto w aso hondy sie zaopatrywalem - ani razu nie chcieli zaliczki na czesci, kwestii zwrotow nie bylo potrzeby sprawdzac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...a propos zaliczki to ciekawe,zamawialem tutaj w norwegii w serwisie caly wal do swojego BMW,musieli sciagac go ze szwecji bo nie mieli na stanie,koszt prawie 7 tysiecy koron czyli ok 3 tys zl i nie chcieli ode mnie nawet korony zaliczki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies doswiadczenie z Dealer BMW Bońkowscy ze Szczecina?Chodzi oczywiscie o serwis.

 

Moze i bym sie skusil by wiedziec co o nich sadzic jednakze - podlaczenie do kompa 250zl.

Ustawienie zbieznosci pelne - 450zl.

 

Co do czesci to generalnie nie ma problemu i jestem zadowolony.

Nie rozumiem jednak polityki zamawiania - by zamowic cokolwiek trzeba zostawic zaliczke. Po odbiorze czesci nie ma mozliwosci jej zwrotu :shock: To juz w byle jakim sklepie motoryzacyjnym jest taka mozliwosc, ktory nie ma takiej marzy jak aso.

 

Wczesniej czesto w aso hondy sie zaopatrywalem - ani razu nie chcieli zaliczki na czesci, kwestii zwrotow nie bylo potrzeby sprawdzac ;)

 

 

dziwne

 

z tego co sie orientuje to jest tzw rekojmia ze mozna oddac w ciagu 10 dni zakupiony towar jesli nie nosi sladow urzytkowania ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pare postow wczesniej opisalem jak pan grzesiek z Mierzyna wymienial mi olej w skrzyni 5HP30.Gosc mial dobra opinie w tym dziale,wiec zadzwonilem do niego a on stwierdzil,ze wymieni mi olej i filtr bez problemu,dzwonilem kilka dni wczesniej wiec mial okazje zaopatrzyc sie w potrzebne czesci.Jak przebiegla wymiana opisalem w poprzednim poscie dodam tylko,ze zostawilem mu samochod na kilka godzin co bylo moim bledem.Po tym co ten pan powyprawial z olejem w tej skrzyni zdecydowalem sie jeszcze raz wymienic olej sam ale 3 razy,zeby pozbyc sie gowna,ktore on tam zrobil.Na kanale od razu wydalo mi sie,ze chyba miska wogole nie byla zdejmowana...hmm,jak wymienil zatem filtr,za co wzial zreszta kase...Przy odkrecaniu wiadomo bylo,ze sroby dawno nie byly odkrecane bo kazda musialem potraktowac mlotkiem i malym przecinakiem,zeby sie ruszyly.Ostatnio pan grzesiek powiedzial,ze wyczyscil miske i uszczelke z silikonu bo ktos wczesniej zalozyl miske na silikon,co bylo prawda,ze ktos uzyl silikonu bo wycisniety byl na zewnatrz miski...i owszem gdy odebralem samochod od niego miska byla czysta i silikonu juz nie bylo ale on wyczyscil to tylko zewnatrz.Gdy po drugim przeplukaniu olejem sciagnalem miske uszczelka od razu sie rozleciala poniewaz byla przyklejona silikonem i pelno silikonu bylo na misce od wewnatrz skrzyni co bylo dowodem,ze nic nie bylo czyszczone i ze nawet miska nie byla zdejmowana.Filtr byl stary i nie oryginalny i az wklesly mocno od podcisnienia i na magnesie bylo sporo takiej galaretki z drobnych opilkow w postaci blotka.Krotko mowiac pan grzesiek nie sciagal miski i co sie z tym wiaze nie wymienil filtra a przeciez zaplacilem 800 zł,wylal tylko stary olej i wlal inny mieszajac to co bylo w sprzegle z tym co wlal.czyz nie wiedzial,ze nie miesza sie shella z esso?gdyby zrobil to chociaz 2 razy to jeszcze mozna to zrozumiec ale on tylko wylal 7 litrow i 7 wlal a wskrzynie wchodzi 13l czyli pomieszal te 7 z 6 ktore tam zalegaly.efekt byl taki,ze skrzynia wydawala dziwne dzwieki i przeciagala ale to juz opisalem poprzednio.Po skreceniu wszystkiego...oczywiscie filtr,uszczelka i sruby nowe,zalalem olej i procedura wg instrukcji ZF i skrzynia chodzi cichutenko i tak jak powinna.A najciekawsze jest to,ze jak zadzwonilem do niego i powiedzialem mu,ze wlal zly olej to powiedzial,cytuje...teraz musisz wywalic to na asfalt i zalac jeszcze raz...haha,bardzo smieszne,zaplacilem mu 800zl i powiedzial,ze nastepna wymiana za 60 tys km a teraz mowi cos takiego...a kto za to zaplaci,jeszcze tutaj w norwegii????ten gosc nawet nie nadaje sie do wymiany szpilki w kole a on wzial sie za skrzynie,o ktorej nawet pojecia nie ma.Omijajcie pana grzeska i jego zaklad z daleka...to dobra rada...chyba ze bedziecie siedziec z nim w zakladzie patrzac mu na rece.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szykuje się do wymiany końcówki drążka z lewej strony i do zdiagnozowania przyczyny stuku z tyłu auta jak puszczam szybko sprzęgło (było już o tym na forum).

Jestem z Białogardu i mam prośbe poleccie kogos w okolicach koszalina wyczytałem że warty polecenia jest Pan Karol z Kołobrzegu a poza nim to nie wiem gdzie pojechać .

 

 

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w Szczecinie jest jakis godny zaufania zaklad chip-tuningu?

 

Mysle, ze w szczecinie moze byc z tym problem gdyz nie znam firmy, ktora posiada hamownie.

W swinoujsciu powstal warsztat zajmujacy sie chipowaniem, posiadaja hamownie.

 

 

Koledzy gdzie w szczecinie ustawiacie zbieznosc?

 

Jest kilka warsztatow zajmujacych sie tym jednak tylko Auto-Plus na Wernychory z tych, ktore znam posiada dociazniki.

Z auto-plusa nie jestem w 100% zadowolonych ale nie znam innego warsztatu z dociaznikami ??

 

Co do autoplusa to nie potrafili zdiagnozowac co jest z moim zawieszeniem nie tak kiedy przyjechalem zlozyc reklamacje po ustawieniu zbieznosci - autem rzucalo na lewo i prawo.

Sprawdzili i nic nie znaleźli. Tuleje sprawdzali na podnosniku co jest bzdura..

 

Wg tego zakladu jedyna droga do sprawdzenia zawieszenia jest rozebranie calego zawieszenia, a w tym celu najlepiej udac sie do warsztatu na przeciw - Rotocar :roll2: :mad2:

 

Auto- Pro (jakos tak szla nazwa) na janickiego zdiagnozowal bardzo dobrze usterke. Zuzyte okazaly sie przednie hydro-tuleje wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Mechanikow z firmy Auto-Duet, znaja sie na rzeczy, montują to co sobie żarzyczysz a nie najtansze badziewie i mówią, że dobre, nie drogo za robociznę, a przede wszystkim bardzo szybko naprawiają a nie przez tydzień trzymają i tłumaczą sie że nie moga dostać części.

 

Auto-Duet A.Marut & I.Mokrzycki

75-217 KOSZALIN ul. Morska 54-60

(zaraz za białym kominem w dół należy się udać-szary garaż),

tel. 886-547-596, 602-849-919

 

Gorąco Polecam!!!! Poprawili mi niedociągnięcia po poprzednich niby to super mechanikach.

 

W dzisiejszych czasa ciężko znaleść rzetelny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mechanikow z firmy Auto-Duet, znaja sie na rzeczy, montują to co sobie żarzyczysz a nie najtansze badziewie i mówią, że dobre, nie drogo za robociznę, a przede wszystkim bardzo szybko naprawiają a nie przez tydzień trzymają i tłumaczą sie że nie moga dostać części.

 

Auto-Duet A.Marut & I.Mokrzycki

75-217 KOSZALIN ul. Morska 54-60

(zaraz za białym kominem w dół należy się udać-szary garaż),

tel. 886-547-596, 602-849-919

 

Gorąco Polecam!!!! Poprawili mi niedociągnięcia po poprzednich niby to super mechanikach.

 

W dzisiejszych czasa ciężko znaleść rzetelny warsztat.

 

 

Władnie zamierzam jechac do jakiegos dobrego warsztatu z stukaniem w tylnim moście i chyba cos mi biegi nie tak wchodzą. Miałem jechac do Kołobrzegu tam Pan Darek chyba polecali go tu ponoc sie super zna na BMW i teraz nie wiem chyba najpierw do nich zajade skoro tak polecasz mam nadzieje że uczciwie a nie reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Nie rozumiem jednak polityki zamawiania - by zamowic cokolwiek trzeba zostawic zaliczke. Po odbiorze czesci nie ma mozliwosci jej zwrotu :shock: To juz w byle jakim sklepie motoryzacyjnym jest taka mozliwosc, ktory nie ma takiej marzy jak aso.

 

Ale to chyba takie podejście tego dealera. Wiem, bo zawsze muszę im wysłać zaliczkę na zamówiene części.

Za to bez zaliczki zamawiali mi cześci w ASO:

Fota w Gdyni

Posłuszny w Bydgoszczy

Olszowiec w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

doradzcie cos odnosnie gazownika w koszalinie (lub okolicy)

predzej kolega storm81 podal adres do KAMELEONA, czy oprocz tego zakladu jest jeszce cos co polecacie??????

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może to nie warsztat,a el cóż...

 

Jeśli macie problemy z panelem klimatyzacji w bmw e36 gorąco polecam magika z Wałcza ;) Gdy myślałem że moją ostatnią deską ratunku jest zakup nowego panela koleś w mgnieniu oka naprawił mi mój stary panel i nawet otrzymałem gwarancję na usuniętą usterkę :shock:

 

Nic dodać nic ując :modlitwa: :modlitwa:

Nagórny Sławomir

 

Al. Tysiąclecia 9-15

 

78-600 Wałcz

 

tel. 0504334432

 

mail: slawo@antserwis.pl

 

slawo@beemka-klub.pl

 

gg: 1041

 

 

P.S.

Posiadam namiary na dobrego tapicera samochodowego, jak coś Priv bądź GG

'Wiadomo, ze taki a taki pomysł jest nie

do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś

nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie

dokonuje tego wynalazku.'

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
:cool2: Polecam specjaliste od bmw w Kołobrzegu, robi bardzo dobrze,szybko i tanio. Chłopak naprawde się zna na BMW z zamkniętymi oczami może robić, z Kołbrzegu jadąc na Białogard, na wylocie, ma wrsztat za górką Janiska,polecam polecam Karol 604378617 będziecie zadowoleni :search:

Jego imię to Karol mój dobry znajomy :-) POLECAM W 100%. Sam jeździ BMW M3 E30, BMKi zna na wylot. Po ich mowie powie co jej dolega. Poprostu kocha ta markę. POLECAM!

siema ja polecam naprawde naj lepszy mechanik bmw wszczecinie to MALAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Malak BMW

ul. Hangarowa 8

Szczecin

 

Jestem z zielonej gory pisze otym mechaniku bo jeszcze nie widzialem goscia co jest tak obcykany jak on!

Bylem ogladac E39 3,0d w skorce i na pelnym wypasie, gdyby nie ten facet to napewno mialbym ten samochod juz na wlasnosc. Ale przed kupnem pojechalem do niego i tak zalatwil tego sprzedajacego nie nie wiedzial co ma powiedziec, wyliczyl naprawe autka na 11tys(czesci serwisowe) a gdzie jeszcze robocizna?!.

Gdyby nie on to plul bym sobie to teraz w brode!!!

A kosztowalo mnie to tylko 120zl, nieraz warto poswiecic te kilka groszy.

Uczciwy

I zna sie na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czy ktoś może mi powiedieć coś o tym zakładzie

Autocenter BMW Aleksander Pawłowski

Będargowo 30, 72-005 Przecław

 

Drogo kosmicznie !!!

Blacha usterka wieszającej się sondy ( którą podejrzewałem na 90% i chciałem się upewnić ), chcieli żebym zostawił auto na parę dni to może uda im się naprawić.

Już podczas odczytu błędów wyszło że mieszanka jest nieprawidłowa, więc pomyśleli że znajdą jelenia i zedrą kasę za "tydzień ciężkiej, nietypowej naprawy".

Koszt zostawienia u nich auta na tą okoliczność wachał się od 500-2500zł zależnie od poświęconego czasu. :cool2:

 

Z mojej strony, nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut lepiej.

Ale ani tam, ani tam bym nie naprawiał.

Jest w Szczecinie dobry gość - Paweł Baumgard, ( kolega klubowy zresztą ) i jest chyba najlepszy do rzetelnej roboty i rozwiązywania łamigłówek w BMW.

Jest też drugi warsztat, Carfix. Nazywam go "do szybkich nieskomplikowanych napraw" :D i też znają się na rzeczy.Jak w pierwszym nie ma miejsca to czasem jadę do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
- GAGARIN / LUBIESZYN - Co prawda zajmuja sie tylko podwoziem, troche silnikami i przegladami ale robia to PERFEKCYJNIE. Wlasciciej JURI (Jerzy Baranowski) i jego chlopaki chociaz mlode zrobia ci furke jak sie nalezy i to naprawde nie drogo. ZDECYDOWANIE POLECAM

 

 

GAGARIN Auto Service

Jerzy Baranaowski

Lubieszyn 5B

(091) 311 88 92

0 501 773 949

 

Podwozia i generalnie dolana czesc samochodu, przeglady

 

Witam

To jeszcze aktualne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak ktoś ma kłopoty z turbosprężarką to polecam firmę Sobolewski.

Szczecin, ul. Bieszczadzka 15

tel. (091) 483 55 74

http://www.sobolewski.pl/

Naprawiają (regeneracja) wszystkie turbosprężarki.

Do tego właściciel na prawdę dba o klienta i bierze odpowiedzialność za swoje usługi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.